Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153) zseko válasza Lord Myn (#41) üzenetére


zseko
veterán

No offense, csak aztán úgy ne járj a büszke tiltásokkal - láttam rá példát ismeretségi körben - hogy nagykorúvá válva a gyerek azt mondta, hogy szevasztok és lelépett, aztán durván kiélte magát, a szülők meg csak pislogtak és nem értették. Ők is büszkék voltak arra, hogy mit meg hogyan tiltanak és engednek meg, csak hát a gyerek nem tolerálta. Másik, szintén látott példa, mikor a tiltások miatt a gyerek kapcsolatokra, kommunikációra, ha nem is képtelen, de nagyon visszahúzódó, és gyakorlatilag szinte mindenhez negatív hozzáállású lett. Vagy másabb példa, mikor egy esetben gyakorlatilag már majdnem rendőr haverokkal kerestette a gyereket, mert nem ért haza időben a suliból, mert leállt beszélgetni osztálytársnővel (fél órát ha késhetett, de max egyet).

Arra meg, hogy tudnál arról ha csinált volna saját profilt, mert ellenőrzöd: az osztálytársai gépét is aktívan ellenőrizni majd, hogy ott nem-e csináltak mikor ott van? Vagy eltiltod tőlük, hogy még véletlenül se? NYILVÁN blőd példa, sőt több szempontból is (pl. még nem az az életkor, vagy nem tudná megállni, hogy el ne szólja magát, stb.), de remélem érted mire gondoltam. Az egyik saját példám :), cd-s magnót akartam, nem vettek. Én viszont vettem cd-t, ami addig az ismerősnél volt, ott hallgattuk. Attól még hogy anyumék nem engedték, és nem vettek, még volt...

Nyilván akinek nem inge, ne vegye magára, és nagyon sok múlik azon, hogyan van mindez kommunikálva a gyerek felé, ám én is azon vagyok mint a többiek, hogy ez a fajta hozzáállás, amire még büszke is vagy, nem biztos, hogy tényleg anyira megfelelő. Ha majd neadjisten pár dologról valóban lemarad emiatt, jó esetben te gondolod át, rossz esetben ő...

Egyébként van a Facebooknak olyan opciója, hogy a szülő hozza létre a gyerek fiókját, teljes jogú hozzáféréssel és felügyelettel. Azaz a szülő koordinálja a barátkérelmeket is, és lát minden üzenetet.

Hozzáteszem, rühellem az FB-t és gondolkozom egy feljelentésben, mivel nem teszi lehetővé a még 2011-ben a telefonomról lelopott (kezdőként hol tudtuk még akkor mi az a hozzáféréskérelem) telefonszámok nem hogy törlését, hanem még a megtekintését sem, a tavalyi ügyészségi (vagy mi van kint usában) per ellenére sem. Én is csak a biztonsági másolat lekéréskor lejött adatokat átnézve tudtam meg, hogy ezek is ott vannak.

Hmm, jó sok hsz született azóta, én még leragadtam a hetvenedik környékén... Szóval mindegy, de az ellen például nem tudsz tenni, hiába nem engedsz FB-t, fotót feltenni róluk, az osztálytársai úgyis fognak. És ugyan úgy be lehet jelölni, talán még nevet is megadni, csak sajnos nem a saját kontrollált módján :/

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.