Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) VS461


VS461
tag

Köszi szépen :R

rizso:Egy katonának a futás alapvető dolog az alap- és a szakkiképzése során. Akik pedig kevésbé igénybe vevő beosztásokban vannak, azoknak a rendszeres futás megelőzi az éves sportfelmérés előtti pánikot:).
A fokozatosság sokat segít abban, hogy ne kínszenvedés legyen az első pár alkalom. Kocogás és gyaloglás kombinációja például. Ne érezd degradálónak, hogy gyalogolsz is, vagy esetleg mindenki gyorsabb körülötted - magadnak futsz, nem nekik.
Egy kis csapattal eljárni még többet segíthet. Sok kollégám megy le a pályára párban, három-öt fős csapatban (nagyjából hasonló tempóval), és elbeszélgetnek futás közben. Amerikában sokan a Facebookot használják közös futások szervezésére. Amikor Washingtonba mentünk, az FB-n kerestünk egy futócsapatot, akik bemutatták nekünk futás közben a National Mall környékén lévő emlékműveket. Előtte soha nem láttuk ezt a két illetőt, de csak annyit kérdeztek, hogy mire vagyunk kíváncsiak, és úgy tervezték meg a futóútvonalat. Az a pár mérföld észrevétlenül ment le:).

Kube: igen, sérülés után nagyon óvatosan kell ismét elkezdeni a mozgást. Jó pár kollégámat láttam felépülés közben egy-egy focibaleset után.Az amatőr kispályás foci az egyik legveszélyesebb sport a Honvédségben. Annak idején, ha jól tudom, űrhajósainkat el is tiltották tőle a felkészülés során.
Amúgy kemény talpú cipőben is lehet futni, például a mezítlábas technikával.

nortol: ha arra célzol, hogy a maraton nem természetes terhelés, igazad van. Nem lehet mindenkinek a célja - aki amatőrként belevág, az viszont örömmel teszi. Az öreg hölgy, akit a cikkben említettem, azt nyilatkozta korábban, hogy addig szándékozik futni, ameddig csak bírja, és ha eljön az idő, futócipőben szeretne elmenni - s ez végül így történt meg.

satz18: :R .

fi:zi'k: egyszer kipróbáltam a zenére futást futópadon. Ossian nem segített, szanaszét csúszott a ritmusom, ahogy váltakoztak a gyorsabb-lassabb számok. Azóta nem :N

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.