Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Igen, 1Gb memóriával is elfut az android, csak ne nyiss meg semmi. Sajnos ez a tapasztalat.
Azt, hogy a beragadó google alkalmazásokat nem lehet lelőni, azt mikor csinálják meg?

Meg a MI, mint asszisztens, kb azonnal lövöm le, szóval nem kell egy robot, ami helyettem gondolkodik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) dave987


dave987
aktív tag

Szerintem egyszerűbb lenne emelni a hardveres minimum elvárást. Így is már korrekt telefonok vannak 100usd alatt is. Akkor nem kellene külön írni lite androidot lite appokkal... Tehát egységesebb lenne a rendszer.

(#3) Corleone33


Corleone33
aktív tag

1 gigabájt androidos alapú telefonoknál ma már nem ér SEMMIT

2 gigabájt is erősen édeskevés

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#4) laskr99 válasza Sanya (#1) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem érdekes módon eddig még sose ragadt be. Max 1-2% 2 napi használat után. Volt olyan telefonom 2016-ig amiben volt fél giga ram(E1) és nem volt semmi baj vele. Chrome volt az egyedüli ami miatt minden bezárult. Proci miatt voltak lassú töltések mert 90%-ban 100%-on járt.

(#5) Exodius


Exodius
őstag

Kár, hogy visszamenőleg nem kompatibilis a régi mobilokkal. Erre vajon lenne megoldás?

(#6) Jon Mathias válasza Exodius (#5) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Vegyél másikat.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7) MaCS_70 válasza Corleone33 (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Használok 400 MB-os telefont, elég sok mindenre jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) MaCS_70 válasza dave987 (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg pont az a jó út, ha megpróbáljuk ésszerűbben kihasználni az erőforrásokat, jobb, hatékonyabb kódokat írni, és nem MS módjára erőből, erősebb hardverrel lenyomni a problémákat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

1GB elég hogy mutassa a dátumot meg az időt, na jó, egy weather widget még lehet belefér. :D

Előre kellene fejleszteni, nem hátra.

(#10) Cifu válasza laskr99 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gratulálok. Az E1 op.rendszere KitKat volt.

A beragadó (pontosabban wakelock-os, vagyis a telefont ébren tartó) Android Rendszer / Android OS a Lollipop óta ütötte fel a fejét látványosan, és a 7.1.1-es Nougat-nál is jelen van. Kb. bármelyik telefonnál, amelyik újabb Androidot használ, legyen Samsung, Google vagy Oneplus.

Csak írd be a keresőmezőbe: wakelock android system (vagy OS).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Sanya válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

MS tipikusan gagyi hardwerrel árulta a telefonjait.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) laskr99 válasza Cifu (#10) üzenetére


laskr99
addikt

Wakelockot a mostani eszközeimre értettem. Se a Sony se a LineageOS-t futtató Nexus 7 II nem produkálja. Az E1 az 1 GB ramra szólt.

(#13) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hat ez aranyos :)
Az Android egy
kicsi konnyu gyors, kis hardverigenyu oprendszernek indult. Miutan mammutra hizlaltak, most keszitenek egy ''kicsi konnyu gyors, kis hardverigenyu oprendszert... :DD

(#14) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért látom sokan elolvasták a hírt is, nem csak a címét. Ez nem csak a rendszerből áll, hanem a rá megírt appokból is, FB és Messenger már most van Lite verzióban, és lesz majd még más is. Google appok is, meg amit még megírnak a fejlesztők.

(#15) cinemazealot válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Számomra is kissé érthetetlen, hogy ma már nincs élet 2-3-4 GB RAM alatt, legyen szó akár mobil, akár asztali/notesz környezetről. :F Agyrém, hogy a piacon még mindig ott a sok 1 GB RAM-os belépő készülék, de gyakorlatilag használhatatlanok, mert az alkalmazás fejlesztők (kiadók) olyan szinten elkurvultak, hogy még a legprimitívebb appok mérete is tízmegabájtokban, memória igénye meg százmegabájtokban mérhető. Persze, más megoldás nem nagyon van a mobil piac felhajtására és az 1-2 éves készülékek lecseréltetésére. :W

Maximálisan egyetértek az erőforrás igény csökkentésére való törekvéssel.

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, csökkentsék csak az erőforrásigényt - de követeljék meg az appgyártóktól is uezt. Vicces, hogy ugyanazokhoz a feladatokhoz: böngészés+zene+navigáció 100x erősebb hardver kell, mint 10éve. Anno egy HTC kaiseren toltam ezeket különösebb gond nélkül, tavaly viszont a jóval erősebb galaxy S2-t cserélnem kellett mert egyszerűen netezni nem lehetett rajta, a GPS-e meg ha 5perc vakerálás után végre jelet fogott nyílt terepen, akkor notóriusan mindig leszedett az útról. Lehet keresek rá valami régebbi droidot hogy használható másodteló legyen, mert a KitKat egy katasztrófa rajta. Most egy S7edge-em van, de nem vagyok optimista, hogy megélne egy évtizedet, hiába csak egy telefon...

Ja: a záporozó kibertámadások korában pedig jó lenne, ha a biztonsági frissítéseket közvetlenül a guglitól szedné a rendszer, nem a kényük-kedvük szerint frissítő készülékgyártóktól+méglustább szolgáltatóktól.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) hunluki válasza tordaitibi (#13) üzenetére


hunluki
senior tag

Samsung galaxy mini 2.3.7-es CM-el mai napig (meglepően gyors tempóval) fut, le se írom mennyi memória van benne. Zenét hallgatni, rádiózni, telefonálni meg SMSezni hibátlan mind a mai napig. Meg lehet ezt oldani ha nagyon akarják, én alapvetően bivalyerős gépekre is szeretek gyors OS-t tenni, telefonnál hasonló mentalitással vagyok. Éljenek a lite appok :)

[ Szerkesztve ]

(#18) pengwin válasza Corleone33 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Lenovo A6000-et kaptam céges telefonnak, 1GB RAM van benne egy Snapdragon 410 mellett, lenovós 4.4.4-es rendszerrel.
Simán használható lett miután letiltottam 3 gyári és 13 Google alkalmazást: csak a Gmail és a Play Store lett meghagyva, más Google-ös dolog nem kell. Eltávolítani sajnos nem lehetett ezt a 16(!!!) alkalmazást, de így, hogy nem futnak, a telefon is alig merül és kb. 400 MB-tal több hely is lett rajta.
Firefox, Skype, Outlook, telefon funkciók, kamera és a navigálás (BKK Futár, HERE WeGo, GMaps) teljes mértékben elfogadható sebességet produkál így.

Vagyis használható az Android és az alkalmazásai szerény hardveren is, csak a kéretlen szoftverektől kell megszabadulni, amik úgysem a te kedvedért vannak rajta, hanem hogy a Google-nek jó legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) DJGABI válasza tordaitibi (#13) üzenetére


DJGABI
addikt

te még hiszel a mesékben? ezt az "512 mb ramon is elfut" [link], "tovább bírja akksival" [link] témát minden egyes verzióváltáskor meglebegtetik

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#21) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ahhoz képest, hogy 2-3GB alatti telefonnal már a létezés is kérdésessé válik a világ nagyobbik fele egész jól elvan az 1gigás telefonokkal is.

Én is.

És nem tölt újra a böngésző egy sms elolvasásától.

(#22) aprokaroka87 válasza hunluki (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az az 512mb azon többet "ér" mint a mostani 512mb.

De azóta pl a képernyő felbontás is sokat változott.

(#23) Syl válasza aprokaroka87 (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg a weboldalak se sima szövegből és pár anim gifből állnak manapság...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) hunluki válasza Syl (#23) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, nyilván változik a világ, eszem ágában nem lenne manapság se p2-es gépen netezni. Ettől függetlenül a fent említett őstelón gyorsabban jön be a tárcsázó mint nekem az i5S-en, vagy egy random androidos 1/2 gigás telón. Az alap funkcióknak úgy kéne suhanniuk mint a villám gondolkodás nélkül, egy tárcsázóval ma is ugyanúgy tárcsázol mint 5 éve, egy jól megtömött címlista meg azért ne legyen már ekkora kihívás.

Alapvetően szemetül el a szoftver mert ugyanaz van mint a PC-nél, van alatta vas a programozói munkaóra meg drágább mint a szilícium.

(#25) Syl válasza hunluki (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy barátom szokta azt mondogatni, hogy minden programozót agyon kellene lőni, mert szándékosan sz*r, lassú, túlméretezett programot írnak, elsősorban azért, hogy a felhasználókat így kényszerítsék bele az állandó hardveres fejlesztési mókuskerékbe. És ő ezt komolyan gondolja :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) janeszgol válasza Syl (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát nem tudom. Kicsit meredek. A nagyobbaknál biztos lobbiznak a hardver gyártók, de csak náluk.

Cifuval értek egyet. A droid egy kalap kaka energia menedzsment szempontjából lolli óta. A Google Szolgáltatások a fő ludas.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) MaCS_70 válasza Syl (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Istenem, anno a Commodore 64 KILObytjára vagy akár a Spektrum 16-jára is milyen jó kis játékok születtek, de a ZX81 1 (!!!) kB-on is futtatott működő sakkprogramot...

A jó múltkorában olvastam egy tanulmányt, ami arról szólt, hogy különböző évfolyamos egyetemistákat és különböző időtartamú tapasztalattal rendelkező programozókat kértek fel egy meghatározott funkciókat (se többet, se kevesebbet) ellátó program megírására. A végeredmény nagyjából az lett, hogy a minél kevesebb tudás/tapasztalat hozta a legkompaktabb eredményt, a programok mérete és erőforrásigénye között pedig a skála két végén százszoros különbségek voltak... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) MaCS_70 válasza Sanya (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem a MS telefonjaira gondoltam, hanem úgy általában a szoftvereire.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) t72killer válasza Syl (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsi módosításokkal nem csak ő gondolja így...:U

A weboldal "mobil verzió" fogalom manapság már semmit nem jelent, javaslom mindenkinek az investing.com nevű hirdetéstömeg rémálmot kipróbálni, egymás fölé ugrálnak a hirdetőablakok - mintha bárkit is érdekelne. Egymással hadakozó flash-html5-anyámkínjaüzbégszerverről 0.1mikrobit/év sebességgel töltődő sz@r.

Szoftvereknél meg azt nem tudom felfogni, hogy pontosan ugyanarra a funkcióra miért kell ma 10x akkora program, mint 8-10évvel ezelőtt? Persze tudom, van magyarázat: ahogy weboldalt se írnak már notepad+html-ben, a kutya se ír szoftvert hatékonyabb, alacsonyszintű nyelvekben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) bigsi válasza Sanya (#1) üzenetére


bigsi
újonc

"1Gb memóriával is elfut az android, csak ne nyiss meg semmi."
Ehhez írtak másik droidot és az érintett alkalmazások "Lite" verzióját (leegyszerűsítve).

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Akkor az Android One helyett fog jönni ez a Go koncepció?
Vagy a One továbbra is el lesz felejtve külön lesz kezelve?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) aprokaroka87 válasza Syl (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát meg ugye azóta azért átalakult a design,új animációk.

Meg ugy minden fejlődőtt.
Csak ezeket sokszor a fejlesztők nem figyelik.

Illetve tudomásom szerint lehet olyat csinálni hogy pl egy adott funkció ne müködjön ha 512mb ram-al rendelkezik a telefon

Szerintem az androidos appok egyik gyenge pontja a Ram.

(#33) Narxis válasza Corleone33 (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

3 gigabájt se elég hosszú távra

Thanos was right.

(#34) hunluki válasza Narxis (#33) üzenetére


hunluki
senior tag

Ennyire zabál a droid meg a chrome? Nem bántásképp, de 1 giga ramos almás telóval tök jól elvagyok, 2 gigás ipad mini meg kb hónapok után se tölti újra safariban a lapot, ez sokszor idegesít is hogy azzal kezdem a fórumokat hogy mindegyiket refresh.

(#35) #41133696


#41133696
törölt tag

Lassan új 1 GB-os készüléket sem lehet kapni újonnan :)

Amúgy A KitKat esetében már előadták azt, hogy bizony az milyen frankón megy az 512 MB RAM-os készülékeken is. Persze az egésznek a rákfenéje az, hogy a gyártók a több éves modellekre, mi több a Google a saját Nexus 7 I és II készülékére sem fogja kiadni az O-t. Szóval köszönjük Emese.

(#36) nemlehet válasza Narxis (#33) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne szórakozzunk már... Ez is olyan mint az i7 alatt be sem indul egy PC?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) #41133696 válasza nemlehet (#36) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#38) tordaitibi válasza t72killer (#29) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mai napig hasznalok egy mp3 lejatszot windows alatt hatterzenere.
Es meg gui is van hozza, kezel listat, mappat, gyorsgombos vezerles, kepes a megadott szamok utan kikapcsolni a pc-t, stb.
78kb a merete :K

(#39) nullpoint válasza Syl (#25) üzenetére


nullpoint
senior tag

Annyival egészíteném ki hogy ma már nem is kell szándék hozzá hogy szart írjanak mert mára egész egyszerűen nem értenek hozzá......

:D (és ez sajnos nem vicc)

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#40) Dr. Romano válasza tordaitibi (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

használtam ilyet anno én is valami 1by1 volt a neve.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) tordaitibi válasza Dr. Romano (#40) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az mar egy mammut lejatszo, 240kb... :D
Az STP player a meg kisebb.

(#42) Narxis válasza nemlehet (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Poénkodtam de amúgy a hosszú táv részen rendesen átsiklottak többen is. :) Magának a rendszernek az igénye egyébként nem nagy de pl. ha hardcore játékokat akarsz tolni vagy sok appot használsz akkor tény, hogy 2GB alá be se néznék. Most vettem nemrég új telót, szóba se jöhetett 3GB RAM alatt más mert több évig nem akarom cserélni. 1GB után felüdülés de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet 1GB-os androidos telót használni. Felhasználó függő.

Thanos was right.

(#43) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát nekem ebből valahogy csak az jön le, hogy elérték az Android határait optimalizálásban. Akinek olcsó telefonja van, butítsuk le, mert lassú.. a bika hardver meg úgy is visz mindent mert elbírja.
Persze érthető, mert ez olyan mint a Windows (PC), csak mobilon. Egy rendszert nem lehet ennyi hardverre megírni teljes kihasználtságban. Csak hát azé' na :D

This is the way

(#44) arnyekxxx válasza #41133696 (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Lassan új 1 GB-os készüléket sem lehet kapni újonnan

akkor most menj be egy teszkóósanba és nézegesd az félgigás akciós telefonokat, aztán a polc nagyobbik felét kitöltő 1GB-s jószágokat.

Megjegyzem, hogy van egy kitkates félgigás telefonom és tök jól megy rajta a rendszer. Nagyobb appok persze megfektetik de alapfunkciókra (kommunikáció-netezés-minimáljátékok) teljesen használható.

[ Szerkesztve ]

(#45) Eugene Roe válasza dave987 (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Havi 50-100$-t kereső 2 milliárd indiain, meg afrikain nem fog segíteni a 100$-os telefonod.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#46) tordaitibi válasza RaZroX (#43) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

'Egy rendszert nem lehet ennyi hardverre megírni teljes kihasználtságban''

De pontosan igen, es pont az android rendszert nagyon hardverre lehet szabni.
Nem maga a google android os, hanem az adott keszulekre portolt komplett rendszer.
Ezert van kb. 3 millio komplett rom, mert az adott keszuleken CSAK az arra valo, arra kihegyezett es minden szempontbol optimalizalt, a gyarto altal a keszulekre szabott kernel es oprendszer mukodik.

Ebben a windows es a linux van nagyon hatranyos helyzetben, 1 azaz egy darab oprendszernek kell valoban minden eszkozre megfelelnie. +a driverek mar atlathatatlan halmaza is hizlalja a rendszert a vegtelensegig.
Viszont a win elonye is ebbol fakad, megfelelo driverrel akar a kenyerpiritot is felismeri es kezeli.
Android vonalon, amelyik eszkoz driver mincs benne a gyari kernelbe, azt soha nem fogja lekezelni.
De ez elony is, mert igy nem hizhat meg maga az alaprendszer, az mas dolog hogy ha a felhasznalo 234 applikaciot feltelepit, de maga az alaprendszer marad.
Kulso sebezhetoseg szempontjabol is elonyosebb ez a rendszer.

A hiba szerintem ott van hogy a kicsi gyors es gordulekeny, kimondottan mobil platform atesett a lo tuloldalara, es az asztali pc tudasat akarjak belegyomoszolni. Es ez nem teljesen a google hibaja. A felhasznaloke, akik a tenyerukbe szeretnek tartani a mindere alkalmas telefonjukat.

(#47) ttt


ttt
senior tag

Az lenne az igazi varázslat, ha a gugli kib@szná azt a 10-15 tök felesleges appját/processzét ami root nélkül kiírthatatlanul nyalja magaalá a ramot.
De majd most jól megíratja a külsős programozókkal a kisebb progikat és akkor lesz Hawai.

Egy lusta, böszme, tohonya mammut lett a gugli, szembepisálva tizenéves saját magát.

(#48) pengwin válasza tordaitibi (#46) üzenetére


pengwin
addikt

"Ebben a windows es a linux van nagyon hatranyos helyzetben, 1 azaz egy darab oprendszernek kell valoban minden eszkozre megfelelnie. +a driverek mar atlathatatlan halmaza is hizlalja a rendszert a vegtelensegig."

- Ez így nagy marhaság, már ne is haargudj! :U
A Windows-ra valóban igaz amit írtál, de linux esetében adott a forrás, lehet fordítani saját kernelt, csak a neked kellő driverekkel, megfelelő beállításokkal.
Ettől még persze elérhető generic kernel, de egyáltalán nem kötelező használni.

Az android meg nem egy mágikus, egyedi rendszer, hanem egy linux származék, ugyanúgy működik, amit az android kernelével meg tudsz csinálni, az mind a linuxos örökség.
Az android régi linux kernelt használ, egyedi patch-ekkel, de attól még ízig-vérig linux maradt a rendszer.

Üdv, pengwin

(#49) tordaitibi válasza pengwin (#48) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van de az atlagfelhasznalo mikor fog kernelt forditani maganak...?
Ugyanezen okbol a felhasznalok zome, ugy 99,9%-a nem fog portolni droidot es kernelt forgatni sem a telefonjara.
Azaz hasznalja az altalanos rendszereket, a korlatokkal es a jo tulajdonsagokkal egyutt.

Pl. egy androidon olyan tv tunert hasznalni amit az adott kernel nem tamogat, az atlagfelhasznalok beleforgatjak a drivert? Es irnak egy appot, ami kezeli? Hat en nem hinnem.

(#50) jimmy399


jimmy399
senior tag

Látom nagyon sokan keveslik az 1 GB memóriát. Nekem 952 MB van az LG k4-ben (LG K120), és amire használom a telefon, simán jó. Opera Mini, FB litle, Hill climb racing, gps, google maps, YT, telefonálni, smsezni pont elég ennyi memória, sőt szokott maradni is szabad.
Eddig egyetlen egy alkalmazást se lőtt ki a rendszer, de hát, ki hogy használ egy telefont. Ahogy én használom, elég. (Android 5.1.1)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.