Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

"Én 200+ megapixeleset akarok" kommentek 3..2..1..

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Igen szkeptikus vagyok én ezekkel a extrém érzékelőkkel felszerelt mobilokkal kapcsolatban.
Szerintem feleslegesek. Ennek a fejlesztésnek máshol lesz értelme igazán.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Depression válasza #24536576 (#1) üzenetére


Depression
veterán

Ugyanmár! Gigapixeleket a népnek!

Ha szebb lesz a kép, mit bánom, hogy mi kerül bele, és hogyan oldják meg.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Jövőre nem hiszem még azért, de már most van ugye a 48mpx-es cucc, ami 4->1 pixelt csinál, az nem rossz elvileg.

(#5) arn válasza Polarstar (#2) üzenetére


arn
félisten

mobil oldalrol hatarozottan javulnak a kepek evrol evre... en inkabb azon szurkolnek, hogy ezeket a ficsoroket rakjak bele mindig a nagyszenzoros fenykepezokbe. egyre dragabb vazat erdemes otthon tartani, hogy tenyleg kitunjon a kulonbseg monitoros meretben is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) elfelejtette


elfelejtette
veterán

"A Galaxy K Zoom pedig aligha járható vonal, az a készülék ugyanis csukott optikával is 2 cm vastag volt."
Igaz, inkább maradjunk a 7.5mm vastag készülékeknél, és tapsikoljunk, ha kibír 1 napot az aksi... :(((
Nem azt mondom, hogy jó a 2cm vastagság, de legyen választható legalább az 1cm, de legyen benne 5-6000mAh-s aksi.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7) enginev3.0 válasza elfelejtette (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Asus Zenfone Max Pro M2

8.5mm, 5000mah

Simán megoldható, akarat kérdése

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) elfelejtette válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát igen. És ha nem tepsikedvelő embernek kell, akkor ugyanez beleférne 1cm-es vastagságba, csak az nem trendi.
A Redmi 4X 139.2x70x8.7 mm-es méretébe belefért a 4100-as aksi, most egy átlagos 155x75 mm-es telefonba nem szokott.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9) nyisziati


nyisziati
veterán

108 Mpixel...
Hiányzott, mint egy falat kenyér... :U

(#10) .mf


.mf
veterán

"A Sony IMX576 és társai viszont viszont négy-négy pixel felett használnak RGBG színszűrőt (ezért quad Bayer a filter neve), ez pedig lényegesen gyengébb képélességgel jár 48 megapixelen. Ezért is javasoljuk mindig a 12 megapixeles rögzítés használatát, a pixel binning és a többelemes képfeldolgozás előnyei ugyanis éppen ekkor jönnek ki. A Samsung Bright GW1 lapkája ennél is tovább megy: nem kevesebb, mint 64 megapixelt kínál, 16 megapixeles képeket összegyúrva a fenti megoldással."

Fából vaskarika, teljesen értelmetlen parasztvakítás. Ha hagyományos Bayer-színszűrő lenne, és úgy fognának össze 4 elemi pixelt, akkor egy négyesből meglenne mindhárom szín egy végeredmény-pixelben; így viszont továbbra is csak 1.
Ez olyan, mintha egy negyed tortát még felnegyedelnél - és ahelyett, hogy a 1/16-ok közül párat más ízre kicseréled, ugyanúgy hagyod. Semmivel se lesz jobb, mintha fel se vágtad volna (sőt, még a késre ragadt, vágás közben leesett darabokat el is veszted).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) #16514048 válasza .mf (#10) üzenetére


#16514048
törölt tag

Csak így a nagy felbontás miatt jobban lehet használni hybrid zoom-hoz is, hogy legyen használható minőségű átmenet mondjuk 1x meg 3-5x között.

[ Szerkesztve ]

(#12) Segal


Segal
veterán

Majd kitalálják az okosok a megoldást a 3 az 5 és a 10 megapixeles optikai zoom-ra. Több periszkópos kamerát raknak majd a mobilba és az csinálja a képet amelyik arra a nagyításra van optimalizálva...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) Fecogame válasza #24536576 (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

"Nekem elég volt az a kamera is, ami a Nokia 3310-esben volt, minek fejlesztenek" kommentek 3..2..1..

;]

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) ttt1 válasza #24536576 (#1) üzenetére


ttt1
őstag

Nem lehet, hogy a digitális gépekhez hasonlóan a cmos szenzor méretét növeljék? Most már 1 colos szenzorok vannak azzal csak szebb képeket lehetne csinálni a megapixelek növelése helyett..

(#15) #16820480 válasza elfelejtette (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy átlagos telefonból nem hagyják ki az NFC-t, Qi töltést, több kamerát, meg még egy rakás olyan hardverelemet, ami a fapados Redmiből hiányzott, és helyet foglal.

(#16) elfelejtette válasza #16820480 (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

Oké, csak egy átlagos telefon úgy van 8mm alatt, hogy ez a rakás hardver benne van egy kis kapacitású aksi mellett. Ráadásul nem véletlenül írtam a méretet, egy mai tepsi van annyival nagyobb, hogy a plusz hardver elférjen.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) #16820480 válasza elfelejtette (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezen hiába vitatkoznánk, egyikünk sem ért a telefonok tervezéséhez.
Nekem mondjuk elég az a kb 2 napos üzemidő, amit a mostani 3300-as akksitól kapok, nem nagyon kell ennél több egyhuzamban, vagy ha igen, akkor viszek egy powerbankot, amiről még 2-3x feltölthetem.

(#18) Obyboy válasza elfelejtette (#16) üzenetére


Obyboy
addikt

"egy mai tepsi van annyival nagyobb, hogy a plusz hardver elférjen" elhiheted, hogy a mai tepsikben sincs több kihasználatlan hely a telefonon belül mit a 2-4-6 évvel ezelőtti modellekben.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#19) Plug Life


Plug Life
senior tag

Hangyapöcsnyi optikák, bolhapöcsnyi szenzorok, csillió megapixel és AI a jövő útja :D

(#20) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nincs ezzel baj, hogy fejlesztenek, próbálják, hogy mivel lehet még jobb eredményt elérni. Emlékszem még az első kamerás mobilomra, SonyEricsson T610, 2003-ból, CIF-es kamerával. Akkor mindenki azt mondta, hogy mobilba teljesen értelmetlen kamerát rakni, mert soha nem fogja még megközelíteni sem egy alap kompakt gép szintjét, és tessék, nézzünk meg egy mai top kamerás mobilt (P30 Pro). Szerintem azért nem kicsi fejlődés volt, és még lesz is.
Ilyen képeket tudtak akkoriban a kamerák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) enginev3.0 válasza Cingáriusz (#20) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bele lógott az ujjad, így persze hogy rossz a kép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) Cingáriusz válasza enginev3.0 (#21) üzenetére


Cingáriusz
őstag

:DDD :DDD

(#23) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én dslr-en bőven elvagyok 13mpixelen. De mobilba majd kell ám az 1000 mpixel oszt eladunk vagy milliót! :D Ilyen szenzorméretek mellett ezt csűrhetik, csavarhatják akárhogy, parasztvakítás marad az egész. 100-ból kb 2 ember fogja úgy, ahogy kihasználni. Aki mobillal kattintgat, az nem állítgatni akar fél óráig, meg hókusz-pókuszolni, hanem célra tart és tűz.

(#24) #16514048 válasza SkyLine3000 (#23) üzenetére


#16514048
törölt tag

Olvass utána a Quad-Bayer technológiának (mondjuk a cikkben is el van magyarázva elég jól).

Ugyanazt el lehet érni vele, mintha csak a szenzorméretet növelnék, de a magas felbontás miatt zoom-hoz is tudják használni.

Nem értem mi baja van ezekkel sokaknak. Ez az egyik legértelmesebb fejlesztés az utóbbi évekből.

[ Szerkesztve ]

(#25) arn válasza SkyLine3000 (#23) üzenetére


arn
félisten

Teljesen mas elven mukodik a ketto.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) nkmedve válasza #16514048 (#24) üzenetére


nkmedve
őstag

"Ugyanazt el lehet érni vele, mintha csak a szenzorméretet növelnék"

Ettől a szenzorod nem fog hirtelen úgy viselkedni, mintha nagyobb lenne. Összességében ugyanannyi fényt képes befogadni, ami azt jelenti, hogy 12 MP-en Quad Bayer + Pixel Binning-el ideális esetben hasonló képet ad egy normális 12 MP-es szenzorhoz (nem ideális esetben adhat rosszabbat is).
Az igaz amit írsz, hogy így legalább zoomhoz lehet használni a teljes felbontású képet, bár pont a Quad Bayer (és a megnövekedett zaj, valamint optikaigény) miatt a minőség ebben az esetben távol lesz a tökéletességtől (digitális zoomnál azért jobb). Semmiképp nem egy csodafegyver, de megfelelő optikával és feldolgozással párosítva hasznos lehet.


Amúgy ez az egész pixel binning-es téma kicsit nosztalgikus érzéssel tölt el. Ezelőtt 10-11 évvel egyetemistaként az akkori Canon A720IS szappantartómmal kísérleteztem ilyesmikkel (a CHDK-féle custom firmware-el lehetett sok érdekességet csinálni). Talán ideje volt, hogy mostanra a telefonokba is eljusson a dolog. :D

(#27) elfelejtette válasza nkmedve (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem a mostani 24MPx-es tükrös Nikon is arra jó, hogy 10x15-ben kinyomtatva még ad kb. 3x-os zoom lehetőséget. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28) Depression válasza elfelejtette (#27) üzenetére


Depression
veterán

Ott a nyomtató is számít rendesen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Aryon87


Aryon87
félisten

Heh, minek a nagyobb méret kommentek, de azért jó hogy lehet csinálni egy fsza családi képet a nyaraláson, vagy olyan képet zoomolva, ami messze van és elérhetetlen gyalogosan.. Ugyehogyugye? :U

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30) Mr.Silkó válasza .mf (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Érdekes volt a tortás hasonlatod, találó! :))

[ Szerkesztve ]

(#31) akaido válasza Plug Life (#19) üzenetére


akaido
addikt

Megint ez a f_cméregetés...
Kicsi de játékos? :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32) Francia91


Francia91
veterán

Már a Nokia 808 és a Lumia 1020 is a PixelBinning technológiát használta a 41 Mpixeles szenzoraival
Nekem a mai napig megvan a Lumia 1020-as, 5 Mpixelen elképesztő jó minőséget fotóz a mai napig, a teljes felbontású RAW képet kidolgozva, lementve 10-12 MPixelbe a végeredményt szintén kiváló
Nem új dolog ez, maximum a Quad Bayer ami újdonság. De ezt a képminőséget 2012-ben már tudta a Nokia ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.