Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kíváncsi vagyok FreeSync melletti használatnál milyen adatokat/ajánlást lehet majd látni a talán most már rendben működő Overlay-en

Szerk.
A FAN vezérlés újítása viszont jól hangzik

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2) kwzatz


kwzatz
őstag

Nézve a "Performance Gains" táblázatot, bosszantó, hogy még mindig a 17.7.1-es driver az, ami a legstabilabb és minden megy vele. Nem tudom, mi változott a 17.7.2-es drivertől, ami hibákat okoz. Az Overwatch az emberek jelentős részének crashel velük (ez nem tudom, hogy azóta megszűnt-e, de legalább fél évig tuti így volt), valamint most próbáltam a Ryse: Son of Rome-ot a legújabb driverrel, és nem volt hajlandó betölteni egy pályát, akármit csináltam. Visszatettem a 17.7.1-et, hiba nélkül végig lehetett játszani.

[ Szerkesztve ]

(#3) Lacccca87 válasza AtHoS (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ventillátor profil kezelést szerintem nagyon sokan várták. És ezzel a lehetésges anomáliákat is ki tudja iktatni az AMD, mert így kevesebben fognak használni egyéb mókoló progikat.

(#4) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Jó lenne így 1 év után megoldani hogy ha a globális Watmanban -25% teljesítményt állítok be az 3 újraindítás múlva ne váltson 100% -ra, a tököm is tele van vele!

(#5) b.


b.
félisten

Jól néz ki ez a felület , szó se róla. Reklamálnom kell a zöldeknél:D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Viktor77 válasza b. (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Minek, ki nézegeti a driver felületét?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy kérdés, ezt a sok szarságot bocs, újítást remélem nem kötelező feltelepíteni, mert nekem csak a driver kellene!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Duck663


Duck663
őstag

Lesz ezzel még munka bőven. A frametargetre fittyet hány, de legalább a freesync és a bővített sync már nem csinál töréskavalkádot, ha mindkettő be van kapcsolva. Autotuning az Vega kiváltság, ez annak fényében genya húzás, hogy most jött ki a RX590. Global chill az nincs, vagy mégis van? Merthogy játék alatt kb 10W fogyasztási mínusz van, bár csak 1 játékot néztem eddig. Az overlay negyedórás fáziskéséssel meg is jelenik, plusz dolgok nincsenek rajta, viszont 0.25s frissítés is beállítható már, mehettek volna még lejjebb is, 0.1-re is akár. Újraindítás után a fogyasztási keret beállítása végre nem ugrik vissza 0-ra! Hurrá, ezt sokáig tartott megoldani! A frissítési tanácsadó, nálam csak körbe-körbe karikázik. Tökéletes gépem van, teljesen tanácstalan! :DDD Amiről semmi szó nem esett, az az anizoszűrés, mintha változtattak volna valamit, élesebbnek, tisztábban tűnnek a textúrák (tudom értékelni!). De majd még pár másik játékkal is ránézek. Elsőre ennyi!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) dergander


dergander
addikt

Nálam az undervoltage kitünően működik. Alapfesz 1.175v ehhez egy 1450-1500mhz dukált . Most a superpoztion benchmarkba 1530mhz és 0.95 - 0975v ad. Eddig jelesre vizsgázott nálam

(#10) b. válasza Viktor77 (#6) üzenetére


b.
félisten

ez nem csak egy driver, csak úgy mint NV nél az experience is már rég túlmutat egy mezei driver szolgáltatásain, az adrenalin is ugyan úgy több már ennél.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Petykemano válasza dergander (#9) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez miféle kártya? 580?

És honnan tudod meg, hogy instabil, vagy akkor mi történik? És mennyiről mennyi lett a fogyasztás?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12) Petykemano


Petykemano
veterán

Abukám, HOL a csodadriver??????

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) imi123 válasza Petykemano (#12) üzenetére


imi123
őstag

Milyen csodákat vártál?
Majd jövőre a Navihoz év végén biztos lesz sok driver újdonság,Nem lehet mindig megváltani a világot.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#14) ETOM


ETOM
addikt

Pár napja vettem egy 570-t leszedtem amd oldaláról drivert hozzá arra a gpu-z azt írta DCH.
Most felraktam ezt az újat szintén onnan most nem írja, hogy DCH. Hmm nem értem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) solfilo


solfilo
veterán

Vajon én vagyok a béna, vagy olyan régiek a játékok, hogy ezekhez már nem is lesz adat a Frissítési tanácsadóban (Upgrade Advisor)?


mod: ja én rontok el valamit, cikkben pont van Sykrim, mint nálam is (Steam-es)

Overlay sem megy Skyrim közben (kidob desktopra, ott még egyszer Alt+R és megjelenik az asztalon az Overlay :DDD ), pedig leszedtem AMD által javasolt módon az előző drivert (18.10.1) és rendszergazdaként futtattam az újat.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16) Kelori


Kelori
tag

Számomra a tavalyi update volt a leghasznosabb, azóta lehet használni minden játéknál a chillt, zseniális funkció. Az ideiben a fan curve állítás tűnik a legjobbnak. Viszont olyan kérdésem lenne Abu, hogy várható-e megoldás arra hogy több monitor használata esetén ne menjen a memória max órajelen üresjáratban is.

if it ain't broke, don't fix it

(#17) solfilo válasza Kelori (#16) üzenetére


solfilo
veterán

Ahhoz Polaris 2x kell, ez volt az egyik feature, mikor megjelentek az RX 5x0 kártyák.

"A másik fő újítás az energiatakarékosságot érte, amely két területen hoz lényeges változást. Egyrészt az új Polaris GPU-k áttervezett memóriavezérlőt kaptak, aminek célja az volt, hogy az eddigi, memóriára beállítható két órajelállapot helyett már három legyen elérhető. Ezek közül nyilván az egyik a minimum, míg a másik a maximum, amelyek eddig is elérhetők voltak, de mostantól van egy köztes beállítás, amelyet akkor aktiválhatnak a Radeonok, ha a felhasználó két kijelzőt köt a VGA-ra, viszont ezeken a kijelzőkön nem fut GPU-t terhelő alkalmazás. Erre azért volt szükség, mert az eddigi minimális memóriaórajel két kijelzővel már nem volt alkalmazható, ugyanis képhibákat eredményezne mindkét megjelenítőn, ha a memória órajele a minimum állapotról a maximumra kapcsolt volna és vissza. A köztes állapottal azonban ez a gond megoldódik, mivel ilyen formában a váltás nem két nagyon messze álló órajelérték között következik be, így az kevésbé megterhelő a rendszerre nézve, és emiatt már nem kell a memória órajelvezérlését kötelezően maximumra kényszeríteni."
Régi-új barát: az AMD RX 580/570 VGA-k tesztje

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18) dergander válasza Petykemano (#11) üzenetére


dergander
addikt

Milyen 580? Az adatlapon ha megnézted volna Vega64 van :B . Fogyasztást maradt a régi , viszont magasabb órajelre boostol ezáltal hogy kisebb lett jócskán a fesz. Amióta felraktam a drivert eddig jó volt, nem fagyiztam.
Én konkrétan az autoundervoltage-ra voltam kíváncsi. A többi maszlag nem érdekel. De eddig úgy néz ki jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#19) Atla


Atla
senior tag

A konkurencia elhúzott az 1xxx,sorozattal,majd idén kiadták a 2xxx-es sorozatot az RTX-el,
erre mi kapunk egy uj Drivert,aminek egy 4 oldalas cikk kell! :DDD :R

(#20) Kelori


Kelori
tag

Hmm, ezt nem teljesen értem. Egy ASUS Strix R9 380-am van és a memóriájának 4 állapota van. 150, 300, 700 és 1450 Mhz. Azért köszi a választ.

if it ain't broke, don't fix it

(#21) Xelo válasza MSI.Navi (#4) üzenetére


Xelo
addikt

energiagazdálkodási beállítások - főkapcsolók funkciójának megadása - jelenleg el nem érthető beállítások módosítása - gyors rendszerindítás bekapcsolásának kikapcsolása megoldja. ;) nagyon fasza a driver, rx 580-am teteje eddig 1480/8500 volt, most 1500/9000 full stabil.

[ Szerkesztve ]

(#22) Abu85 válasza Duck663 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A ReLive és a Link opcionális. A többi magában a driverben van benne, de alapértelmezettek ki vannak kapcsolva.

(#15) solfilo: Nem hiszen, hogy nálad van baj. Kabini APU-n nekem se adott "vásárlási tanácsokat". Szerintem az adatbázisnak nem része ez a hardver. RX 570-nel megy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) solfilo válasza solfilo (#15) üzenetére


solfilo
veterán

visszajelzés:

volt egy kör AMD Clean Uninstall Utility, ugyan az a helyzet, úgyhogy feladtam egy jegyet nekik. :)

solfilo

(#24) bivalyolo válasza Abu85 (#22) üzenetére


bivalyolo
őstag

Global chill csúszkát én sem találok, pedig ezért vártam nagyon ezt a frissítést. :(

"Let's agree to disagree!"

(#25) Chiller válasza Atla (#19) üzenetére


Chiller
őstag

Majd amikor kiürül az oldal, mert senki se talál érdemleges dolgot, majd akkor észbe kapnak.... :(

Sajnálatos, mert még a rios óta őstag vagyok, de már csak a fórum miatt járok ide, és amiatt is csak nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#26) Duck663 válasza Abu85 (#22) üzenetére


Duck663
őstag

Oké, köszi, de ezt miért nekem írod? :D

Na és akkor egy kis kiegészítés. 5-6 játékot megvizsgálva a fogyasztás 5-15W csökkenést mutat RX580-on úgy, hogy közben +50% fogyasztási keret van rajta. Nem rossz.

Ami viszont nagyon az, az a Division. Kapásból fagyott, és fagy mindaddig, amíg a GPU és a memória frekvencia szabályozás dinamikuson van, megoldás, ha a memóriát fixre, a GPU-t 0%-ra tesszük. Akkor elindul, de a futási sebesség a fele sem lesz, mint volt, ráadásképp késnek a textúrák, hiányoznak dolgok, akadozik. A Divisionnal korábban is voltak gondok, de ez most komolyabb, mint a korábbiak. Egyebeknél nem volt futtatási vagy sebességprobléma.

A driver tiszta telepítése sem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#27) Petykemano válasza dergander (#18) üzenetére


Petykemano
veterán

Engem is az érdekel. Ehhez nem is kéne driverfunkció, csinálja magától. Szerinted a Vega refresh tesztjénél bekapcsolják majd? Talán lesz aki igen, és adoredtv fogja egymás mellé tenni az eredményeket, hogy lássuk, ki van az nvidia( és ki az amd) fizetőlistáján.

Bocs, hogy leerikszötnyolcvanaztalak. Ahhoz képest a Vega64 egy archangel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28) Abu85 válasza Duck663 (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tibaimpnek akartam. Mindegy. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) bivalyolo válasza Abu85 (#22) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nálam rx 470-el ugyanez a helyzet. De ez nem is nagyon zavar, a globális chill hiánya már annál inkább.
Van valami infód, hogy miért maradt ki? Későbbi driverkbe várható, hogy belekerül?

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#30) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Arról lehet tudni valamit, hogy a Relive most már hajlandó-e működnie OGL alatt? Mivel sehol nem tesznek erről említést, így feltételezem, hogy ez nem lett implementálva.

A sok bullshit számomra lényegtelen feature helyett én jobban örültem volna OGL támogatásnak Relive alatt.

A Chill akkor nyer majd értelmet, ha alapértelmezetten globálisan aktív lesz.

A Relive-nél pedig a 16:9-et és a 900p-t nem tudom hova tenni. 16:9 már régóta van, nagyon-nagyon osk éve alapértelmezett képarány. Most miért kell ezt reklámozni? Honnan és miért jött be a 900P? Minek csináltak még egy felbontást 720p és 1080p közé, mi értelme ennek?

#15 solfilo: Ez azért van, mert ez a hiba nem lett javítva időben. Benne van a hivatalos dokumentációban, mint ismert hiba.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31) Xelo válasza bivalyolo (#29) üzenetére


Xelo
addikt

nekem a globális beállítások alatt van chill opció, vagy nem erre gondoltok?

(#32) Duck663 válasza Abu85 (#28) üzenetére


Duck663
őstag

Akkor jó! :)

Nálam hirtelen karácsony lett :P na nem a köd miatt :D kaptam valamit amire nem számítottam! :D Így vegyek dolgokat a számra (billentyűzetemre)! :D :P

Ha már ilyen szerencsés formámban vagyok, hétvégére egy lottó ötös! :P :DD

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#33) bivalyolo válasza Xelo (#31) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nem. :N Ez ott volt eddig is.
Egy olyan kapcsolóról írt még Abu októberben, mint ami most a játékok profiljában is van.
Mikor megjelent a chill még a wattman beállításokban volt és ott lehet állítgatni, utána került be a játék profilok alá.

Főleg azért nagy szomorúság ez nekem, mert úgy néz ki végre nem "rontja el" a chill a freesyncet. Legalábbis eddig, amikben teszteltem 70 fps-re állítva a min-max beállítást nem törik a kép. kopp-kopp :D

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#34) huby80


huby80
senior tag

Srácok vega 64 alá érdemes feltenni ?

(#35) Duck663 válasza huby80 (#34) üzenetére


Duck663
őstag

Oda különösen, ott támogatja a legtöbb mindent! 580-on csak korlátozottak a jóságok!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) huby80 válasza Duck663 (#35) üzenetére


huby80
senior tag

Eza AMD Clean Uninstall javasoltabb vagy a DDU logs ? :R

[ Szerkesztve ]

(#37) Xelo válasza huby80 (#36) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem semmi ilyenre nincs szükség, esetleg probléma esetén. én nagyon régóta a driver control paneljéből frissíték és 0 fennakadás.

(#38) Duck663 válasza huby80 (#36) üzenetére


Duck663
őstag

Én a DDU-t használom, de azt nem mondom, hogy ez a javasoltabb. Nálam eddig mindig működött.

(#37) Xelo: Most érdemes leszedni a régit. Én is rátettem először, ahogy szoktam, de nem volt minden kerek, a betöltésnél is elkezdett akadozni.

No és még egy hiba, VSR + overlay = zöld képernyő!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#39) Xelo válasza Duck663 (#38) üzenetére


Xelo
addikt

itt minden kerek, ha nem így lenne nem írtam volna azt amit. természetesen mindenki úgy csinálja ahogy szeretné, használtam ddut is annó de szvsz több gondot okoz mint az emberek hinnék. én akkor ajánlom a használatát ha az ember videokártyát cserél, de akkor már inkább win reinstall.

(#40) Duck663 válasza Xelo (#39) üzenetére


Duck663
őstag

Lehet akkor nálam volt valami egyedi probléma. Nem mondom, hogy nem működik, a leggyakrabban én is csak simán ráteszem, de most nem volt jó valamiért.

Ja amúgy lassan 3 éves ez a Win7. Mondjuk ha VGA gyártót váltanék, akkor biztos lenne a friss OS telepítés, régebben megjártam már, de ez a veszély nem fenyeget, nem veszek ShitForce-t inkább várok a Navira.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#41) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Na csak megkérdezem: hogy kéne felrakni?
a) letörlöm az előzőt sima uninstallal
b) ennek a telepítőjével törlöm le
c) inkább ddu használatával

(#42) PuMbA válasza Xelo (#39) üzenetére


PuMbA
titán

" win reinstall."

Ha nem szemeteled össze a gépet, akkor nem kell a win reinstall :) Én minden egyes alkatrészt (AMD helyett Intel alaplap és CPU, más RAM, más VGA) kicseréltem egy Windows 10 alatt a HDD-n kívül 1 éve és azóta is tökéletesen megy. Semmiféle hardver csere nem okoz gondot a rendszernek, elég okos már.

[ Szerkesztve ]

(#43) Duck663 válasza Balazs_ (#41) üzenetére


Duck663
őstag

Épp ezt beszéljük! :D Jó lehet a sima rátelepítés is, a meghajtóból, ha valami nem lenne kerek, akkor jöhet az uninstall! :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#44) Xelo válasza PuMbA (#42) üzenetére


Xelo
addikt

ez csak a személyes pereferenciám, és arra gondoltam ha AMD kártya után mondjuk Nvidia kerül a gépbe. de igazad van, nem feltétlenül szükséges. ha már a témánál tartunk én ddu miatt küldtem már vissza egy rx 380-at a boltba, mert pucolás után nem ment a ventije. próbálkoztam több driverrel sikertelenül, azt hittem maga a venti adta meg magát ezért ment gariba. hívnak pár nap múlva hogy semmi baj a ventivel, nekik megy. visszaküldik, berakom a gépbe, nekem továbbra se forgott, még egyszer leírom ddu előtt nem volt vele gond. win reinstall útán lám minden pöpec. :D alapból messziről kerülöm a registry tisztítókát is, mert bár néha hasznos lehet ha valami problémát akarunk megoldani, sokszor belenyúlnak olyan dolgokba amibe nagyon nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mayweather


Mayweather
tag

Szerintem nagyon jó fejlesztések. Főleg a ventilátor szabályozhatósága. Én pl nem szeretem ha állnak a ventik. Melegszik a kártya körülötte melegszik a chipset és a kártya alatt az M.2 ssd. Viszont ha egy 20% forgást beállítok (ami még közelről sem hallható) már is 5-8 fokkal hűvösebb pl az ssd. Na meg a kártya is tartja a kb 30 fokot filmezés netezés közben és nem megy fel 45-50 fokra. Nem kell most már sem afterburner sem más harmadik féltől származó cucc. Királyság van :C

(#46) Abu85 válasza huskydog17 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Természetesen nem. Az OpenGL-t elengedte mindenki. Már a Khronos is. Innentől kezdve erre fejleszteni pénzkidobás. Nincs meg mögötte az igény.

A Chill sose lehet globálisan aktív, mert kb. 72000 beállítási paramétere van. Pont az a lényege, hogy a felhasználó válassza ki a neki megfelelő beállítást. Akár per játék alapon. Én sem mindig ugyanazt a paramétert használom, ha szimplán egy globális On kapcsoló lenne, akkor annak nagyon nem örülnék, mert pont a funkció lényege veszne vele oda.

A 900p egy kérés volt. A streamereké, így implementálták. Nyilván nem volt nehéz. Az van mögötte, hogy több streaming platform limitálja a bitrátát, és sok esetben ez csak rossz minőségű 1080p-re elég, míg a 720p felbontása pici. A 900p azért jó megoldás, mert például a 8 Mbitre limitált platformokon ebbe pont belefér egy jó minőségű 900p-s stream.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) bivalyolo válasza Abu85 (#46) üzenetére


bivalyolo
őstag

Én valami hasonlót képzeltem el ezen hsz -ed alapján, mint az FRTC-s beállítás. Chill esetén két csúszkával(min-max) természetesen.

"Let's agree to disagree!"

(#48) Duck663


Duck663
őstag

A Division problémára/problémámra megvan a megoldás. A bővített szinkronizációt is és a Chill-t is ki kell kapcsolni és jó lesz! Illetve jobb, mert furcsa performance droppok még most is vannak, de már legalább minden a helyén és nem 30FPS-el vánszorog.

(#47) bivalyolo: Ezt a funkciót én is valahogy így tudnám elképzelni és pont erre gondoltam, hogy ez lesz, globálisan bekapcsolom, beállítom a limiteket, amit az összes játékon alkalmaz és kész, és nem kell egyesével molyolgatni. De a sima bekapcsolás is számít valamennyit, mert csökkent a fogyasztás, legalábbis a kiírt érték kisebb, mint korábban volt.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#49) envagyok


envagyok
veterán

Nálam asus matrix 7970-el win10 64bitnél kékhalál telepítés közben fault .... nonpaged area
Előtte ddu is volt

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50) bivalyolo válasza Duck663 (#48) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nekem igazából nem a fogyasztás csökkentés miatt lett volna elsősorban praktikus, hanem amit írsz, hogy nem kéne egyesével minden játék profiljában állítgatni.

Van olyan játék, ahol ha kijön egy update, módosul az exe fájl, és onnantól kezdve nem jó a korábbi profil.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.