Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya88


Petya88
tag

Horvátországba készülök nyaralni.Gondoltam utánanézek hogyan lehet ezt költséghatékonyan megúszni, ha már összenőttem a mobilommal.

[link]

Ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#2) club1 válasza Petya88 (#1) üzenetére


club1
veterán

Azért általában a másik (Vodafone) szolgáltató 3G lefedettsége és akciói is jobbak szoktak lenni. A vipme sim kártyák minden benzinkúton és újságosnál kaphatóak 50 kunáért, 50 kuna egyenleggel. És ebből 41 kuna az aktuális akcióban 1 GB forgalom és korlátlan hálózaton belüli hívás és sms 4 héten át...

(#3) Petya88 válasza club1 (#2) üzenetére


Petya88
tag

Ezek szerint aki tervez sokáig maradni és sokat telefonálni helyben!, annak sokkal vonzóbb lehet a Voda ajánlata. Köszi az infót!

(#4) ArchElf válasza Petya88 (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

A T-ssel (Simpa Internet) vigyázni kell, mert a következőképp működik:
- Megveszed a cuccot
- Kapsz egy bónt (akkora értékben, amennyit fizettél - pl 200 Kn)
- Feltöltöd a bónt a telefonszámra (érdemes telefonnal csinálni)
- Küldesz egy csomag-aktiváló SMS-t (néhány SMS váltás egy szolgáltatói számmal)
- Levonja a csomag árát a számról
- Ha elfogy a csomag, vagy ha nem aktiválsz egy csomagot sem akkor berak a "napi" csomagba, aminek elég brutál túlforgalmazási díja van (most nem találom az oldalon, de asszem az eBon-on, avgy az aktiválós sms-ben benne van)

Viszont az is igaz, hogy eBon-t lehet kapni majd mindegyik benzinkúton és trafikban.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) Petya88 válasza club1 (#2) üzenetére


Petya88
tag

Azt a csomagot amit említettél nem találtam meg, esetleg belinkelnéd, mert ezek a csomagok nem rúgnak labdába a T ajánlata mellett.

(#6) Petya88 válasza ArchElf (#4) üzenetére


Petya88
tag

Az én olvasatomban, megveszed az 500megás alapcsomagot 20HRK-ért, majd ha elfogy veszel egy újat és a régit eldobod, mert utána már nem kapsz 20 HRK-ért újabb 500megát...

Mondjuk én nyaralni megyek nem dolgozni, ezért úgy gondolom elég lesz 500MB a tartózkodásom alatt. Mondom ezt itthoni tapasztalatok alapján, úgy, hogy sokszor marad napokig kikapcsolva a wifi, mert megfeledkezem róla.

[ Szerkesztve ]

(#7) club1 válasza Petya88 (#5) üzenetére


club1
veterán

Ott van a hozzászólásomban a link. Arra kattintasz, majd a bejövő oldal tetején kiválasztod az EN(glish) gombot...

(#8) ArchElf válasza Petya88 (#6) üzenetére


ArchElf
addikt

Hát igen... Érdekesek ezek a horvátok...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) Petya88 válasza club1 (#7) üzenetére


Petya88
tag

Ezt megértettem és nincs ott olyan amiről írsz. Angolul biztos nincs.
Ellenben van olyan feltöltési lehetőség ami 70HRK-ért ad 1gigát, ami viszont már sokkal több fajlagosan, mint a 20-ért 500...

[ Szerkesztve ]

(#10) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Erre mát van egy topik, mobilhasználat külföldön névvel...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#11) club1 válasza Petya88 (#9) üzenetére


club1
veterán

Rákattintottam a linkemre, ez jön be:
Vipme paket - iz tjedna u tjedan bez ograničenja!
Neograničene besplatne minute i SMS poruke unutar Vip mreže i 1GB za surfanje!

Proljetna Vipme ponudaVeć si Vipme korisnik i želiš iskoristiti proljetnu Vipme ponudu?

Jednostavno je. Za 10,16 kuna tjedno uključi Vipme paket slanjem SMS poruke PAKET na 300 i dobivaš neograničene besplatne minute i SMS poruke unutar Vip mreže i 250MB za surfanje na mobitelu! To znači da ćeš tijekom 4 tjedna korištenja paketa, za 41 kunu na raspolaganju imati neograničene besplatne minute i SMS poruke unutar Vip mreže i 1GB prometa!...

Majd fent ez EN-re, ez jön be:

Vipme packages!
Unlimited free minutes and SMS messages within the VIP Network and 1GB to surf!

Proljetna Vipme ponudaAlready Vipme user and want to use spring Vipme offer?

It's easy. For 10,16 kn a week include Vipme package by sending an SMS message packet to 300 and you get unlimited free minutes and SMS messages within the Vip Network and 250MB for surfing on your mobile! This means that you will use for 4 weeks package, for 41 kn available to have unlimited free minutes and SMS messages within the Vip Network and 1GB of traffic!

(#12) Sztbeni válasza club1 (#11) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha már meg lett fölöslegesen nyitva ez a topik, akkor kérdeznék tőled, mert te sokszor jársz arra:

Ha veszek egy trafikban VIPNET SIM-et, akkor azt hogyan tudom aktiválni? Csak fel kell hívnom valakit, vagy be kell diktálni dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#13) club1 válasza Sztbeni (#12) üzenetére


club1
veterán

Csak fel kell hívni valakit (mondjuk a saját vagy egyik utastársad magyar mobilszámát). Az első hívás során egy audiotext menü jelentkezik, ki kell választani az angolt, majd hamarosan indul a hívás. Felvenni már nem kell az aktiválás befejezéséhez.
Egyébként én már az úton (az autópályán) megveszem, még nem találkoztam ui. olyan benzinkúttal az A1-en meg Zágráb környékén, ahol nem volt vipme sim kártya csomag.

(#14) Sztbeni válasza club1 (#13) üzenetére


Sztbeni
őstag

és ott a menüben be kell állítani valamit, vagy csak üdvözöl? Névre sem kell iratni? Benzinkúton kérnek valami iratot?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15) club1 válasza Sztbeni (#14) üzenetére


club1
veterán

Vipme kártyákhoz nem kérnek iratokat sehol. Az audiotext menüben - ha jól emlékszem - a nyelven kívül a tarifacsomagot kell még kiválasztani. De a simhez adott füzetecskéből egyértelmű lesz, mi a dolgod a menüben. Én még egy vipme kártyát sem regisztráltam a nevemre, erre akkor kell sort keríteni egy VIP központban vagy partnernél, ha sms-ben erre felszólítanak (jellemzően 15 nap után).

(#16) Sztbeni válasza club1 (#15) üzenetére


Sztbeni
őstag

angol kívül milyen nyelvek vannak? Német van? Akkor 15 napig garantáltan megy aktiválás nélkül? Ha nem aktiválom felszólítás után akkor letiltják? A másik két szolgáltatónál is így megy? (T-Mobile, Tele2)
a virtuális cégekről tudsz valamit (bonbon, tomato)?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) club1 válasza Sztbeni (#16) üzenetére


club1
veterán

Angol és horvát van. Nekem mindig ment legalább 2 hétig. Engem még nem szólítottak fel regisztrációra egyszer sem, de mindig max. 2 hétre megyek. A másik két szolgáltatóról és a virtuálisokról nem tudok, utoljára két évvel ezelőtt használtam simpa internetet, az használható volt egy hétig.

(#18) Sztbeni válasza club1 (#17) üzenetére


Sztbeni
őstag

szóval ha megyek, akkor megveszem a benzinkúton, minden irat nélkül, majd a füzetben leírtak szerint aktiválom, és nem lesz névre se írva. Ha két hét után nem iratom névre, akkor letiltják. Ha később megyek, akkor újra venni kell. Igaz?

Ja, és ha mész mostanában, légyszi oszd meg a tapasztalataidat, mert én csak augusztusban megyek! Én nem internetes kártyát vennék, hanem amivel telefonálni is tudok, mert az kb. 130ft, ami sokkal jobb, mint a magyar voda 400forint körüli roaming díja.

Köszönöm a segítséget!

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#20) Luser2000


Luser2000
addikt

Két éve nem volt itt mozgás?
A horvát mobil piacon volt mozgolódás közben?
Vannak újabb / jobb / olcsóbb / gyorsabb mobilinternet lehetőségek?
Valakinek vannak frissebb információi?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#21) club1 válasza Luser2000 (#20) üzenetére


club1
veterán

Nekem május elejiek vannak, de nem itt szoktuk kitárgyalni, hanem a pörgősebb mobilhasználat külföldön topicban.
Én most egyébként 20-20 kunáért 2 db Tele2 sim kártyát vettem, feltöltöttem 1-1 db 25 kunás bónnal és azonnal előfizettem (30 napos előfizetésről van szó) az 1GB-os netre és az egymás közti ingyen beszélgetésre (smart csomag). Így lett 3700 Ft-ból 2x1 GB netem, meg a két csapat el tudta egymást ingyen érni mobilon.

(#22) Luser2000 válasza club1 (#21) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm szépen a gyors választ.
Gebedjek meg, de nem találok olyan konstrukciót a Tele2.hr honlapján, amit írtál (azaz 20 kunás kártya). Biztos ez a gyenge horvát tudásomnak köszönhető. :K
Én ezekre bukkantam.

Fontos kérdés, hogy ezt mindenféle adminisztráció nélkül lehet intézni?
Csak Tele2 ügyfélszolgálaton lehet kapni, vagy esetleg "úton-útfélen"?

Vagy inkább menjek át a másik topicba?

Köszi szépen!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#23) club1 válasza Luser2000 (#22) üzenetére


club1
veterán

Itt teljesen on a kérdésed, a megjegyzésem a 2 éves hozzászólásokra vonatkozott.
A Teledva szolgáltatónál 20 kuna egy startpaket. A legtöbb benzinkúton kapható, én a Tifon kúton vettem az autópályán. Mint írtam, a feltöltés 25 kuna (talán az a legkisebb). A startpaket beszéd célú sim kártya, így itt keresd a rá aktiválható előfizetéseket. Adminisztráció az első 30 napban nincs, az első hívással aktiválod a kártyát.

(#24) Luser2000


Luser2000
addikt

Így ok.
Köszönöm a segítséget!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#25) Sztbeni válasza Luser2000 (#22) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én is a TELE2 csomagját ajánlom. De ha még lenne kérdésed, akkor inkább a másik topikban tedd fel, hogy egyben legyenek a dolgok.

club1: Neked most megfelelően működött? Mert még nyáron írtad, hogy nem volt minden ok.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.