Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arabus


arabus
addikt

Negyedmillióért a Freesync helyett HDR lenne inkább benne!

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2) pmheros


pmheros
senior tag

Ez hatalmas vicc a gyártó(k) részéről, hogy bejelentenek egy eszközt ami a FreeSync képességgel hivatott kiemelkedni a hagyományos kijelzők közül, de pont a Freesync paramétereit nem adják meg, amiért a plusz pénzt elkérik :N

nem vagyok tökéletes

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Még egy semmirevaló lépés az 55"-os gsync hdr oled "monitorom" felé :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) tepenzed válasza Locutus (#3) üzenetére


tepenzed
őstag

és elfér még az e-pénisz a gatyóban? :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Locutus válasza tepenzed (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt majd megbeszéljük ha elérkezett, és nyertem a lottón is. ;)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) tepenzed válasza Locutus (#5) üzenetére


tepenzed
őstag

jah, hogy ez csak egy álom? :U

(#7) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Tipikus LG fele freesync, papiron van, haszna a minimalis range* miatt viszont 0.

*kiindulva az LG eddigi gyakorlatabol es a 60Hz-es felso korlatbol...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) Raysen623 válasza pmheros (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Itt valami nem gebasz van az biztos. :K

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) #72042496 válasza pmheros (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Freesyncet lassan már egy kávéfőzőbe épített monitor is tud, ez sokkal inkább a panellal emelkedik ki számomra (43", UHD, IPS).

[ Szerkesztve ]

(#10) Scholes9 válasza pmheros (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez egy bónusz, örülj, h van ;] ;] :DDD :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) deja vu


deja vu
addikt

Lefogadom, hogy 75 Hz Freesync. 75 Hz-et majdnem minden monitor tud már manapság túlhajtva. Egy centet nem adnék ezért a monitorért. Eleve LG, így tuti elég béna elektronikát kapott. Nincs benne homogenítás-kiegyenlítés, és azért egy ekkora monitornál már minimum elvárás mert rohadt nagy eltérések lesznek a panelen belül. Meg persze nincs benne A-TW Polarizer sem, és azért egy ekkora IPS paneles monitorra azért kéne. Kinézetre teljesen fapados, az állvány is béna. Gagyi termék!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#12) DigitXT válasza deja vu (#11) üzenetére


DigitXT
félisten

Gagyi termék!
De legalább nem olcsó.:DDD

(#13) deja vu válasza DigitXT (#12) üzenetére


deja vu
addikt

Ja! :D

(#14) Ed_007

LG 4K OLED? Az biztos jó, bár egyszer megnézném mit tud kalibrálva.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#14) Ed_007 válasza deja vu (#11) üzenetére


Ed_007
aktív tag

A 4K tévék közül nekem az LG képe tetszett a legjobban.

(#15) Brett001


Brett001
aktív tag

Sokan a TV-n játszanak monitor helyett, mert nagyobb...én ezen néznék tv-t, mert az enyém csak 37"-os. :D

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#16) Ed_007 válasza Ed_007 (#14) üzenetére


Ed_007
aktív tag

.. tegyük hozzá, hogy az LG 49SJ810V volt az álleejtős képű TV, amely azért nem átlagmonitor áron kapható (430 E HUF), de cserébe HDR-es, 120 Hz-es.
Komolyan fontolgatom, hogy monitor helyett egy ilyet... Nyilván nem olcsó, de ezen az áron montorból csak lényegesen kisebbet tudnék venni, ráadásul HDR nélkül, jellemzően.
Mi a véleményetek, működhet?

(#17) deja vu válasza Ed_007 (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Ezt a tévés topicban kérdezd, szerintem itt senki sem hallott erről. Látom ugyan olyan a talpa mint egy csomó LG monitornak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) -Skylake-


-Skylake-
addikt

En nem ertem miert nem fejlodik ez a szegmens. 42-45" IPS/OLED 4K, HDR, ivelt, G-Sync. Konkretan adnek erte meg 3000 eurot is baszki, ha valakinek eszebe jutna gyartani. Legtobb ertelmes kizeljo ma 27" korul jon, vagy 34 superwide. Nemertem miert. Ezt a Free-Snyc maniat sem ertem. A felsokategoria csak vidiaban letezik jelenleg, 4K-ba mit kell syncelni egy rx480on ? Fhdba sem bir ki 60 fpst, 4Kban konkretan meghal az a kartya. Legalabb valasztasi lehetoseg lenne, de az sincs.

Szerk: mondjuk a beepitett KVM switch az nagy josag.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) KRoy19


KRoy19
őstag

Máshol olvastam, hogy a freesync tartomány 56hz től 61hz ig terjed.... :Y :DDD

(#20) Cathulhu válasza KRoy19 (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Megneznem, hogy izzad az a marketinges aki ezt megprobalja eladni, mint nelkulozhetetlen feature :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) KRoy19 válasza Cathulhu (#20) üzenetére


KRoy19
őstag

Ha megkérdezik őket, hogy oszt freesync van e benne, ők magabiztosan rá tudják vágni, hogy már hooogyne lenne.... :))

(#22) Ed_007 válasza deja vu (#17) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Köszönöm a tanácsot!

(#23) Scholes9 válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Van igazság ebben :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) Ed_007 válasza deja vu (#13) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Media Marktban láttam, ott biztosan nem kalibrálták, de így is legyökereztem előtte.

Összehasonlítottam a kiállított többi márkával (Panasonic, Samsung, Sony), de ez vitte a prímet.

(#25) deja vu válasza Ed_007 (#24) üzenetére


deja vu
addikt

Én nem értek a TV-khez de jófajtának tűnik, látom 10 bites panel van benne. Ha megfelelő elektronikával párosul akkor tényleg nagyon üthet a képe. Az Euronic-ban olcsóbb, ott csak 400 ezer, és gondolom ott is gyári garanciával adják.

Én ahogy láttam az LG a Quantum Dot elé pozicionállja képminőségben, de valószínű még ők is jobbnak tartják az OLED-et.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Az tudható, hogy milyen panel van benne?
Az LG UHD tv-kben végig RGBW paneleket láttam (ha jól emlékszem), amik lehet, hogy tv-ben elmennek, de monitornak pont xar...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27) KRoy19 válasza -=RelakS=- (#26) üzenetére


KRoy19
őstag

Biztosan RGB , egyébkén az LG 4k TV-k 2016-os példányai közül, csak au UH 6000-es szériának volt WRGB panelja (meg talán az UH 7500-nak is) de UH 7700-tól felfelé RGB van azokban is.

(#28) -=RelakS=- válasza KRoy19 (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A szériát nem néztem a MM-ban, de ami nem 3D volt, az mind ilyen volt :S
Felső kategóriát mondjuk nem néztem :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) Ed_007 válasza -=RelakS=- (#26) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Miért rossz monitorba, ami tévében jó? (Egy-két mondatban please - nekem új info).

(#30) -=RelakS=- válasza Ed_007 (#29) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért, mert egy monitornak vékony, 1px széles vonalakat is meg kell jeleníteni (mint ez a fórum), egy tévénél erre nincs szükség.

Itt egy [link] egy RGBW televízió tesztről. A végén vannak tesztek, ahol piros alapon kék szöveg, és kék alapon piros szöveg, ott láthatod, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jó lenne, ha már lehetne itthon kapni. Kíváncsi lennék az árára.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) Ed_007 válasza -=RelakS=- (#30) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Köszönöm szépen, tanulságos volt...

(#33) Oliverda válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Kellemes az ára

A Dell P4317Q ezzel mehet a süllyesztőbe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) AxBattler válasza Oliverda (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

+ Prad Test Monitor LG 43UD79-B - Fazit: Sehr Gut :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) jczettler


jczettler
tag

sziasztok,

ténylegesen van gyakorlati tapasztalata ezzel a monitorral? elsősorban munkához kellene és egy 2015-ös macbook pro lenne rákötve DP-tal.

vegyes érzelmekkel mennék neki, mert sok jót olvastam róla (google, youtube), de vannak problémás esetek is.

ha valaki használ ilyet, megköszönném a hozzászólását :)

(#36) Ed_007 válasza jczettler (#35) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Megnéztem a valós életbe - brutál méretű, de tényleg nem rossz a képe. Kalibrálás javasolt, nagyon hideg volt alapbeállításban.
Normál íróasztalról használva túl nagynak tűnik.

(#37) jczettler válasza Ed_007 (#36) üzenetére


jczettler
tag

Köszönöm, azóta már beszereztem és boldog szimbiózisban van egy MacBook pro-val... ahhoz képest, hogy olvastam róla problémákat, teljesen jó és flottul megy minden - én ajánlom! 😊

(#38) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Sikerült ezt a dögöt valakinek USB Type-C-n működésre bírni?
Kaptam egy HomeOffice laptopot, amin a Type-C portra a DP logó is fel van festve, de ha összedugom a kettőt, akkor a laptop csak a lassú töltésre panaszkodik monitort nem érzékel :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.