Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

Esetleg már olvastátok más hozzászólásokban, hogy milyen csoda történt velem: Lecseréltem a hűtőventillátoromat (egy kisebb erőmű) és most csodák csodájára meghallottam a vincseszter sivítását, a tápventi kerregését meg süvítését és a ház finom richter skála szerinti 5.4-es rezgéseit.

egyszerű kérdésem a következő:

a gépemben cserére szorul 2 Maxtor vincseszter összesen 100GB terjedelemben: követelmény: halk legyen.
Cserére szorul a tápventillátor is, követelmény: halk legyen
Eetleg lecserélhető a ház is, de az is legyen nagyon halk.

Ge.

(#2) guest


guest
veterán

Seagate Barracuda ATA IV

Ez a leghalkabb HDD a nagy teljesítményűek közül (7200 rpm/UDMA-100). Vehető 20, 30, 40, 60 és 80 GByte-os kiszerelésben is. Nemcsak gyors, de az ára is kedvező.

prohardver vendég

(#3) Adi válasza BadGe (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Ventiből vegyél Papstot. Egyrészt Keopsz hirdetett itt párat (jut eszembe, Keopsz, mi van a ventijeimmel?! :D), másrészt ha budapesti vagy, a Budafoki úton a Mikronikában lehet kapni 8412NGMLV típusút, ami csúszócsapágyas és hőérzékelő jár hozzá. Ezzel automatikusan szabályozza a fordulatszámát, csak meg kell forrasztanod.

ldm start-reconf primary

(#4) Füles válasza Adi (#3) üzenetére


Füles
tag

... siklócsapágyas...
Ugyanis ez a neve ennek a csapágytípusnak.

(#5) McJames válasza BadGe (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs BadGe, de nem bírom ki:
Van egy halk kis házam - eladó. Igazán! Nem zajos, alapjáraton hűvös, van hely is benne, csak sajnos kint van a ''szőlőhegyen''. :D
A tréfát félretéve, komolyan gondolkodtam azon, hogy az Intel, de még inkább a HP kialakításából ötletet (csak és kizárólag!) merítve, áramlási csatornákat alakítok ki a (számítógép)házon belül. Elvileg 3 csatornára (alaplap+CPU+kártyák; táp; ~háttértárak) és (talán csak) 2 ventillátorra lenne szükség, azt hiszem, bár ez eddig csak gondolat. Számolni már lusta voltam... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) szesz


szesz
tag

Vegyel Enermax tapot. Meg a legyfingasnal is halkabb. Dupla venti, fordszam szab. es erzekelos, es meg forrsztanod sem kell.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#7) Scytam


Scytam
tag

Az Enermax táp tényleg jó, csak éppen az ára nem baráti ( 30e )!
A venti(k) halkítására jó megooldás lehet az, hogy csak 6V-t adsz neki(k) a 12 helyett! Igaz, csökken a szálított levegő mennyisége is a hordulatszámmal együtt, de csökken a hang is!
A wincsiket meg
1: gumibelsőkből vagdosott csíkokra fellógatni,
2: gumiból <i>lábat</i> csinálni neki!
Mivel így nem adja át a rezgést a háznak már csak hár csak a motor hangját hallani!

(#8) Szaky


Szaky
tag

Haliho!!!

Tud valaki meselni nekem valamit a Codegen tapokrol? Minoseg, ar..

koszonottel!!! :)

(#9) guest válasza Szaky (#8) üzenetére


guest
veterán

Nagyon kicsi a Codegen választás! Egyes cégek a 200W Codegen tápokat átszitázták 300W-ra! :) Sajnos szerelhetőségre nem a legjobb, mert a ház hossza az elmúlt 3 év alatt rövidült, tehát egy Midi ATX Codegen háznál a 4X5,25'' rekeszből kettőt egy széles alaplap ''megöl'', tehát azokba mobil-rack vagy egy normális TEAC nem fér bele!

prohardver vendég

(#10) LordX válasza guest (#9) üzenetére


LordX
veterán

Ja. Erre én is a fém izé kitörése után jöttem rá :((
Most ott figyel a Teac CD író meg a mobil rack egymás mellett, alattuk 2 üres hely.

(#11) McJames válasza Scytam (#7) üzenetére


McJames
senior tag

Valamikor tavaly a Chipben volt HDD-teszt. Ott lehetett látni egyfajta ''beépítőkeretet'' - 5.25'' - amiben gondolom, gumi alapon - lábon - volt a HDD és kis fülekre ''akasztható'' gumiszalagok fixálták.
Utána volt is kérdés arról, hogy a cucc hol kapható - sajna nem, a tesztlabor munkatársai gyártották saját maguknak.
Szerintem sima 2-es alulemezből simán meghajlítható, úgyhogy ráérős szabadidőmben talán csinálok egyet. Ha műx., akkor leírás, rajz ''közhírré tétetik''.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) dshk válasza Adi (#3) üzenetére


dshk
aktív tag

Ha kicserélem a tápban a ventit vagy pl. valaki lejjebb veszi a fordulatszámát, akkor honnan tudom, hogy nem fog leégni? Van a tápokban valami önszabályozás, hogy legalább lekapcsolja magát ha túl meleg? Az nem zavarna, ha önmagában a táp leégne (legalábbis ha nem a szó szóros értelmében, a lakást nem szeretném felgyújtani), csak esetleg viszi magával az összes többi alkatrészt.

(#13) guest


guest
veterán

Azt mondjatok meg nekem, hogy hol lehet az emlitett Pabst ventillatorokat kapni!

Tudnillik az en gepemben az volt, csak lehalt, es ugyanolyat szeretnek helyette venni.

(beepito keretben van, es ugyanilyen meretut nem kapni sehol a varosban)

koszi,

-- mauzi

prohardver vendég

(#14) dshk válasza guest (#13) üzenetére


dshk
aktív tag

lásd 3-as hozzászólás

(#15) karib válasza dshk (#14) üzenetére


karib
addikt

Egy jó védekezés: használj minőségi ventit (pölö Papst, én is most cseréltem a tápban).

Department of Redundancy Department

(#16) karib


karib
addikt

Csendesítési lehetőségek:

HDD: Barracuda ATA IV, vagy esetleg Maxtor D740X, de abból nem mindegyik folyadékcsapágyas, és a Seagate amúgy is halkabb.

Ventik: ha a vízhűtés nem játszhat és nem akarod nyitvahagyni a házat, akkor javallott a csövezés: kintről szívasd a levegőt a bordákra. Nekem a procinál bevált, most készül majd a VGA-ra és a chipsetre is. HDD-n is gondolkodom. Ráadásul csökken az interferenc zaj is, mert távolról fúva kevesebb zaj keletkezik a bordákon, mintha ráépíted direktbe a ventit. Legalábbis nekem úgy tűnik.

Department of Redundancy Department

(#17) karib


karib
addikt

Tápok: Enermax és Chieftec rulla, de hát az áruk is. Codegenek jók, mennek, csendesek, eddig nekünk sem volt gond velük. Viszont nincsenek egy súlycsoportban a fenti két versenyzővel - aki kézbe veszi a cuccokat, érzi is.

Most egy 400 W-os noname tápot használok, amit egy ''Feel V'' típusú házból halásztam. A ventije erős, de irgalmatlan hangos, ezért ki lett cserélve egy Papstra, és a munkát elvégző ismerősöm szerint nagyon jól meg van építve (nála kötnek ki az elszállt tápjaink, tehát egy pár versenyzőt már látott) - valszeg valami jobbfajta tápot koppintottak le :) Viszont anyag is van benne, bazinagy kondik, hűtőbordák, dugós (nem odaforrasztott) venti van benne, duplán szigetelt kábellel, szóval nagyon teccik :)

Szóval: átlagos dolgokra egy bármilyen (természetesen nem átszitázott...) 300-as megteszi. Annyit értsünk meg, hogy egy jó táp sokba kerül, azaz 20-30e. 10-ért nem kell csodákat várni, pláne házzal együtt. A Codegen semmi extra, csupán jó és mázlisták, mert kicsi az ország és az olcsó 300W-os házaikkal nagy névre tettek szert, de ennyit az ősrégi 230-as DTK tápunk is tudott...

Department of Redundancy Department

(#18) laja


laja
tag

Papst ventik: Mikronika, Budafoki út eleje.

Nekem a Pentium4-eshez való Codegen táp defektes volt. Most Enermax van, jó, csendes. Megéri.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.