Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800se->9800 pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) $


$
tag

Tudja valaki, hogy a 256 bites 9800 SE-kben hogy a rákba lehet aktiválni azt a +4 pipeline-ot, amitől kvázi 9800 pro lesz? És hogy mennyi rá az esély, hogy sikerüljön?

(#2) Esmein válasza $ (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Omega softmodot emlegetnek, sok esély szvsz nincs, ne ezért vegyél se-t.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) $


$
tag

Hanem akkor miért?

(#4) $


$
tag

A GPU az ''nagyjából'' ugyanaz, mint a 9800 pro-ban. Tehát itt van esélyem a tuningra. Igazam van?

(#5) viharhozo válasza Esmein (#2) üzenetére


viharhozo
addikt

Az esely 50%, es ezt most teljesen komolyan mondom.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) Bandit21 válasza $ (#1) üzenetére


Bandit21
addikt

Leszeded az Omega drivert fölajánlja h a sofmoddolt cuccot is föltegye. Te saját felelősségedre fölteszed, megnézed jó sok játékban és ha nem ad mindenféle hibát ki a képre akkor bennevagy a szerencsés 50%-ban.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Beraktam a kareszt, bebootol awindows aztan elmegy a kép. Driverhiba. A csökkentett mód meg nem működik. Igencsak win reinstall lesz belőle :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Esmein


Esmein
nagyúr

Nos a kártya működik, jelenleg 2 monitor van rákötve és tökéletes, mindjárt ráeresztek valami mark-ot :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) bozsoka


bozsoka
csendes tag

del

[Szerkesztve]

(#10) Esmein


Esmein
nagyúr

3dmark01 11033 húzatlanul.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) klewy


klewy
aktív tag

Hali.
Én múlt héten vettem Sapphire 9800se-t 256 bites 128 Mb-ost
DNA 4.3 softmod drivert fölraktam ééééééééééés:
Megy a +4pipe hibátlanul.A köv eredmények születtek.
A kari gyári órajele: 325/275 (550) gyári 3.10-es driverrel,alap 4 pipe-al:
3Dmark 2003: 3114 pont hát ez kevés picit....
Aquamark:23860 GPU alpontszám: 3420 pont
Aztán 8 pipe be, órajel felrántva 412/310-re (620)
3Dmark 2003: 5117 na ez már finom.Farcry: megy minden maxon,
Aquamark:37630 GPU alpontszám: 5770 pont
az összes szintetikus teszt lemegy hiba nélkül.
Semmilyen játékban sem hibázik.JA és húzva is langyos a kártya.
A ramokat sajna nem lehet tovább húzni: Infineon 3.3 ns van rajta.
De a pénzemért egy 9800 pro-t megközeítő kártyát kaptam, ami azért nem rossz.
MIÉRT érdemes 9800SE-t venni?Ha ilyen mákod van akkor nem rossz befektetés.

music4ever

(#12) klewy válasza Esmein (#10) üzenetére


klewy
aktív tag

Nekem 13610 húzatlanul.

music4ever

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

moddolva ?
423/710-ig bírta gyári hűtéssel. Most leszedem a 03-at és megnézem azzal is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

425/710-en lement a teszt, hát, nem sokat változott. 11242. :( Itt a proci lesz a bottleneck vagy a ram. Nézek egy '03-at is azonnal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Esmein


Esmein
nagyúr

3144@420/710.... :(((
Itt valami nagyon nincsen rendben. 3500-at hadd kapjak már.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) Esmein válasza Esmein (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Windows finomhangolás( core mode on, priority on applications stb )
3894 Pont. Valamivel emberségesebb.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Bandit21 válasza Esmein (#15) üzenetére


Bandit21
addikt

Ilyen órajelen hacsak nem 256 rammal meg vmi cerkával hajtod akkor 5000 fölött kellene hoznia ha 256 bites és 8pipe-os

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#18) Esmein válasza Bandit21 (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez csak 4 pipeos. nem moddolható 9800se-vel tolom. ja igen, 256 bites.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) VIPowER


VIPowER
senior tag

Miért lehet az hogy a PowerColor 9800SE karim tegnap óta némely bekapcsolásnál ilyen képpel fogad (Dosban is ilyen) [L]http://www.extra.hu/rentonw/snap.gif[/L] ?


[Szerkesztve]

(#20) Club válasza VIPowER (#19) üzenetére


Club
őstag

Mert hibás..
Vagy túl van húzva..:U

(#21) Esmein válasza VIPowER (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Moddoltad ? Lehet kifingtak a pipelinek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) ATI_R300 válasza VIPowER (#19) üzenetére


ATI_R300
tag

Hi!
Nekem Powercolor 9500@9700 van
És én is láttam nalám ilyet mikor felraktam win2000 betöltés közben 3-4 csík 5-6 nagyobb folt volt benne ilyen mint neked de nálam csak olyankor csinálta mikor 9500 és nincs átmoddolva:)

POWERED BY ATI Radeon

(#23) VIPowER


VIPowER
senior tag

Húzni nem húztam egyáltalán,tehát ez kiesett. Moddolva van, de csak az Omega driverrel. Azonkívűl írtam azt is, hogy nem mindig csinálja,tehát ha jó, akkor játékokban sem hibázik egyáltalán. Lehet hogy rejtély marad miért csinálja? Annyira amúgy még nem zavaró,ugyanis többször jól jön be, mint rosszul,mint pl most is jó.

(#24) $ válasza klewy (#11) üzenetére


$
tag

Lehet, hogy akkor inkább 9800 SE-t veszek 9600 XT helyett. A Sapphire kártyán milyen hűtés van?

(#25) Sunyi Sanyi válasza klewy (#11) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Ha ugyanezt a karit venném mint ezt akkor jó esélyem van arra, hogy nekem is müxeni fog úgy ahogy a tied?
Vagy 100% menni fog ez a kari?

(#26) maszat válasza Sunyi Sanyi (#25) üzenetére


maszat
senior tag

#5 50 % rá az esély
Mindenképpen javasolt kipróbálni előtte, mert lehet hogy éppen egy ''rosszat'' vennél meg

(#27) Sunyi Sanyi válasza klewy (#11) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Hol vetted a cumóst?Honnan tudtad,hogy müxeni fog pro módban?Vagy úgy voltál,hogy lesz ami lesz és végül bejött?

(#28) maross válasza $ (#24) üzenetére


maross
veterán

mindenkeppen 9800se-t vegyel. 4pipe-al is jobb mint az xt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#29) Esmein válasza Sunyi Sanyi (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szerintem esélyek alapján nem szabad hardvereszközt venni. Tapogasd meg nézd meg járd körbe és ha tuti biztos vagy a dolgodban akkor adj ki pénzt. Én pl sokat szívtam már kipróbálatlan cuccal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) maszat válasza maross (#28) üzenetére


maszat
senior tag

4pipe-al is jobb mint az xt
Éppen a 4 pipeline lassabb az XT-nél, amiben nagyobb sebességen üzemel
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=340[/L] Olvasdd el!

Tuning nélkül a 9600XT jobb a 9800SE-nél (teljesítményben és általában árban is) Tehát 9800SE-t csak akkor érdemes venni, ha 256 bites, magas órajelű (380/340) és biztosan aktiválható benne a +4 pipe

[Szerkesztve]

(#31) Esmein válasza maszat (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nos az enyém 256 bites 2.8 nanos hynix ramos( gondolom kevés feszt kapnak a ramok ) 425/710-en megy gyárilag hűtve. A +4 pipeline nem műx sajnos de még igy is mérföldekkel volt olcsóbb egy 9600xt-nél, a teljesítményét pedig szerintem tudja. Csak akkor vegyél meg valamit ha tudod mit veszel. Én pl tudtam mit veszek és mennyiért, ez motivált. ~3900 pont dmark03-ban és 1600 minden fullon simitas és szűrők nélkül megy az utk2k4 és ez nekem elég. 1024-ben tudok játszani rendes képminőségben és részletességgel. Mit akarok még ? ennyit kell tudni egy kártyának.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#32) maszat válasza Esmein (#31) üzenetére


maszat
senior tag

Persze, amit írtam általánosítás (vannak kivételek)

mérföldekkel volt olcsóbb
Mennyibe került?

(#33) Esmein válasza maszat (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

33-ért vettem és így is vattaúj. Viherhozó kolléga volt szives ilyen emberi áron megszámítani nekem ezt a kártyát :C

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) Steven


Steven
addikt

Szisztok engem az érdekel
h. lehet végleg 9800 at csinálni egy se ből amiben működik a 8 pipe
engem igazán érdekelne mert akkor nem mindig omegával kéne baszakodnom hanem lehetne sima ati driverrel is hajtani a karit!
Mellékesen 1800+@2000 mhz 400 fsb vel 5500pöty 03 :))
szerntem ez jó eredmény egy se hez képest na csáó mindenkinek

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#35) westlake válasza Steven (#34) üzenetére


westlake
félisten

forrasztassal.....

Play nice!

(#36) Steven válasza westlake (#35) üzenetére


Steven
addikt

részletesebben????
vannak forrásaid amit egy nem technikai zseni is megért lehetőleg magyarul mert a technikai angol nem igazán megy naon megköszönném.........

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37) westlake válasza Steven (#36) üzenetére


westlake
félisten

nagyon regen lattam valahol.....
a mag kornyeken levo smd alkatreszek valamelyiket kell asszem atforrasztani...

Play nice!

(#38) Steven válasza westlake (#37) üzenetére


Steven
addikt

Sajna ez nem segiít sokat :O mindegy ha valaki tudd valami helpet írjon szerintem nem csak nekem lenne hasznos....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#39) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Asszem, Én tudok segíteni !

1. lépés - Egy ati2mtag.sys file-t kell keresni a neten, biztos hogy van
itt [L]http://softmod.ocfaq.com/download.php[/L]

2. lépés - Ezt a file-t felül kell iratni a c:ATISUPPORT... - vagy éppen ahol
van a kicsomagolt ATI driver - a vinyón ezt a file-t

3. lépés - telepítés indítás, a windows beint, hogy ez nem megfelelő az Ő
számára, de csak le kell okézni és kész.

4. lépés - AIDA kiírja a GPU információknál hogy 4 v. 8. pipleline, de a tesztekből
úgyis kiderül.

:C

Persze az előző drivert elkell távolítani a winfo..ból.

sok sikert ...

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#40) Willanyasz


Willanyasz
tag

Hi! Szerintetek milyen karit érdemes venni max 60 Eft-ért?Melyik a jobb:a9600xt 256Mb vagy a9800 pró128Mb:Y

(#41) Arhel válasza Willanyasz (#40) üzenetére


Arhel
senior tag

ugye ez komolytalan kérdés :F
NANÁ hogy a 9800pro!! :C Nem is értem, hogy ezt miért kérdezted :t :U

(#42) Club válasza Willanyasz (#40) üzenetére


Club
őstag

Ritkán mondom, de LOL:DDD

(#43) Sunyi Sanyi válasza maszat (#30) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

És honnan a tökömbe tudjam,hogy lehet benne aktiválni azt a fost.Kérjem el 1 napra az üzlettől, azt mondjam bocs akkor veszem meg ha müxik benne az a +4gányé???Vagy súgjam a fülibe,hogy té kiscsávó müxik e benne a +4pipi?
Hmmmmm?

(#44) klewy válasza Sunyi Sanyi (#27) üzenetére


klewy
aktív tag

OFF
Apróneten találtam a hirdetést.
Megbeszéltem a taggal hogy találkozunk a Keletiben.
Ez tőlem majd 200! KM-re van!A kártyát NEM VOLT LEHETŐSÉG kipróbálni.
Annyit tudtam csinálni,hogy jól megnézegettem a karit,minden klappol-e,meg elkértem a tag személyi igazolványát,kiírtam az adatokat,a címét,otthoni számát
biztosítás képpen.Ő azt mondta működik a 8 pipe hibátlanul,hát hittem neki.
Plusz csináltam róla egy képet is a telómmal sutyiba... :) gondoltam így biztos meglesz ha esetleg átver.
De nem tette.Ha így vesztek kártyát.mint én,kérjétek a garpapírt,ha nincs akkor adásvételi szerződést írjatok.
Szóval egy év gari is van az enyémre.
Az egész cirkusz utazással-mindennel együtt 36000 pézbe volt.
Ja és nem PRO-t kaptam ezért, mert a ramok nem bírják a PRO órajelét. ( 375/620max ) De az az 5117 pötty nem rossz 2k3-ban ....
ON

music4ever

(#45) klewy válasza Sunyi Sanyi (#43) üzenetére


klewy
aktív tag

Vannak olyan üzletek ahol letesztelik a kártyákat.
Régen az E-connectben csináltak ilyet.Most nem tudok mást.
Mostanában egyre kevesebb a moddolható darab!!!

music4ever

(#46) maszat válasza Esmein (#33) üzenetére


maszat
senior tag

Kedvező ár volt:U

(#47) $ válasza Sunyi Sanyi (#27) üzenetére


$
tag

Erre én is kíváncsi vagyok

(#48) $


$
tag

Bocs, elfelejtettem lejjebb menni a hozzászólásokban :(

(#49) Gábor vitéz válasza Steven (#34) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Meg lehet próbálni beleírni egy 9800 bios-át. De csak akkor ha meggyőződtél előtte arról, hogy bírni fogja a 9800 alap órajeleit (324/290 ha jól emlékszem) lehet 9800pro bios-szal is próbálkozni (de az meg már 378/337!)

Az egész procedúra előtt MINDENKÉPPEN MENTSD LE A KÁRTYA JELENLEGI BIOS-ÁT! Ha ezt megteszed, és van pluszban egy pci-os videokarid, nyugodtan próbálkozhatsz, legrosszabb esetben, ha nem indul a kártya, akkor a pci-os karira teszed a monitort és visszaflasheled az eredeti bios-t.

Az is lehet, hogy moddolt bios-ra lesz szükséged, ennek lehet hogy utána kéne nézned. De (szerintem) van esély normál bios-szal is.

Saját felelősségedre csináld csak, de nálam egy sima 9800 megy 9800pro bios-szal hibátlanul. (405/390-en.)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#50) Esmein


Esmein
nagyúr

Megnéztem a kártyán R350 van, és mégis tud 425 mhzet alapórajelen. Ma újrapasztáztam kiváncsi vagyok mennyivel javult a hűtés.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800se->9800 pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.