Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Prime95 elfagy de a rendszer stabil (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Sianis válasza hefe (#50) üzenetére


Sianis
addikt

A memória legyen optimalon biosban és legyen az FSB-vel szinkronban, az adja a legjobb eredményt, és általában a hibátlan működést is!

(#52) AMD 4ever


AMD 4ever
csendes tag

Nem tom mennyire vág témába, de nekem a prime 95 hibátlanul fut (14 óra után lekapcsoltam), memtest86 se ír hibát, a rendszer stabil (nincs most húzva), de pár játék (hitman 2-3, painkiller) meg a cpu stab test 6.0 és Hotcpu 4 pro normál teszten fagy (burn-in ben nem). Erős a gyanúm hogy az alaplap a hibás. Hogyan tudnék erről 100%-osan meggyőződni? Akinek van hasonló tapasztalata ne kíméljen.

(#53) Sianis válasza AMD 4ever (#52) üzenetére


Sianis
addikt

Szvsz a Prime95 eléggé megbízható ahhoz, hogy más progiknak ne higgy! Ha 14 órát elketyegett, akkor bizot, hogy stabuil a dolog? Ha 3dmarkok végigfutnak szépen probléma nélkül akkor nincs gond, ha 4-5-6 óra kőkemény játék után sincs baja a gépednek, akkor szerintem semmi baja nincs a gépednek! Én sokat mászkáltam már rossz alaplappal, és hidd el tudom mikor hibás a cuccos! Úgyhogy legyél nyugost, nincs semmi baj a gépedddel!

Üdv...Sianis

(#54) Egon válasza AMD 4ever (#52) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebben a tesztben fagy?: http://www.7byte.com/index.php?page=hotcpu

Ha igen, akkor nézd meg, hogy pontosan melyik teszt fagy le (Pi, cache stb.), ebből esetleg ki lehet indulni... Csak a Prime-nak ne higgy (ahogy a Memtest sem mindenható): inkább csak a (túlhajtott) proci stabilitását lehet vele tesztelni, mintsem az egész gépét...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) Sianis válasza Egon (#54) üzenetére


Sianis
addikt

Letöltöm, megnézem nekem dob-e ki valamit! Azért nagyon kíváncsi vagyok!

(#56) Ugh


Ugh
tag

Sziasztok!

1 abit nf7-es alaplapom van, barton 2500+ ami most 3200+-on megy alapfeszen (55-60C), es 256 DDR 400-as rammom.
Ekkor futtattam a prime 95-os progit, es 3-4 oran keresztul semmit nem hibazott.

A bajom az, hogy most vettem bele meg 256 400-as ramot, es most dualban megy. De amikor igy lefuttattam a prime 95-ot, akkor par percen belul ezt a hibat irta ki:

FATAL ERROR : Rounding was 0.5 expected less than 0.4.

Talalkozott mar valaki ezzel a hibaval, illetve ez mit jelent? Vagy van valami masik teszt, amivel le tudom merni a rendszer stabilitasat???

(#57) Egon válasza Ugh (#56) üzenetére


Egon
nagyúr

Töltsd le és futtasd a Memtest+-t.
Amúgy jó lenne tudni, hogy mennyi fsb-vel küldted meg a rendszert, mert az sokat segítene a hiba felderítésében (pl. ha csak szorzót emeltél, és 400-on megy a ram, akkor annak értelemszerűen bírnia kéne...).

Hibalehetőségek:
1. Rossz a ram (vagy nem bírja a tuningot: lásd fentebb).
2. A két modulnak nem egyformák az időzítései (CL és társai), és a gyorsabbhoz van a rendszered állítva.
3. Rossz az alaplapi memóriaslot.
4. Nem szeretik egymást duálban a ramok.

Amit ki lehetne próbálni: berakni nem duálban a ramokat; időzítéseket megnézni, ha nem egyforma akkor a lassabb modulhoz igazítani; megcserélni a két modult.

Amennyiben 200 MHz felett mennek a ramok, akkor valszeg az új modul nem bírja adott körülmények között (fesz, időzítések) ÉS duálban a tuningot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#58) Ugh válasza Egon (#57) üzenetére


Ugh
tag

Koszi szepen!

Lockos a proci, szoval a szorzo az marad 11, es 200-on megy. A RAmnak birnia kene a 400-at, mert az is van rairva, es e fole nem emeltem, de akkor majd megprobalom eloszor megcserelni oket, aztan kulon-kulon kiprobalni.

Mi az h nem szeretik egymast dualban a ramok, en se szeretek dolgozni, megis kell :)

(#59) Egon válasza Ugh (#58) üzenetére


Egon
nagyúr

Van olyan sajna, hogy még a tökegyforma modulok sem szeretik egymást duálban...:( Mondjuk nekem lehet hogy szerencsém volt, de mind a Samsung chipes, mind pedig a mostani Infineon ramok is gond nélkül mennek duálban...:)

Szóval, akkor kicsit bővebben. Első körben szerintem nézd meg, hogy milyen márkájú a két modul, és hogy a chipeken milyen felirat van. Pl. a Samsungon (ha jól emlékszem KH........ kezdetű hosszú karaktersor van, azt kell nézned (a hosszabbat). Aztán érdemes megnézni a gyártó honlapján, hogy milyen időzítésekkel megy 400-on az adott modul. Ha nem egyforma a két modul, akkor különösen ajánlott ezt megnézni. Aztán bemész a BIOS-ba, és megnézed, milyen időzítések vannak beállítva (Latency stb.). Ha egyformák a modulok, rakd By SPD-re, ha nem egyformák, akkor manuálisan kell beállítanod (a LASSABB modul értékeit!).
Ha ez nem segít, akkor jöhet előbb a megcserélés (a franc se tudja miért, de néha be szokott jönni...), aztán a nem duálban hajtás (nekem Intel van, ott ez úgy műkszik hogy akkor aktiválódik a duál memóriavezérlés, ha az 1-3 vagy a 2-4 foglalatokban vannak a modulok. Gondolom AMD-nél is így van: ha igen akkor rakd pl. az 1-2 slotokba a ramokat...).
Ha ez sem segít, akkor még ki lehet próbálni külön-külön (persze elég csak az újat kipróbálni magában, hiszen a régivel ment a géped...), de itt már én visszavinném gariba... Persze ha tetű helyen vetted (pl. M*****l), és megy magában, akkor valszeg nem fogják neked visszavenni...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#60) Ugh válasza Egon (#59) üzenetére


Ugh
tag

Amint hazaerek, meglesz az elfoglaltsagom :)

Koszi

(#61) Árpi bá


Árpi bá
aktív tag

Honnan tudnám leszedni a prime95-öt?
Link? Köszönöm!:D

Mielőtt megszólalsz, gondold végig szebb e mint a csend, amit megtörsz vele....

(#62) Ugh válasza Árpi bá (#61) üzenetére


Ugh
tag

http://www.mersenne.org/freesoft.htm

Valahol itt, innen szedtem le en is. Egyebkent google-ben ''download prime 95''

(#63) AMD 4ever válasza Sianis (#53) üzenetére


AMD 4ever
csendes tag

A 3dmark végig megy, de a hitman 2 meg a 3 és painkiller egy bizonyos idő után (kb 15perc) szó nélkül kivág az asztalra (ME és XP alatt is). Szerintem ez nem túl stabil dolog. Sajna másik lap meg proci nem áll rendelkezésemre hogy lepróbáljam őket...

(#64) hefe


hefe
aktív tag

Aza helyzet hogy a prime95 kifagy 2percen belül.
Ellenben az összes létező3dmark végigmegy.
+ a hot cpu pro prime testje sem ír ki hibát...
Akkor melyik bácsinak lehet hinni??? :(

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#65) Ugh


Ugh
tag

Kiraly,

megcsereltem a ramokat, es teljesen jol megy, kb 7 oran keresztul nem irt ki semmi hibat (Prime95), utana meg mar leallitottam, mert meguntam :)

Vegre stabil a gepem...

(#66) Egon válasza hefe (#64) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyet én is tapasztaltam. Szvsz a Prime95 érzékenyebb egy fokkal mint a Hot CPU... Szóval a Prime-nak higgy, sajna...:( Próbálj még más teszteket is (Memtest, stb.), illetve vedd vissza kicsit a tuningot és/vagy emelj még feszt... Esetleg a hűtésre is figyelj oda, hátha az kevés...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67) forceberg


forceberg
veterán

BurnCPU-ban a Burn K7 a legjobb ''égetés'' AMD-hez.
Az odaver a Prime-nak 4-5 fokot.
Szvsz a Burn K7 csak futtatja a proci számára a legnagyobb hőtermelésen, nem érdeklik az esetleges számolási hibák. A prime meg ugyanezt csinálhatja, csak az mondjuk ellenőriz is. pl. összehasonlítja a számolás értékét egy előre várt értékkel, és ha ezek nem egyeznek, akkor áll meg hibával, mert ez esetben hibázott a prockó.

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Prime95 elfagy de a rendszer stabil (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.