Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RootRulez


RootRulez
félisten

El tudnék képzelni 2 vagy 4 ilyet a gépemben :U

═════════════════════════════════════════

(#2) zuchy válasza RootRulez (#1) üzenetére


zuchy
őstag

Csak a lapod 16 Gigát látna összesen.
Gondolom lesz ára is...

PC-STYLE.hu

(#3) mephi666 válasza RootRulez (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

mit szólna hozzá a biostar lapod? :U ;]

komoly kis szervert lehetne építeni fél tucat ilyen modullal :K 192giga ram... khm... és ez még nem is olyan oltári nagy szám, mert simán felül lehetne múlni... csak átlag-usereknek (mint pl én) ilyen oltáriak ezek a számok... vicces belegondolni, hogy 10éve még 32mega sdram-mal nyomtam a diablo/half-life/quake2-t... :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Sicilian


Sicilian
addikt

Pofás, elsőre vami dupla magas csodára gondoltam

nothing is true everything is permitted..

(#5) bogyo2009 válasza RootRulez (#1) üzenetére


bogyo2009
csendes tag

ilyen nekem is kéne :DDD

phmegbizhatosag.atw.hu

(#6) mv


mv
aktív tag

32 bites XP-vel az élmény megfizethetetlen. :Y

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#7) FRENK1988 válasza mv (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

:DDD Jóhogy sőt még egy Win98SE is hasítana

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) P00By


P00By
nagyúr

A DDR3 szabványú, alacsony fogyasztású RDIMM memóriával a szerverek piacát célozzák meg.
:P

(#9) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szerintem 2 modul árából egy gép is kijönne otthonra, de jó dolog szerverbe.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) misx válasza P00By (#8) üzenetére


misx
senior tag

Pedig azért megnézném az otthoni Windows 7-et lapozófájl nélkül egy ilyen RAM-ban. ;]

(#11) MZsoltee válasza misx (#10) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem látnál nagy különbséget sztem már 4 vagy 8GB ramhoz képest.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12) Male válasza zuchy (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy inkább nem is menne benne... ez RDIMM...

(#13) Tomcat


Tomcat
őstag

Érdekes ez a lépés a memória kapacitás szempontjából. Ha belegondolok hogy 10 éve 128MB ram volt a P2-P3-as gépeimben (az egyikben 4*32MB a másikban 2*64MB) akkor ez egy nagy technológiai ugrásnak számít 10 év távlatából.
Egyébként én is osztom azt a véleményt hogy 8GB fölött sem a Vista sem a 7 nem gyorsul számottevően.

Tomcat

(#14) bocsika


bocsika
aktív tag

Cukik. :D Asztali verzióban mikor lesz?

(#15) trakesz


trakesz
csendes tag

az engem jobban izgatna hogy nem szerver gépbe 4 gigás modulokat ki forgalmaz

mindenki **zi aki nem táncol!

(#16) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A komplett win7 befér a memoba.
Az szép. :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem gyenge! Négy ilyet a gépbe és az még ridegebb... Lassan már feszegetjük a 64 bites oprendszerek képességét... Mennyi is az, 192GB?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) Tomcat válasza Apollyon (#17) üzenetére


Tomcat
őstag

4*32GB az 128 GB. A Vista X64 128GB-ot a 7x64 192GB-ot kezel elméletben.
Sevenforums

Tomcat

(#19) #95904256 válasza Apollyon (#17) üzenetére


#95904256
törölt tag

Változó... A Microsoft szerint a Windows Server 2008 R2 egyes változatainál 2 TB a limit, de a 2003-as Server-nél is 1TB szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#20) Apollyon válasza Tomcat (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom hogy 128 ;p Csak ez már jóval közelebb van a max. 192-höz, mint az én 4GB-om :D

akosf: ez komoly, 2TB de ez már tényleg az a környezet amihez csak keveseknek van köze.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Tomcat válasza Apollyon (#20) üzenetére


Tomcat
őstag

Még 1 ilyet is találtam:

7 Editions

Ha ez igaz akkor hamar elér(het)jük a mai oprendszerek memóriakezelési határait. :)

Tomcat

(#22) userbit válasza trakesz (#15) üzenetére


userbit
csendes tag

Mire hasznalnal 32GB memoriat ? Szerintem jelenleg meg a 4 is boven sok otthoni felhasznalasra.

(#23) Ribi válasza Apollyon (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most 64-bit microprocessors on the market today have an artificial limit on the amount of memory they can address, considerably lower than what might be expected from 64 bits. For example, the AMD64 architecture currently has a 52 bit limit on physical memory and only supports a 48-bit virtual address space. This is 4 petabytes and 256 terabytes.

(#24) RootRulez válasza mephi666 (#3) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem azt mondtam, hogy a lapomban, hanem a gépemben... :P

De tudtam, hogy lesz aki nem hagyja ki :))

═════════════════════════════════════════

(#25) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Azért én a mostani gépembe is szívesen látnék sok giga ramot. Egy nagy ramdisc csodákra képes ha arra swappelhet a win is meg a photoshop is, meg akárki más is.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#26) kulcsarb


kulcsarb
tag

ez most hogy?

36 darab x 4 gigabit = 32 GB

???

(#27) Metalfan válasza kulcsarb (#26) üzenetére


Metalfan
senior tag

Pontosan így :)

(#28) bteebi válasza Metalfan (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Így pont, hogy nem jön ki... Az a 36 valójában 32 akar lenni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Komplikato válasza userbit (#22) üzenetére


Komplikato
veterán

"Szerintem jelenleg meg a 4 is boven sok otthoni felhasznalasra."
Érdekes, ezt már hallottam 4MB, 128MB memóriánál, és az 1GB-os moduloknál is, sőt, anno a számtech tanárom mondotta, hogy a C64 38Kbyte memóriáját se lehet kihasználni. ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Uhh, fincsi ára lesz nekije :K

Szerk: (#22) userbit: Ebbe most én is belekötnék ám!
Remekül ki lehet használni a 4GB ramot napjainkban, ami most még "felesleges" az a 6Gb-8Gb ram.
De azt is meg lehet etetni pár alkalmazással, minden csak azon múlik mire használod a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#31) Rover623 válasza bteebi (#28) üzenetére


Rover623
félisten

Így pont kijön...a varázsszó: ECC... ;)

primus inter pares

(#32) Geri9159


Geri9159
tag

Nem értem minek ennyi memória amikor Bill Gates meg mondta anno 640K legyen elég mindenkinek. :D
Inkább a DDR3 memória árak mennének le. :F

(#33) Eddie141 válasza Geri9159 (#32) üzenetére


Eddie141
senior tag

Pont Bill Gates, akinek a neve alatt kijönnek olyan op rendszerek, amik terheletlenül frissen megesznek bő fél giga memót? :D
Amúgy elég nehéz lehet ezeket hiba nélkül gyártani ekkora méretben. Nem is nagyon ismerek még olyan lapot, ami lekezelné, bár lehet, hogy szerver szegmensben lessz hamarosan.
Az offal egyet értek teljes mértékben, mert nekem is kellene még 4gb a munka miatt, de egyszerűen nem tudok venni, mert olyan drágák :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.