Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TomMusic


TomMusic
őstag

2.3.6-os Androidom van, no problem. Hellóó. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#52) Corleone33 válasza arnyekxxx (#21) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nah igen, csak a másik fele meg elkezd tombolni, amikor a telefonjuk nem bírja el a legújabb megagiga csúcs alkalmazásokat, amit a RAM hiánya okoz

lehet háborogni hogy így meg úgy az alkalmazások miért nincsenek jobban optimalizálva, de azt is tudomásul kéne venni, hogy az appgyártók nem fognak éveken át régi telefonokra fejleszteni mindent, mert sokan csak 4-5 év jönnek rá, hogy hoppá az android telefonjuk már mégse korszerű.

Lehet a telefonod naprakész 1 gigával valóban,...de akkor egy bizonyos pont után már nagyon diszkétre kell húzni a nadrágszíjat memóriahasználat terén.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#53) hapakj válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


hapakj
aktív tag

lol. pont az MS? Az Androidnál erőforrászabálóbb hulladékot én még nem láttam. 4GB-rammal rengeteget dolgot lehet csinálni Windowson, most meg android "telefonoknál" az az alap lol.

[ Szerkesztve ]

(#54) Narxis válasza hapakj (#53) üzenetére


Narxis
nagyúr

Honnan szeded ezt a 4GB alap dolgot? Én 1GB-al használtam androidot az utóbbi 3 évben.

Thanos was right.

(#55) #41133696 válasza Narxis (#54) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tavaly még ASUS Nexus 7 II táblagépen voltál nem? Abban meg 2 GB RAM van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56) Narxis válasza #41133696 (#55) üzenetére


Narxis
nagyúr

Több eszközöm is van.

Thanos was right.

(#57) #41133696 válasza Narxis (#56) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor kimaradt az "is".

(#58) Wesder válasza hapakj (#53) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen jó, hogy az Android máshogy kezeli a RAM-ot, mint a Windows.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#59) MaCS_70 válasza hapakj (#53) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor valamit nagyon rosszul csinálunk, mert 400 MB-tól 3 GB-ig vannak itthon androidos készülékek, de teljesen jól használhatóak. (Igaz, a 400 MB-os CFW-vel, mivel eredetileg winmo-s volt...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60) tordaitibi válasza MaCS_70 (#59) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem mi csináljuk rosszul, hanem a fejlesztők, ebbe gugli kartárs, és a applikációk megírói is hibásak.
Teljesen amatőrszinten foglalkozok android készülékekkel, mert mindenféle számtek dolog érdekel.
Ebből kifolyólag az összes ismerősöm hozzámhordja az eszközeit, ha valami gubanc van.
Sok esetben azzal keresnek meg hogy az új, pár napos-hetes okoseszköz (az árkategória aljáról, alsó közepéről zömmel) használhatatlan, nem enged semmit telepíteni, akad, lassú.
Namost az a gyártó is elmehetne a fenébe, aki az 1G data, és 1G ramos készülékét telepakolja a saját és a google minden létező csilivilijével, így a data partícióból marad a usernek kb. 300M, azt megtölti pár nap alatt, és utána sms-t se tud fogadni... a ram meg már indulásnál tele van.
Ilyenkor ha aránylag egyszerűen lehet, rootolom a készüléket, gyomlálás, és máris kaptunk egy használható telefont/tabletet.
De ez se normális dolog.
Sajnos legújabb telefonoknál már nem megy, bl. nyitás, knox, stb. de ezekben már legalább dinamikus a data, és min. 2G a ram.

(#61) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Én elvagyok 1GB rammal CM 12.1-n.
Nem játszok a sok csilivili grafikájú f2p p2w játékkal.
A Chrome szerintem elég jól van megírva, a Messenger meg a Face viszont egy trágya.
Szerencsére a Fb működik böngészőből(az üzenetküldést viszont kinyírták), van push notification is, bár nem mindig instant, cserébe nem működik offline.
A Messenger nem lenne rossz, de rosszul van megírva, sok ramot eszik és nálam felhízik 300 megára belakás után.

(#62) brd válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez csak a végfelhasználónak lenne jó. Sem a programozóknak, sem a rajtuk ülő managáknak/tulajdonosnak nem lenne jó. A programozóknak azért nem, mert több szakértelmet, és/vagy időt igényel, a managáknak/tulajnak pedig azért, mert időigényesebb, költségesebb. Ezért készülnek inkább rossz minőségű, sokszor lassú, de gyorsan elkészülő kódok olcsón, mint jó minőségű, gyors kódok drágán, és lassabban elkészülve.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.