Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sajnálatos, hogy a kínai cégeket viszont nem lehet büntetni azért, mert lopnak, ellenben ők büntethetnek másokat.

Kicsit lejt a pálya.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) Воланд


Воланд
titán

"amit főként a versenyjogi szabályok megsértése miatt róhatnak ki"

van humorerzekuk a kinaiaknak, meg kell hagyni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Forest48 válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


Forest48
aktív tag

Csak addig nem, amíg kínán belül tevékenykednek. Exportnál már más a helyzet.
Azért azt megnézném, hogy ezért a botrányért mennyit tejelt a MediaTek... :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Valzor


Valzor
aktív tag

Pont a kínaiak akarják őket perelni, ez a nap poénja :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#5) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

fáj nekik, hogy nem másolhatják a processzoraikat olyan könnyen a kínai gyártók :D

(#6) QwErTy42 válasza Dr.Anonymus (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

Fejleszteni? Mégis mit?
Jellemző rájuk, hogy inkább ellopják mások fejlesztéseit. Az mégiscsak olcsóbb, nincsen kockázat a befektetés és fejlesztés tekintetében és gyorsabb. Érthető az utóbbi megfontolások fényében.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7) Dr.Anonymus válasza QwErTy42 (#6) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Nem rég voltam Kínában, ott volt módom bele kóstolni a kínaiak eredetiséghez fűződő viszonyába.

Tipikus példa, hogy míg Európában ha renoválnak egy sok száz vagy ezer éves műemléket, akkor igyekeznek akár fésűvel összegyűjteni a környékről a megmaradt törmelékeket és azokat felhasználva megpróbálni rekonstruálni a műemléket.
Kínában erre kísérletet se tesznek. Egyszerűen felhúzzák új alapanyagokból - a lényeg nekik, hogy hasonlítson a régire.

De volt példa arra is, hogy egy felhőkarcolójuk kilátójában 3 projektorral kivetítették az empire state buildingről / eiffel toronyról stb látható panoráma képét, és a kínai turisták a kivetített kép előtt fotózkodtak. :D

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

Tipikus bagoly és veréb eset... :W

Üdvözlettel, Tibi

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kínában a Reformbizottság kapitalista versenyjogi szabályok miatt büntet. Mint valami sci-fiben. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) mdraco


mdraco
őstag

Qualcomm megtehetné hogy nem add licencet Kínában? Persze ebből van a bevételük, vagy azért is büntetne Kína? :D

(#11) callmeakos válasza Dilikutya (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Megveszem ennek a filmej jogát egy dollárért, és felbérelem MájkülBéjt. Hátha kaszálok egy jókorát :D

All→M8

(#12) Dominó85 válasza Forest48 (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

A (S)hülyeség(/S) butaság nem fáj? :U

A MediaTek szerintem lexarja a Qualcomm ügyködéseit, ugyanis saját ligában játszanak. Nem arra mennek rá, hogy tojás sütő péklapátokat gyártsanak, hanem hosszabb üzemidőre gyúrnak a sajnos stagnáló aksi/kijelző méret mellett. Aki játszani akar, az vegyen Qualcomm-ot. Akinek meg számít a helyenként plusz 1-2 óra kijelzőidő az vegyen valami márkásabb (support-val jobban ellátott) MTK telefont. Ennyi. A döntés mindig az adott felhasználóé. :K

Fú, öcsém olvasom itt ezt a sok mókamikit, aki szerint a Qualcomm az innovatívabb... Ez akkora baromság, mint a csuda. Van amit az MTK, van amit a Qualcomm talált ki előbb. Aki pedig a mobiltelefonoknál még mindig azon van fennakadva, hogy mindegyik ugyanúgy néz ki... IQ nuku. Az lenne számukra az innovatív külső design, ha a kamera optikája a 4mm vékony telefon keretébe lenne építve és még 3D forgása is lenne. Ezt a sok... okos embert.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#13) kolosanyi válasza Dominó85 (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, nem csak a játék meg bencsmárk kérdéskör miatt éri meg jobban qualcommos telót venni. Támogatás, GPS stb stb. Örülök egyébként, hogy befutott a csájnafangrúp is. :U

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Más világ, ott máshogy mennek a dolgok, ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) ollie válasza Dominó85 (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mit talált ki előbb az MTK?

***

(#16) pezs89 válasza ollie (#15) üzenetére


pezs89
tag

Reverse Engineering-et ARM Soc-ok esetén.

(#17) Hadeska22 válasza kolosanyi (#13) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Most nem rosszból kérdem, de ez nem volt egyértelmű ;] ? Mindegyik terméknek/topicnak vannak ügyeletes megmondóemberei. WP,iOS,Android...i-eszközök,samsung, sony,htc, ...Qualqomm,mtk,Nvidia..so on.

Mondjuk az előtted hozzászóló úriember minden egyes (főképp kínai telefonos) topicban hangoztatja, hogy amúgy mindenki hülye, aki mást vesz mint kínai készüléket. Abban igaza van, hogy átlagos felhasználásra az MTK-nak egyes megoldásai egészen jók ..de (!)..Támogatás szempontjából mondjuk nagyon nem mindegy, hogy mi lapul a készülékben.

@12
"hogy tojás sütő péklapátokat gyártsanak", jól van :).. bíztam benne, hogy még egyszer leírod. Értem én, hogy ismétlés a tudás ütvefúrója, na meg ,ha sokat mondod, akkor egy idő után el is hiszed.. de érdemes lenne picit reálisabb dolgot írnod. Ez annyira aktuális kb. mint amikor az iFan-ok ekézik az androidot azért mert lassú/akad vagy a WP-t mert nem testre szabható.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18) janos68


janos68
aktív tag

Remélem igaz a hír. Nagyon ráfér az amcsikra egy "kis" ejnye-bejnye. Jöhetne sorban a többi is.

(#19) doooo válasza Hadeska22 (#17) üzenetére


doooo
veterán

+1 :K

(#20) Pttypang válasza Hadeska22 (#17) üzenetére


Pttypang
veterán

Remelem exportalja kis hazank kinaba, aztan beallhat mosolyogva dolgozni valamelyik csajnafon uzembe, hogy ezzel is segitse a novekedesuket. :U

Everybody lies.

(#21) Freiherr válasza Dominó85 (#12) üzenetére


Freiherr
őstag

"Aki játszani akar, az vegyen Qualcomm-ot. Akinek meg számít a helyenként plusz 1-2 óra kijelzőidő az vegyen valami márkásabb (support-val jobban ellátott) MTK telefont."

Jobbat mondok:inkább veszek Qualcomm-ot nagy akksival,oszt öröm et bódottá. ;]

XXX

(#22) Hadeska22 válasza Pttypang (#20) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

ne mondj (írj) ilyeneket, a végén még magától jelentkezik :C

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#23) kromatika


kromatika
veterán

Vicces helyzet.

(#24) Pttypang válasza Hadeska22 (#22) üzenetére


Pttypang
veterán

Külföldi munka, jutányos bérezés, kaland, gyönyörű környezet? ;]

Everybody lies.

(#25) Maxentius válasza Dominó85 (#12) üzenetére


Maxentius
addikt

A MediaTek szerintem lexarja a Qualcomm ügyködéseit, ugyanis saját ligában játszanak. Nem arra mennek rá, hogy tojás sütő péklapátokat gyártsanak, hanem hosszabb üzemidőre gyúrnak a sajnos stagnáló aksi/kijelző méret mellett.

Mitől lenne saját liga, hogy a legnagyobb riválisukra sújthat egy ekkora büntetés? Nekik ez minimum ajándék lenne... a supportjukról meg ne is beszéljünk, mert az nekik nincs.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#26) Forest48 válasza Dominó85 (#12) üzenetére


Forest48
aktív tag

Ezt most tényleg nekem szántad?! Mert akkor nem tudom milyen hangok súgták azokat az extra dolgokat, amiket kikövetkeztettél a mondatomból.

(#25) Maxentius : Szerintem hagyjad, nagyon el van tévedve ahogy látom. Írogat jobbra-balra mindent, ami bevillan neki.

[ Szerkesztve ]

(#27) Pttypang válasza Maxentius (#25) üzenetére


Pttypang
veterán

Milyen supportra gondolsz? :F

Everybody lies.

(#28) GSPLR


GSPLR
senior tag

Gyönyörű! A szèl ismèt összehordta a szemetet... :DDD

Huawei

(#29) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ezek a kínaiak, még a végén jó útra térnek ;]
Csak nehogy hasonló pereket kapjanak nyugaton a nyakukba véletlenül.

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Az MediaTek procik nem rosszak. Nem versenyez a Qualcommal természetesen, de 2014-ig értelmes megoldásokat dobtak piacra. Utána elkezdték ezt a nyolcmagos kiszereléseket. Nem tudom mi értelmük van. De az alsó-, és alsóközép (talán közép?) kategóriában van létjogosultsága.
(Sose felejtem el a Qualcomm MSM8255T vs MT6575 "csatát". A Scorpion 1,4 ghz-en fut, de mégis kikapott az 1ghz-es MediaTektől. Előbbi 2010-es, utóbbi 2011-es chipset.)

Sőt én szívesen nézegetem a Rockchip, Allwinner, Broadcomm megoldásait is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Pttypang válasza ctvagyok (#29) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem mereszkednek ilyen veszelyes teruletekre :)

Everybody lies.

(#32) Quasi_modo válasza ctvagyok (#29) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a kínaiak, még a végén jó útra térnek
Hehe

valami

(#33) azopi74 válasza mdraco (#10) üzenetére


azopi74
addikt

Megteheti. És a kínai kormányzat is megteheti, hogy akkor licenszdíj nélkül használhatják az IP-it a kínai telekommunikációs óriások, ezért csak nem helyeznék készültségbe az USPACFLT-t :)

(#34) MartOOn


MartOOn
addikt

Értelmezésem szerint pont azert perelik őket mert tul magas licence dijjakat szabnak es ezt a kicsi kinai nem akarja megfizetni. Szóval nem bagoly/vereb szindroma hanem 'en vagyok itthon en szabom a szabályokat es en mondom meg miert mennyit vagyok hajlando fizetni' eset all fent sztem.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#35) azopi74 válasza Forest48 (#3) üzenetére


azopi74
addikt

Taiwani cég fizeti le a Kínai Népköztársaság kormányát? :DDD Na ne hülyüljünk.
Ez rohadtul nem az MTK-ról szól, (és mégcsak nem is a SoC-okról) hanem a Huawei-ről és a ZTE-ről, akik keményen tejelnek a qualcommnak a telekommunikációs IP-kért, ezzel megdrágítva végső soron a kínai kormányzati megrendeléseket is...

(#36) Terentius


Terentius
őstag

Az senkit se zavarjon,hogy az MTK taiwani és nem PR China....Annyi köze van hozzá, mint az NSZK-s BMW-nek az NDK-hoz.

Poco F5 12/256 Gb

(#37) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Valaki utánnanézett egyáltalán miért kell fizetniük? Nem? Akkor elmondom:
Eddig minden egyes 3Gs legyártott telefon (!) árának (!) 5%-a a qualcommnál landolt, mostantól a telefon árának zirka 3,5%-a. Ez nem a nyereség, hanem az ár. Mindezt azért mert 1990-ben kitalálták a CDMA-t, ami jelenleg egy megkerülhetetlen dolog, mert így működik az adótorony, sok szerencsét nem használni. Igazuk van a kínaiaknak, szerintem nagyobb bünti kellett volna, meg még egy jópár másik cégnek.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#38) Dawee


Dawee
tag

Nekem eredeti kínai telóm van snapi 801-el, az melyik kategória? :D

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#39) Quasi_modo válasza Dawee (#38) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a kínai kategória.

valami

(#40) Naughty9011 válasza Blindmouse (#37) üzenetére


Naughty9011
tag

Ha ez igy van akkor teljesen egyet kell ertenem, sok licensz hatraltatja valamint dragitja az uj technologiakat. :K

Mate 10 pro

(#41) azopi74 válasza Blindmouse (#37) üzenetére


azopi74
addikt

Nem csak a CDMA-n, az LTE-n is kasszíroznak rendesen:

http://www.investorvillage.com/uploads/82827/files/LESI-Royalty-Rates.pdf

Amúgy Qualcomm-ot tényleg meg kéne egy kicsit regulázni, és nem csak Ázsiában, hanem globálisan. Eléggé kezd nyomasztóvá válni a puszta jelenléte is (eddig nem szúrt szemet senkinek, hogy tudták letarolni pl a mobiltelefonos SoC piacot a belépéstől számított röpke 2-3 év alatt? ) A kezükben volt/van minden fontos telekommunikációs patent, annyit kaszálhatnak, amennyit nem szégyellenek...

És, aki ismer, az tudja, hogy nem vagyok PR China barát, (sőt, meglehetősen elutasítóan szoktam nyilatkozni a kínai copy-paste gyártókról), de most ezzel kivételesen egyetértek, ez egy jó húzás, remélem a döntésnek hatása lesz az EU és USA piacokra is...

(#42) MartOOn válasza azopi74 (#41) üzenetére


MartOOn
addikt

Ilyen alapon az applet is meg kellene regulazni, mert pl engem az ő létük nyomaszt. Ezzel a 93%-os haszon reszesedessel pl... :U

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#43) Blindmouse válasza azopi74 (#41) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azt nem értem, hogy tudnak egyáltalán az egész készülék után öszesen kb 15% liszenszdíjat összeszedni? Tehát ha zafíróvegből gyémántberakással csinálnak egy telefont akkor az többet fizet a 3G liszensz után? Ezt mégis hogy? Nagyobb akksi akkor több lóvé a qualcom?
Ha ez a 15% a készülékgyártóknál maradna, olyan nevek még mindig telefont gyártanának/nem szenvednének, mint Nokia, HTC, RIM, Motorola, Sony és a többiek. Legtöbbje alig néhány százalékkal volt veszteséges.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#44) azopi74 válasza MartOOn (#42) üzenetére


azopi74
addikt

Ne hasonlítsuk az Android ökoszisztémát az iOS-hez, mert az olyan, mint körtét almához...
Az android ökoszisztéma fő kaszálója a Google, nem a készülék gyártók (azok szívnak, mint torkosborz, főleg az úgynevezett brand gyártók - Sony, LG, HTC, Motorola, stb, az utóbbi időben még a Samsung is) , míg az iOS ökoszisztéma egyetlen kaszálója a cupertino-i cég. Aki történetesen az egyetlen jogosult ios-es eszközgyártó is egy személyben.

És azért annyi a haszonrészesedésük, amennyi, mert monopolhelyzetben vannak az adott ökoszisztémában, más gyártó nincs. Mert android fronton kemény non-stop árverseny zajlik, itt nem engedhet meg magénak olyat egy gyártó sem, hogy pl kihoz egy terméket MWC 2015-re 850 USD -ért, ami aztán egy évig tartja az árát versenytárs hiányában... Itt nyesni kell folyamatosan az árakat, mert a versenytársak ott vannak folyamatosan.

Ezért aztán persze hogy a profit nagy része apple-nél csapódik le telefon fronton, de ez természetes, és szerintem nem kíván különösebb regulázást :)

Sajnos nincs official kimutatás a tablet piaci profitról, de van egy erős gyanúm, hogy az meg hasonlóan durva arányban a Microsoft-nál csapódik le. 2014 Q4-ben már 5% volt a windows-os tabletek részesedése darabszámban, ennek is a felét a prémium kategóriás Surface Pro 3 termelte ki, és itt nem éppen sovány profithányadról van szó, a legolcsóbb Surface Pro 3 is jóval drágább, mint a legdrágább iPad Air 2.

(#45) azopi74 válasza Blindmouse (#43) üzenetére


azopi74
addikt

" olyan nevek még mindig telefont gyártanának/nem szenvednének, mint Nokia, HTC, RIM, Motorola, Sony és a többiek."

Ezek közül a Motorola (Solutions) és a Nokia jelenleg a fő haszonélvezői ennek a helyzetnek, és egyáltalán nem szenvednek, sőt... :)

Motorola csak a Motorolola Mobility tulajdonában lévő - elsősorban készülék tervezéshez szükséges - IP-ket adta el a Google-nek, a telekommunikációs szabadalmait megtartotta magának a Motorola Solutions (vagyis ami maradt belőle, miután a Nokia kivásárolta a hálózati üzletágat) ...

(#46) MartOOn válasza azopi74 (#44) üzenetére


MartOOn
addikt

Szerintem igenis regulazni kellene ilyen cegeket mint az apple, aki ilyen pofatlan haszonkulccsal dolgozik a kamu marketingjevel. De ez az en velemenyem nem kell egyeterteni velem. Mindig is rüheltem a szart sem érő tulhypeolt dolgokat. (kozel 40 vagyok nem, köszönöm nem kell meggyoznie senkinek az ellenkezojerol. En igy gondolom. Lehet rosszul lehet tevesen. Ez van. Fogadd el vagy lepj tovabb)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#47) attilav2


attilav2
őstag

Talán nem is baj hogy ezután olcsóbban kell adni a cuccaikat, mert legalább a kínai mainstream gyártók mint a ThL a JiaYu stb legalább hátha elfelejtik a 6589 6582 6592 SoC okat, a xar gps-ükkel egyetemben, és az olcsóbb modellekbe is minimum snapi 400-ast raknak.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#48) Terentius válasza attilav2 (#47) üzenetére


Terentius
őstag

Nem az MTK GPS szar,hanem némely gyártó gányolt anetnnát tett be. Érdekes nekem MTK6589T-s Jiayum van és tökéletes a GPS. Nagyon remélem, hogy nem a gyenge snap400-ast pakolnak ezentúl a mainstreambe, ami megfelel az MTK6589 képességeinek, tehát nem lenne előrelépés.Térjenek csak át a 64 bites MTK6732/52 vonalra.Jönnek is az újabb típusokkal: Jiayu,iOcean,Ulefone stb. :))

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#49) Dilikutya válasza Terentius (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért gyenge a Snapdragon 400? Amúgy most már a 410-et teszik a telefonokba, az 64 bites.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) zdanee


zdanee
őstag

Csak nem meg kellett támogatni a Mediateket egy kicsit? Amire számítok ez alapján: kevesebb S410-es kínai telefon és kevesebb MTK koreai.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.