Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djtoomi


djtoomi
addikt

Nagyon jó cikk, grat, de tele van helyesírási hibával.... :DDD
Amúgy a PRO@XT mennyivel gyengébb mint a 8800GT? :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2) Picco válasza djtoomi (#1) üzenetére


Picco
addikt

a PRO@XT=XT teljes erteku, es en spec 34k-ert vettem a sajatom....xt vs. pro tesztet meg sokat talalsz :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) GReddy


GReddy
tag

...és akkor csodálkozik a NÉP, hogy miért nem akarok az eladó VGA karimra garanciát adni...

Ki..szott nagy mákod van, hogy nem nyírtad ki teljesen. Szerintem a Pro biosos XT-k azért PRO-k gyárilag, mert nem stabilak XT tempón.. azaz innentől kezdve bizonytalankodni fog, fagyogatni, szemetelni a képernyőt. Plusz, valszeg TE IS megpróbálod XT-ként eladni.. (Ja, láttam már ilyent, MAJDNEM megetetett a barátunk..) Remélem ez utóbbi nem fog sikerülni.


Ezen írás a szerző magánvéleményét tükrözi. Nem kell, hogy tetszen, leszarom a véleményét bárkinek.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#4) Picco válasza GReddy (#3) üzenetére


Picco
addikt

kozlom veled hogy az osszes(na jo lehet h csak 99%) megy az xt-orajelen.
az xt-kartyabol kikerult hibas alkatreszek a gt-kre kerulnek, amugy meg olvass bele a 2900seria topicba es onnan tajekozodhatsz :P

mod: jah es en kozoltem Pegazussal h ki akarom hajtani a lelket, de vegulis nem adok neki sok plus feszt, ertekem annyira ot hogy szandekosan ne nyirjam ki a karit.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) GReddy válasza Picco (#4) üzenetére


GReddy
tag

Ezt nem hiszem. Azért nem hiszem, mert akkor XT-ként árulnák. Az ATI sem hülye. A termékpalettán látszik, hogy mennyire kínosan válogat az AMD. Akkor egy ilyen potenciált bennehagynak.. na persze.
Az, hogy melyik topikban melyik tizenéves HÜLYEGYEREK ossza az észt arc nélkül, az engem baszottul nem érdekel.
Igaz, nem az én karim, leszarom. Úgy nyírod ki ahogy akarod.

Peace!

Mondok egy sokkal durvább ATI tuningot:

3870 -> Most veszem mellé a második 3870-et. Szerintem sokkal durvább tuning, és főleg kockázatmentesebb. Igaz, nem ingyé' van.

A JÓ PONT: Bele van írva, hogy SAJÁT FELELŐSSÉGRE. Nem sokan írnák bele..

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#6) Picco válasza GReddy (#5) üzenetére


Picco
addikt

hat azert a 2900 topicban nem csak tizenevesek jarnak, es igen, majdnem kivetel nelkul mindenkinek sikerult xt-orajelei fole huznia, mint ahogy a 3850-eket is lehet normalis hutessel 3870 orajelere huzni, viszont kihagytam az irasbol amit potolok is mindjart hogy egy normalis 400-450Wos tap kell a kar biztonsagos hasznalatahoz mert mar tobb embernek is felrobbant a tapja :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) sinci válasza GReddy (#5) üzenetére


sinci
tag

Hidd el nyugodtan megy XT órajelen a kártyák 99%-a. Ez a PRO már 256bit-es, tehát senki sem tudná eladni ha akarná sem XT-ként, mert az 512bit-es. Erről ennyit.

(#8) sinci


sinci
tag

Amit még hozzátennék az íráshoz, hogy a [DerHeiligeApfel] féle biosoktól óva intenék mindenkit! A [Tiger83]-ak jól működnek. Nálam 820/2100-at simán viszi ezzel a bios-al [Tiger83] [220,250 / 0,85V] [739,1035 / 1,10V]. Részemről ennyi.

(#9) Picco válasza sinci (#8) üzenetére


Picco
addikt

koszonom :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) twollah


twollah
nagyúr

"elocsdalkozas" helyett elcsodalkozas
"kíserlet-re" helyett kiserletre
"falsh" helyett "flash"

"Bocsi ha az ékezetek hiányoznak, évek óta nem írtam ennyi ékezetet."
Hianyoznak?
A hol van, hol nincs.

(#11) Speed® válasza GReddy (#5) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vegyél be egy nyugtatót HÜLYEGYEREK. Ha félsz az alkatrészeidből némi ingyen teljesítményt kicsikarni, az a te dolgod. De ezért még ne hülyézd le azokat akik +50k helyett inkább 5öt kattintanak. Elárulom, az ő szemszögükből te vagy a HÜLYEGYEREK. Igaz, nem hangoztatják és vágják az arcodba a stílusodban. Persze a pénztárcád baszottul nem érdekel és a véleményedet is leszarom, csak gondoltam szólok, hogy úgy csinálsz hülyét magadból ahogy akarod.

Písz.

Picco
3 hőcsöves hűtés van a karin mint a többi 2900ason csak átszínezték?
Nekem 512bites Prom volt, azzal 750/2000res tuning mellett egész értelmes hőfokjaim voltak újrapasztázás és egy egyéni ventiprofil létrehozása után.
Gondolkoztam is, hogy rátolok egy XT BIOSt egyéni ventiprofillal, de nem találtam progit amivel módosíthattam volna egy XT BIOS erre vonatkozó részét.
Aztán meg eladás mellett döntöttem, mert megindultak az árak lefelé..de jó kis kari volt, az tuti. Most erősen gondolkodok, hogy 88GT helyett inkább egy ilyen 256bites Prot veszek, igaz, lassabb, de 20kval olcsóbb..eszméletlen jó vétel.

twollah
Meg akartam már kérdezni: nem néznél szét a saját portádon?
Mellesleg elcsodálkozás és kísérletre a keresett megfelelő alak.

[ Szerkesztve ]

(#12) Picco válasza twollah (#10) üzenetére


Picco
addikt

koszi, javitottam, kovetkezot helyesirasellenorzovel tolom majd :B

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Picco válasza Speed® (#11) üzenetére


Picco
addikt

szerintem ilyen van rajta, ez amugy tulajdonkeppen nem is xt bios....csak olyan feszkot kap asszem mint az xt...aztan meg huzod ahova akarod, most perpill 800/2000-en hasznalom, ez szimpi szep kerek szamok es nem fagy, nem hibazik :)

kisérletre, rovid i google szerint :)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) twollah válasza Speed® (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Szoktam korbenezni, de legalabb nem keverem ossze a betuket, hiaba van beloluk olyan sok a billentyuzeten nem tudnak megzavarni.

(#15) Speed® válasza twollah (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pusztán amiatt kérdezem, mert előszeretettel túrkálsz mások írásaiban, miközben a saját írásaid 90+%-ában ugyanazon hibákat vélem felfedezni.
Hogy is van? Aki máséban a szálkát.. :U

Picco
Hmm, szóval nem az izmosabb féle cooler van rajta. Hümm-hümm :o
Az egyetlen alternatíva (S1) nálam nem megoldás a többi cuccom miatt.

XTsítés tekintetében meg kéne nézni, hogy a ModBIOSban milyen késleltetések vannak, tudtommal a feszültségen kívül csak abban tér el az XT.

Azért az írásodból hiányoltam a bizonyítékokat arra vonatkozóan, hogy tényleg megéri-e a flash :) Értsd, flash előtti/utáni tuning eredményekkel igazolva.

kísérletre Mondjuk nem azért mondtam, mert gugliban megkerestem :U

#16 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) twollah válasza Speed® (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Szeretem ha gerenda van a szememben.
Akkor nem latom a fatol az erdot.

(#17) Picco válasza Speed® (#15) üzenetére


Picco
addikt

gondolkoztam en is de ahhoz tablazatokkal kellett volna szarozni meg minden...de megerte, 3dmark szerint, nameg ha megemeled akarminek az orajelet az csak jobb lehet :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18) aBONiE válasza twollah (#16) üzenetére


aBONiE
csendes tag

aztakurva, ezen felröhögtem :DD

(#19) Speed® válasza Picco (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"ha megemeled akarminek az orajelet az csak jobb lehet"
Mikor volt utoljára Celeroncsod? ;]

Viccen kívül, konkrétan arra gondolok, hogy Mod előtti/utáni tuningórajelek miként alakultak, illetve ezzel összefüggésben a hőmérséklet mennyit emelkedett, stb. Nem feltétlenül 3DMark meg ilyenek. Sőt, ha már eredmények, akkor semmiképpen sem 3DMák, inkább VGAlimites mérések egy-két játékban.
Ha nem szánsz rá időt, az ok, de akkor mi alapján állítod, hogy "megéri!"? ;)

(#20) twollah válasza aBONiE (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

Igyekszem...

(#21) Picco válasza Speed® (#19) üzenetére


Picco
addikt

celeroncsom nem volt soha :P
3dmarkban jobban megy, ez teny es valo, de azokat en sem tartom feltetlenul mervadonak.
azt h megeri magara a kartyara ertettem (mindig 3as lett a fogalmazasom suliba :DDD )
de amugy lehet h fogom magam holnap, es felveszek jatekreszleteket benchmarknak.
es meg tablazatot is csinalok, de ez meg nem tuti :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#22) Speed® válasza Picco (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem se hála a jó égnek. De húzogathattam volna..

Azért nem tartom jónaka 3DMarkot, mert erősen optimalizálva vagyon.
Ha húzol 10%ot egy kártyán, az DMarkban akár 8-9% gyorsulást is hoz.
Míg játékban általában 3-4% a gyorsulás. És nem DMákkal játszunk..

Ami engem konkrétan érdekelne, az az, hogy BIOSmod előtt milyen órajeleket bírt a kari milyen terhelt hőmérsékletekkel és így, Mod után mi a helyzet.
Mert lehet, hogy Vmod nélkül 50MHzel lassabb, de 10 fokkal hűvösebb..

(#23) Picco válasza Speed® (#22) üzenetére


Picco
addikt

jaaa, hat bios mod elott konkretan szinte semmit....de majd holnap megirom :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24) Picco


Picco
addikt

elso embernek aki tudtommal megprobalta NEM sikeult, ezert megegyszer hangsulyoznam hogy CSAK SAJAT FELELOSSEGRE ES NEHOGY 1024MB-T VAGY TEGYEN FEL VALAKI VAGY 512BITES KARIRA PROBALJA EZT FELTOLNI!!!

bocsi a sok nagybetuert de ugy erzem kelloen fontos hogy mindeki lassa

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#25) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Én a jó öreg Ati 9500-at flaseltem el, de pci vga be és már ette is meg a régi biost. Ez itt nem működik vagy mi ez a nagy vészmadárság? Te is írtad, hogy készítsenek be a próbálkozók tartalék vgat, azt hittem arra gondoltál.
Megdögölhet a kártya ha nem jó bios-szal kínálják meg?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#26) Picco válasza wiggen123 (#25) üzenetére


Picco
addikt

en is pci vga-t toltam be, de nem volt benne amikor helyrehoztam bar gondoltam ra :)
igen, megdogolhet elvileg, legalabbis van akiknek sikerult kulfodi forumok szerint, lehet itt is volt amugy, utananezek...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27) sinci válasza Picco (#24) üzenetére


sinci
tag

neki nagy valószínűséggel nem volt stabil a rendszere, vagy bekavart valami program, ezért fagyhatott le flashelés közben, sajnálatos eset.

m4rc! volt az első aki használta ezt az eljárást még tavaly és valószínűleg én követtem a sorban, de nem kapott nagy hírverést a dolog anno...

(#28) Picco válasza sinci (#27) üzenetére


Picco
addikt

lehet, nagyon remelem szegeny megussza egy eros parazassal es nem lesz semmi baja a karinak...mindenesetre remelem ezutan mar csak +visszajezeseket olvasok hogy peldaul sikerult valakinek, hiszen ezert irtam :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29) krystman


krystman
őstag

Nem tudom, hogy ATI karira létezik olyan progi, mint NV-re, hogy a kari BIOS-ba át lehetne állítani a GPU és RAM sebességét? Tehát, hogy már úgy menne alapból, ahogy én beállítottam.

(#30) Speed® válasza krystman (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A nibitorhoz hasonlóra gondolsz? a RaBiT volt régen jó ilyesmire, a Radeon9700am és az X800GTO2őm BIOSát azzal írtam át. Passz, szedd le a legfrissebbet és nézd meg mit csinál ha elindítod. Ha felismeri a karidat vagy meg tudod nyitni vele szerkesztésre az előzőleg lementett BIOSt, akkor nyert ügyed van.

(#31) krystman válasza Speed® (#30) üzenetére


krystman
őstag

Igen, ilyesmire gondoltam! Akkor megnézem. Köszi a tippet! ;)

(#32) Picco válasza Speed® (#30) üzenetére


Picco
addikt

azt en is megnezem, szeretnem a venti sebesseget is felulirni :)
sajnos eddig nem volt netem, szvsz holnapra tolodik a cikk kibovitese, ha megcsinalom egyaltalan :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33) cowboy_bebop válasza GReddy (#5) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Azért nem hiszem, mert akkor XT-ként árulnák.

Ez max. az 512 bites PRO-kra lehet igaz, az újabb, 256 bitesekre szerintem nem.
Elfelejted h. a 2900-as széria kifutóban van, az AMD megpróbál minél hamarabb megszabadulni a feleslegessé vált GPU-któl. Senki sem fog venni 70-80K-ért XT-t, mikor 55-ért van 3870..

[ Szerkesztve ]

(#34) Picco válasza cowboy_bebop (#33) üzenetére


Picco
addikt

ez nekunk csak jo, tessek orulni, vegre normalis arert f@sza teljesitmeny :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#35) barnam_


barnam_
nagyúr

Egy-két dolgot hiányolok az írásból:
1. csak akkor flash-eljük a biost, ha előtte meg bizonyosodtunk róla, hogy stabil az adott órajelen.
2. 256bites Pro-ra ne rakjon senki XT biost, mert az 512bites, és nem fog működni.

Amúgy jó és érdekes írás lett, bár szívesen láttam volna egy-két eredményt is, hogy tényleg megéri-e :)

(#36) lúzer


lúzer
veterán

Én meg azt hiányolom, hogy mit csináljunk, ha rossz a bios frissítés, és vissza kell tenni az eredetit.
Vagy félrenéztem, akkor bocs.

Keressünk egy integrált vga-s mobot, vagy mit?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37) barnam_ válasza lúzer (#36) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pedig leírta, hogy egy PCI vga-val lehet visszatenni az eredeti biost...

(#38) lúzer válasza barnam_ (#37) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz, akkor én voltam a lúzer

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#39) Picco válasza lúzer (#36) üzenetére


Picco
addikt

koszi, ennek modjat biztos hogy ,megirom ma, csak eddig ido szukeben voltam.
namarmost ha lesz annyi idom es kevem akkor visszaflashelem az eredetit es osszehasonlitom a mostanival.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40) Astrix válasza GReddy (#5) üzenetére


Astrix
csendes tag

Ugyan ez a kártyám van nekem is, és igen is mindenfajta bios mod, nélkül és +fesz. adás nélkül(hűtőcsere nélkül) stabilan viszi a 750/1800-at ami az XT órajel felett van! Nagyon jó kis kártya ennyi pénzért ilyen teljesítményt jelen pillanatban nem nagyon kapsz.

Jó lett a teszt, én ugyan nem fogom megcsinálni a biosFlash-t, mert elégedett vagyok így is a kártya teljesítményével, de egyel több lehetőség azok számára akik mégtöbbet akarnak kisajtolni az R600-ból!

Üdv :C :R

Pc-Forever!!! de egyébként az akvárium, a szoba derűs ékessége és kiapadhatatlan forrása a szórakozva tanulásnak!

(#41) Picco válasza Astrix (#40) üzenetére


Picco
addikt

az a gaz hogy osszevissza kapta a kari a biosokat, marmint gyarilag.
valakinek gyarilag sokkal kisebb feszt kap....az ugy ne fogja tudni huzni....

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#42) je_ki


je_ki
tag

sziasztok

én is beszereztem egy ugyanilyen kártyát, bruttó 29k-ért kihagyhatatlan volt :) (nem is volt olyan régen, hogy 7600 GT-t vettem ennyiért)
persze a Crysis miatt vettem, ami a (vmoddolt) 7900GS SLI-vel sehogysem akart értékelhetően futni, ezzel viszont hasít, és a korábbi 1900GT-től is kb 2-szer gyorsabb

amúgy nagyon meg vagyok elégedve a kártyával, nem melegszik 70 fok fölé, halk és jól működik a venti automata fordulatszámállítása, minőségi cucc benyomását kelti

750/2100-as órajelig stabil, így nem tervezem hogy belenyúlnék a BIOS-ba, az esetleges +10% GPU freki nem ér annyit

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#43) Silenzio válasza GReddy (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Megkésve bár...
Nyilván azért kötözködtél, mert egy -legjobb esetben is- ugyanolyan gyors kártyát sikerült circa 20 ezerrel drágábban megvásárolnod. Gratulálok. A kétkedőkkel közlöm, hogy az én, alapból borzasztóan visszafeszelt (1.02 V 3d-ben) 2900 pro-m is elviszi az xt órajeleit. Önmagában, bios-csesztetés nélkül. Ennyit a "hibás pro"-szériáról. Válogasd meg a szavaid, a "hülyegyerek" jelzőt mindenki kikéri magának.
Mellesleg van egy elméletem, ami legalább olyan jó (cöccö), mint a Tiéd, de szerintem sokkal jobb: mivel az ATI egy jó egy éves architektúrával a mai árak és kínálat mellett nem rúghatna labdába 90 ezres árakkal, tavaly ősszel kitalálta a 2900 pro-t (hogy biztosítva legyen a hierarchia, csökkentve az xt órajeleit), majd ezt ténylegesen olcsósítva 256 bites vezérlővel látta el a kártyákat, esetleg gyengébb ramokkal (ez sem igazolódott be egyelőre). Ha neked lenne igazad, a 256 bites vezérlős, 35-40-ért osztogatott kártyák nyilván sokkal gagyibbak, gyengébbek lennének, mint a 3 hónapja 60-ért osztogatott példányok. Nos, ez sem igaz. A 2900 pro az 2900 pro.
Nem arról van szó tehát, hogy ezek visszamarad, korcs példányok, csupán arról, hogy a készleten maradt gpu-kat olcsósítva értékesítik, a képzeletbeli palettán kissé lejjebb besorolva.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) Picco válasza Silenzio (#43) üzenetére


Picco
addikt

:K

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#45) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Én is megcsináltam a bios modot, azt toltam bele amit te Picco. Minden zökkenőmentesen ment és azóta is vígan hasít a kari! Grat az íráshoz! :R

[ Szerkesztve ]

(#46) Picco válasza Brumi˘ (#45) üzenetére


Picco
addikt

jajjdejo olvasni :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#47) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Nem akarok rosszmájúskodni, én tudom hogy jó szándékúan írtad a cikket meg minden. De van egy két probléma vele. Most nem részletezem ki, a lényegével van gond sajna. Ezek a karik különböző ramokkal jönnek ki és idővel változik a verziószámuk is, és bizony a biosokban eltérőek lehetnek a ram időzítéseire vonatkozó beállítások. Ezért sajnos azt kell hogy mondjam hogy felelőtlen vagy hogy ajánlgatod ezt a biosmoddot. Tényleg ne nézz rossz akaratúnak, de ha tudnánd amit én tudok és látnád ezt a cikket, te is megírnád amit én írok. Nekem is van egy 256bites 29Prom. Én elővigyázatosabb voltam mint te és tudtam előre hogy nem teljesen megbízható dolog össze vissza flashelgetni(komolyabb bajt persze nehéz csinálni ez igaz), én azt akartam hogy a saját biosomat átírom más órajelekre, de sajna egyik progi sem volt erre képes normálisan azok közül amiket próbáltam. Úgyhogy végül én is rátaláltam erre az általad említett listára és onnan szedtem le biosokat, jah és természetesen úgy hogy elötte megnéztem hogy valóban viszi e azt az órajelet a kártya (ez is nagy felelőtlenség hogy erre nem hívod fel a figyelmet) Ugyanis nagyon tévedsz ha úgygondolod ezek a butított nyákos, gyengített elektronikás vgak mind hasonlóak és ugyanúgy tuningolhatóak. Az enyém pl 720/1000 nél kifújt.(3DMark nem mérvadó stabilitásra, mert azzal sokkal többet ment az én karim is, de játékok alatt nem). Na szóval a lényegre térve látszólag minden rendben volt ezekkel a biosokkal, 3DMark hibátlan, régebbi/sok új játék gond nélkül mentek. Viszont Oblivion rejtélyes módon különböző időnként kiütötte a gépet, kifagyott. Nem értettem elösször hogy mivan. Azt hittem hogy nem bírja a gpu az órajelet, feltettem így egy olyan (a listából szintén) biost amin alap órajel van. Úgyis jött a rejtélyes fagyás.(1óra után) Aztán ráesett a gyanú magára a bios különbözőségére (pedig azok is 256bites karikhoz való biosok). Visszaraktam egy eredeti biost, és láss csodát megszűnt a fagyás. Télleg nem rosszindulatból írom mindezt, csak gondoltam jó ha tudsz róla és főleg az olvasók tudnak róla. Sajna a hardver nem olyan egyszerű dolog mint ahogy azt sokan hajlamosak hinni.(és itt nem rád gondolok)
Szeretném ha ezt beleraknád a cikkedbe valamilyen formában, mert ahogy elnézem elég népszerű és jólenne az embereket figyelmeztetni rá hogy ne álljanak majd értetlenül a dolog elött ha ne adj isten rejtélyes fagyásokat tapasztalnak moddolt biossal.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#48) Picco válasza SystemRoot (#47) üzenetére


Picco
addikt

szia

figy ezek nem gyengitett karik, leszamitva h 256-bitesek ami boven eleg.
mindenki sajat felelossegere csinalja ezt tobbszor is hagsulyozom, aki meg anelkul probalgatja h megnezne h viszi e az orajelet az magara vessen, mellesleg a 29prog 99%-at huzhato 750/1800-ra....de inkabb 780/2000-re szvsz.
atirom h: veletlenul se csinald meg mert felrobban es garantalom neked hogy 2szer ennyi ember csinalna a biosmodot :D
mellesleg a linkek kozott ott a megoldas de mind1 ^^

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49) SystemRoot válasza Picco (#48) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát hogy teljesítményben nem sokkal gyengébb az lehet, de attól ezek még igencsak olcsósított karik. (értsd roszabb nyák(kevesebb layeres pcb), gagyibb elektronika)

Amúgy meg miféle megoldás? (én nem tudok jól németül)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#50) don_peter válasza SystemRoot (#49) üzenetére


don_peter
senior tag

Egyetértek Ph-ás kolegámmal! A Pro és az XT között nem sok a különbség első látásra de az nem azt jelenti hogy nincs is! Ezek a kártyák álltalában egy nyákra vannak tervezve, meg csinálják belőle a legkeményebbet és utánna hogy legyen alsó és közép kategoria is elkezdik a kártyán lévő alkatrészeket olyan mértékben gyengitenni hogy elérjék a kivánt értékeket (órajeleket).
Még a felsökategoriákhoz egyértelmüen olyan alkatrészeket tesznek amely stabilabbak nem esik vissza terhelés alatt a feszültségük és képesek joval a megadott jeleken felül is dolgozni!
A butitot veriora viszont már csak a magasabb teljesitményt nembiró vagy is majdnem selejt gyenge alkatrészek kerülnek. Persze ezek a beálitott értékeket meg még kicvsit felette is képesek jól müködni de egyáltalán nem lehet össze hasonlitani egy gyengébb karit egy magasabb kategoriával!
Ez olyan mint amikor veszel két különböző gyártotól karit az egyiknél megkapod 10-ért a másiknál egyanezt a karit persze más néven 15-ért! (Az árakat csak mellékesen) Az egyik gyártó rosszabb minöségű alkatrészekkel dolgozik a másik bedig minöségi válogatott alkatrészekből dolgozik! Igy a tuningpotenicia is változik!
Nekem volt egy MSI RX2900XT-ém és nagyon meg voltam vele elégedve de valjuk be az ár gyors zuhanása rákényszeritett a gyor eladáshoz! Pedig nagyon jó volt!
Viszont az árak véget is rákényszerül az ember hogy kihozza a maximumot a kártyájából csak azért hogy sokkal tovább tudja használni. Valéjuk be nem a dolgozó népnek a pénztárcájához vannak méretezve a felsökategoriás kártyák árai igy minden ezközt fel kel használni a tuningpotencia érdekében! :R
Nekem egy ASUS 8800GTX-em van most jelen pillanatban és csináltam biosmodosittást kapot tuning hűtést és beszerelésre került a VOLT-MOD is mely néhány forrasztást igényelt de szerintem megérte. Alap órajelei a GTX-nek 576/1350/1800 nekem most ezeken a jeleken megy stabilan 648/1620/2160... Tehát ULTRA jelei felett használom a kártyát és nem költöttem rá + 30ezret! Tehát ha valaki beválalja a modositásokat sokat nyerhet persze csak akkor ha kellő körültekintéssel jár el! Sok sikert a tuningoláshóz!!! :C :R

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.