Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Rondább kameraelrendezés aligha lehetséges. ;]
Remélem, ha tényleg így adják ki, a többi gyártó NEM másolja le a kinézetet. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2) Emericus Max


Emericus Max
tag

Uhh, ez a kamera púp, ezekkel a kamerákkal, úgy néz ki mint egy rákos kelés :(
Bántja a szemem. Nem hiszem, hogy ne lehetne ezt esztétikusabban megoldani.
Pláne 1000+ dollárért, amennyibe a csúcsmodell kerül majd.
Gondolom a hardcore Apple fanok is reménykednek bene, hogy nem ez lesz a végleges dizájn. Bár azt is lefogadom, hogy van akinek tetszik :D Olyan ronda, hogy már szép elven...

(#3) Emericus Max válasza Emericus Max (#2) üzenetére


Emericus Max
tag

Akkor már inkább föltenném az alma logót a bal felső sarokba és abba helyezném el a kamerákat, meg a vakut. Még az is ötletesebb lenne.
Vagy ne is tudom, de így ez ebben a formában merénylet az esztétikum ellen...

(#4) Juhaszatti válasza Emericus Max (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Erre mondják hogy...karakteres ;]

(#5) Emericus Max válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


Emericus Max
tag

Igen, mintha egy riadt fülesbagoly meresztené rád a szemét...
Egy olyan, akinek a szemébe vakuznak, vagy reflektoroznak a templomtoronyban.
Vagy gizmó a szörnyecskékből.

(#6) nozs23 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


nozs23
addikt

A kínaiak biztos, hogy lemásolják, ahogy mindig. A többi gyártó már régóta nem próbálja majmolni az Apple-t.
Szerintem a felhasználók nagy része azt sem tudja, hogy van ilyen funkció, vagy nem is használja. Felőlem mehet a kukába, az XR megoldása sem rosszabb. Egyedül a billentyűzetes trackpadként használom, de úgy rendszeresen. Ez megoldott XR-en?
Én a külsővel is kezdek megbarátkozni. A végleges forma mindig jobban néz ki, mint ezek a renderek.

(#7) Oplex


Oplex
tag

Kívácsi vagyok mikor lesz kukázva a FaceID... Mindenki a maximumot akarja kihozni az előlapból, egyszerűen nincs hely féltucatnyi szenzornak hosszabb távon.

A 3D Touch viszont érdekes, ezekszerint most -1 funkció, azaz hiába nyomom erősen? :U

(#8) Because válasza Emericus Max (#2) üzenetére


Because
őstag

ha használsz tokot máris eltűnt a púpja így lényegtelen mi áll ki belőle :)

(#9) Kokzor válasza Oplex (#7) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ennél majd csak hosszan nyomod. Én sose szerettem használni a 3D Touchot. Ha már elhagytuk a rezisztív kijelzőt, ne kelljen erősködni egy 300-400 ezres telefonnal.
Egyébként előfordulhat, hogy valamikor kukázni fogja a FaceID-t. Vagy csak egy egyszerűbb megoldás lesz, a jelenlegihez képest.

(#10) Oplex válasza Kokzor (#9) üzenetére


Oplex
tag

Eddig nem úgy volt, hogy az erősen nyomás egy harmadik funkciót valósított meg a szimpla és hosszan nyomás mellett? Nem használok aktívan almát ezért kérdem.
Az itteni fórumokat olvasva ez jött le, vagy legalábbis ha nem így működött/működik, akkor nem igazán értem az eddigi létjogosultságát. :F

(#11) Zolik


Zolik
senior tag

Jó ronda de cserébe biztos imádni fogják a rajongók és megint rekord eladás lesz.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12) Kokzor válasza Oplex (#10) üzenetére


Kokzor
aktív tag

De külön funkciója volt, viszont ezt meg tudják oldani a 3D Touch nélkül is. A tavalyi iPhoneok nekem már kimaradtak, de a korábbi videók alapján az XR ugyanezeket hozza elő, csak még nem minden alkalmazás támogatta amikor készültek a videók róla. A jelenlegi helyzetet nem tudom, mert váltottam iOS-ről.

(#13) forgonati


forgonati
őstag

Az a kamera még mindig hányinger...
Tudom, hogy vaalki szerint mindegy mert úgysem a telefon hátát nézegeted, de ennyi pénzért igenis legyen szép egy telefon. Egy 200 Eurós cuccnál nem kötök bele ilyenbe annyira, de itt... Nehogymár 1200-ért olyat vegyek amire rossz ránézni.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#14) #88470784 válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


#88470784
törölt tag

Érdekes... :DDD

(#15) Sgr_A válasza #88470784 (#14) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szánalmas ez a mate 20 kamera elrendezés a sarokban

(#16) pauliboy23 válasza Emericus Max (#3) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Az apple logóba mehetett volna a touch id nyugodtan.

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Ne mar, en hasznalom a 3d touchot...
Csunya mint a bun, ez a kamera, szerencsere altalaban a telefon elejet nezem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) joey04


joey04
titán

A 3d touch megölése sajnálatos lenne. A touch id meg csak akkor térjen vissza, ha nem jobb lesz, mint a mostani megoldások, mert az eddigiek nem remekeltek, még az új technológiával sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) e-newsee


e-newsee
addikt

A vezeték nélküli töltéssel azért az Apple megint villant majd. Ideje volt már felrázni a mobilpiacot valami innovatív újdonsággal. Végre!!!!4!!4!4!! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20) nozs23 válasza e-newsee (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Már két éve megkapták az iPhone-ok a vezeték nélküli töltést (mikor üveg hátlapra váltottak). És már akkor sem újdonságként adták el.
Persze megértem, hogy láttál egy Apple cikket és utat tört a troll.

(#21) Mik76


Mik76
senior tag

Eszembe jutnak a regi szep idok...
Mikor mindenki szerint az Lg volt a a helyi hulyegyerek azzal hogy harom kamerat tervezett a flagshipbe. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#22) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nekem hiányozna a 3D Touch funkció, elég hasznos tud lenni.

(#23) Atlantis válasza e-newsee (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Ugye ez csak irónia a részedről...

A témához is: még mindig nem tetszik, de már mindegy is...bye-bye iPhone.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Mr.Silkó válasza e-newsee (#19) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem vezetéknélküli töltés – ahogy előttem már írták, az a 8-as széria óta adott –, hanem vezetéknélküli visszatöltés, ami nem olyan rég mutatkozott csak be a Huaweinél (és talán a Samsungnál) is.

(#25) Vikitorony válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


Vikitorony
tag

+1 a 3D Touchnak.

#9 Kokzor
Értem, hogy valamilyen szinten hasonlít a rezisztív kijelző feelingjéhez a 3D Touch alkalmazásakor az iPhone kijelzője, de nem hiszem, hogy össze lehetne hasonlítani a kettőt.
Használom, szeretem, és nyilván elfogadom, hogy nem mindenkinek hasznos. De amíg kikapcsolható, addig miért zavar, hogy mások kihasználják a telefonjuk ilyen jellegű plusz tudását?

Szövegben a kurzorral hogy navigálnék 3DT nélkül? Tartsam hosszan a Szóközt, majd mikor felfogja mit akartam, akkor húzhatom tovább az ujjam? De szövegkijelölésnél is jól tud jönni, ahol kb. sehogy nem lehetne helyettesíteni a hosszú nyomva tartással. (Persze attól még alternatív megoldás van.)
Személy szerint azt is szeretem, hogy a vakut a zárolt képernyőn egy 3D Touch-os erős nyomással be tudom kapcsolni. Nem kell feloldani, nem kell lehúzni a CC-t, nem kapcsol be véletlen érintéstől, hanem határozottan megnyomom és máris látok sötétben.

(#26) Friczy válasza Vikitorony (#25) üzenetére


Friczy
senior tag

Tökéletesen leírtad, a szóköz hosszú nyomva tartása hívja elő a navigációs funkciót 3DT nélküli eszközön (SE), kijelölésnél pedig bárhol a szövegben nyomva tartva előjön egy menü, benne a 'Kiválasztás'. Ha ezt választod, kijelölődik az aktuális szó, természetesen a kijelölés szélei tetszőlegesen elhúzhatóak. 3DT-t csak akkor láttam, amikor a boltban próbálgattam olyan eszközt. Elhiszem, hogy jó, de nincs tapasztalatom vele. De lehet élni nélküle.

(#27) Kokzor válasza Vikitorony (#25) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Elhiszem, hogy sokan szeretik. De én már nem tudom rávenni magam, hogy erősen nyomkodjam a kijelzőt. :D Volt, hogy meg is feledkeztem, hogy a telefon tudja.
Egyébként érdekességképp, iPhone 6S Plusnál mikor kipróbáltam, sokkal erősebben kellett megnyomnom a kijelzőt, mint a sima 6S-nél, ahhoz hogy működjön. Na akkor döntöttem el, hogy ezt nem. :DDD

Amúgy engem nem zavar, hogy mások használják. Viszont van egy sejtésem, hogy az iPhone tulajok nagy része nem is használja. Nem véletlen szűnik meg a 3D Touch. (Meg gondolom megy a filléreskedés is Apple oldalról.)

[ Szerkesztve ]

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd meglátjuk mi lesz ezzel a 3D touch kiváltással, mert eddig a hosszan nyomtad és erősen nyomtad, két különböző funkciót látott el.

(#29) Narancskoma


Narancskoma
tag

Szerintem meg pont hogy megszokták már az emberek a face ID-t.

(#30) 7Heads Drago válasza nozs23 (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A kínaiak biztos, hogy lemásolják, ahogy mindig.
Érdekes módon ezt a kamera elrendezést mindenki a Mate 20 prohoz hasonlítja. Még ha nem is középen van és nem 4 kamera hanem csak 3.
Ezek a rohadt kínaiak már 1 évvel a kiadás előtt lemásolták.... ;]
Mr.Silkó: Ezt is ellopták? A fene. Mindegy már, úgyis be lesz tiltva minden Huawei. A Samsung-é meg nem ér. Az Apple féle lesz az ami tényleg jó csak. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Mr.Silkó válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem írtam olyat, hogy bárki lopta volna a technológiát, csak a kolléga ügyetlen trollkodását igazítottam annyiban ki, hogy a Huawei és Samsung mobilokban nemrég óta elérhető vezetéknélküli visszatöltés technológiájának iPhone-okba való beépítését vetítik elő a cikkben, nem pedig azt, amit ő (félre)értett. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) 7Heads Drago válasza Mr.Silkó (#31) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs igaz.
Csak nagyítva akartam írni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) nozs23 válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem nem hasonlít a Mate 20 Pro-hoz. A négyzet, mint alakzat pedig nem a Huawei érdeme.
Nem mondom, hogy lopnak, de tény, hogy másolnak:
Huawei P10 Majd jött az iPhone X és hirtelen dizájnváltás a Huaweinél, voilà P20.
Vagy Xiaomi Mi6 iX előtt és Mi8 iX után.

[ Szerkesztve ]

(#34) 7Heads Drago válasza nozs23 (#33) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez igaz.
Mint ahogy a mostani edge vonal se az ő találmányuk.
Viszont ezeknek semmi jelentőségük számomra. Mindegy melyik oldal csinálja. A lényeg hogy jól meglegyen csinálva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ez a kamera elrendezés még mindig jobban néz ki, mint a Samsung 4 kamerája egymás alatt...vagy nekem pl a Huawei P egymás alatti elrendezése sem tetszik...
A Mate 20 Pro és EZ viszont számomra rendben van.
de ez nem vita téma,mert szuvjektív

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36) Viktor0610 válasza HarleyCustom (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meglepődtem volna, ha pont neked nem tetszik ez a kialakítás. ;]
Mondjuk, neked elnézem, mert tudom, hogy iFan vagy. :))

Samsung Galaxy A54

(#37) #88470784


#88470784
törölt tag

Egy tekerő hiányzik még az oldaláról és kész a mozgókép kamera.

(#38) Mr.Silkó válasza HarleyCustom (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem a X/Xs/Xs Max kamera elrendezése tetszik a legjobban, közepén a vakuval, illetve szerintem az S10+ hátlapi, horizontális elrendezésű kivitele is tetszetős.

[ Szerkesztve ]

(#39) Róby


Róby
csendes tag

Szomorú lenne... szerintem a face ID és a 3D touch is olyan kényelmi funkció amit nem tudnék nélkülözni...
nagyon kényelmes így a feloldás és a jelszavak kezelése.
3D tuoch meg iszonyú kényelmes ha egy szöveget kell kijelölni pl.

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.