Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pio vs. lg

Hozzászólások

(#1) mr_knight


mr_knight
senior tag

Az LG GSA-4120B az 19700HUF a PIONEER DVR-108D 21000 HUF
Meik a jobb és mivel ?

(#2) duracell89 válasza mr_knight (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

hát persze hogy a pio! :)

(#3) mr_knight


mr_knight
senior tag

és miért ?

(#4) cikasz válasza mr_knight (#1) üzenetére


cikasz
őstag

ez viccnek is rossz!!!!
Az lg-t még VÉLETLENÜL sem lehet egy lapon emliteni a pioval!!!!!!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#5) Nyuf válasza cikasz (#4) üzenetére


Nyuf
senior tag

Tény ,hogy a pio jobb mint az lg.
De azért ne szájjál már el egy 20ezres dvdirotol..
Nehogy azt hidd,hogy hasonlo áru lg-nél annyival jobb..csak azért mert pio..

Átlagfelhasználonak én inkább az lg-t ajánlanám,ugyanis számára nincs különbség a 2 meghajto között és még sporol is 3k hufot:)

Aki meg nem átlag az ugyse 20 ezres irot vesz...
Ha meg pio-t akar akkor dicsekedhet haveroknak vele... ennyi(a márkát meg kell fizetni)

Debian amd64 sarge

(#6) kovi


kovi
senior tag

Talán az LG .nek picit nagyobb a meghibásodási aránya. Amikor viszem fel Pestre a Garit több az LG. De tény hogy LG több is fogy.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#7) Dave™ válasza Nyuf (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

a 3k-t hogy sikerült kiszámítani?:F 21000-19700=1300 (nálam). Amúgy egyértelműen Pio, főleg ilyen kis árkülönbözet mellett...

(#8) Dave™ válasza mr_knight (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

''Meik'' :O

(#9) Nyuf válasza Dave™ (#7) üzenetére


Nyuf
senior tag

lehet hogy neked 1300 nem pénz de abbol már tudsz venni kezdésnek 10 dvd-t ami azért ugy már többnek tünik egy átlag felhasználonak...Igy 2 honapra meg van a dvdje :))

Amugy nemtom,hogy pio mellé mi jár,de dobozos lg mellé szokásuk adni dvd-ramot,ami ismét csak nem kevésbe kerül boltba,szal ha pio mellé nem kapsz dvdt akkor lehet megvan az a 3k különbözet...

szerk:bár én valszeg pio-t venném,de én nem is vagyok átlag felhasználó.
És valszeg csak a neve miatt venném.

Amugy ha megcserélnék az lg-n meg a pio-n a márkaneveket akkor meg a pio név alatt gyártott lg-t vennék a márkabuzi sztechesek:))

[Szerkesztve]

Debian amd64 sarge

(#10) kovi


kovi
senior tag

LG-re 1 év Gar, PIORA 2 év!!
Hoppá!

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#11) Dave™ válasza Nyuf (#9) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pajtás: 1300 nekem is pénz, de Te 3000-ről beszéltél, csak biztos nem volt kéznél a számológéped:D Mellesleg a 130Ft-os Princo (gondolom az, vagy ezzel egy kategóriájú) DVD valóban jó választás, főleg RÖVID távú adatmentésre ideális. A dobozos 4082-es LG-hez adtak ram lemezt, 4120-hoz csak szoftver és kábel jár. És a Pinoeer az egy japán cég, a DVD egyik atyja, az LG pedig koreai, és szinte már gyufát is gyárt - sajna kezd egyre unminőségibb (c) cuccokat gyártani... (számtech cuccok, telefonok etc.) Nagyjából ennyi:)

(#12) Nyuf válasza Dave™ (#11) üzenetére


Nyuf
senior tag

Nem Princora gondoltam.
Látom nagyon magával ragadott a 3000res amugy azért megnézném valojában hol is készülnek azok a pio cuccok.

Ne érts félre én nem pio ellenes vagyok,és ahogy már irtam is én is azt venném.
Én az ellen vagyok,hogy valaki feljön ide és mondjuk ''átlagfelhasználo'',de azért mindenki olyan cuccokat ajánl ami darabonként csak pár ezressel több társainál,de ugysem fogja kihasználni az illetö azt amivel többet tud a drágább eszköz.Ami meg nem annyira menö cucc ''azt nem is lehet egy alapon emliteni vele'' szöveg eléggé zavaró.
És ez egy 200e forintos gép esetén már legalább 20-30e ft ami azért nem elhanyagolhato..

Debian amd64 sarge

(#13) Dave™ válasza Nyuf (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

Barátom, az ''átlagfelhaszáló'' mit nem fog kihasználni? A biztonságosabb írást? A kevésbé válogatást? Igazad van, ezek csak IT Professionel Feature-ök:DDD

(#14) rog75


rog75
tag

Én is pio-t vettem... volna, de nekem fontosabb volt egy dolog ami eddig csak az lg-ben van ez pedig dvd-ram irás, sajna már nem jár hozzá ram lemez :(
Igy ma vettem egy LG4160b-t.
Szar darabot meg pioból is ki lehet fogni....
Nekem eddig nem volt különösebb bajom az LG-vel, cd írok terén legalábbis nem, a lassan 3,5 éves 12x cd irójuk még ma is remekül szuperál pedig megirt már 1-2 ezer lemezt.
Átlagfelhasználónak jó az LG is bőven.

[Szerkesztve]

(#15) Nyuf válasza Dave™ (#13) üzenetére


Nyuf
senior tag

Nem vagyok a barátod:))
Najo viccet félretéve mondok egy extrém példát.

Adott a haverom vesz egy lg irot,namost mivel kuka az egészhez megveszi a legolcsobb princo dvd-t 250hufért (még át is verik)
De mivel rájön hogy 10 böl 8at elront az iro ezért ugy dönt,hogy máshol vesz olyan dvd-t amit megir az iroja,ami ugye tuti jobb lesz princonál,mert az magában külön kategoria:))

Ezekután ahelyett,hogy a szuper pio irojával irná a szuper princo dvdket,lgvel fog sokkal jobb minöségü dvdket karcolni.megj:sztem nem kérdés melyik a jobb választás

Amugy ez a példa sztem nem is annyira extrém.Ez a nem ir minden dolgot akár még a fogyaszto védelmét is szolgálhatja.

ui:Még mindig pio-t vennék énis:)

Debian amd64 sarge

(#16) Amigo78 válasza Nyuf (#12) üzenetére


Amigo78
senior tag

lg cd irom van 1 kotvarék soha többet nem veszek lg optikaicuccot

(#17) fokukac válasza Dave™ (#11) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy kiegészítés : le vagy maradva, a princo már a 80 Ft-os tartományban jár... :D az önkéntes adatmegsemmisíők nagy örömére.

viszont a márkás DVD-k feketepiaci ára is kezd alábbszállni : 140-ért már vannak márkás lemezek : pl. TRaxdata, 160-ért már van Verbatim, és 180-ért TDK.

------------------

másrészt, meg hogy hol készül a Pio? HÁt hol is készülne máshol, mint Kínában.
legalábbis a pio 107-esem ottani gyártmány.
de ma már igen nehéz olyan elektronikai terméket venni, amit nem kínában gyártanak...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) Nyuf válasza Amigo78 (#16) üzenetére


Nyuf
senior tag

Én meg egyszer vettem egy dobozos literes tejet kisboltban,a márkája lényegtelen.És a doboza összevissza volt nyomizva meg már nem is zárt légmentesen és képzeld még mindig ezt a márkáju tejet veszem:))

Debian amd64 sarge

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nemtom, hogy LG most milyen optikai egységeket gyárt, de egy DVD-ROM olvasóm az egy éves gari lejárta után kb. 2 héttel ''dobta el a kanalat'', így aztán sose többet LG-t...

https://www.coreinfinity.tech

(#20) mr_knight


mr_knight
senior tag

Aham köszönök mindent mostmár kezdem érteni. Amugy még nyugottan irhattok a topic-ba. Maradok a PIO-nál nekem PIO házimozim van és a másik ház össze omlik ha bekapcsolom ugy télleg igy van a márka az márka. Amugy mikor akartam venni monitort akkor gondolkodtam LG-n de az unokahugomnak tönkrement és már akkor nem biztam benne helyette vettem egy PHILIPS-et 19'-es és ég és föld a különbség 1600*1200-ba 87HZ a másik meg csak 1024*768 75HZ azé van különbség a két gyárto között. Ugy hogy mostmár elfeéejtem az LGt az életemböl. :)) :DD :C

(#21) biga válasza mr_knight (#20) üzenetére


biga
senior tag

Már bocs, de szerintem a monitornál rosszul döntöttél. Bár az LG sem egy magas minőségű monitor gyártó (főleg mostanában), de a Philipsnél szvsz jobbat gyárt. Az a gond, hogy a Philipsnél lassan mindenki jobbat gyárt.....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) mr_knight


mr_knight
senior tag

Szerintem a PHILIPS a legjobb. Az LG-t megvette az unoka hugom és visssza vitte 2 hét után mert beszart. A Philipsem 100* jobbb mindenbe FELBONTÁS , KÉPÁTLÓ, a másik meg ugy csipi a szemem ha nézem a monitort hogy majd kisül. Az enyimé gyönyörüen megy. :DD ''mindenkinek megvan a saját véleménye, nekem bejött''

(#23) mr_knight


mr_knight
senior tag

DE azé ne menjünk el a TÉMÁTOL :DD

(#24) mr_knight


mr_knight
senior tag

Meg van még1 prob hogy az LG tök dizájnos a PIO meg csak natur eleje van , LEHET VELE V.MIT KEZDENI elölap csere STB....? :F

(#25) biga válasza mr_knight (#22) üzenetére


biga
senior tag

Továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy a Philips gyengébb gyártó. De a paraméterekből nekem az derül ki, hogy a két monitor más kategóriában van. Attól, hogy az a monitor többet tud - mert más, magasabb kategóriába tartozik - attól még továbbra is egy Philips lesz. A Philips lassan olyan lesz, mint a Sony. Nagyon jók a fejlesztései, de a gyártás....... egy-egy tipusa jó minőségű, de a nagy többség gyenge, megbízhatatlan termék. Szerintem hasonlítsd össze egy hasonló kategóriájú LG-vel. Jelzem, egy szigorúan magánvélemény. Annak ellenére, hogy szerintem az LG sem egy megbízhatóságáról ismert gyártó...

Igazad van, OFF -> OFF :)

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#26) mr_knight


mr_knight
senior tag

Aham de itt a lényeg '' Az LG-t megvette az unoka hugom és visssza vitte 2 hét után mert beszart'' :P

(#27) Nyuf


Nyuf
senior tag

Hát azért ez már tulzás! Lehet ,hogy az lg nem a legszuperebb márka,de azért,hogy a philips jobb monitort gyárt nála??? LOL

hasonlits már össze egy f900p -t egy phipils 19essel

philips monitorok tényleg égetik a szemet mint állat,én koleszban lakom és szomszéd szobában van egy 17es meg 19es is egyik domborubb mint a másik.
A fényeloszlásrol nem is beszélve.Lehet,hogy elsöre kontrasztosabbnak tünik a képe de tényleg elbassza a szemed.

ui:lehet hogy velem van a baj,hogy nem hibásodnak meg a cuccaim?De ha meg is hibásodik akkor sincs baj,mert visszaviszem garba,a szemed nem viheted vissza!

Debian amd64 sarge

(#28) biga válasza mr_knight (#26) üzenetére


biga
senior tag

Ez komoly bizonyíték. Tehát ha látsz legalább egy márkát bármiből, amit szervízbe visznek, akkor szarabb, mint az, amit még nem láttál szervízbe vinni? Meggyőztél :))

De mostmár tényleg ugorjuk az OFF-ot!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#29) ilyesl XP


ilyesl XP
csendes tag

inkább egy pio107D mint egy lg4120b. ezt tapasztalatból tudom...

Asus a7v8x-x, 2400XP@2700XP, 2*256 400, 120G Maxtor + 80G Seagate, Eagle G4 ti4200 AGP8x 128MB (250/513@280/615) SB 5.1 Live, Pioneer 107D DVD-RW, Sony 16/48

(#30) mr_knight


mr_knight
senior tag

és a PIO dvr-108 az mennyivel irja a DL lemezeket ?? ( sehol sem találom )

(#31) Amigo78 válasza mr_knight (#24) üzenetére


Amigo78
senior tag

most nézegetni akarod vagy irni vele?

(#32) mr_knight


mr_knight
senior tag

up ! :F

(#33) mr_knight


mr_knight
senior tag

Sorry IRNI akarom mármint szeretném

(#34) mr_knight


mr_knight
senior tag

up

(#35) Dave™ válasza mr_knight (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

én úgy tudom, hogy 4X

(#36) Akahash


Akahash
csendes tag

Van, aki már - mielőtt a topicot megnyitotta - eldöntötte, hogy mit vesz....de azért megnyitja a topicot...csak azt nem tudom, minek...ha Pájo a hifije, ha pájo a mikroja, ha pájo a wc papirja.....akkor meg minek?....a többieknek jó lesz az lg is...

Powered by XL600R

(#37) g@bo válasza Akahash (#36) üzenetére


g@bo
nagyúr

én is voltam úgy hogy, kisérletező szellem, 1000 ember megmondta mit vegyek, azért se azt.

aztán szopacs, ideg, gány, eladás. És végül megvettem azt amit javasoltak.

pio 108, ha jót akar a topiknyitó, ha nem hisz a nagytöbbségnek fejezze abba, és vegyen LG, minek fokozza a hangulatot.

(#38) Ijk


Ijk
nagyúr

Nekem van egy lg cd íróm már több mint 3 éve, eddig semmi gond nem volt vele, van egy jó lg monitorom, és lesz egy 108d piom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Akahash válasza g@bo (#37) üzenetére


Akahash
csendes tag

Hogy vaganykodjak.../vagy megse azé'?/ - A monitorom: Eizo FlexScan T660i-T /21''/...nem azé' van ez, mert húúúúúdedúúúrva, hanem mert 35-ért megkaptam. A masik egy Hjundáj/Targa 17'...ez 10 db irt dvd volt....ki lehet szamolni..:). Az irok Pájo 108, Lg 4120, Lg 4082B....eggyikkel sincs semmi bajom...de ha a gariidőt kifutják, fejet hajtok..mert amit kapnak....mondok én valamit. Ha valakinek van ver a pucajaban, es szetszedi az optikai eszközét...hmm..mondjuk egy lg-t és egy pájót, és szétnéz a nyákon, le fog ülni....vagy valami efféle hangok hagyjak el ajkait:némmá', ebbe is, meg ebbe is ST IC van....jé, bakker, mindegyiken ugyanazok a markajúúúú smd-k vannak?...aztaqrva, neámmá, hogy még a motor is megegyezik?.....az meg hab a tortán, hogy ugye pl. a marantz high-fidelytit a philips gyartotta, gyártatta, amit szintén kinában alkatrészelláttak../hú de csúnya szóösszetételt használtam..:)/. Azt nem szabad figyelmen kivül hagyni, hogy az LG a magneoptikai piacon az elmult 2 évben hanyadik helyen ''Stagnált''....
Akahash

Powered by XL600R

(#40) pusi


pusi
csendes tag

A Marantz a Philipsé. Azért olyan gagyi.
Annyit tudok, van az én haveromnak egy 16x Lg írója (tehát a régebbi, még megbízhatóbb). Tökéletesen műxik jópár írás után is. De ha ugyanolyan lemezre ugyanolyan sebességgel (4x) egymás után ugyanúgy írunk az én Teacom által írott lemezt az az cd lejátszó is bármikor beolvassa, amelyik az Lg-ét nem. Úgyhogy ezért -sem foglalkozok a számtech tesztekkel, mert azok általában a sebességről szólnak, ilyesmiről nem.
Másik cimborámnak is jó sok rontott DVD-je van, most már tudja mire tud írni az Lg írójával.
Szerintem régen az lg sokkal jobb gépeket gyártott, mint ma.
Az meg hogy mit hol gyártanak már régen tökmindegy.
Ja, és az is igaz, hogy valszeg bármelyikből kifoghatsz jót is, rosszat is.

(#41) Totyi


Totyi
őstag

Látom jó rég lett írva ide.:)Csak leírnék vmit,mint érdekesség.Mint ahogy vki írta, a PIO gyártott először dvd írót,vmi rutinja már azért csak van.:YEz az egyik.A másik fusson végig vki egy tesztet:nem az a lényeg hogy mennyi,meg kié...az írás minősége az ami számít.Egy PIO sokkal jobb minőségben írja meg az a adott lemezt,mint az LG...és pont.Ezen kár vitázni.Hogy űbereljek:van egy 2.5 éves LG cd íróm,kb 3000 lemezzel,és 1000 cd grabbel a háta mögött.És kifogástalanul működik.2 éves LG monitorom is szuper,bár leadtam;vettem egy nagyobbat.Tehát nem rossz az LG(szvsz),max a minősége nem olyan mint a pionak.Atlagfelhasználónak jobb az LG,DE szerintem nem olyan sok az az 1500 ft(vagy már annyi se);és sokkal jobb minőséget kap!!!Lehet,hogy vannak olyanok akik így gondolják:nem kell nekem az a szar pio,mindenki el van ájulva tőle;hát én nem leszek.Azért is LG-t veszek.Ennyi.Kár vitázni,a PIO jobb és kész.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pio vs. lg
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.