Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) don_peter válasza SystemRoot (#49) üzenetére


don_peter
senior tag

Egyetértek Ph-ás kolegámmal! A Pro és az XT között nem sok a különbség első látásra de az nem azt jelenti hogy nincs is! Ezek a kártyák álltalában egy nyákra vannak tervezve, meg csinálják belőle a legkeményebbet és utánna hogy legyen alsó és közép kategoria is elkezdik a kártyán lévő alkatrészeket olyan mértékben gyengitenni hogy elérjék a kivánt értékeket (órajeleket).
Még a felsökategoriákhoz egyértelmüen olyan alkatrészeket tesznek amely stabilabbak nem esik vissza terhelés alatt a feszültségük és képesek joval a megadott jeleken felül is dolgozni!
A butitot veriora viszont már csak a magasabb teljesitményt nembiró vagy is majdnem selejt gyenge alkatrészek kerülnek. Persze ezek a beálitott értékeket meg még kicvsit felette is képesek jól müködni de egyáltalán nem lehet össze hasonlitani egy gyengébb karit egy magasabb kategoriával!
Ez olyan mint amikor veszel két különböző gyártotól karit az egyiknél megkapod 10-ért a másiknál egyanezt a karit persze más néven 15-ért! (Az árakat csak mellékesen) Az egyik gyártó rosszabb minöségű alkatrészekkel dolgozik a másik bedig minöségi válogatott alkatrészekből dolgozik! Igy a tuningpotenicia is változik!
Nekem volt egy MSI RX2900XT-ém és nagyon meg voltam vele elégedve de valjuk be az ár gyors zuhanása rákényszeritett a gyor eladáshoz! Pedig nagyon jó volt!
Viszont az árak véget is rákényszerül az ember hogy kihozza a maximumot a kártyájából csak azért hogy sokkal tovább tudja használni. Valéjuk be nem a dolgozó népnek a pénztárcájához vannak méretezve a felsökategoriás kártyák árai igy minden ezközt fel kel használni a tuningpotencia érdekében! :R
Nekem egy ASUS 8800GTX-em van most jelen pillanatban és csináltam biosmodosittást kapot tuning hűtést és beszerelésre került a VOLT-MOD is mely néhány forrasztást igényelt de szerintem megérte. Alap órajelei a GTX-nek 576/1350/1800 nekem most ezeken a jeleken megy stabilan 648/1620/2160... Tehát ULTRA jelei felett használom a kártyát és nem költöttem rá + 30ezret! Tehát ha valaki beválalja a modositásokat sokat nyerhet persze csak akkor ha kellő körültekintéssel jár el! Sok sikert a tuningoláshóz!!! :C :R

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.