Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) micafighter válasza Duck663 (#100) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezek alapján nem értem miért panaszkodsz, ha hibázik nálad a driver :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103) micafighter válasza Cobra652 (#101) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,sokszor még a vega64 is kevés az 1070 ellen"

Látszik hogy képben vagy :DDD

(#104) Duck663 válasza micafighter (#102) üzenetére


Duck663
őstag

Humor Herold, :) Mit csinál a meghajtó alapból? Saját magára települ. Ezt csináltam, és ez volt az ami nem működött. Majd kapott DDU-t, restart, CCleanert restart, frissen oldalról letöltött telepítővel driver fel, és köszöni szépen, jól van. :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#105) b. válasza Duck663 (#99) üzenetére


b.
félisten

nem nem idéztél, szépen kihagytad az elejét,amiben dicsértem éppen AMD a z Adrenalin és a diverei miatt. Tudod köztünk az a különbség, hogy én nem vennék kártyát más gyártótól,jelenleg, mert szeretem NV-t és baromi jóka kártyáik,de nem utálom AMD-t és nem akarom bizonygatni veled ellentétben hogy én pártatlan vagyok, mert nem vagyok az, Mint ahogy te sem vagy az, ez egyértelmű.
Nekem nem esik nehezemre elismerni, hogy ha jó valami mint pl most az Rx 580 a középkategóriában, vagy éppen irigylem a modern felületű drivert a vörösöknél. Azt is megszoktam már, hogy sokszor a jogos kritikáimat is NV fan mivoltomra írják fel.mint ahogy téged is óvatosságra intettelek, hogy ne várj csodát és akkor nem fogod lehúznia szeretett gyártódat,ha nem azt kapod amit vársz vagy nem azon az áron, mert ebbe a kapufába már évek óta belerúgtok.

Ez a bort iszik vizet prédikál tipikus esete, mikor a legközröhejesebb AMD troll érveket hozod fel és gyalulod a konkurenciát.majd beállítod magad pártatlannak. Ezek a dolgok régi időket idézik bennem, amikor még nem voltak gerinces AMD fanok az oldalon.Most már akad szerencsére egy kettő...
na részemről off a a topikra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#106) Duck663 válasza b. (#105) üzenetére


Duck663
őstag

Nem az AMD dicséret volt a lényeg, hanem az, hogy elfogult vagy egy adott irányba, ezért felesleges lett volna a teljes mondatot idéznem. Én mindenféle problémázás nélkül megvennék egy VIA-Matrox kombót is, ha az felel meg az elvárásaimnak. Jelenleg Intel+Radeon van amúgy.

Pontosan leírtam mi a problémám az nv-vel. Piachoz való hozzáállásuk, gameworks, physx, szabványos technológiák messziről kerülése, ez pedig aztán a bort iszik és vizet prédikál kiemelt esete. Beszélnek a nyílt technológiákról, de messzire elkerülik őket, amit támogatnak is pl OCL azt is csak addig a szintig amíg nagyon muszáj. Igen, emiatt pontosan utálom őket, mert fogják és gátolják a fejlődést, a saját maguk felé terelés is egyfajta gátlás, de ettől nem vagyok más gyártó fanja. Az pedig, hogy nincs választék, nincs egy Matrox, sajnálatos, de nem az én hibám, illetve nem a felhasználóké.

Ha nem hozza azt a szintet majd a Navi amit a levegőben van, akkor ott a választás lehetősége. Más gyártó, ahol sajnos nagy választék nincsen, vagy kompromisszum. De nyugodtan elhiheted, hogy ha lenne választék, habozás, "jaj ezt a gyártót úgy szeretem" nélkül váltanék másra.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#108) schawo válasza Cobra652 (#107) üzenetére


schawo
titán

A 1070 Ti az nem 1070, és még annál is sokszor vastagon erősebb az 56, nemhogy a 64: [link] vagy [link]

szarkazmus off
Mi értelme van egy-két játékot kiemelni? Mindig lesz eltérés hol egyik, hol másik irányban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#109) távcsőves


távcsőves
senior tag

Epic fail ismét a szokásos megmondó embereknél, hozzom a popcorn-t. Ez mehetne tv adásban, piszok jó lenne. :)) Mondtam, de nem mondtam, tavaly nem számított, idén már kívánatos.. Folytassák uraim! :R

(#110) micafighter válasza schawo (#108) üzenetére


micafighter
nagyúr

Így van. Nincs értelme kiemelni, a zöld / piros/ kék szemüveg emel ki.

[ Szerkesztve ]

(#111) Looserke válasza Abu85 (#95) üzenetére


Looserke
őstag

Nekem nem találja meg kereséssel a Battlefield V-öt. Csak ha hozzáadom manuálisan a bfv.exe-t

(#112) dergander


dergander
addikt

Amikor felraktam a drivert, még látta a játékokat a gépen, írta is hogy ajánlott CPU az a 2700x pár játéknál, de most eltünt. Miért van olyan érzésem hogy hamarosan lesz egy hotfix.

(#113) schawo válasza dergander (#112) üzenetére


schawo
titán

nálam is bugos :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#114) AtHoS válasza schawo (#113) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lelőhették a netes szerverrészt

Ugyanis ez kellene a Frissítési tanácsadó működéséhez

read-only mode on the forum

(#116) schawo válasza Cobra652 (#115) üzenetére


schawo
titán

Fantasztikus micsoda hülyeségeket hordasz össze. Szóval ezek szerint még a Ti-t is lehagyja, ami 10%-kal erősebb, mint a sima 1070. Legalább ezt beláttuk.

Hát, tényleg nem jött át, ennyi baromságon semmi sem tud átjönni. Kik hazudtak? Mi van? :))

Nem mintha valami csoda volna a Vega, mindössze egy használható VGA. Nem a legerősebb, de nem is a legdrágább. Alapvetően jó ár-érték arányú kártya. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#117) bivalyolo


bivalyolo
őstag

A bővített sync-et próbáltátok amúgy ezzel a driverrel? Nálam nem nagyon működik..
Már jó. Visszállt 72hz-ről 60-ra a monitor beállításoknál valamiért. :F

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#118) Abu85 válasza Duck663 (#100) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért ajánlott a hardver gyártójának az ajánlásai alapján törölni és telepíteni. Ez például eléggé arra szolgál, hogy megmaradjanak a vezérlőpultra vonatkozó beállítások, és ne kelljen mindig újrakonfigurálni a meghajtót.

A shaderek valós idejű újrafordítása leginkább egy, de maximum két szálon történik, mert az alkalmazás még használja a többit, és ezeket a meghajtó nem tudja csak úgy elvenni. Szóval rakhatsz mellé egymillió szálat is, nem úgy működik, ahogy elképzeled. Nem mellesleg az újrafordítás egy plusz feladat. Nem viccből vezették be a gyártók pár éve a shader cache-t, és azt nem véletlenül tették újabban konfigurálhatóvá. A konfigurálás mértéke változó, de ez mindegy is, egy ilyen lefordított shader pár kilobájt, tehát a default 256 MB-os helyre is iszonyatos mennyiség fér el. Az NV egyszer mondta, hogy átlag 50 MB-nyi helyet foglal ez a driverükben a usereknél, tehát a 256 MB bőségesen sok, nem is igazán ajánlják, hogy ezt növeld. Az AMD meg eleve nem is engedi, hogy növeld, nekik is hasonló lehet az adat, ergo a 256 MB baromira kényelmes határ, amit valószínűleg egy végfelhasználónál sosem fognak kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#119) GyureX válasza AtHoS (#114) üzenetére


GyureX
tag

detto, de akkor megnyugodtam, hogy nem nálam van a hiba.

(#120) hegegabi80


hegegabi80
addikt

tegnap este feldobtam az új driert, és nálam semmi gond vele. Tökéletesen működik, mintha jobban is futna a játék, meg stabilabb lenne (kopp-kopp-kopp)
Jó hogy a ventiprofilt is lehet állítani, bár a min. csak 30% lehet levinni. Próbaképp beállítottam, nálam korábban idle 45 fok körül vont álló ventikkel, most 25-30 között 1500 rpm-el. Kár hogy nem 10-15% a minimum.

Viszont a kompatibilitás ellenőrző nem müxik.
"A kompatibilitás ellenőrző offline vagy nem áll rendelkezésre internetkapcsolat."
Na ez mitől van, hiszen internet a gép bekapcsolásától folyamatosan van, sőt még kikapcsolva is.
Valamit még be kellene állítani/kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#121) AtHoS válasza hegegabi80 (#120) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kompatibilitás ellenőrzőt még hegesztik a háttérben, jelen pillanatban sok felhasználónál nem működik (lásd pár hozzászólást visszább)

A %-os minimum venti fordulat kártyánként változó lesz, mert nálam 15% a minimum, de 15%-os beállítással 900 rpm-en pörög a venti, ami 6000 rpm max fordulatot feltételez, holott 3000...3200 rpm magasságában van valahol a vége.

MÁS

Éjszaka VEGA kártyával ránéztem az új driver adta Auto tuning lehetőségekre és érdekes tapasztalatokkal "gazdagodtam".

A 18.12.2 driver mellett 0.2.7 verziójú OverdriveNTool progiban nem lehet állítani a FAN max venti, a Target Temp és a Max Temp értékét, ugyanis a változtatások alkalmazásakor visszaugranak az alapértelmezett értékekre -> hivatalos fórumon is ugyanezt jelezték

A Wattman Kézi lehetőségén kívül bármelyik AUTO.... funkció aktiválása után letiltódik minden módosítható paraméter és OverdriveNTool-lal sem lehet semmilyen változtatást eszközölni (hibaüzenetek sokasága lesz az alkalmazás eredménye), a driver letiltja ezt a lehetőséget. PPTable Editor segítségével belőtt értékeket viszont nem bántja, ott lehet nyugodtan matatni ezt követően is. A PPTable Editorban szerkesztett vagy ha ilyet nem műveltünk, akkor az aktuális kártyához a driverben rögzített alapértelmezett értékek lesznek a kiindulási pontjai az AUTO... funkcióknak.

Auto OC GPU nem tudom hogyan működhet, mert az órajel keresése közben bőven 1900 MHz fölé is dobta a GPU órajelet (gyári alap érték P7 = 1750 MHz, de PPTable Editorral 1700 MHz-re volt P7 állítva). Itt néztem pár végeredményt: 1715 MHz, 1760 MHz és 1789 MHz, miközben ugye 1900 MHz fölött is próbálgatott.

A gyakorlatban így nézett ki: kézi beállításól OC GPU-ra váltva, majd alkalmazva azt nekiáll keresni az órajelet, majd nálam minden esetben driver helyreállítás lett a vége, amit automatán el is intézett. Ezt követően OverdriveNTool-t simán indítva leolvasható volt P7 mellett a "kitapasztalt" órajel. Tesztet ezen órajelek mellett inkább nem indítottam. Ezt követően visszakapcs kézire, majd újra aktiválva tesztelt újra.

Mem órajel keresés hasonlóan ment, bár ott nem volt driver helyreállítás.

Auto OC MEM elsőre 1056 MHz-re, majd következő alkalommal (visszakapcs kézire, majd újra aktiválva) 1110 MHz-re dobta a HBM2 órajelét (gyári alap: 945 MHz, de PPTable Editorral 1100 MHz-re volt állítva)

Vega topikban schawo jelezte, hogy Sapphire Vega 56 Pulse -ra rakott 64-es BIOS mellett "mindhárom autó-izé reboothoz vezetett"

read-only mode on the forum

(#122) DzsedalY


DzsedalY
tag

Feltettem én is a drivert, a tapasztalataim a következőek Vega 56-tal:

- Az Auto OC és Auto Memory OC nekem se nagyon működik, ellenben az Auto UV szerintem hatékonyabban dolgozhat, mint a régi Power Save és Balanced mód
- Pozitív, hogy az összes P értéket lehet állítani
- Negatív, hogy átszabták a venti vezérlést, és nem lehet konkrét RPM-et beállítani, csak %-ot
- Úgy vettem észre, hogy a Power Limit mellől eltűnt a Target Temp
- AC Originsben eddig egyszer sem sikerült 8000 pont fölé mennem Ryzen 2600-zal, most 8100 pontot kapok
- AC Odesseyben is jobb eredményeket kaptam, ott 67 fpsről 69 fpsre nőtt az eredmény
- 3DMark TimeSpy elcrashel az 1. bench után
- VSR nálam a 18.8.1 driver óta nem működik, azóta 2048x1536 volt a max felbontás full HD LG TV-vel, most már az is eltűnt és 1920x1080 a max felbontás, függetlenül attól, hogy a GPU méretezés be van kapcsolva

Összességében pozítív számomra az összhatás, a játékteljesítmény nagyon rendben van!

(#123) ETOM


ETOM
addikt

Néha nem adja be az overlayt. (bár felvenni így is tudok vele)

(#124) schawo válasza ETOM (#123) üzenetére


schawo
titán

sok játék utálja az overlayt

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#125) ETOM válasza schawo (#124) üzenetére


ETOM
addikt

Forza Horizon 4 alatt vettem észre néha megy néha nem. Annyira nem zavaró.

(#126) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Adrenalin 2019 Driver Performance Analysis featuring the Red Devils RX Vega 56 & RX 590 with 38 Games

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#127) solfilo válasza schawo (#124) üzenetére


solfilo
veterán

18.10.1-el ment nekem az overlay kb mindennel (Skyrim, Medieval II pl), most meg egyikkel sem, kidob desktopra az Alt+R kombóra. Ticket feladva. :)

solfilo

(#128) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok,
Driver telepítés során "error 1603" hibával lehal a telepítő, tud valaki erre megoldást?
AMD oldalán levő lépéseket végig csináltam, de sajnos nem oldotta meg a problémát. A gyártó oldalán levő régi driver nem fut ilyen hibára (Radeon-Software-Crimson-ReLive-17.8.1-Win10-64Bit-Aug18).
kártya: gigabyte rx470 g1
windows: 10 x64 1809
driver: win10-64bit-radeon-software-adrenalin-2019-edition-18.12.2-dec12
köszi előre is!

(#129) Abu85 válasza Tibro5 (#128) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#130) Tibro5 válasza Abu85 (#129) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszi ezeken túl vagyok, de még mindig nem sikerült feltelepíteni :F

(#131) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.3 Highlights

Fixed Issues
- Fan speed gauge in Radeon WattMan may sometimes overfill.
- Memory clocks on Radeon RX Vega series graphics products may become locked at 800Mhz.
- Game profiles with custom fan settings may sometimes remain even after closing a game.
- The game streaming tab may be missing in Radeon Settings when Radeon Software Adrenalin 2019 Edition is installed twice on a system.
- Radeon ReLive for VR may experience minor corruption for a few seconds immediately after connecting a headset.
- Auto tuning controls are not displaying their warning message in Radeon Overlay.
- Custom values for the sampling interval slider in the performance metrics feature may fail to enable.
- Radeon Settings may sometimes list a previously installed driver version even after driver successfully upgrading.
- Apply and Done buttons may sometimes overlap in Radeon Settings or Radeon Overlay.

Known Issues
- Some systems running multiple displays may experience mouse lag when at least one display is enabled but powered off.
- Uninstalling Radeon Software may fail to remove Radeon Settings.
- Zero RPM may fail to enable/disable correctly when switching between manual and automatic fan controls.
- Upgrade Advisor may intermittently fail to detect games and provide compatibility recommendations.
- A port 58888 already in use error message may be observed when AMD Link Server was disabled while an IOS device client was connected.
- Radeon Overlay’s new in overlay video player may experience smoothness issues while adjusting the playback slider.
- Scene Editor may have issues with scrolling when many elements are added to a scene.
- Custom settings in Radeon WattMan may sometimes fail to apply on Radeon RX Vega series graphics products.

read-only mode on the forum

(#132) envagyok


envagyok
veterán

Samsung vr telóval csak steam vr játékok játszhatóak vagy más játékok is, pl Battlefield 1?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#133) Z10N


Z10N
veterán

Mar a telepitesnel hibazik, de latom a 18.12.3 beta mar orvosolja elvileg.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#134) Abu85 válasza envagyok (#132) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kirakhatod a képet a telóra a headseten belül, de ettől egy program nem lesz VR. A fejmozgásodat nem fogja követni, csak ha erre be van építve az alkalmazásba a funkció.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#135) Tibro5 válasza Tibro5 (#128) üzenetére


Tibro5
senior tag

Úgy néz ki a DDU v18.0.0.5 verzió nem távolít el minden driver filet vagy registry bejegyzést, viszont szerencsére az új verzió (DDU v18.0.0.6) már jó. Így már fel tudtam telepíteni a 18.12.3-as radeon drivert.
Ez tanulságos lehet másnak is aki 1603-as error-ral küzd.

(#136) hegegabi80


hegegabi80
addikt

nos nagyszerű ez az új driver:
1. beállítottam a ventit, hogy menjen folyamatosan, pár nap után nézem visszaállt valami hiba miatt alap helyzetbe.
2. alvó módból kék képernyő valami hibával, csak újraindítás segít. eddig ezzel nem volt gondom.

Most kipróbálom majd a javítást is hozzá, ha nem jó, akkor megy vissza a korábbi, mivel alvó módot sokat használom.

(#137) feribercelrö


feribercelrö
csendes tag

Szevasztok -hello mindenkinek--feltettem ezt a amd drivert---de--tudnátok segiteni privátban--most vettem egy amd xfx rx 470 8gb --vga--t (30 éve nvidiám van azzal nem volt gond)
nekem 47 fokos a kártya és csak az egyik 1 ventillátor megy-- meghuztam ultra beállitásokkal a shadows of mordon--t "78" fokos lett--de a büdös 2. ventillátor nem kapcsol be még mindig-valaki help privát--mert nem értek hozzá---köszönettel tisztelettel feri

Hegedüs Ferenc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.