Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Van egy Abit KD7-E alaplapom, 256 333 samsung ddr-em, egy 2000+-os B XP(szorzólock, 12.5), ami más gépben ment alapfeszen 166*12,5öt, és én is ezt szeretném belőle kihajtani.
De ahogyan beállítom az 5:2:1 leosztást és az FSB-t 166-ra nyomom fel, a memória marad SPD értékeken, BIOSból való kilépés után a gép nem POST-ol. Felpörög, minden kap tápot, de nem indul a gép, jelet nem ad a monitorra - kikapcsoláshoz az 5 mp power gomb benyomása szükséges.

Mindezt egy 235W-os táppal produkálja.

Kérdésem:
Ha nem elég a kakaó (vagyis a táp kevés), az okozhat-e ilyen jelenséget? Több kakaó kell , ha 133 MHZről 166-ra nyomom az FSB-t? Proci biztosan ment ezen a frekin más alaplapban (Asus A7V8X-X-ben, az KT400 as chipset), tehát vagy a táp, vagy a lapom a ludas, de hát az meg bírja hivatalosan is a 166os FSB-t (Barton 3000+ ig hitelesítve, legújabb BIOSt nemrég flasheltem rá).

Szóval mi lenne a teendő?

(#2) maszat válasza c41r0^ (#1) üzenetére


maszat
senior tag

A táp bőven gyenge, de lehet hogy a proc sem bírja a 2083 MHz-t

(#3) Alvin_ti4200 válasza c41r0^ (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elvileg ha nem melesz feszültséget, akkor nem fogyaszt sokkal többet magasabb órajelen. Lehet, hogy a táp nem bírja stabilan tartani már a +12V-ot, próbáld meg egy erősebbel.

(#4) hobizoli válasza c41r0^ (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ nemkicsit gyenguci a taperomu ehhez...:DD:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#5) c41r0^ válasza maszat (#2) üzenetére


c41r0^
őstag

A proci bírja, ráadásul alapfeszen, tegnap vettem Gab-tól.
ASUS lapban volt próbálva, ahogy írtam.

(#6) hobizoli válasza c41r0^ (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ember, egy 300W-s egyseg 1GHz alatt is ajanlott, az felett mindenkepp....sot, egyes gothedekebb fajtakbol 2GHz-hez mar a 400W-s egyseg kell...mit akarsz 235W-l, tuzijatekot:U:O:F?



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) c41r0^ válasza hobizoli (#4) üzenetére


c41r0^
őstag

Hozzátartozik a történethez:

Mikor prociterhelő folyamat fut, a proci alapórajelen van, érezhető, hogy csak éppen elég a táp, mert a ventilátorok nem pörögnek olyan erőteljesen.
Magyarul ingadozik a teljesítményleadása.

Nekem ebben csak az a fura, hogy 235W nem elég egy alaplap, egy proci (igaz tuningolva) és egy VGA kártya és egy RAM modul ellátására (ugyanis direkt lehúztam minden mást).

Asszem ma egy kölcsön-300Wosat rá fogok ereszteni :)

(#8) affli


affli
tag

Alaplapnak is bírnia kellene sztem... Nekem is Abit-om van, 1.7+os XP simán megy 166-os fsb-vel, igaz tegnap hazavittem egy 2.7+os Tbred-et, de az istennek nem akart elindulni 166-on:( Tuti a táp lesz...

Retro RULZ:)

(#9) Il Padrone válasza c41r0^ (#7) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akkor szolt neked a tap mar egy ideje, hogy valami nem stimmel, es ehhez o mar keves.
Szerintem addig koszond meg a szolgalatait, ameddig meg megteheted.

Tapcsere.

Il Padrone

(#10) hobizoli válasza c41r0^ (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

235W...de ebbol mennyi a 12V terhelhetosege, 8A (96W)? Vegyuk annyinak...8A-bol vond ki a CD+HDD+ventilatorok felvetelet, marad ~6A 12V-nal (~72W), ennyi marad a tapfeszstab-nak, annak tuloldalan megjelenik ennek a tejlesitmenynek ~80-85%-a Vcore-kent (~60W), a Thoroughbred-B XP2100+ ~62W-t nyom el a kornyezetbe:U...azaz folyamatosan 100%-n megy a tap:C.

''1667B MHz TH CPUID=681: 60.3 W (1.60 V)
1733B MHz TH CPUID=681: 62.1 W (1.60 V)''


Addig is SZVSZ csokkentsd a VCore-t, nekem perpill 2400+ 1.475V-n megy 2GHz-n.


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#11) c41r0^ válasza hobizoli (#10) üzenetére


c41r0^
őstag

Köszönöm szépen a számolgatást, ha így van, akkor nem csodálom, hogy maxon megy a táp.

Proci :Igen, Te szerencsés vagy ebből a szempontból, de a tiéd én úgy gondolom egy db. 500 proc közül, amelyik képes 2000-en menni 1.475ön.

Ma próbálom majd egy 300Wos Acorp táppal, és ha menni fog, tápot újítok.

(#12) hobizoli válasza c41r0^ (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2db 2400+ van a gepben, es 2-3 nap hibatlan muxes utan mindig lejjeb veszem 0.025V-l :C




hobizoli

több drón kell ;P

(#13) mr_ricsi válasza c41r0^ (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az Acorp lehet hogy kevésbé fogja bírni, mint a jelenlegi 235w-ososd. (Hiába 300-as, nem egy nagy minőség)

A túlterhelt táp miatt viszont elmászhatnak a többi feszültségek, és akár egy szétégett vinyó lehet a következmény!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) Speccy válasza hobizoli (#6) üzenetére


Speccy
senior tag

egyik barátomnak ilyen konfigja van :

Intel® Pentium® 4 Prozessor 3.0 GHz HT 800 MHz FSB
1024 MB Dual Channel DDR 400 [2x512MB]
120 GB Serial-ATA Festplatte, 7200 U/Min 8 MB DataBurst Cache
128 MB ATI Radeon 9800 PRO - 8x AGP Grafikkarte (DVI & TV-Out)
8x DVD+R/+RW + 16x DVD-ROM
Dell 5650 - 5.1 Sound System + Subwoofer
Creative Labs SoundBlaster Audigy2 inkl. IEEE1394

és milyen táp hajtja : egy 250 wattos DELL! és tökéletesen megy, akkor hogy is van ez?

[Szerkesztve]

There is hope!

(#15) hobizoli válasza Speccy (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az egy Dell tap, nem JNC es tsai...



hobizoli

több drón kell ;P

(#16) Speccy válasza hobizoli (#15) üzenetére


Speccy
senior tag

igen.. de mennyi a valós leadott teljesítménye pl : egy 400 wattos codegennek?

There is hope!

(#17) Sundesz


Sundesz
őstag

235W Athlon XP-hez öngyilok!!!! :DDD

Hörcsög Powa'

(#18) c41r0^


c41r0^
őstag

Ugyanaz az Acorp 300Wos táppal is :)

Ha benyomom az 5:2:1-et, már nem indul el.

Mikor a nem szorzólockos TBred ''A'' 2000+-al nyomultam, akkor sem akarta vinni az 5:2:1 leosztást, csak valami 7*133Mhz-en.

Lehet mégis alaplap a gány?

(#19) hobizoli válasza c41r0^ (#18) üzenetére


hobizoli
nagyúr

RAM idozitesek leglassabbon vannak?

Soft Menu-ben van egy opcio legalul, azt allitsd ''at Normal''-ra.



hobizoli

több drón kell ;P

(#20) c41r0^ válasza hobizoli (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

Leglassabban vannak.

A SoftMenu-ben ha jól emléxem a legalsó menü annyit tesz csak, hogy normál, vagy gyors sebességgel módosítja-olvassa a BIOS beállításokat.

[Szerkesztve]

(#21) hobizoli válasza c41r0^ (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat en nem ugy emlexem, mert nalam DDR400-s RAM ellenere ''at Fast''-n 152MHz-nel megallt a tudomany, de ''at Normal''-n meg 195-n is ment




hobizoli

több drón kell ;P

(#22) c41r0^ válasza hobizoli (#21) üzenetére


c41r0^
őstag

Én arra a menüpontra gondolok, ahol az fsb-t, szorzót, vcore-t lehet állítani.
Ott a legalsó menüpont valami CPU fast decode : at normal/fast (amlékezetből írom).
Én erre értettem.

(#23) c41r0^ válasza hobizoli (#21) üzenetére


c41r0^
őstag

Amúgy Te KT chipsetes alaplapról beszélsz?

Memóriaidőzítéseket Én az advanced chipset featuresből érem el:
2.5, 3,6,3 a legnagyobb késleltetés, amit állítani tudok. Vannak még időzítések, de azok nem befolyásolnak sok mindent, ahogy a user's guideból kivettem. De megpróbáltam By SPD-en is a memóriát, szvsz nem a memcsi fogja meg a rendszert(133on ment 2-2-6-2-őn, mer' szammszung :) ).

(#24) c41r0^ válasza c41r0^ (#23) üzenetére


c41r0^
őstag

Azt elfelejtettem mondani, hogy bár az alaplapon van ATX2 csati, se az Acorpnak, se a 235Wosnak nincs ilyen kivezetése. Igaz, alaplap doksijában az áll, hogy ATX2 nem feltétlenül kell, anélkül is működnie kell, viszont bizonyos hardverelemek miatt szükség lehet rá. DE lehet, hogy ehhez a laphoz a 166os FSB eléréséhez már rá kell dugni? Mer tegnap szereltem össze első p4 konfigot, ott pedig ha nem dugtam rá az ATX2-t elindult, de nem POST-olt, és kikapcsolni sem lehetett. Amint rádugtam ATX2-t már ment is, mint a nyúl.
Má spekulálok vazze, mer' nemtom miért nem megy ez a tuning :((

[Szerkesztve]

(#25) hobizoli válasza c41r0^ (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, erre gondolok. Ezt nekem is ugy mondta olyan, aki szinten nem ertette, hogy miert nem akarja az igazsagot hiszen RAM chipset -elvileg- birja es megsem....aztan megis. A KD7-Raid-t elozo lapommal, a KT7A-Raid-l 150MHz volt a max elerheto uveghang FSB, de ott az ''at Fast'' jo is volt, aztan amikor beszerztem ezt az ujabb lapot kapsbol szinten ''at Fast'' haddszoljon:D, es nem ertettem miert nem akarja...aztan felhomalyositottak, hogy mar a 150MHz is felejtos




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#26) c41r0^ válasza hobizoli (#25) üzenetére


c41r0^
őstag

Hát egy próbát mindenképp megér ez a decode átírás ''at normal''-ra...bár nem igazán értem, ehhez mi köze a tuningnak. De köszönöm a tanácsot! Otthon ki is próbálom szépen. RAM sztem majd mehet 2.5-2-6-2-n.
Ez amúgy csak AWARD BIOS-os lapoknál van ez a decode:at normal/fast?
ATX2-ről mit gondolsz?

[Szerkesztve]

(#27) hobizoli válasza c41r0^ (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Elobb a leheto leglassabb ertekeken probald, hogy lasd ugy birja-e, aztan vedd csak vissza.
Az ATX12V nem muszaj, de nem baj, ha van...



hobizoli

több drón kell ;P

(#28) c41r0^ válasza hobizoli (#27) üzenetére


c41r0^
őstag

Hát el sem hiszem...
A CPU command decode - ''at normal''-ra állítása meghozta gyümölcsét, örök hála hobizoli :))

166*12.5ön 1.625Von stabil teljesen(alap ugye 1.6V), terhelve 52 fok (gyári Spire hűtő 2000+-hoz, rézmaggal).
175*12.5ön 1.7V-7.725Von stabil, a PC 2700 RAMom mellette 2-2-2-6on :)) (mondom én hogy számmmszunnng :) ) (pont 2200 MHZen fut így, bazze lenyomja a 3000+-t Sandra szerint szintetikus benchmarkban, proci 56 fok alaplap szerint, Sandra szerint 48)
feljebb nem nagyon merem húzni egyrészt egyelőre a táp miatt, másrészt a memória miatt, harmadészt a PCI/AGP miatt (35/70)

Csak egy baj van:
Az Acorp táp erőltetéskor ciripelő hangot ad, szval tápot fogok cserélni.

1666on 47W-ot, 2200on 74W-ot fogyaszt. Asszem elkell majd egy 420as táp, máris keresek a Prohardveren, hátha van eladó :)

(#29) hobizoli válasza c41r0^ (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C:C:C:C:C:C:C:C:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#30) Ruzso


Ruzso
tag

300W alatti táp? VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
Édes kevés.
Én három 235W-os tápot cseréltem ki a PIII konfig alatt egy honap alatt.
Eggyik se birta a terhelést.
Most 360W chieftec van amit csak ajánlani tudok.
Sokat ad le és stabil.Bár amikor azt irja ki, hogy -5V= -2.2V az azé egy kicsit idegesitö.

Life could be so easy without PC.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.