Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neogetz


Neogetz
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. A következő történt:
Összeraktam egy gépet ASUS P5GD2 deszkával két WD 80Gb Sata vinyóval. Beállítottam a BIOSba, hogy a satán használja a RAID-et majd az ICH6 chipset RAID Biosába létrehoztam a RAID-1 (Tükrözés) Arrayt a két vinyóból. Felraktam rá a Win2003SBS-t, majd telepítgettem rá még. Ekkor még egy arrayként látta a két HDD-t. De pár napra rá észre sem vettem, hogy egyszercsak a két vinyó külön-külön jelent meg, megnéztem a BIOSba és sima Standardra volt állítva a vezérlő nem RAID-re. Miután visszaállítottam megnéztem a RAID biost is és az array még létre volt hozva viszont bootoláskor Hiányzó NTLDR.
Az ICH6ban nincs rebuild funkció mivel a hozzáadott szoft oprendszer alatt automatikusan megcsinálja, viszont az oprendszert nem tudom elindítani csak ha visszállítom Standardra a vezérlőt.

Van valakinek valami ötlete? Tapasztalata?

(#3) Neogetz


Neogetz
csendes tag

Ennyi?

Hogy mi van?
Kösz a kérdést, ma éppen vasárnap.
Egyéb? Esetleg aki ért is hozzá.

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Ha nem értesz hozzá, akkor légyszíves ne szólj hozzá, felesleges.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) mh197


mh197
senior tag

Érdekes probléma tényleg, bár érdemi tanácsot nem tudok adni a kérdésben, de engem is érdekelne a kérdés, mivel ugyancsak ich6-os vezérlő van a lapomon.
Ez olyasmi lehet, mint mikor a tükrözés során elszáll az egyik winyó, és utánna egy új winyó beállításával újra tükrözést kellene létrehozni a megmaradt winyón lévő adatokkal.

Van egy sima ''raid'' nevű topic, ott szerintem tudnak segíteni! Sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.