Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 9500-->9700 help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Joz76


Joz76
tag

Hali!

Tudom, mindenki ezerrel tudja, hogy hogy kell, de nekem mégse megy. A rivatuneres megoldás nem megy, mert a softradeon patch nem találja meg a file-t, amit patch-elni akar. Pedig Catalyst 2.5 van fent, és tökéletesen megy vele minden. Csak ez nem. A másik megoldás sem jön össze, a filecserés dolog, mert ahhoz meg kellene a Warp11 féle BIOS, ami meg is van, csak nem tudom mivel flash-elni, mert az új radeon családhoz nem találok BIOS flash-elő progit, a régivel (7500-8500-ösök) meg nem megy. Úgyhogy ha valakinek már sikerült a dolog plz írja már meg, hogy hogyan. Ja, Sapphire 9500 128MB-om van, szóval majdnem tuti lenne ugye a hírek szerint a siker. Köszi.


Joz

Joz

(#2) TxeN


TxeN
csendes tag

forrasztas nelkul ne is nagyon flash-eld at a kartyat, mert eselteg nem lesz jo :-)
eloszor a device id-t kell megvaltoztatni, amit a mar latott modon lehet megtenni.
utana lehet a megfelelo biost belerakni.

a softweres megoldas pont erre jo, hogy kikeruld a forrasztas, es a bios frissitest.

nelem ment a driver csere...

csinald manualisan.

megfogod a megfelelo hackelt .sys filet, es egyszeruen
felulirod a windows/system32/drivers konyvtarban levo filet.
persze az elozot backupold le.

ujrainditasz, es tesztelsz
es lass csodat
mukodik

Siemens C35i

(#3) vernyul válasza Joz76 (#1) üzenetére


vernyul
tag

Ki mondta azt a hulyeseget hogy biost kell hozza flash-elni csak rakd fel a hackelt drivert es mar meg is hack-elted

What kind of Csatahajo?

(#4) Joz76 válasza TxeN (#2) üzenetére


Joz76
tag

Az a gáz, hogy már 73-szor csinálom, és nem. Fogom a hackelt file felülírom az eredetit, és semmi. Ez a legrosszabb. Ha mondjuk hibázna, az O.K., mert tudom, hogy nem fog menni, akkor fogok egy másik kártyát, és kipróbálom azzal (szerencsére meg tudom tenni). De ez SEMMIT sem csinál. Vajh mit csinálhatok russzul, kicsit kezd kiborítani, mert már kb. 8-10 órája mást sem csinálok, mint a 93-ik féle módszerrel cserélem ki az eredeti file-t a hackelttel, aztán 3dmark fillrate teszt, és 1080 :O a >2000 helyett. Azért köszi, és ha van még ötleted, szvesen megfogadom.

Joz

Joz

(#5) Joz76


Joz76
tag

Aha, megvan a hiba, nálam valamiért csak a Catalyst 3-mal megy, abból is csak a 92-es végűvel. Szóval müxik a dolog, úgyhogy mehet a süllyesztőbe a topik....

Joz

Joz

(#6) Satan-Claus válasza Joz76 (#5) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

És jó a kártya? Milyen volt az arány átalakítható, és nem átalakítható kártyák közt?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) Dr.Burn válasza Joz76 (#5) üzenetére


Dr.Burn
őstag

És nálad nem híbázik? Milyen eredménykeet értél el vele?

"Later Nerd!"

(#8) Joz76


Joz76
tag

Hali!

Egyelőre csak két kártyát volt módomban kipróbálni, és csak az egyik működött, a másik sajnos hibázott. Még nincsenek meg a végleges értékek, de egyszer csak úgy terhelés próbából ráeresztettem a 3Dmark-ot, és 12 ezret mutatott (P42@3.2). Ez nem túl sok, de még semmit sem volt beállítva rendesen, úgyhogy fog ez még növekedni rendesen.

Joz

Joz

(#9) Edem


Edem
senior tag

Nem szemétség, hogy egyesek (gondolom ''pc üzlet''-ben dolgoznak) lazán kipróbálhatnak egy csomó kártyát, és kiválogathatják a működő példányokat? A problémám ezzel az, hogy amikor bemegyek a bolta, akkor a kártyát nekem 0km-esként adják el, a ''Működik 9700-ként?'' kérdésre pedig a ''Ki kell próbálni. :)'' választ kapom. És még irigykedhetek is, hogy Ők persze kifogták a tutit. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#10) freya válasza Edem (#9) üzenetére


freya
aktív tag

Ha valaki tud olyan boltot, ahol vannak annyira korrektek, hogy az advanced-juzernek, aki rakerdez hogy ''Megy 9700-kent?'' annak odaadjak a jot, aki meg csak 9500-t akar, annak a tobbit?

Szoljatok - vagy, csinaljatok - biztosan vennenk egyparan ilyet!

(#11) Edem válasza freya (#10) üzenetére


Edem
senior tag

Na igen. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#12) gesuz


gesuz
senior tag

Hadd kérdezek hülyeséget. Hol lehet a szoftot beszerezni?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) TxeN válasza Edem (#9) üzenetére


TxeN
csendes tag

Mit jelent nalad az hogy hibazik?
mit latsz pontosan?
csak azert kerdezem, mert en az enyemen semmit :-)
de kivancsi vagyok, milyen egy hibas szeria kepe...
mondjuk peldat ha tudsz mondani...
mondjuk 3dmark2001-ben az x.k tesztben a ficko feje kocka... :-)
koszi

Siemens C35i

(#14) TxeN válasza gesuz (#12) üzenetére


TxeN
csendes tag

http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzard/

Siemens C35i

(#15) Dirtyz válasza TxeN (#2) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!
A 9500Pro kártyán is lehet ilyen módon drivert cserélni? Ha igen hol találok hozzá megfelelőt?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16) TxeN válasza Dirtyz (#15) üzenetére


TxeN
csendes tag

a prot nem tudod tovabb alakitani
semmilyen modon...
ez van.


a 9500-bol lehet driverrel 9500 prot csinalni

9700-est meg max forrasztassal, es bios update-tel lehet.

Siemens C35i

(#17) Dirtyz válasza TxeN (#16) üzenetére


Dirtyz
őstag

Thx! Így is jól megy, csak ki akartam próbálni. Ha ne, hát nem, ez van.:O

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18) Dirtyz válasza TxeN (#16) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mondjuk a bótban, ahol vettem (M...comp) azt mondták, hogy ezt át lehet alakítani.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#19) Dr.Burn válasza Dirtyz (#18) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Akor már tudom hol veszem meg! kb. 3hét múlva megyekfel Pestre és akor benézzek oda és megveszem de előre foglaltatok magamnak és majd kiprobáltatom hogy müködik-e!

"Later Nerd!"

(#20) Thom!


Thom!
veterán

[L]http://www.3dchipset.com/bios/ati/warp11/index.php[/L] -itt van minden ha vkinek kellene vmi. :)

(#21) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Mos takor softveresen is átt lehet alakítani az R9500 128MB kártyákat 9700pro ra vagy csak bios updatel és forrasztásal? És milyen fajra Radeonokat lehet átt alakitani? Gigabytot át lehet?

"Later Nerd!"

(#22) freya válasza Dr.Burn (#21) üzenetére


freya
aktív tag

R9500 (nem PRO) 128 MB -> hackelt windoz driver -> R9700 (nem PRO)
(hackelt) R9700 -> hackelt bios, ami engedelyezi a tulhajtast -> tulhajtas -> R9700 PRO

(#23) freya válasza Dr.Burn (#21) üzenetére


freya
aktív tag

Tomoren: at lehet alakitani bios updatel, forrasztas nelkul.
Nem gyartofuggo milyet, szerencse kell hozza, vagy egy kis teszteles. R300 chip az osszes.

(#24) rudi válasza freya (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

hogy is lehet 9500pro-bol 9700at csináltni? Tudtommal a 9700on 256bites a memória a 9500pron meg nem, igaz az ótajelük azonos.
Ha jól emléxem:
9500 - 4pipeline - 128bit mem
9500pro - 8pipeline - 128bit mem
9700 - 8pipeline - 256bit mem
9700pro - 8pipeline - 256bit mem húzott frekik
vagy nem?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) freya válasza rudi (#24) üzenetére


freya
aktív tag

sehogy nem lehet, miert, mondta valaki? :)

Egyebkent jol tudod, annyi kulonbseggel, hogy a 128 MB-os 9500-on 8 pipeline es 256 bites memoria van, amibol 4/128 engedelyezett alapbol.

(#26) Dr.Burn válasza freya (#22) üzenetére


Dr.Burn
őstag

AKor R9500 minden képpen átt lehet R9500pro ra alakitani? Csak az nem biztos ugye hogy 9700 ként fog müködni?

"Later Nerd!"

(#27) freya válasza Dr.Burn (#26) üzenetére


freya
aktív tag

Ha mukodik 8 pipeline, akkor R9500 pro.
Ha 128 MB RAM van benn, akkor drivercserevel 256 bites busz hasznalhatova valik, akkor mar R9700.
Ha meg tuningolhato is, akkor elerheto az R9700 pro.

(#28) TxeN


TxeN
csendes tag

egyszeru a dolog....
drivercserevel nem fog elojonni az eltunt 256 bit :-) ez hetszentseg.
De probald ki nyugodtan, pl a rivatunner 3.7... mittudomen micsoda tulhajto proggy frakon ledetektalja neked, hogy 128bites... a 8 pipes az rendben van, az eljon :-) tehat 9500 bol lesz egy kvazi 9500prod :-)
a tulhajtas ize is mukodik, mert pl pwerstrippel siman tul lehet porgetni.
a enyem pl 340es orajelet veszi, legalabis a fillrate emelkedes ezt mutatja.
egy szo mint szaz... a kartyanak van egy device ID... a mit lathatsz pl a bootolas elott a device listaban pl . 1002 4144.... ez annyit jelent, hogy ATI termek, es azt hogy 9500, ez alapjan maszik fel ra a driver, a stb...
a BIOS frissitessel es a forrasztassal at lehet ezt valtoztatni, es elvileg ekkor jon
elo a 256bit, es a 8 pipeline is, es nem kell a drivert hackelni.

Siemens C35i

(#29) freya válasza TxeN (#28) üzenetére


freya
aktív tag

egszeru a dolog :)
drivercserevel elo fog jonni a 256 bit, ez hetszentseg:
[L]http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzard[/L]

ugyanis a hackelt driver a deviceID-t allitja jora.

(#30) TxeN


TxeN
csendes tag

lehet hogy becsapja a driver a pipelineket, de a tobbit nem tudja :-)
futtass le egy egy rivatunert, vagy mittudomen melyiket, vagy egy olyan
softot, ami kiolvassa a kartya konkret adatait, es latni fogod, hogy az a 256bit az bizony csak 128. kiprobaltam lattam tudomasul vettem :-)

Siemens C35i

(#31) Joz76


Joz76
tag

Hali!

Bocs, ha valakit izgatok azzal, hogy számtech boltban dolgozom, és ki tudom próbálni ezekt a dolgokat, de TI is ezt tennétek nem? Azért máshol is vannak előnyök nem? Pl. nem kell utálni a BKV-s embereket, mert Ők ingyen kapják a bérletet, nekem meg meg kell vennem. A másik dolog pedig a hack-el Radeon 128 v. 256 bites RAM-ja. Nekem is azt írja ki, hogy 256 bit, de sajnos nem az, és ez látszik is, mikor vmi. memória sávszálesség igényes cuccot futattsz. Egyébként simán 3Dmark-on is látszik, szóval Txen-nel egyet kell értenem ebben a témában.
A hibák pedig nagyon látszódnak. Pl. 3Dmark első tesztnél nálam a hibás kártya az út melletti területen kis kék-fekete sakktábla szerű akármi jelent meg, de voltak egyebek is. Szóval ha rossz a kártya azonnal meglátod.

Joz

Joz

(#32) rudi válasza Joz76 (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondoltam én hogy 128 -> 256 nem megy csak úgy hipp-hopp (mert akkor miért hagyná 128on az ATi)! Nincs Nektek a boltban olyan hogy Radeon9500nempro, amin biztosan rendesen megy a driverhack, kicsivel (tényleg csak kicsivel és nam a 9500pro árán) drágábban mint a sima 9500nempro ;) ?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) murrayd


murrayd
csendes tag

Tudja valaki, hol lehetne Radeon 9500 (nem-pro) 128MB-os kártyát kapni, ha lehet egyáltalán? Egy ilyenre pályázom...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 9500-->9700 help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.