Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk a tv elég gyakran nem egyszemélyes dolog. :U

[ Szerkesztve ]

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez f@sza, én színtévesztő vagyok!
Akkor mi a szitu, ha a család többi tagjának nincs problémája a színlátással és egyszerre ülnénk le a tv elé!?

(#3) gerii: ;] így mindjárt más!

[ Szerkesztve ]

(#3) gerii válasza NoMagix (#2) üzenetére


gerii
addikt

Ők nézik veled, a Samu tévék eddig sem a színhelyességükről voltak híresek ;]

(#4) atike


atike
nagyúr

Ez olyan nesze semmi fogd meg jól dolog... :) Valakihez átáll, a másik másmilyen irányba színtéveszt, a család maradék 3 tagjának meg jó a szeme... Hova is fog állítódni a tévé...? :)

(#5) Archttila


Archttila
veterán

Ez azert eleg erdekes mivel a TV-ket gyarilag elore bealitott preset-ekkel szallitjak, amiknek mar onmagukban kozuk nincs a valosaghoz. :) Ennek akkor lenne ertelme ha a korrekcio egy mar korabban vegrehajtott pontos kalibraciot modositana... es igen csak Single Pista elvezheti :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#6) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Az lg-nek is van hasonló megoldású monitora, csak ők "color weakness mod" vagy "Color Wizard" néven emlegetik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) Snoop-y válasza NoMagix (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi. Elmesz a szemeszhesz es aztan csinaltatsz egy szintevesztoknek valo szemuveget ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8) NoMagix válasza Snoop-y (#7) üzenetére


NoMagix
addikt

ja ja, amúgy is érik már az okuláré beszerzése olvasáshoz, de Samu tévét lehet nem is vennék, így megspórolom a másik szemcsi árát... :DDD

(#9) ALBY válasza NoMagix (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Veszel kettő tévét és együtt nézitek a családdal!
Hiszen a család és az egészség a legfontosabb,
ja, meg eladni 300 millió új tévét. ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tök jó, hogy magyar vonatkozásban ilyen egyedülálló lehetőséget kaphatnak azok, akik eddig nem látták teljes pompájában a világot. :) A dolog egyedüli szépséghibája, hogy a SeeColors csak (elég drága) csúcstelefonokkal és Tizen alapú smart tévékkel kompatibilis. Jó volna, ha lenne az alkalmazásnak egy olyan, nem készülékhez kötött változata is, ami

1. megállapítja a felhasználó színtévesztésének fajtáját (még ha csak hozzávetőlegesen is),
2. lehetőséget biztosít néhány fénykép átkalibrált színtérben történő megtekintésére (mint egy galéria alkalmazás a színtévesztő személyére szabva),
3. elérhetővé tenne egy olyan felületet, ami egy kalibrált (és már létező ICC profillal rendelkező) megjelenítő profilját a színtévesztés típusának megfelelően átkonvertálja, így a felhasználónak lehetősége volna már meglévő eszközén is élvezni a látottakat akár típustól, márkától, operációs rendszertől függetlenül is.

Még ha ebben a Samsungnak nem is nagyon lenne érdekeltsége, akkor is komoly segítséget nyújthatna azoknak a színtévesztőknek, akik (1) nem tudnak a színtévesztésükről vagy annak milyenségéről, illetve (2) akik nem engedhetnek meg maguknak S-szériás vagy Note mobiltelefonokat.

(#11) ALBY


ALBY
senior tag

Amúgy nem írta már meg ezt valaki PC-re, driver mellé betolva, vagy valami?
Hogy megvariáljuk a színeket, egy kövér mátrixxal átszorozzuk a video ramot ahol az akuális képkockák ülnek. Jó, valószínű komplexebb a leképezés, de biztos rá lehetne kergetni valahogy a képre.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#12) MZperX75


MZperX75
addikt

A felmérések Európában 8%-ka színvak 100emberből 8színvakság egyik fajtájával "küzd"

Egy kis teszt






Az utolsó 2db nem egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#13) Formaster válasza NoMagix (#2) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem a problémád valós és emiatt csak egyedülálló színtévesztők tudják használni, vagy külön tv...

A legjobb lenne erre egy okosszemüveg szerűség és ez az egész életre hatással lenne.

(#14) MZperX75 válasza MZperX75 (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

Szerkesztés elment az utcsó 2 kép az ugyan az ,de a képen lévő 4. 5. feladvány, nehéz szerintem

[ Szerkesztve ]

(#15) apatyas válasza NoMagix (#2) üzenetére


apatyas
Korrektor

De akkor mar kivancsi lennek, hogy a cikkben levo pelda fenykepen milyen kulonbsegeket latsz? Van olyan reszlet, ami az egyik oldalon nincs meg, a masik oldalon meg igen?

szerk: #12: eddig nem tudtam rola, hogy lenne ilyen problemam, a jogositvanykor minden ok volt.
De az utolso kepen a hat egyuttes abrabol a felso jobb, illetve az also harom mintanal, latom hogy vannak kulon szinek, le tudnam rajzolni a kozepso resz mintajat, de az agyam semmit se mond ra, hogy az a forma mit akar abrazolni. Szerintetek? Inkabb a Rorshach-tesztet buktam el itt?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16) MZperX75 válasza apatyas (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

Színvaktól kell megkérdezni,hogy korrekció utáni kép miben különbözik neki,mert azoknak fontos.

(#17) cinemazealot válasza MZperX75 (#14) üzenetére


cinemazealot
addikt

Persze, hogy nehéz az utsó kép, mert a felbontása túl kicsi, a JPG tömörítés meg elrontja a színeket. Nincs meg nagyobb méretben?

(#18) NoMagix válasza apatyas (#15) üzenetére


NoMagix
addikt

a kettő tv-s képen a jobb oldali a kalibrált?
azt sötétebbek látom, más eltérést nem észleltem
amúgy ez így nem ér semmit, mert a monitorom is teljesen más amin most nézem...

[ Szerkesztve ]

(#19) Razenhell


Razenhell
tag

Gratulálok! :D kár hogy nincs 2 ugyanolyan mértékű szintévesztés, és általában nagyon kis mértékű 2. világháborúban keresték a szintévesztőket mert hamarabb meglátták a távolban rejtőző mesterlövészt
most meg alkalmazást gyártanak nekik... ha 4 szintévesztő nézi a tv-t és mindenki más árnyalatot téveszt, akkor mi lesz? kő papir ollóval sorsolják ki állitja be a szineket? :D

Vicc komolyan, amugy átlag ember nem téveszt ennyire, én is szintévesztő vagyok de csak nagyon minimálisan, szomorú hogy ezáltal nem lehetek űrhajós de ha veszek samsung suhd tv-t akkor tudom kalibrálni a dolgokat, ami annyi boldogság hormont szabadit fel mintha felvennének ürhajósnak.

Ja és a tv nem szintévesztőknek hanem szinvakoknak készült , a kettő nem ugyanaz.
Attól hogy valaki babos könyvből 10ből 2t lát attól még lehet csak nagyon minimális a tévesztése.
Szemészeteken raknék ki a babos könyv mellé egy samsung tv árlistát, és a szemészeteknek részesedést eladásonként :D :C

(#20) szente


szente
addikt

Bár nem tudom milyenek a helyes színek, mert ugye szerintem ahogy látok úgy helyes, azèrt megnèznèm.

(#21) #33253120


#33253120
törölt tag

Nekem a bal szememnél pár árnyalattal lentebb lát a jobb.
Párszor elkértem a festőktől a színmintasort, így sok próba után azt mondom valamennyire már mérhető mértékben.

És minden színre. :)

Vicces... :)

(Rejtett subscribe. )

(#22) Postas99 válasza apatyas (#15) üzenetére


Postas99
senior tag

Szintén látom hogy miket formáznak a képek. De dettó ugyanazokat nem tudom értelmezni. Igaz mobilról nézem.

(#23) bogyo74


bogyo74
tag

Színtévesztő vagyok. A tv-n nem azt szeretném látni, amit a nem színtévesztők, hanem, amit látok a valóságban. Ott sincs korrekció.
Egyszerűen ugyanazt a "hibás" képet, amit mindenhol máshol. Szerencsére eddig így is történt 😀.
Nekem ez egyelőre nem ér így semmit, nincs valós haszna.

Bogyó

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem igazán értem. Ha eleve úgy szokta meg a színeket, ahogy, akkor miért jó hogy a tévén más színeket lát?

Szóval ha máshogy látja mondjuk a fű zöldjét, akkor gondolom a tévén is ugyanúgy látja a fű zöldjét, ergo nincs miért elállítani a színeket...sőt elvileg akkor lesz fura, nem?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) sagifer válasza ALBY (#11) üzenetére


sagifer
újonc

Kb 15 eve volt ehhez kapcsolodoan egy elfogadott szabadalmam. Baromi egyszeru az algoritmus, de ahogy olvasgatom ezt, ez is csak a szinprofilokkal manipulal, ami messze nem nyujt teljes megoldast. En anno eleve a PC piacot celoztam volna meg vele, de nem nagyon marketingeltem a dolgot, es egy ido utan feladtam.Ma mar a videokartyak shader-bol siman meg tudnak oldani.

(#26) Formaster válasza sagifer (#25) üzenetére


Formaster
addikt

Respect! :R

(#27) forandor válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


forandor
tag

Ezen filózom én is.

(#28) kcsa válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


kcsa
veterán

A szín valószínűleg eleve szubjektív dolog, de a színtévesztő nem lát mást, mint a többiek, az árnyalatok megkülönböztetésében van nehézségük. Nehézségünk :)

Úgy óvoda óta, bő 30 éve magyarázom ezt ha szóba kerül, de attól még mindenki elém tartja a ceruzát hogy "hö és ezt minek látoood?" minek bazeg... ceruzának.

(#29) tecsu


tecsu
addikt

Ennek nem sok értelmét látom. A színtévesztő már megszokta a valóság színeit tévesen látni, minek kell összezavarni? Ki tud úgy végignézni egy filmet, ha fel- vagy kicserélnek néhány színt? Szerintem kevesen.

Annak viszont, hogy a valóság nézése közben lááson helyesen, már sokkal több értelme lenne, például egy színkorrekciós szemüveggel, de ahhoz is hozzá kellene szoknia.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Dolpa válasza MZperX75 (#16) üzenetére


Dolpa
tag

Itt szintevesztesrol van szo, nem szinvakrol, az teljesen mas.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#31) Apollyon válasza MZperX75 (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezekből a tesztekből látok egy macskát, még a két 21-est. Látom a többiben is van valami ábra eltérő színekkel, de nem tudom őket kivenni. Hát az elég tré, nem? :D Mi van a többi kisképben?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) tecsu válasza MZperX75 (#12) üzenetére


tecsu
addikt

Tudtad, hogy van olyan földrész, ahol nincsenek egyáltalán színvakok?

Az Antarktisz. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) Apollyon válasza tecsu (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Minden bizonnyal nem érted... Színtévesztőként nem látni egyes részleteket, pl. az a körös teszt jó példa. Ha mondjuk ezen segítenek, az elveszett részletek is (jobban) láthatóvá válnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) tecsu válasza Apollyon (#33) üzenetére


tecsu
addikt

De értem. Ezért lenne jó egy ilyen szemüveg; az viszont, hogy egy film részletesebb, mint a valóság (a színtévesztő számára), elég "érdekes" lehet. Majd a kétórás film után vissza a "szürke" valóságba? Nem lesz túl pozitív - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) cinemazealot válasza tecsu (#34) üzenetére


cinemazealot
addikt

És mi volt, amikor még csak fekete-fehér filmek voltak? Majd kétórás ff film után vissza a színes valóságba. Sokan túlélték. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) tecsu válasza cinemazealot (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Az pont fordított. Itt az van, hogy bemutatjuk nekik, milyen szép lenne a valóság, ha jó lenne a szemük, de a valóság ugyanolyan marad számukra. Nem egy nagy tragédia, de nem is nagy kunszt sőt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) szente válasza tecsu (#36) üzenetére


szente
addikt

Így is szèp a valóság. :D
Meg tudom mondani egy színről, hogy az szèp e vagy sem. Ugyan olyan szèp egy naplemente színtèvesztő szemmel is. Max csak nem tudom megmondnani milyen színeket látok pontosan.

(#38) Sinesol válasza kcsa (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Elég fura kijelentés az, hogy a szín szubjektiv dolog, mivel elég objektiv, szàmszerűsíthető hullàmhossz értéke van az adott színeknek...

[ Szerkesztve ]

(#39) Reggie0 válasza Sinesol (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a keltett erzet elegge szubjektiv.

(#40) kcsa válasza Sinesol (#38) üzenetére


kcsa
veterán

Lásd az előző választ. :K

(#41) Apollyon válasza tecsu (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a színtévesztést ne úgy képzeld el hogy megvan nyomorulva az ember élete és folyton nekimegy valaminek az utcán :D Magam részéről inkább bizonyos tartományokban fakóbbak a színek, mint ahogy elvileg kellene látszódnia. Ezzel is csak akkor találkozom inkább (tudatosan) amikor elémnyomnak egy ilyen kör alakú tesztet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) junkpod válasza Sinesol (#38) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ez a szép benne, ugyanazt a hullámhosszú fényt a hangulatodtól, a környezetétől vagy akár csak attól hogy előtte mit néztél mindig másnak érezheted, akár teljesen más színnek.

Box's don't touch!

(#43) scarabaeus válasza apatyas (#15) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az az utolsó kettő kép itt van 12 MP-ben is. :)

Két másik humoros cikk között. :) Egy humoroldalon.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44) cinemazealot válasza scarabaeus (#43) üzenetére


cinemazealot
addikt

B@$$zus, egészen biztos nem vagyok színtévesztő, de a 6 ábrából csak az első kettőn tudok kivenni értelmes számokat. A maradék 4 csak $z0p@tá$ból van? :F

(#45) scarabaeus válasza cinemazealot (#44) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az első kettő az interneten külön is megtalálható kép (a 74-es nincs elforgatva alapból), a többi átalakított. :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46) Kobak 27


Kobak 27
tag

Halkan mondom, hogy Wenczel Klára az egyik legnagyobb szaktekintély a színtévesztéssel kapcsolatban. Én tanultam tőle, egy végtelenül kedves, normális és nagyon okos hölgy.
Amihez ő adja a nevét, az nem igazán lehet gagyi.
A Samsung kifejlesztett valamit, amire persze lehet írni, hogy minek, meg mi lesz a többiekkel, de evvel együtt szerintem ez egy nagyszerű dolog.
Amúgy van színtévesztőknek szemüveg, amit szintén Wenczel Klára és a csapata dolgozott ki. Én nem vagyok színtévesztő, de szerintem ez egy jó dolog, örülni kell neki, nem lefikázni...
Valószínű, hogy a szoftver miatt nem lehet olcsóbb tévékre letölteni, de lehet, hogy lassan azt is megoldják. Nézhetjük azt, hogy pl a forma 1-ben van Kers és lehet leszólni, hogy miért csak ott, de már kijött olyan autó, amiben benne van. Onnantól meg csak egy ugrás, hogy még több autóba belekerüljön. Ez egy innováció, amit támogatni kell, főleg, hogy magyarok találták ki.

(#47) tecsu válasza Apollyon (#41) üzenetére


tecsu
addikt

Tudom mi az a színtévesztés. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) MZperX75 válasza scarabaeus (#43) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem lett jobb nagyobban pixelben sem a feladvány ,az első kettő az egyértelmű,a többiben belelátok sok mindent,kifolyik a szemem,de nem egyértelmű. Utolsó egy kis kutya,a 4. egy nyúlnak néz ki ,de hiányos,5-öst számnak nézem 12-vagy 17,a 3. az kakukk lehet szám 7-4-de akármi is.
De lehet szívatás is,senki nem látja.
Az egyik szakmám 601sz elektronika műszerész,felvételi alapkövetelmény színtévesztés,színvakság kizárva,azóta lehet vakultam már sokat ennek vizsgálatnak már 27-28 éve 14.évesen volt.... :DDD

Na most ,valaki különböző árnyalatokat egymás mellett nem észlel,érzékel ,a világunkat így szokta meg,azt nem kell piszkálni,ha őt nem zavarja ,akkor semmi gond.

Tehát ennek a programnak korrekciónak annyi az értelme,mind döglött lónak a beöntés.

(#46) Kobak 27

"A Samsung kifejlesztett valamit, amire persze lehet írni, hogy minek, meg mi lesz a többiekkel, de evvel együtt szerintem ez egy nagyszerű dolog."

A Samsung semmit sem fejlesztett ki,egy magyar kis csapat írt egy alkalmazást színkorrekcióra ami Samsung xy TV hardverén fut és pont.

[ Szerkesztve ]

(#49) MZperX75 válasza tecsu (#32) üzenetére


MZperX75
addikt

Fókákat kérdezted :DDD

(#50) apatyas válasza MZperX75 (#48) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nyugi. Az eredeti weblapon a feladvány trollkodás.

A színtévesztéshez vagy akármelyik féléhez: ha eddig két árnyalat, vagy teljesen különböző szín megkülönböztethetetlen volt, most pedig megkülönböztethető úgy, hogy más nem tűnik el, akkor nyeremény.

A fekete-fehér filmes példára: ott is volt elég gond, ha véletlen két külön szín/arnyalat épp ugyanolyan szürkévé vált, és eltűnt. Akkor is figyelniük kellett ilyenekre.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.