Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Polírozás házilag (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SiTe


SiTe
csendes tag

Hi all!

Az lenne a kérdésem, hogy házilag hogyan tudnék polírozni, pl proc hűtő alját
Bővebben: link Pl.: itt láttam hogy a srác egy fúróval políroz. OK, fúró van, de mi van a végén? Meg egyáltalán csinált már valaki ilyet? Tapasztalatok? Sokat jelent hőfokban?

Segítsetek, mert a Falconrock 2 alja elég ''karcos'', én tükörsimát akarok :DDD

(#2) djyuri válasza SiTe (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Az obiban is lehet kapni ilyen véget.
Én alufelnit meg egy durvább kiadással rousdás felnit is polírféléztem vele.
Szerintem nem sokat jelent,ha csak hajszálkarcok vannak a bordádon,de ha érdeséget észlelsze,akkor mindenfféleképpen használni tudsz a procidnak.
És vigyi,mert ha nem egyenletesen nyomod,akkor görbe lesz a felület és akkor rosszabb lehet,mint volt.
Egy viszonylag közepes és gyors fokozat között kell szerintem csinálni és akkor könnyebben figyelhető a változás.

(#3) psn válasza djyuri (#2) üzenetére


psn
tag

Hm, ez engem is érdekel. Kézi módszer nem elképzelhető??? Ti. nálam a fúrós kilőve - elég érdekes a hűtő alja... (NPH2)

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#4) Sir Riccio válasza psn (#3) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A ''furógépes'' polirozást felejtsétek el, mivel módszerrel többet ártotok mint használtok, ugyanis a hütőborda alja ''sikba köszörült'' felület, és egy előbb emlitett beavatkozás növeli az egynetlenséget, tehár ront a helyzeten. /Természetesen a müvelet eredménye szemmel nem látható, de egy tusir lapon jól megfigyelhető./ Ha mindenképp polirozni akartok, akkor ezt sik felületen /Pl: üveglap/ és polir pasztával tegyétek.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5) electrician válasza SiTe (#1) üzenetére


electrician
tag

Itt egy lamelláskorongot használ az illető, ebben csiszolóvászon lapocskák vannak egymásmellé erősítve. Szvsz oda durva. Polírozásnál vastag filcszerű anyag van két tárcsa közé beerősítve és ugyanígy befogva mint itt plusz még használnak valami anyagot ami tisztít.
Szerintem a megoldás krómtisztító vagy sidol. Kis felületnél ugyanaz a hatás érhető el (szép fényes lesz).

(#6) Flashy


Flashy
veterán

először inkább ''hogyan használjuk a keresőt házilag?'' :D

Bővebben: link

ezek közül is a nagysikerű Bővebben: link amit ajánlok. igen, hosszú. de a polírozás is hosszadalmas és unalmas művelet :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Polírozás házilag (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.