Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) RPZ válasza Viktor81 (#65) üzenetére


RPZ
tag

Én minden gépet semmilyen tákolmánynak veszek, amiben nincsen tárhely. Nem tudok olyan szituációt elképzelni, ahol ne lenne szükségem min. 2 TB helyre.
Vannak filmek a gépeden? Vannak családi képek, videók (évente több száz GB könnyedén képződik) a gépeden? Esetleg nagy programok, játékok?
Ha multimédiára is használod, akkor értelmezhetetlen HDD nélkül egy pc. És ez most a leghangosabb alkatrész a gépemben (főleg, mivel 4db ketyeg). Van Scythe Silent boxom is, de ezzel is hallani a HDD-t.
Kb. 5 éve raktam össze gépet, próbáltam kihozni a leghalkabbat, egy éven belül valsz. összerakok egy vadiújat.
Borzasztóan örülök, h normális CPU-t is lehet passzívan működtetni, és most arra is rájöttem, h tényleg meg fogom tudni oldani a dolgot (bár ez gányolás, és nem tökéletes).
Tökéletes alatt azt érteném, h új megoldásokkal (pl. Si grafénre cserélése v. ilyesmi) egy nagysárgrenddel csökkentenék a hűtési igényt, ill. a mozgó alkatrészess tárolók eltűnnének a fenébe, de ez még odébb van. Viszont egy 980gtx desktop módban tud passzívan menni, illetve olyan lapot veszek majd, amelyben szoftveresen lekapcsolhatóak a HDD-k!! És ENNYI :D !! Persze amikor menniük kell a HDDknek, akkor még mindig "zajos" lesz :O . Ezért várom már a nagy SSD-t mint a messiást!

Milyen táp, alaplap, hűtő kombód van?
H. lesz-e 15-20 éven belül bármilyen forradalom, és h. mennyire sci-fi, amiket említettem, arról a következő posztban :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.