Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tuki


Tuki
csendes tag

Szeretnék megérdeklődni tőletek hogy ASUS TUSL2-C socket 370-es alaplapomba belerakhatok én mindenféle BIOS frissítés nélkül egy 1.4 Ghz-es Tualatin 2-es celeront? Alapban a leírásában az van benne hogy 1.2 Ghz+. Mit jelent a +? Volt már vkinek ilyen konfigurációban? Ha igen hogy működött? Előre is köszi a segítséget! Üdv Tuki

(#2) lesaux válasza Tuki (#1) üzenetére


lesaux
veterán

bár nem engem kérdeztél, úgy tudom, hogy nem.
viszont miért nem frissítesz BIOS-t?

(#3) Alvin_ti4200 válasza Tuki (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Először is bootolás közben nézd meg, hogy milyen verziójú BIOS-od van. általában ilyenek szoktak lenne, hogy 1007, meg 1008, stb. Kb. középen lesz látható, ahol a csatlakoztatott IDE eszközöket is inicializálja.

(#4) Tuki


Tuki
csendes tag

Bios frissítéssel menni fog szerinted?

(#5) erdoke válasza Tuki (#1) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Vazze, a totyik címéből azt hittem, vki régen volt már nővel, és most k..vát keres!

:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#6) lesaux válasza Tuki (#4) üzenetére


lesaux
veterán

igen

(#7) lesaux válasza erdoke (#5) üzenetére


lesaux
veterán

OFF: az szerintem nem profi, hanem hivatásos. De érdekes mellékzönge... :)

(#8) CsendPenge válasza Tuki (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nézd meg, hogy a különböző bios verziók mit támogatnak, majd nézd meg, hogy neked milyen verzió van, és máris tudod.
Mégvalamit? :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) Alvin_ti4200 válasza Tuki (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1011-es BIOS-szal támogatja az 1400-as Celeronokat, a többivel csak 1100-ig megy.

(#10) Tuki válasza lesaux (#6) üzenetére


Tuki
csendes tag

Az Asus honlapján csak két frissítést találtam ott viszont nincs leírás arról hogy milyen változásokat jelent az aktuális frissítés. Nem tudsz olyan oldalt ami netán ilyen adatokat is tartalmaz?

(#11) L3zl13 válasza erdoke (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát ja, mindenki magából indul ki... :))

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Tuki válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Tuki
csendes tag

Na ez már valami! Ott két frissítés van az egyik a 1011-es a másik a 1012-es. Ezek szerint az utóbbit ha felrakom menni fog? Vagy csak kifejezetten a 1011-es támogat?

(#13) WolfByte válasza Tuki (#12) üzenetére


WolfByte
tag

A BIOS mindig csak bővül ritkán vesznek ki az újabb verzióból vmit ami egy korábbiban benne volt, hacsak nem okozott hibát.
Attól függ hogy béta, vagy alfa-verziónak titulálják-e, az alfa a stabil, a béta BIOs pedig a tesztváltozat. Ha nem akarsz kírésletezni/nem vagy overclocker/nincs garid, akkor mindenképpen a stabil verziót javaslom :)

ps.: a bios fileokban általában van readme vagy changelog, a változásokat ott keresd...

(#14) lesaux válasza Tuki (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Ha felrakod a legfrissebb hivatalos BIOS-t, nem ilyen béta-szirszart, abból szerintem nem lehet
gond.

(#15) Alvin_ti4200 válasza Tuki (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

CPU támogatást nem szoktak kiszedni az alaplapgyártók:)) Persze, hogy menni fog. Vedd úgy, hogy a 1011-től fölfelé megy benne az 1400-as Cerka.

(#16) WolfByte válasza Tuki (#12) üzenetére


WolfByte
tag

Mellesleg van az aktuális driver-letöltés jobb alsó sarkában apró betűkkel szedve egy more... feliratú gomb, ott van az aktuális changelog :)

(#17) Tuki válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Tuki
csendes tag

Köszi e segítséget és bocs a buta kérdésekért de éppen azért kérdezlek titeket mert én még nem vagyok otthon ebben a témában én eddig csak használtam a gépet.:) Mégegyszer köszi a segítséget!:)

(#18) WolfByte válasza Tuki (#17) üzenetére


WolfByte
tag

OFF

Kíváncsi user a legveszélyesebb user :DDD

ON

használd nyugodtan 1012-es biost, csak csinálj biztonsági másolatot az eredetiről, ha esetleg gáz lenne. Benne van a doksiban hogyan kell.

(#19) gado


gado
tag

Helo Mindenkinek!!

Tudom, hogy nem ide tartozik amit most kérdezek,de nekem amikor bekapcsolom a gépet,és ahol kiírja a Proci típusát,+ az egyéb CD Meghajtókat,azt a képet kb. 1 másodpercig mutatja.Net tudja valaki nekem +mondani hogyan tudnám beállítani azt, hogy több ideig jelezze ki.Előre is kössz a segítséget

(#20) J.J. András válasza Tuki (#17) üzenetére


J.J. András
őstag

rakd fel ezt, ekkora atomstabil Tweaker BIOSt nem mostanában láttam.....

[L]http://www.x86-secret.com/articles/tweak/i815twken.htm[/L]

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#21) J.J. András válasza gado (#19) üzenetére


J.J. András
őstag

nyomsz egy PAUSE gombot, az nem oldja meg a problémádat ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#22) ZoCso válasza WolfByte (#18) üzenetére


ZoCso
senior tag

Na ja! De inkább előtte kérdezzen, abból nem lehet baj. Mi is így kezdtük!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#23) ZoCso válasza gado (#19) üzenetére


ZoCso
senior tag

A setupban kapcsold ki a quick memory testet.
Amíg a memóriát teszteli, tudod a képernyőt bámulni.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#24) bullit válasza gado (#19) üzenetére


bullit
csendes tag

quick post (power on self test) : disabled

(#25) bullit válasza erdoke (#5) üzenetére


bullit
csendes tag

:DD :DD :DD :DD :DD
Király vagy!!! Nekem is hasonló járt a fejemben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.