Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) oriic válasza #32839680 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ott majd 5000ről indulnak. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ezzel a hűtővel cirkuszi kiállítás is lehetne, van már 3Ghz-en szaladgáló ram aminek normális hűtője van.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) Gave válasza oriic (#2) üzenetére


Gave
addikt

Holys'... azért a többi adatra is kivi lennék :D.

DDR4: Elsősorban alacsonyabb feszültségek várhatóak majd, illetve azt hiszem a késleltetések is más elven működnek majd. Szerintem ~2000Mhz körül is lesznek a belépő darabok, a jobbak meg 3GHz++

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Izzadhat az aki ilyet vesz és van egy normális cpu hűtő a gépében. Vagy csak vizes géphez ajánlott? ;]

(#8) Graphics válasza BlackSoft (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért baj, ha valaminek jobb a hűtése mint az átlagos?

Normális hűtő = kisebb hűtési teljesítmény..?

@morgyi: válogatott alkatrészek, ebben rejlik a siker kulcsa :D ,de amúgy van egy sanda gyanúm, hogy ezek a kittek megjelennek majd kisebb hűtéssel is :)

Mert a hőcső nélkül normál méretűvé válik egyből :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Silentfrog válasza Graphics (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha van helyed akkor teljesen rendben van ez a hőcsöves borda.
Egyébként úgy megnéznék egy ram hőfok tesztet. Nekem van egy Corsair XMS 3 1600Mhz ramkit-em ami kezdetek óta 1920 mhz-en jár. Még így is ez a leghűvösebb hardver a gépembe. Kíváncsi lennék rá ,hogy ez tényleg melegszik vagy csak optikai tuning ez a borda.

[ Szerkesztve ]

(#11) mzso


mzso
veterán

Mivel az én ramjaimon nincsenek hűtőbordák az ilyeneken csak szörnyülködni tudok...

(#13) #90933760


#90933760
törölt tag

Nekem a DDR2 Geilen forró a borda, igaz 2.4V :DD

A DDR4 az nem a GDDR5-re fog épülni? Mert akkor a natív órajelet 4-gyel kell szorozni majd. Nagyon nem mélyültem bele az igaz, mert még mindig DDR2-nél járok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) BlackSoft válasza Graphics (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkore helyet foglal, hogy pl x79-ben ha a fenébe teszel be egy cpu hűtőt 8 ram közé? :) Oké víz meg minden, de akkor is elég rondán nézne ki szerintem, és felesleges ez a hűtés neki...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) #97716736 válasza #32839680 (#9) üzenetére


#97716736
törölt tag

Úristen :Y

(#19) BlackSoft válasza #32839680 (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Elmondom neked, hogy előforordul szivárgás az építést követően..és akkor? Megbabrálod, aztán hiba el is lett hárítva. No problem. :W

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) #97716736 válasza #32839680 (#18) üzenetére


#97716736
törölt tag

Arra értem hova ekkora borda :DDD

(#22) danikollar


danikollar
őstag

Atyaég! A múltkor 2800MHz-es Mushkin-ok, most meg ezek a 3000MHz-esek, sőt 3226MHz! :Y

[ Szerkesztve ]

(#23) Athos981 válasza #32839680 (#20) üzenetére


Athos981
csendes tag

Kérem tessék desztlilált vizet használni mert az nem vezeti az áramot :C :C

(#24) BlackSoft válasza #32839680 (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

1. Ha víz, akkor ioncserélt víz...vezeti az áramot? 5. osztály kémia/fizika óra...

2. Elég gyakori a hűtőfolyadék, ami már alapból nem víz...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Több évbe tellett, de kitartó mérnöki munkával létrhozták azt a RAMot ami nem fér be Noctua NH-C14 alá.

GRAT! :DDD

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27) Narasim válasza Teréz Atya (#26) üzenetére


Narasim
aktív tag

pont ezen gondolkoztam :K megkaptam a választ :R

nem mintha vennék ilyen ramot, még ha találnám az árát, akkor sem.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#28) Coccer válasza Teréz Atya (#26) üzenetére


Coccer
tag

Nah jah,

Bár, szerintem nem szép, viszont van benne valami visszataszító! :D Bár a zárt házamban ez lenne a kisebb akadály. Aztán..., ott van a "felesleg"... ahogy írták már, van kisebb is hasonló órajeleken. (Oké, ez most aztán giga, mert 3226az oc, köszönjük! Viszont presztízsterméknek, pillanatnyi rekordnak szuper. :R )

Mennyivel költenénk többet egy ilyenért? Oszt aztán kérem szépen, mennyivel hamarabb töltődik be a Minecraft ezért a felárért? Vagy 0,2 tizeddel gyorsabban csomagol a cipp?

A hűtést már régen is láthattuk, ha jól emlékszem hozott némi pluszt a sima, vagy bordás társaihoz képest, de tényleg, rekord döntésen kívül milyen helyzetben lehet ennek desktop területen értelme (esetleg felárral?)?

Narasim: Ne gondolkozz ilyeneken, a tudatos vásárlás úgyis másfelé kényszerít! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics válasza #32839680 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem azért :D de a vizes rendszerek egyik nagy csodája az ion-cserélt víz, plusz a speckó folyadék, ami nem vezeti az elektromosságot :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) ViZion válasza Graphics (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Arról nem is beszélve, h a "vizezi a gépét" kifejezés NEM sz szerint értendő. Persze akadnak kivételek, de többnyire zárt rendszerben "vizeljük" a gépet :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Graphics válasza #32839680 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne is mondd... ittam máskor olyan helyen, ahol a Jack Daniels-t vizezték... Na most érted egy fő whiskey/whisky-fogyasztó / mert ugyebár más a kanadai és az ír/skót megnevezés, egyből megérzi :D

szerk.: ha valaki tud egy ismertebb kanadai gyártó idehaza nem igazán beszerezhető termékét, ne tartsa magában a privát gondolatát és keressen meg ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) F e Z o


F e Z o
veterán

Feszültségről, időzítésekről nem szólt a fáma.

H2O über alles!

(#35) haxiboy


haxiboy
veterán

Nagyon zorall! Kéne azonnal :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Én csak ennyit találtam, úgyhogy max tippelni lehet. De mivel kb. 9ns körül szokott lenni amúgy is, meg ha megnézem ezeket is kb azt tudják akkor CL14 lehet ennek.
Meg mivel eléggé reklámozva van ott az Intellel vanló kompatibilitás, valószínű 1.65V lehet a fesz is. Ez viszont azt eredményezi, hogy lehet CL15 is akár. Mondjuk ezek még mindig csak tippek, de amíg csesznek kiírni a gyártói oldalra többet úgy se tudunk meg.

[ Szerkesztve ]

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Nagyon furcsa rajta a hűtés.

(#39) danikollar válasza #32839680 (#38) üzenetére


danikollar
őstag

Nekem ilyen volt, ez sem egyszerű, mármint a hűtés a vetivel:

(#40) F e Z o válasza #32839680 (#38) üzenetére


F e Z o
veterán

Persze, hogy meg, mert a mostani ramoknak már alig kell fesz, s ez által alig termelnek hőt.

H2O über alles!

(#41) leviske válasza BlackSoft (#15) üzenetére


leviske
veterán

Ezek a modulok szerintem nem 4 csatornás konfigokba fognak kerülni. :)

(#42) Graphics válasza leviske (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem se, de hát ki mit keverget... :C

Arra direkt ott vannak a négycsatornás csomagok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) #90933760 válasza leviske (#41) üzenetére


#90933760
törölt tag

Úgy van, mert 256 biten az 1600-as ram is gyorsabb a 128 bites 3000nél. Pontosabban 3200 lenne ami pariba jönne vele, csak megint kérdéseket vet fel pár dolog. Viszont 256 bitre ugyanúgy tehet az ember mezei 1866, 2000, 2133 ramot amiknek nem kell sok minden és már porrá is gyilkolta. Újabb kérdés, hogy ekkora sávszélt mi a rosseb fog kihasználni. Netburst-ön kívül. ;]

(#44) F e Z o válasza #90933760 (#43) üzenetére


F e Z o
veterán

Egyébként felesleges is 3000-es ram x79-es deszkába, mert tudtommal a max ram órajel 2400MHz, + BCLK emelésből adódó némi plusz.

H2O über alles!

(#45) Codiac válasza #32839680 (#9) üzenetére


Codiac
csendes tag

Ez már procira is majdnem elég :)

(#46) Shing


Shing
őstag

Ilyen kéne APU mellé, megnézném mit hozna... :DDD

(#47) Silentfrog válasza Shing (#46) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha jól tudom max 2400mhz az amit még támogatnak az APU-s rendszerek.

(#48) Shing válasza Silentfrog (#47) üzenetére


Shing
őstag

Aha, az sajnos még hiányzik. Nézegettem és Asrock-nak van 2600-t támogató lapja.
[link]

Persze az alaplap+2600-as memória árából érdemesebb más típusú gépre költeni, de ha jó sok pénzem lenne elszórakoznék vele. :DDD

(#49) Silentfrog válasza Shing (#48) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem a 2400 mhz-es ramok is mennek túlhajtással 2600 mhz-en így én biztos nem vennék ennél gyorsabbakat egy APU-s rendszerhez.

Nekem most egy 3870K 2x4 gb 1600mhz-es ramokkal amik 1920mhz-en mennek 9-10-9-24 időzítéssel,alap feszültségen
APU+ memoria+ alaplap 45 ezer volt összesen, kb háromnegyed éve. Ennyit megért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.