Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) GoldhandRent válasza Felesbandi (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

pontosan ugyan ez van nálam is. egyre többet hibázik a telefon, egyre több zavaró dolog jön elő a frissítésekkel.
eddig én is pussycattel megegyezően nem-nem-soha iphone-oztam, aztán januárban vettem egy 2016-os....5 éves... iPhone SE-t, ami... 5 éves... és mérföldekkel jobban működik, és jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10. És úgy használható jobban, hogy a mai, 5 éves SE az iOS 14.5-tel, jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10 a 2019-es releasekor szűzen, frissen !

#16Graphics
én 2014-ben ültem fel a Xiaomi telefon vonatra, ezt máshol már le is írtam. Akkor a Redmi Note WCDMA modellel. Teljesen meg voltam vele elégedve, 8mag, 2giga ram 2014-ben ! Ár értékben rettenet jó telefon volt. Mindenhol dícsértem a márkát, és a készüléke(ke)t, hogy amilyen noname, olyan jó is. És az is volt. Mindenkinek ajánlottam, sok ember miattam váltott Xiaomira, a családban is csak ezeket vettük. És így 7 év távlatban, mostmár ex-Xiaomi fanként mondhatom, hogy a kezdeti lendületük és hozzáállásuk nemhogy eltűnt, de még mindig négyzetesen csökken. (a lendületük nem, mert a számokat produkálják.. de értitek)
Az évek alatt eljutottam oda, hogy a Redmi már nem volt elég, feljebb váltottam Mi szériára, a Mi Note 3 személyében 2017-ben, amivel a mai napig szintén semmi probléma nincs. Annyira, hogy kettő is van a családban ma is. Majd bedőltem ennek a 108MPx marhaságnak, meg az 5 kamerás rendszernek, és megvettem a Mi Note 10-et.. Na ezt nem kellett volna.
A hardver nem lenne rossz, de a szoftver egy összefosott szar. Mindent lassan csinál, annyira lassan, hogy mire megnyílik az amit meg szeretnék nyitni, már nincs értelme annak, hogy megnyitottam. Inkább használom az SE-t, amíg le nem merül, és botránykozom töltési időben a Xiaomin...

Szóval nem, nem sértettség, nem utálat.. csalódás.. baromi nagy csalódás.. és az észrevételek kivetülése. Az öreg motorosok mind ezt mondják, mert megtapasztaltuk a jót, és tudjuk, hogy az nem olyan, mint most. Aki most lép be, annak még mindig lehet jó alternatíva az olcsó vonal. Ott annyi pénzért elnézed a hibákat. Vagy nem is értekel egyáltalán.
De a Mi szériánál, mikor alsóhangon 150++ ezer pénzről beszélünk, már nem megengedhető. szerintem.
Ezzel a telefonnal most 2 év után ugyan ott vagyok anyagilag, mintha egy iPhone akármi PRO-t nyúznék 5 évig. És az egy PRO telefon, felsőház, annak is a tewteje, ez meg csak egy felső közép, vagy közép felső készülék volt.

Szóval részemről is ennyi.
Ha nem is hiszed feltétlenül el, amiket mondok (csökkent a színvonal, stb), remélem egy kis magyarázatot nyújt, hogy miért több már a "károgó", mint a dicsekvő ember Xiaomi témánál.

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.