Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hopp. Azthittem hamarabb lép a Samu e téren

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) McSpy


McSpy
őstag

Arról egyelőre nincs pontos információ, hogy milyen termékekben fognak először felbukkanni az új modellek.

Szerintem az új szifon-ba ;]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#3) FRENK1988 válasza McSpy (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Épp, hogy nem, Most megszakítanak meg minden kapcsolatot egymással

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) McSpy válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


McSpy
őstag

Persze,ez csak irónia volt :D

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#5) pusszycat válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább nyugi lesz. Vagy… de csak nem. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) mager#


mager#
csendes tag

Ezeket a lapkákat is szilíciumra nyomják vagy mire? Egyáltalán itt miért van jelentősen előre a gyártástech. mint egy proci vidkarinál? (Nem értek hozzá csak érdeklődöm)

(#7) JColee válasza mager# (#6) üzenetére


JColee
őstag

Persze, hogy szilíciumból gyártják.

(#8) GIJoe válasza McSpy (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

csak nehogy Kim Dzsongun beleszóljon a dolgokba...
bár fura hogy mindig az US cégek (alma) gazdasági ellenfelei semmisülnek meg
vagy recesszióba süllyednek... véletlen tuti

[ Szerkesztve ]

(#9) Sofian válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


Sofian
őstag

SoC-ot nem a Samu gyárja.. más alkatrészeket ettől még vehetnek tőlük..

(#10) ibmfan


ibmfan
tag

Egyre kisebb minden :) Kérdés, mennyivel olcsóbb a gyártástechnológia ezeknél a lapkáknál, nemrég arról olvastam itt egy cikket, hogy 20nm-en már falba ütközik az a csúnya Moore-törvény :)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#11) Olasza válasza ibmfan (#10) üzenetére


Olasza
aktív tag

Moore törvényét már pentium 100-nál is falba ütköztették, de köszöni jól van.

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

tehát akkor 64GB-os flash chip-ek kerülnek majd az SSD-re
ezzel jönnek majd az 1TB-os SSD-k mert 16 chip-et rá lehet pakolni egy mezei SSD nyomtatott áramkörre
príma :R gondolom a 1x nm-es MLC meg majd jön a 850Pro-ba ha lesz olyan idén vagy jövőre :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) FRENK1988 válasza TeeJay (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak 16GB egy flash chip :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) Aucor


Aucor
senior tag

10nm-es TLC.... Ez tudni fog legalább 500 írási ciklust elviselni? Vagy csak 250?

(#15) FRENK1988: Jaaaa, értem, köszi :) De a 20nm MLC-k is 3000 körül járnak, akkor ez TLC, és még kisebb... Ez akkor is kevés lesz lassan.

[ Szerkesztve ]

(#15) FRENK1988 válasza Aucor (#14) üzenetére


FRENK1988
veterán

10nm-es kategórában lévő gyártástechnológia. Ez lehet 19nm-től 10nm-ig bármelyik

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) TeeJay válasza FRENK1988 (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak egy SSD-be szánt kis kockába 4-ilyet szoktak nyomatni ha jól tudom
majd valaki okos megmondja hogyan lehetséges de a Samsung 830-as SSD-n 2 kocka van és az 64GB az enyémben tehát 1 kocka 32 és azok még 2x nm-en készültek, most duplázták ezt így 64gigás lesz egy "kocka" az SSD-n és 2 elég lesz 128gigához 16darabbal meg megvan az 1TB-os SSD
igaz TLC lesz ami némileg gyengébb mint az MLC de majd jön az is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) derive válasza mager# (#6) üzenetére


derive
senior tag

Egy procinal rengeteg kulonbozo elemet kell egyszerre exponalni.
Ezeknel a chipeknel tobbnyire egy adott, periodikus patternt kell ismetelgetni (akar Talbot effectel felszorozva).
Raadasul ha vhol vmi hiba van, az adott blokkot le lehet tiltani es nincs baj vele.
Ugyanez egy procinal vagy kuka, vagy esetleg 4 magosra unlockolhato 2 magos (persze igen combos fogyasztassal).

(#18) mager# válasza derive (#17) üzenetére


mager#
csendes tag

Köszi!

(#19) MZperX75 válasza ibmfan (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez egy sokkal egyszerűbb felépítésű lapka, mint egy CPU ezt azért ne felejtsük el.

(#20) Akula válasza FRENK1988 (#15) üzenetére


Akula
őstag

:K így van. de a gazdasági sajtónak ez igenis nagy hír. lehet rajta csámcsogni, hogy a részvények, meg az eladások, stb...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez pont idevág a témához. [TLC - nyuzás] ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Angel1981


Angel1981
veterán

Tovább nyomul a Samsung.... :R

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Azért vicces ez az osztályozás. Most a talán 18-19 nm-es gyártástechnológiára rámondják, hogy 10 nm-es osztály - vagyis a valós gyártástechnológiát alig több, mint a felére hazu szépítik. Hogyha 10 nm alá kerülnek, akkor majd jön a 0 nm-es osztály??? :U

Amúgy ezek után már igazán kerülhetne az olcsóbb mobilokba is 16 GB tárhely, a középkategóriásokba pedig 32 giga... A csúcson pedig lehetne 64, vagy akár 128 GB is (bár annyi lehet, hogy már egy tepsi S4-ben se férne el értelmesen). Utóbbi esetben akár már a microSD foglalatot is le lehetne spórolni.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) vinibali válasza pusszycat (#21) üzenetére


vinibali
őstag

király. azért milyen gizda hogy itt is HDD Sentinel van :) kis magyar csoda. érdekes, hogy a videó németországból nem elérhető :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) ibmfan válasza MZperX75 (#19) üzenetére


ibmfan
tag

Értem, de itt gyártástechnológiai kérdésekről beszélünk, legalábbis én úgy gondolom. Márpedig a gyártók odafigyelnek a költséghatékonyságra. Vagy győzött a marketinggel jobban eladható termék?

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#26) bteebi válasza vinibali (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Az csak HD Sentinel, avagy Merevlemez Őrszem ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) aAron_ válasza GIJoe (#8) üzenetére


aAron_
őstag

az ne zavarjon, hogy épp amerikai katonák védik többek között Dél-Koreát :U

What is your ikigai?

(#28) ibmfan válasza aAron_ (#27) üzenetére


ibmfan
tag

Valóban. De ha ott kitör bármi, akkor azt mi, végfelhasználók érezni fogjuk. Az árakban, erősen. Mint a thaiföldi árvizet, nem is olyan nagyon rég.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#29) aAron_ válasza ibmfan (#28) üzenetére


aAron_
őstag

persze, én csak azt nem értem miért kell már ebben is valami összeesküvést keresni

What is your ikigai?

(#30) GIJoe válasza aAron_ (#29) üzenetére


GIJoe
addikt

Ezért provokálják, É-ot, (határon gyakorlat) hiszen a saját emberre támadást nehéz lenne indokolni.
Igen ezt a maszlagot szívja be sok amcsi agy, Magyar ne tegye...
Szerinted ki az a hülye aki csak úgy poénból csi trilliárd dollárt költ a hero szerepre
Máris szárnyalnak a hadipari részvények USban. Irakot is puszta jó szívből, és nem az olajért "védték meg"
A világ így működik, és nem walt disney uralja hanem a $, a profit

[ Szerkesztve ]

(#31) WayneGace válasza aAron_ (#27) üzenetére


WayneGace
őstag

Azét ez egy kicsit komplikáltabb dolog. Mondjuk inkább úgy, hogy US sereg mindenhol ott van a világon és mindig jól jön, hogy valamire rá lehet fogni miért is állomásozik X ezer katona az országban. Az sem véletlen, hogy több, mint 1 millió ember tüntetett Dél-Koreában az amerikai támaszpontok megléte miatt.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#32) Alchemist válasza aAron_ (#27) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért reméljük, hogy jobban védik, mint szept. 11-én a keleti part légterét...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) aAron_ válasza Alchemist (#32) üzenetére


aAron_
őstag

utasszállítóktól? :Y

(#31) WayneGace: persze, én tisztában vagyok azzal, hogy semmi sem fekete/fehér, de amire eredetileg válaszoltam az érződött, hogy az apple/más amerikai cégek kvázi támogatja ÉK-át, ami viszont már tényleg túlzás...

(#34) Alchemist: :DD ebben a témában kb az eddig legjobb

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#34) Alchemist


Alchemist
addikt

[link]

:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) Balage76


Balage76
senior tag

2013 Q3-ban jön a 840 Evo sorozat, abban már előreláthatóan ez a 19nm-es 3bit MLC chip lesz. 250GB lesz a kezdőkapacitás és a mostani 500GB helyett 1TB a max. A DSP technológia egyre szélesebb körű alkalmazásával az elméleti 1000-es újraírhatóság ennek többszörösére vihető fel, így az átlag felhasználói igényekhez tökéletesen megfelel. Ezzel szemben az előállítási költsége jóval alacsonyabb, mint a jelenlegi 19/24nm-es 2bit MLC chipeknek.

A konkurens gyártók két lehetőség előtt állnak:
1, váltanak a jelenlegi 2bit MLC chipekről és követik a Samsungot a saját gyártású 3bit MLC chipjeikkel
2, maradnak a 2bit MLC chipeknél, de ezzel egyre nagyobb versenyhátrányba kerülnek (ez látható most is az OCZ termékek árazásában)

Előreláthatóan az első verzió fog bekövetkezni, ami hosszú távon minden felhasználónak jó, mert egyre csökkenő árakat és növekvő kapacitásokat jelent.
Az élettartam miatt teljesen fölösleges aggódni, ez már bebizonyosodott a 19nm 2bit MLC (pl Kingston V300) és a 24nm 3bit MLC (Samsung 840) esetében is, bőven az átlagfelhasználói igények felett tudnak teljesíteni. Aki pedig komolyabb terhelésre/munkára tervez, az válasszon a felsőkategóriából ennek megfelelő tudással/teljesítménnyel és árral.

(#36) TeeJay válasza Balage76 (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

újabb 840 típus lesz vagy jön 3.-ként a mostani 840 és 840Pro mellé?
mert aki jobbat szeretne annak azért marad a 2x nm-es MLC-s 840Pro remélem
otthonra meg teljesen oké egy TLC-s csak legalább 4 csatornásat kell venni (250GB) és akkor nincs gond az írási sebességgel sem. :R
jól nyomja a Samsung, házon belül minden saját és még a nand flash-el is alávágnak mindenki másnak...
össszekaphatja magát az Intel-Micron mert a végén mindenki Samsung és Toshiba 1x nm-es chipeket fog venni SSD-be :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) Balage76 válasza TeeJay (#36) üzenetére


Balage76
senior tag

840 Evo és 840Pro lesz. A sima 840 megszűnik majd.
Igen, ezért is lesz a 250GB a kezdő kapacitás és ugyanezért nincs 60GB-os a mostaniból.

Hát igen, a 25 év alatt összeszedtek némi rutint a srácok... :)

A mostani 24nm-es Samsung és a 19nm-es Toshiba közül a Toshibát egységnyi kapacitásra vetítve drágább előállítani, tehát nekik is fel kell kötni a gatyát... A V300 ára is azért lehet ennyi, mert az SF-2281 már nagyon olcsó az összes többi kontrollerhez képest. Egy új kontrollerrel nem lenne ennyire versenyképes.

(#38) tocsa válasza TeeJay (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

Úgy, hogy maga chip sokkal kisebb mint az a fekete tokozás amibe beleágyazzák. Mint a cikk is említi, akár több chip-et is bele tudnak tenni egy tokba. Ilyenkor a toknak kicsit több lába lesz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#39) szeksziboj válasza pusszycat (#21) üzenetére


szeksziboj
tag

A kért videó nem érhető el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.