Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800pro túlmelegedés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sean John


Sean John
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Radeon 9800pro (Powercolor, 256bit, xt órajelen megy), egy zalman bordával és egy OP1-es ventillátorral vettem. Azthiszem 12v-on megy a venti(a fekete csatlakozó), de szerintem túl meleg. Nem merem húzni se.
Nem értek igazán hozzá, tehát lenne pár kérdésem:
Mennyi egy ilyen kártya üzemi hőmérséklete? Milyen drivert használjak a gyári helyett? Milyen progival tudom megnézni a hőmérséletét és melyikkel lehet húzni? Vásároljak-e ventiket a házra, hogy a meleg ki, a hideg levegő pedig befelé áramoljon?


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Bocs, ha ez az 1534. ilyen téma, de nem volt időm most végigmenni az összesen!

(#2) Sean John válasza Sean John (#1) üzenetére


Sean John
csendes tag

1. Kieg:

Bocs!

Nem nálam ment xt órajelen, hanem annál a srácnál akitől vettem.

(#3) kamikaze boci válasza Sean John (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nekem is fura volt előszőr a BBA 9800Pro hőmérséklete a ZM80-C-HP-vel (ti 4200 után). Úgy tűnik, ezek ilyen melegek. (Ráadásul a gyári hűtője valami egészen kicsi vacak volt, kézben egy MX-hez valónak nézném).

A Zalman oldalán egyébként külön kihangsúlyozzák, hogy a Pro-khoz nem elég önmagában a passzív borda. Számomra ez azt jelenti, hogy rengeteg hőt termel.

Egyébként meg itt (és az előzményében) erről is esik szó: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=65511&arc=f [/L]

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#4) Wildmage válasza Sean John (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Az üzemi hőmérséklet sok mindentől függ. Húzod-e, milyen a ház szellőzése stb.
A gépbe mindenképpen ajánlatos valamilyen hűtőventiket rakni, hogy mozogjon a levegő ki/be.
A hőmérsékletét meg tudtommal nem tudod lekérdezni, így marad a kézzel tapizzuk meg a bordát módszer. Ezt tedd is meg, mert elvileg azonos hőmérsékletűnek kell lennie az alsó és felső bordának. Ha ez nem így van, akkor rosszul van felrakva a cucc. Egyébként meg valami nagyon nem stimmelhet, ha 12v-on túl meleg a kari.

(#5) zsommi


zsommi
senior tag

az télleg nagy baj ha egy 12 voltos hűtő mellet és egy nagy hírnevű Zalman mellet nagyon meleg, akkor vmi nagy baj lehet...
mielőtt ráraktad a zalmanbácsit adtál a kártyának elég ezüstöt/hőv.pasztát???

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800pro túlmelegedés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.