Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dyingsoul válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Neten vannak kutatások amik szerint az 1000Hz-et (1000 fps-t ha úgy tetszik) is képesek vagyunk feldolgozni. De olyat is olvastam amiben azt írják, hogy páran a 4000Hz-ig is érzékelik a villogást.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#52) #16939776 válasza Dyingsoul (#51) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem vagyok vadászpilóta de a perifériás látásom az nagyon érzékeny.
Az agy nem képes felfogni 4000 vagy 1000 de még 300 képet sem másodpercenként, de azt érzékeli, ha a képek közül bármelyik el van csúszva vagy a tartalma eltérő az előzőkhöz képest. Ezt az egyén villanásnak, kiszámíthatatlan mozgásnak, veszély közeledésének éli meg. Szóval ahhoz, hogy, természetesnek, hibátlannak érezze az agy a mozgást, annyi nem elégséges, hogy a lehető legtöbb képkockára bontva jelenik meg a mozgás, cél inkább az lenne, hogy az egyes képkockák minél egyenletesebb ütemben és kimaradások nélkül kerüljön megjelenítésre.

Az 1000Hz-es megjelenítésének annyi értelme valóban volna, hogy az egérről jövő inputtal tudna folyamatos szinkront tartani a monitor, ehhez persze fel kell tételezni, hogy az egérről jövő input teljesen jitter mentes.

[ Szerkesztve ]

(#53) ROBOTER válasza Dyingsoul (#51) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezek valami brit tudósok lehetnek.

Az emberi szem fúziós frekvenciája 40 Hz környékén, inkább alatta van. Ezt minden komolyabb szemvizsgálaton ellenőrzik. A perifériás látásban, ahol a pálcikák veszik át a szerepet, ez jóval nagyobb, ezért zavaró pl. a klasszikus fénycső esetében a katód közeli szakasz villogása a szemünk sarkából.

Az persze megint más, hogy fárasztó-e a villogás, de azért 100-szoros érték kicsit erősnek tűnik. Lassan átlépi a fénysebességet az inger az idegben.

(#54) Dyingsoul válasza ROBOTER (#53) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én most nem a fúziós frekvenciáról beszélek és a cikk sem erről szól. Ha tudod, hogy mit jelent ez a fogalom, akkor nem értem miért kevered ide mert ez kb olyan, mintha a Nordschleife világbajnoki köridőkről beszélgetnénk és azt mondanád faterod Ladájával is el tudtok menni Budapestre.
Én mindig ugrom az ilyen kijelentésekre, mert számomra a 60hz borzasztóan kevés, a 144hz-en és a 160-on is azt látom, hogy lehetne folyamatosabb a kép... Nagyobbat én magam nem próbáltam otthoni környezetben, de magamnak simán el tudnék képzelni 300hz+ monitort.
Amikor ez a vita feljön mindig kikeresem a kapcsolódó kutatásokat, bizonyítékokat de most nem fogom. Minden megtalálható a neten, aki saját magán nem érzékeli ezt és nem hiszi el, hogy az emberi szem és az agyunk képes érzékelni 100 hz fölötti is a monitoron a képfrissítést és a képkockák váltakozását az nézzen utána a neten de valótlan dolgokat ne állítsunk.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#55) ROBOTER válasza Dyingsoul (#54) üzenetére


ROBOTER
addikt

Konkrétan te írtad ezt a mondatot:

"páran a 4000Hz-ig is érzékelik a villogást."

Ne csodálkozz, ha nem tudom eldönteni, pontosan mire gondolsz.
A MILC keresőjében a 120fps nekem is kevés, a madarak darabosan repülnek.

(#56) Atom_Anti válasza hokuszla (#30) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igen, a tudat hogy ez 280hz-es ez a fontos! 550eur pedig nem is sok érte. Ha valóban ennyi lesz, akkor lecserélem az ugyanilyen kinézetű 144hz-es Asusom.

(#57) #16939776 válasza Dyingsoul (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az hogy 160/144hz-en nem érezted folyamatosnak a képet, az nem azért van, mert a 160/144 FPS kevés lenne hozzá.. A probléma nem a monitor túl alacsony frissítési frekvenciája, a probléma az, hogy a PC-d-ből nem folyamatos kép jön ki, értelem szerűen ezt nem lehet mindennél is nagyobb frissítésű monitor vásárlásával megoldani.

(#58) Synthwave válasza Zoltn (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért én tudnék néhány példát.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) Dyingsoul válasza #16939776 (#57) üzenetére


Dyingsoul
veterán

G-synces montorom van (profilomban benne van), szerintem folyamatosan jön a kép és ennek ellenére is kevésnek tűnik. (be van kapcsolva a g-sync és fullscreenben futtatom a játékokat)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#60) #16939776 válasza Dyingsoul (#59) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem is g-sync monitorom van, de ki van kapcsolva a funkció, irányítás és kép minőség szempontjából is felejtős. Ha ez számít le tudom írni úgy, hogy a képernyőn erősen "felvillannak" a kontrasztos részletek, de két felvillanás közti átmenetben meg blur-os a kép.

(#61) Dyingsoul válasza #16939776 (#60) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát nem tudom, számomra a 60hz-ről (G-sync nélkül) 144-re G-synccel (160 turbo amit nem szoktam használni tartósan) való váltás azért kellemes volt számomra. Az ebben a váltásban szerzett tapasztalat mondatja velem azt, hogy igen is a nagyobb frissítés bejön nekem, de el tudnék viselni még nagyobbat. Egyszer egy VRR kijelzőt is kipróbálnék, de gondolom ugyanaz, minta G-sync vagy tévedek? De egy kétszer ekkora frissítést is megnéznék normális szinkronizációval, szerintem azért 280 hz már komoly lehet. Csak hát az FHD felbontás kevés, mindent meg nem lehet ugye... :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#62) Malák válasza pokmky (#10) üzenetére


Malák
aktív tag

7szegmensesnél én kb. 100-ig tudtam normálisan követni, ahol még kifejezetten jobb volt nézni, de 150 vs 200-nál már nem tudok különbséget tenni. 200 vs 500 között már végképp semmi különbséget nem látok.
Aztán lehet, hogy csak én vagyok lassú és néhány légy itt körberöhög :D

(#63) Malák válasza Cs1csó (#8) üzenetére


Malák
aktív tag

hivatalosan 8100x3000 a felbontása a szemnek, de nem egyenletesen oszlanak el a fényérzékelők. Illetve ez már a teljes látott tér, tehát a 8K tv-nek az egész látóteret be kell fognia, (mondjuk ívelten) hogy tényleg legyen értelme.

Egyébként bízom benne, hogy 8K fölé már nem akarnak menni a gyártók.

(#64) Dyingsoul válasza Malák (#63) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"hivatalosan 8100x3000 a felbontása a szemnek"

Na ezt a számot meg honnan vetted? :DDD Ilyet szerintem nem lehet kijelenteni, ugyanis egy felbontási értékben nincs benne a legfontosabb tényező a távolság. Ha azt mondod, hogy mondjuk 2m-ről ennyi akkor ok lehet, de nem mindenki pontosan 2m-ről néz egy kijelzőt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#65) Vertic válasza Dyingsoul (#64) üzenetére


Vertic
aktív tag

Így van. Valójában kb. 120 millió pálcika és kb 6-8 millió csap van az emberi szemben... :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Photoreceptor_cell

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#66) tool válasza Egon (#5) üzenetére


tool
tag

Nem az a lényeg, hanem az, hogy minél magasabb a frissítés annál kisebb az input lag, amely igen fontos, másrészt az agy folyamatosabbnak érzi a mozgást, 240Hz környékén pedig egy esetleges frame drop is kevésbé érzékelhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.