Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #82729984 válasza MZperX75 (#48) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem mindegyik szám, gondolom ez egy ilyen vakteszt ellenörzés.
Pl. itt is van egy teszt
http://www.webbeteg.hu/tesztek/47/szinteveszto-teszt

Mindegyiknél van olyan pont hogy nem látok számot, és nem is mind szám (van 1 kivétel), ezzel gondolom azt szürik ha a delikvens random tippelgetné a számokat, akkor ott mindenképp kiesne.

(#52) #96302336 válasza scarabaeus (#43) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én mindegyikben csak pi...t látok. ;] :D Dr. Rorschach

(#53) B.i.L


B.i.L
senior tag

Lehet javítani a színtévesztésen,un.:korrigálással,televíziózás közben.A televízión a színtelítettség és egyéb beállításoknál a legkellemesebb képig kell állítgatni.Aki akarja töltsön le(android blind test)tesztet és a tv kariblálás után megközelìtőleg 1 hét után jelentkezhet a javulás.Természetesen nem mindenható és csak részleges az végkifejlet,már amennyiben jeletkezik javulás.Ez a saját tapasztalatom.
Nekem a nagyon halvány zöld-kék régió olvad össze...a piros szürő kihozza a különbségeket avagy ábrákat.Kb 10 ábrából láttam 2-tőt :Y .Samu plazmámat bas..tattam és véletlenül megint a tesztet néztem meg,erdmény 8...ne akkor hajrá.Aki átjött hozzánk,el volt ájulva,hogy színesebb a tv-m mint neki.

Amit viszont fentebb olvastam a Klárásat...mese habbal és babbal,ha engem támogatna olyan eszközzel,ami a jobb színlátást erdményezne,én is viszont támogatnám.De fikciókra nem lehet alapozni.
Nem érzem hátrányát,hogy színtévesztő vagyok....pedig kevertem bútorfestéket "RAL"skála alapján.Az is csak 99.99÷ -os lefedettséggel bír.
Hivatásos jogosítványom ezér nem lehet,semmilyen korrekciós eszköz nem fog segíteni.
A programot megnézném,de nem fűzök hozzá sok reményt,ugyanis honnan a fészkes macskából tudná,hogy milyen régiót kellene erősíteni a többi rovása nélkül.Ugye : R-G-B azaz alapszínekből keveri ki a végleges színt,ami közel sem lehet tökéletes.Sárga nincs helyesen kalibrálva-ezt kifelyezetten hiányolom minden tv-n (ez is az én hibám) :R
Viszont az eredénytől függhet több millió ember vásárlási szándéka a Samsung tv-re.Higgyétek el az emberek információinak 90 akárhány százalékát a szemén keresztül kapja,ennek tudatában fog vásárolni is ...A véleményem hogy én is ebbe a kategóriába tartozok,így nem kérdés a döntés sem.Ami jó,az jó: UHD,nagy kijelző,színek :C

Horgászni mentem...B.i.L

(#54) kcsa válasza B.i.L (#53) üzenetére


kcsa
veterán

Úgy húsz éve jártam egy teszten a BME-n, ahol ezt a szintévesztést korrigáló szemüveget (pontosabban egy lencsebevonatot) fejlesztették.
A helyszíni, különösebb előkészület nélküli két teszten valami 60%-os javulást értem el, a faterom 80 felett, ha jól emlékszem.

Igen, tanulni kellene a színeket, amit mások ovisként megtesznek, de ott és akkor engem ez meggyőzött.

(#55) B.i.L válasza kcsa (#54) üzenetére


B.i.L
senior tag

Azt hiszem a fiztőképes emberek 2 százaléka,aki színtévesztő a világon...nem lenne rossz biznisz.
Pláne,hogy 20 éve is készítenek hasonlót.Érdekes-piacon* nem találkozni ilyennel.
* úgy értve nem mehetek el az optikusomhoz,hogy a lencsét hasonlóval egészítse ki.
Ami a szín talulását illeti,ha nem tudod milyen színt látsz,vagy tévesztesz,nehezebben tanulod meg-szvsz.Mundjuk kipróbálnám a világot látni színhelyesen :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#56) kcsa válasza B.i.L (#55) üzenetére


kcsa
veterán

Első guglis találat, ráadásul egy vidéki, hévízi optikából. Szerintem van rengeteg helyen, de még én sem próbálkoztam vele.

(#57) #96302336 válasza kcsa (#56) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem is gondoltam, hogy a Magyarországon élő férfiak 8%-a valamilyen színtéveszésben szenved... :Y

(#58) kcsa válasza #96302336 (#57) üzenetére


kcsa
veterán

Ami igazán kemény, hogy a húgom is szintévesztő. Az ominózus BME-s vizsgálaton a prof elsőre el se hitte, olyan ritka :)

(#59) B.i.L válasza kcsa (#56) üzenetére


B.i.L
senior tag

Az én lovam a legszebbb****WTF !
Ez kissé túlzó,'nekem pölö csak a babos könyv a tévesztési minta.Thx azért.
A nőknél még kevesebb az arány.

Horgászni mentem...B.i.L

(#60) kcsa válasza B.i.L (#59) üzenetére


kcsa
veterán

Bevallom nem értem mit akartál írni :)

(#61) B.i.L válasza kcsa (#60) üzenetére


B.i.L
senior tag

Bocsáss meg nekem - indulatos voltam :R
Nem szokványos módon fejezik ki a tudósvilág szereplői,a kifejlesztett eszközt - magyarul dicsérik orbaszájba...
Ez nagyon felháborít,amikor a szemészeten a : nincsen gyógymód ! - hangzik el...de mégis van...!
Persze nem elérhető,de ha mégis igen,akkor horror összegekért,és a média sem hirdeti.
Nos hát akkor,mit is gondoljak a dologról?
Azt meg végképp elvetem,hogy más mondja meg a pénzemért,hogy mit gondoljak....Dühít,hogy alapvető funkcionalitás hiányában,mint a színtévesztés,nem végezhetek gyakorlatilag olyan szakmákban,amit szeretnék - ez hiányosság,vele született rendellenesség!Ezt neveztem el a magam módján :)
Nézz utána,hogy mit nem lehetne szakmai végzettség szintjén csinálnia egy szintévesztőnek...meg fogsz lepődni .

Horgászni mentem...B.i.L

(#62) kcsa válasza B.i.L (#61) üzenetére


kcsa
veterán

Nem fogok meglepődni. Mert tudom. Ha visszaolvasol, láthatod hogy én is az vagyok.

(#63) B.i.L válasza kcsa (#62) üzenetére


B.i.L
senior tag

Háttal nem kezdünk ugyan mondatot...de!

Hát én meglepődtem !!!!!

Horgászni mentem...B.i.L

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.