Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) keembo


keembo
tag

Jajj ne, lemaradtam a parádéról. Valakinek van screenshotja az úriember kommentjeiről?

(#102) koko52 válasza keembo (#101) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem engem is radíroznak mindjárt :)
Szerk: most látom véglegest kapott. Szerintem felismerem majd, az új regjével.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103) Anemus


Anemus
csendes tag

Magyar viszonylatban is látszik az AMD felé dőlés. Az ELTE-n dolgozok mint informatikus és eddig még soha nem rendeltek a közbeszerzésekben AMD-t, mindig csak Intelt. Kb fél éve meg 50-50%ra felugrott az AMD-Intel konfigok megoszlása már ami az új gépeket illeti.

ASUS ROG Strix X570E Gaming, AMD Ryzen R9-5950x (+2 x R9-3900x és 1x Threadripper 2990WX konfig 3dsmax-Vray distributed renderre), 64GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL16, EVGA RTX 3080 Ultra FTW3, 256GB Samsung 970PRO M.2 SSD, 2x4TB-RAID WD RED, UE50MU6102KXXH 50" UHD 4K Smart LED TV (1

(#104) syberia válasza koko52 (#98) üzenetére


syberia
veterán

(#102) koko52: Másodreg volt szvsz, csak a hozzászólásai idején láttam bejelentkezve. Az ilyennek a fő fiókjára is mehetne a permanent ban.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#105) Plexicushio válasza exedoc (#38) üzenetére


Plexicushio
senior tag

csak nyugi... az ilyen joey20aknak el lehet adni még majd a Mosh Lake -t is :Y ;] és sokan vannak

[ Szerkesztve ]

(#106) koko52 válasza syberia (#104) üzenetére


koko52
veterán

Onnan is töröltek mindent. + még másik 2 topikból is ahol trollkodott. Valahol írtam is neki, hogy biztos AMD fan, csak feszültséget generálni jár ide Intel fannak álcázva magát. ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108) eldiablo válasza runingman (#107) üzenetére


eldiablo
addikt

Tehát ér a tuning, hogy ferdítsünk? Akkor este lefuttatom 5.2Ghz-en a Cinebenchet a 9900K-mon és megnézzük, hány Wattot zabál és akkor azt vesszük alapul, oké?

(#109) kleinguru válasza runingman (#107) üzenetére


kleinguru
addikt

A "108W"-t a képen kell keressem, mivel méritek meg:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#111) eldiablo válasza runingman (#110) üzenetére


eldiablo
addikt

Azért remélem meg van, hogy mit jelent a tuning szó (hangolás, valamilyen irányba). :D
Szerintem te az OverClockra gondolsz, nem a downclockra. Mind a kettő tuning, csak más irányba. Ha állítgathatunk lefelé, hogy szebben mutasson, akkor állíthatunk feljebb is, hogy csúnya legyen.
Az alaplapok meg olyan értéket állítanak be, ami az összes processzoron jó. Vannak kevésbé feszültség igényes darabok, de vannak igazi szörnyek, amik zabálják a feszt és nyilván a felső értéket veszik alapul, nem az alsót. A felhasználók többsége viszont nem is mer a BIOS-ba, nem hogy neki álljon még finomhangolni, ergo nem az elérhető legjobb eredmény amivel számolni kell, hanem az out of box eredményekkel.

(#112) arn válasza runingman (#110) üzenetére


arn
félisten

be lehet allitani tdplimitet is a procikra - sokkal fejlettebb a cpu automatikus menedzsmentje, mint ahogy te manualisan allitgatni tudod, sot, ha belepiszkalsz, altalaban a hatekonysag csokken (ryzennel tuti igy van, corenal most nem tudom).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#113) kleinguru válasza eldiablo (#111) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, alapórajel alapfeszültség. Így érdemes hasonlítani. pláne a megadott TDP-hez viszonyítva.
Ha már, akkor ide keverném az idő tényezőt is. Ugyan is, a turbó miatt az elején simán lehet több a mért fogyasztási érték, de ahogy a hőmérséklet nő, az órajel csökken (vele nyilván a feszültség is), akkor azért az átlagnak illene megközelítenie a gyártó által megadott értéket.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#114) s.bala31 válasza koko52 (#106) üzenetére


s.bala31
őstag

Minden egyes Inteles hírnél az állandó nyafogás és flame-elés AMD tulajok részéről nem számít trollkodásnak? Úgy látszik érdemesebb AMD kritizáló vagy Intelt jó cpu-nak beállító hsz-hez hozzá tenni, hogy "de a Ryzen nagyon jó proci és sokkal jobb mint az Intel" szlogent. Így talán az illető megúszza hogy az AMD-s fankommandó lehurrogja.

(#115) koko52 válasza s.bala31 (#114) üzenetére


koko52
veterán

Trollkodásra szoktam trollkodni. Mikor úgy kezdik, hogy Ryzen sehol sincs Intlelhez. Egyébként hamár TDP akkor mindkét oldal nagy kammer.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#116) Bile Demon válasza koko52 (#115) üzenetére


Bile Demon
őstag

Segítek értelmezni a TDP kérdést:
1. A proci méri (részben méri részben becsli) a fogyasztását.
2. Ha ez tartósan magasabb, mint a beállított TDP keret, akkor csökkenti a szorzót és feszültséget
3. Ha alacsonyabb, akkor növeli
4. goto 1.

Ez működik, így az én procim is 88W-ot fogyaszt... :)
Cserébe nem is megy mindig 4.4GHz-n...

Ha a TDP keretet unlimitedre állítják, akkor a proci mindig max szorzóval turbo fesszel stb. megy, már ha van mit dolgoznia. DE ilyenkor értelemszerűen nincs betartva, simán szokott 170W-ot felvenni a procim. (AVX2 + FMA3).

1. Az intel azt adta amit ígért. egy 88W-os TDP-jű procit. alapból annyi a keret, be is tartja
2. Azért vettem 100k-ért K-s procit (4-5 éve), hogy nem alapon használjam, hanem ami jólesik. Ezt is tudja. :)
3. A két dolog egyszerre nem teljesül.
3.b. szépséghiba, hogy az "alap" 4400MHz-hez se elegendő a 88W-os TDP keret...

4. A T-s S-es és ULVS meg mit tudom én milyen "kóró" procik is úgy tudják a 35W-ot, hogy annyi keret van beállítva és az elején említett algoritmus szerint működnek. Tehát tartósan nem mennek a max szorzón, mert akkor azok is túllépnék a TDP keretet.

5. A TDP keret a BIOS-ban EFI-ben állítható ízlés szerint. pl ha a 88W mellett nyújtott teljesítménye kevés a procinak, de az unlimited 170W már sok a hűtésnek, akkor fogod beállítod 120W-ra, és a proci átlagban gyorsabb lesz, mitn alapon, de csak 30%-al fog többet fűteni és nem 100%-al...

6. Ryzen is hasonlóan működik, de kicsit szofisztikáltabb, mint a Haswell (gyorsabban hajtja végre a 4 lépéses algoritmust, talán több finomabb órajel lépcső is van, de a lényeg ugyanaz, hogy Betartja a TDP keretet, mert az AMD úgy tervezte, hacsak ki nem kapcsolja valaki ezt a funkcionalitást: az User, vagy az alaplap Gyártója)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#117) MPowerPH válasza arn (#86) üzenetére


MPowerPH
félisten

En letojom mennyit fogyaszt, a lenyeg, hogy eros legyen, ne fogja vissza a rendszert a CPU, vagy, mert alacsony az orajel, vagy mert az IPC meg nem elegseges.
Aki sporolni akar, az vegyen notit...

Az i9 coffee normal helyzetben nem zabal sokat. FMA3, AVX utasitasnal elszabadul a pokol, de ez a masik oldalon sincs maskeppen. Alapon egyebkent is hozhato az emlitett TDP, mert limitet is tudsz beloni, max. a turbo nem kapcsol be. Bar nem tudom, ki tenne ilyen szornyuseget.

Don't Tread On Me

(#118) ONEFREE válasza Plexicushio (#105) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

B..ki 😂😂😂

(#119) ONEFREE válasza s.bala31 (#114) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Én intel fan vagyok és a 2xxxx amd re még nem cseréltem, de a 3xxx nagyon nagyon kíváncsi vagyok és bizakodó. Nagyon bizakodó.

(#120) Cs1csó válasza ONEFREE (#119) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az egyik márkával való szimpatizálás önmagában nem gond sajnos kb. 10 éven keresztül az Intel dominált és előtte is jobb marketingje volt - több pénze - ez a 10 év pedig csak ráerősített erre, de azért nem hátrány ha nyitott az ember és az:
- egy szálon, több szálon lévő teljesítmény
- fogyasztás
- ár

hármas jobb mint egy adott szinten konkurens Intel akkor érdemes egy új rendszer építésekor váltani - új, hiszen kell alaplap csere is stb. -

Magam részéről egy tisztán AMD-s gépet szívesen kipróbálnék de ennek a legnagyobb kerékkötője jelenleg a GPU-k fogyasztása mert egy hőerőművet nem akarok a gépemből.

(#121) lyzzard válasza Cs1csó (#88) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Ne aggódj, hamarosan élesben jönnek a win10-et futtató qualcomm soc-kkel szerelt mobil gépek, nevetségesen hosszú üzemidővel. Elvileg.
Na meg valaki beszéljen a VIA-val, hogy kapja már össze magát így 15 évnyi csipkerózsika-álom után, ha már ott van náluk az x86 licensz használhatósága, mégis b---nak bármit kezdeni vele konzumer vonalon. A legutóbbi félértelmes próbálkozás, a nano is jó 10 éve volt kb, de az atomkorszak kinyírta.

(#122) Remus389 válasza Cs1csó (#120) üzenetére


Remus389
veterán

- egy szálon, több szálon lévő teljesítmény
- fogyasztás
- ár

Én inkább az értékállóságot, fejleszthetőséget tartom fontosnak a fogyasztás helyett, utóbbi elhanyagolható, filléres tényező.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#123) Tiszteletes válasza Remus389 (#122) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Értékállóságról beszélni a témában megjelölt alkatrészek és körítésük kapcsán igazán megmosolyogtató. :)
Az ilyesmit hagyjuk meg azoknak a holmiknak, amiknek az órajele másodpercenként 4-6-8-10 Hz (és idő mérésre használjuk őket, s tuningolni is esztétikai szempontból szoktuk őket nagy ritkán)... :))

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#124) Remus389 válasza Tiszteletes (#123) üzenetére


Remus389
veterán

Nyílván esik az ára, kérdés hogy mennyire. Pl. az AM4 azért értékállóbb, mert újabb processzorok is tudnak benne működni. tehát egy öreg B350 lap is jó pénzért kelhet el.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#125) Tiszteletes válasza Remus389 (#124) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Esik az ára szinte mindennek, nagyon egy 3 éves intervallumot nézve. A különbség az csak a meredekségben van. Értékállóbbnak talán azokat a lapokat mondanám intel vonalon, ahol még anno nem tiltották le a Xeon procik használatát. X58 X79 X99 (X299-nél már nem vagyok képben, h. azok fogadnak-e a szerver lineup-ból)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#126) Cs1csó válasza Remus389 (#122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Látom reflektáltak már de én sem értem, értékállóság, fejleszthetőség, mire, hogyan?

Szerintem egy alaplap talán ha 2 processzort ha kiszolgál utána kuka 1 proci 3-5 év az két procival akár 10 év ennyi idő után instant kuka vagy a 3. procinál simán veszek egy új deszkát.

(#127) Remus389 válasza Cs1csó (#126) üzenetére


Remus389
veterán

Mi az hogy kuka?

Okosabb dolog eladni használtként. Itt jön képbe az értékállóság.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#128) VirsLee válasza Remus389 (#124) üzenetére


VirsLee
őstag

Ühüm... A 30e forintos AM4 alaplapom még itt van a gépben, de a 110e forintért vásárolt procit 45e forintért adtam el, amikor másikat tettem bele. Erre gondoltál, mint értékálló? :D

(#129) Cs1csó válasza Remus389 (#127) üzenetére


Cs1csó
félisten

10 éves alaplapot, ki tudja mit kapott az évek alatt, kiszáradó kondik stb. értelek de nem arra gyúrok egy gép vásárlásakor, hogy ha majd 5-10 éven belül túl kell adnom egy-két alkatrészén az menni fog e az értékállósága miatt.

(#130) #16939776 válasza Tiszteletes (#123) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én értem miről beszél. Athlon XP 3200+-os rendszerem 5 éven keresztül használtam, mert ha nem is volt tökéletes, de 100% alkalmas, és jó volt. Elég volt fél évente VGA-t cserélni benne, akkor még nagy, látvényos ugrást hoztak ezek. Jött egy hatalmas igéret, váltottam intelre, Q6600-ra, full extrás körítéssel. Onnantól elindult az ámokfutás, minden körben másik platformot, másik processzorral, rammal építettem, mert folyamatossan hiányérzetem volt.
Így voltak !időrendben! 2007-2013-ig:

Q6600,i7-920C0,D0,2500K,E7200,E8400,Q9650,3570,3570K.

A 3570K-ba meg bele ragadtam egészen 2017-ig, mert nem látszott érdemi előre lépés desktopon, HEDT platformom már volt, azt kösz nem. Amúgy is ITX méretben jártam térdig addigra.
Érdekes, de
az 1800X-el hiába nem tökéletes, de megint elégett vagyok és látva a platform fejlődésének irányát, hatásait összevetve az igényeimmel, bízós vagyok benne, hogy 5 évre megint jól oldottam meg a platform és processzor kérdést AMD-vel.

Szerintem is fontosabb tényező ezeknél a tényezőknél, hogy egy termék megvásárlás után ne menjen végbe gyors erkölcsi amortizáció, értékálló legyen.

Lehet, hogy csak egy tábla csokit fog érni 5 év múlva, de azt a pénzt nem kell sajnálni, amit kifizettem érte, mert adott cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#131) koko52 válasza #16939776 (#130) üzenetére


koko52
veterán

+1 a 2. gen kóráj egészen a 7.gen-ig kb ugyan az. Én 3470-el elvoltam 4 évig utána (és egy kis 4690k 2 hétig)
jött ar R5 2600. Én is úgy érzem ezzel sokáig elleszek, utána még belerakhatok egy R7 3xxx-et is. A ddr5 meg a PCIe4 abszolút nem fog érdekelni kb 2023-ig :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#132) Cs1csó válasza koko52 (#131) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyakorlatilag az általad említett "fejlesztés nélküli" időszakban kb. addig lehetett használni egy CPU-t amíg ki nem rohadt a lapból. Nekem egy i5 4690 + GTX 970 párosom van és jó, a 8GB RAM helyett jobb lenne 16 de FHD mellé ez is jó még.

(#133) leviske válasza syberia (#78) üzenetére


leviske
veterán

Teljesen jogosan gondolják ezt. A vásárlók többségét nem érdekli, hogy milyen gyártástechnológián készül egy hardver, amíg megfelel az igényeinek. Az AMD-nek pedig évek kellenek, míg nem az ő termékei képviselik majd az "olcsó, kompromisszumos" megoldást az átlag vásárló szemében.

És azért azt se felejtsük el, hogy lassan érkeznek a GPU megoldásai is a cégnek.

(#134) arn válasza MPowerPH (#117) üzenetére


arn
félisten

ez egyeni preferencia kerdese - nekem szamit, mert csendet akarok, es nem erdekel az az 5-10% plusz, ha kozben joval tobbet fogyaszt (es hangosabb). videokartyabol sem veszek 200w felettit, es procibol is maradok a 100w kornyeken. a gyakorlatban ugysem 100 es 200 lesz, es ha meg kijjebb tolom, es nemi tulzassal a vegen ugy lesz, mint a 2000es evek masodik feleben, hogy idle fogyaszt 200 wattot a gep.

ebbol mar kinottem. vagyis annyira nem, mert most is vannak ilyen konfigjaim, de ezeket nem hasznalom napi szinten :DDD [link]

ez a tdpallitgatas szerintem korrekt dolog - mindenki beallitja maganak azt, amire szuksege van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#135) ONEFREE válasza Cs1csó (#120) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Én FPS István vagyok 😀 és nagyon szeretném már ha az AMD az Intel és az Nvidia fejére csapna egy nagy maflást 😂. A piacnak is jót tenne.

(#136) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért ez elég harmatos egyy útiterv. Talán már a szódával se megy el kategória.

(#137) ONEFREE válasza MeszesKPT (#136) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Más topikokba

(#138) syberia válasza ONEFREE (#135) üzenetére


syberia
veterán

A befektetőik nagyot fognak csapni rájuk, ha a számok nem úgy alakulnak.

Intel Stock Drops After Slashing Its Forecast For 2019

(#132) csicso82: Én még régimódibb vagyok, i5-3550 dolgozik szépen a gépben. A maga idejében fele fogyasztással verte meg az AMD-s riválisát, az idők változnak. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#139) Cs1csó válasza ONEFREE (#135) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kedves István, egyetértünk!

Üdvözlettel:Veér István (aka Vérpisti)

:))

syberia

AZ teljesen jó, azt kell tudni, hogy mire akarja az ember használni.

(#140) ONEFREE válasza MeszesKPT (#136) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Bocs ! Épp szólítottak vizsgálatra ezért maradt félbe.

Azt akartam írni,hogy más topikokban részletesen,hozzáértéssel leírták az útitervet és én csak poénra vettem a figurát :DD

(#141) #16939776 válasza syberia (#138) üzenetére


#16939776
törölt tag

The company has stated that its on-track for 5nm deployment which has been developed in parallel. And of course, Intel is working to roll-out its next generation of x86 microarchitecture.

This place keep clear for "no reaction" smile.

(#142) ONEFREE válasza Cs1csó (#139) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

🤣🤣🤣🤣

(#143) ONEFREE válasza #16939776 (#141) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

.....

[ Szerkesztve ]

(#144) syberia


syberia
veterán

(#145) Sinesol válasza syberia (#144) üzenetére


Sinesol
veterán

A tesztelőknek kiküldött ES procik is max 4.5ghz-en mentek és panaszkodtak is a folyamatos crashekre, viszont reméltem, hogy sikerül valamit reszelni startra, hiszen anno az 1800x is vagy 500mhz-el alacsonyabb órajelen ment ES verzióban. Úgy látszik gyártástechnológiától függetlenül nem nagyon bírják a magas órajelet, a 2700x 4.3Ghz-éhez képest nem nagy az előrelépés, de gondolom legalább azt megoldották, hogy stabil legyen.
Az a 15% Ipc nem tűnik rossznak, gondolom kb 10 körül lehet igaz belőle, ezzel kb Intel szintjén lesznek, vagy nagyon minimalisan csak lemaradva.

A 40 Pciex persze most is kicsit ferdités, hiszen a chipset 20 sávja csak 4 sávon kersztül kapcsolódik a procihoz. Bár igaz, hogy Gen 4 -es szal a sávszélesség a duplája a jelenlegi megoldásnak, plusz elvileg a vga 8 sávja is befogható, hiszen még pciex 3 mellett is elég 8, nemhogy 4 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#146) VirsLee válasza Sinesol (#145) üzenetére


VirsLee
őstag

Valamit linkelj be légy szíves, amivel alátámasztod azt, hogy van a Ryzen-nek több, mint 10% IPC hátránya. Én úgy látom, hogy nincs.

Ezt én jobbára csak játékoknál láttam. Szerintem viszonylag fej-fej mellett vannak. Ritka, hogy egy alkalmazásban akár 5% előnye lenne az Intelnek azonos magszámon és órajelen. A lenti képeken meg tudod nézni a 8700k vs 2600x azonos órajelen eredmények egy részét. A játékoknál látható az általad említett 10% difi, de alkalmazásoknál úgy tűnik, hogy sokkal közelebb vannak egymáshoz.

(#147) #16939776 válasza Sinesol (#145) üzenetére


#16939776
törölt tag

ES-es CPU-ban nem működik teljes funkcionalitással az órajel/feszültség váltás, cache és memória vezérlő sem kapja meg azokat a szorzókat amiket a végleges termék, egy alaplap funkcióinak teszteléséhez nincs is szükség ezekre.

(#148) Bici válasza VirsLee (#146) üzenetére


Bici
félisten

A tobb magos esetbol szamolt IPC nem egyenlo az egyszalas IPC-vel.
Az elobbi tartalmazza a tobb magos skalazodast is, mig utobbi siman csak egy mag erejet mutatja.
Ha a tobb magos esetben az AMD ledolgozza az IPC-beli hatranyat, az azt jelenti, hogy jobban skalazodik, de ez nem fog segiteni a csak keves szalon futni kepes alkalmazasokon.
Igaz, hogy az egyszalas progik kihalofelben vannak, de szerintem meg jopar ev, mire elhanyagolhato lesz a jelentosseguk.
Es amikor mar a gyakorlatban nem is fognak szamitani, akkor is eszerint fog sok felhasznalo valasztani, mivel az emberek agyabol nehezen torlodik ki a sokeves berogzodes.
Sokan a mai napig azert nem vesznek AMD-t, mert szerintuk "nincs benne hovedelem". :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#149) VirsLee válasza Bici (#148) üzenetére


VirsLee
őstag

Volt benne egy szálas is amúgy. De szerintem egy szálas teljesítményt nehezebb mérni... Szerintem fontos, hogy jól skálázódjon egy processzor. Nagyon kihalóban vannak az egy szálas megoldások.

(#150) Bici válasza VirsLee (#149) üzenetére


Bici
félisten

Természetesen, fontos a skálázódás. És tényleg, volt benne egyszálas, CB.
Ennek ellenére sok játék van, ami eggszálas, és lemarad az AMD procikon, ami vagy az alacsonyabb IPC miatt van, vagy nem megfelelő optimalizálás miatt.
Ettől függetlenül az AMD-nek valamilyen formában kezelbie kell a helyzetet, mert sokan még mindig ez alapján döntenek az intel mellett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.