Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#154) Bici válasza arn (#153) üzenetére


Bici
félisten

Duracellm..., arn: Igen, nem is feltétlenül a DIY eladásokkal van a baj, hanem pl. a laptopokkal.
Amíg az a hír járja (ha nem is igaz), hogy az intel jobb egy szálon, azaz játékra, addig az AMD-nek dolgoznia kell az ügyön, szerintem. Marketing, tesztek villogtatása, vagy akkora előzés, ami elég nagy port kavar, hogy a lassabb gondolkodásúak is észrevegyék.
Az OEM-ek, szerintem azért nem raknak AMD-t a notikba, mert nem tudják, hogy ez a viszonylag jó felhozatal egy, vagy öt generációig fog tartani - amíg nem látják biztosítva az új design (AMD-hez külön hűtés) megtérülését, addig nem invesztálnak bele.
Esetleg igazság is lehet abban, amit a szóvivők mondani szoktak, hogy "nincs kereslet az AMD-s notikra."
Ez mondjuk igaz is lehet, mert pl. a Lenovo sok laptopja sokkal gyengébben muzsikál AMD procival, mert az intellel azonos hűtés miatt belassaul a gép. Ebből számomra az következik, hogy a sima Ryzen még mindig több hőből oldja meg a feladatokat. Ezek után elhiszem, hogy a júzerek nem keresik, hiszen olvastam olyan tesztet, ahol kifejezetten azt javasolják, hogy a tesztelt AMD-s laptop inteles variánsát vegyék a júzerek.

Igaz, ez már nem is feltétlenül az IPC témája, elkalandoztam picit, sorry. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.