Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Procihűtő eltávolítás (sürgős) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Hali!
Helyzet, hogy 2 éve vettem a procimat és azóta nem volt cserélve a hűtő alatt a szilikonpaszta, amely (szvsz) ez idő alatt annyira ''megkövesedett'', hogy a hűtő hozzáragadt a procihoz, ergo nem tudom leszedni, erőltetni meg nem szeretném.
Akkor hogyan távolítsam el???
Olvastam vhol, hogyha az alaplapot berakjuk 1-2 órára a mélyhűtőbe, akkor utána könnyedén lejön majd, igaz ez??

(#2) Pala


Pala
veterán

Ja meg a másik, hogy a régi pasztát hogyan lehet eltávolítani? sebbenzinre szavaznék, de nemtom megfelel-e.

(#3) busman


busman
addikt

Szerintem alkohollal próbálozz először,aztán ha nem megy jöhet a hűtő esteleg. :)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#4) busman


busman
addikt

Esteleg itt nézz körül:[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=75027&arc=f[/L]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5) Pala válasza busman (#3) üzenetére


Pala
veterán

alkohollal? hozzá sem tudok férni, akkora a borda... állítólag mélyhűtőbe rakva ''felenged'' a régi, összeszáradt paszta.... szvsz az alaplapnak ettől semmi baja sem lesz, hiszen amikor nitrogénnel hűtenek egy VGA-t, az is elég közelről hűti az alaplapot:D

(#6) Pala


Pala
veterán

igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a mélyhűtős megoldással minden rendben van-e

(#7) Flashy


Flashy
veterán

a lényeg hogy óvatosan. a hűtőbe berakás főleg a gyárilag ragasztott borda ellen jó, meg én alaplapot azért nem mernék fagyasztóba rakni, a megfelelő topikokban elmagyarázták hogy miért. nem mondtad hogy milyen proci, P4nél lejöhet a kupak, a többinél meg a proci teteje, bár ez azért nem jön le olyan könnyen. próbáld csavarva.

(#8) Pala válasza Flashy (#7) üzenetére


Pala
veterán

Celeron 1300, és Intel alaplap van alatta....

(#9) Pala válasza Flashy (#7) üzenetére


Pala
veterán

mármint csavarva leszedni??
az itt a gond, hogy iszonyat erővel kapaszkodik a procihoz a borda, úgy, mint 2 vizes üveglap...az egészet a bordánál fogva alaplapostul felemeltem véletlenül, mikor le akartam venni a bordát.....szóval nemtom hogyan fog lejönni...nyílván egy határoztott oldalirányú rántással lejönne, de az meg nem hinném, hogy jót tesz a procinak

(#10) joey7


joey7
őstag

Jut eszembe, feltétlen szükséges 1-2 év után cserélni a pasztát,vagy csak ajánlott? :F

(#11) Pala válasza joey7 (#10) üzenetére


Pala
veterán

hát én azl előző procim állapotából okultam. 3 év után szedtem le először a hűtőt, és a paszta kőkemény volt, meg töredezett. nem hiszem hogy képes volt bármiféle hőátadásra

(#12) _Hunter_ válasza Pala (#11) üzenetére


_Hunter_
őstag

Haver prockoja is hasonló helyzetbe került.
a tulaj igyon meg egy két sört, s a haverja egy merész rántással kapja le a hűtőt. Nekünk bevállt, persze mindenki a saját felelősségére csinálja. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13) Robi_73 válasza Pala (#1) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem futass valami cpu tesztelő progit (Prime95,CpuBurn stb.),majd ha jól átmelegedett a hűtő, akkor próbáld meg leszedni a prociról. Lehetőleg jobbra-balra forgatva.Szerintem menni fog.:)

Robi73

(#14) joey7 válasza Pala (#11) üzenetére


joey7
őstag

hmmm... 3 év elég nagy idő,főleg ha naponta több órát használod a gépet.Nekem csak bő 1 éve van meg; akkor még van egy kis időm a cseréig. :)

(#15) Pala válasza Robi_73 (#13) üzenetére


Pala
veterán

ez nem fog menni...ez egy Celeron 1300-mas, és egyszerűen akkora hűtő van rajta, hogy nem nagyon megy 30-35 fok fölé a proci, még terhelve sem

(#16) Szőrös  válasza Pala (#15) üzenetére


Szőrös 
veterán

dehogynem , csak fogd le a ventit pár másodperce :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#17) Pala válasza Szőrös  (#16) üzenetére


Pala
veterán

akkor kifagy....
de most valami normális megoldás kellene.....talán késpengével lehetne alányúlni, nemtom

[Szerkesztve]

(#18) Robi_73 válasza Pala (#15) üzenetére


Robi_73
őstag

És ha le állítod a ventit? Azért terhelés alatt, megnézném a hűtő borda hőmérsékletétt. Meleg-e vagy csak langyos.:F

Robi73

(#19) ra^ven


ra^ven
senior tag

Télleg a pasztat mivel lehet faszan leszedni? akkor tiszta alcohollal szabad?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#20) Robi_73 válasza ra^ven (#19) üzenetére


Robi_73
őstag

Én Chip Kontakt tisztítóval szoktam.

Robi73

(#21) Tal2


Tal2
tag

Nagyon egyszerű!
Fogj egy erős damilt, vagy nagyon vékony drótot, és keresztbe húzd át a proci és a hűtő között.

(#22) Panther válasza Tal2 (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Simán feszítsd le. Csavarhúzót (nem kereszt) betolod alá lazán, majd elforgatod, és a borda egyszercsak lepattan a prociról. Csak vigyázz az alaplapra, érdemes egy rongyot, papírzsepit, stb a csavarhúzó alá tenni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) busman


busman
addikt

Alaplapról lehúzod a venti csatlakozót,biztos felmelegszik a borda!
Aztán óvatosan lecsavargatod.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24) Godfather válasza Pala (#17) üzenetére


Godfather
aktív tag

Hy!
Én már nem egyszer jártam úgy a P4-el, hogy le akartam venni a bordát, jött is rendesen, de a proci nem volt benne a foglalatban... Kicsit meglepő volt elsőre, mert ott kellet volna lennie, de aztán meglett. :) A borda alján figyelt. Ez álltalában a nem ezüstpasztával szokott előfordulni. Pedig P4-nél nem lehet hozzáférni a kioldókarhoz, amig rajta van a borda a procin. Szóval kijött a zárt foglalaltból, de semmi baja nem lett. Tualatin-celeronnál meg csak kicsit csavargatni kell a bordát, ha nem akarod procistúl kiszeni. Lejön simán. Csak türelem... :)

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#25) ra^ven


ra^ven
senior tag

Chip kontakt tisztitom nincs, meg nem is tudom most hol vennék, viszont tiszta alcohol van itthon, csak nem tudom azzal szabad e tisztítani.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26) Robi_73 válasza ra^ven (#25) üzenetére


Robi_73
őstag

Jó az alcohol is! Papírzsebkendőt itasd át, és azzal töröld tisztára. A Chip Kontakt tisztító, háztartási boltokban, nagyobb áruházakban, és a Mol benzinkútjainál is kapható.:P

Robi73

(#27) busman


busman
addikt

Sikerült valamit alkotni? :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#28) Pala válasza busman (#27) üzenetére


Pala
veterán

Siker!!! Pont ezért nem voltam egész nap, mert akkor már kitakarítottam az egész gépet!
Egyébként egy egyszerű ''csúsztatással'' lejött a borda a prociról, nem is kellett túl erősen....
ami viszont érdekes az az, hogy nem szilikonpaszta volt alatt, hanem hővezető ragasztó!!! (nem én szereltem a gépet vételkor)
ez furcsa, ilyet még procin nem láttam....a ragasztó maradékát végül sebbenzinnel 3 másodperc alatt eltávolítottam, de én utána szilikonpasztát (sima) tettem rá, de csak nagyon keveset....most teljesen jól működik....és a procihőmérséklet még alacsonyabb szilikonpaszta használatával, mint hővezető ragasztóval.

(#29) Pala válasza ra^ven (#25) üzenetére


Pala
veterán

Nálam a sebbenzin nagyon nagyon bejött...és nemcsak a procit, hanem a VGA-t, memókat és egyéb chipeket is elképesztően könnyedén és hamar letisztít, sőt még a házról is leszedte a koszfoltokat

(#30) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok fóumozók! Szerintetek egy AMD Athlon XP 2500+ bartonnál a szilikonpasztát miylen időközönként kell cerélni? Mert gondolom sűrübben mert az AMD jóval melegebb is. Meg én elég sokat használom a gépet már csak ezért is. Ja és mennyi paszta kell rá? Lécci irja le valaki vagy adjon linket a hűtő pasztázásról! Kösz előre is! Bye-bye!

(#31) Trak válasza Vadászmenyét (#30) üzenetére


Trak
addikt

Mihez képest jóval melegebb? Nem néztél túl sok Fix.TV-t ?:D

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#32) Pala válasza Vadászmenyét (#30) üzenetére


Pala
veterán

Én nem a hűtőt pasztázom, hanem a procira kenem fel

alkohollal lemosod a régi pasztát a procimagról (én vattával csináltam), aztán egy vékony réteg pasztát felkensz a procimagra, de úgy, hogy a procimag széle felé kevés jusson, inkább a közepére több, mert amikor a hűtőt felhelyezed, akkor úgyis lesz egy ki mozgatás, és az majd a széléig elkeni, ha meg alapból is teszel a szélére, akkor lehet, hogy elkened az egészet a proci felületén. Én vékony ecsettel kentem el. aztán felrakod a hűtőt, és elvileg kész

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Procihűtő eltávolítás (sürgős) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.