Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21101) Atos23 válasza Mike (#21100) üzenetére


Atos23
senior tag

Igen, ezt tudom, fejlesztőként nem adnék ki ilyet a kezemből :)

(#21102) Atos23 válasza Atos23 (#21101) üzenetére


Atos23
senior tag

Van egy olyan feladatrész, amely szerint az adatbázis szerkesztésére használt admin felhasználói nevet és jeszót az adatbázisban kell tárolni, de szükséges a titkosított jelszó tárolás, és az üzemeltetés során a titkosított kommunikáció.

Gondolom itt arról van szó, hogy ha futtatok egy selectet az adattáblára, akkor a jelszó ne legyen megjeleníthető.

Ez hogy kivitelezhető a legegyszerűbben? MySQL Workbenchet használunk.

(#21103) pelyib válasza Atos23 (#21102) üzenetére


pelyib
tag

titkosított jelszó tárolás

a plaintext jelszot "sozod" (salt) es hasheled (linkelt function mindkettot megcsinalja), igy egy random karaktersort fogsz kapni, amit még mindig illik a leheto legjobban vedeni, es nem mutogatni barkinek.

password_hash
password_verify

üzemeltetés során a titkosított kommunikáció
Az nem a https akar lenni?

(#21104) Mike válasza Atos23 (#21102) üzenetére


Mike
veterán

md5-özd le a passwordot, sqlben is van md5 függvény, és a phpban is.
utána ezt a két stringet hasonlítod össze

a titkosított kommunikáció a https
illetve lehet még szórakozni a SESSIOn-ökkel, ezeknek olvass utána

a php-nál az a lényeg, hogy mindegyik önálló oldal, és nem tudja mit csinál a másik, csak a session tároló sütit éri el (a felszin nem, tehát javascript nem fér hozzá), de az is csak addig mig a a böngésző nyitva van.
tehát a login.php beléptet, sessionbe beteszed a belépett user azonosítóját (itt se az legyen hogy józsi, hanem valamilyen 16-32 karakteres kulcs, pl UUID (sql-ben: UUID() funkció generál neked egyet) amit adatbázisban tárolsz, és utána a másik php-ban első dolgod megnézni, hogy ez az azonosító benne van az adatbázisban, ha nincs nem csinálsz semmit

[ Szerkesztve ]

(#21105) sztanozs válasza Mike (#21104) üzenetére


sztanozs
veterán

md5(password) legfeljebb csak a garázsban - mindenhol máshol SHA2(password+salt)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21106) Mike válasza sztanozs (#21105) üzenetére


Mike
veterán

maradjunk annyiban attól függ mire kell

(#21107) nevemfel válasza sztanozs (#21105) üzenetére


nevemfel
senior tag

Jelenleg ott tartunk, hogy prepared statement sincs a kódban, úgyhogy talán nem az a legnagyobb probléma, hogy nem elég erős a hash függvény. Ha nem plaintextben lesznek eltárolva a jelszavak, az már jó irány.

Egyébként én inkább a php password hash függvényeit ajánlanám. Nagyon egyszerű használni őket, és elég biztonságosak. Lényegében a pasword_hash és a password_verify függvényt kell használni, és nagyjából ennyi.

[link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21108) sztanozs válasza nevemfel (#21107) üzenetére


sztanozs
veterán

+Mike: bármi, amit ki akarsz rakni az internetre és jelszót kezel, az elégtelen salt nélkül MD5-ben

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21109) nevemfel válasza sztanozs (#21108) üzenetére


nevemfel
senior tag

password_hash + password_verify. Nem kell se salt, se MD5, se SHA, elintézi belül.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21110) F1DO válasza supercow (#19158) üzenetére


F1DO
senior tag

Ez a véletlenszerű tábla lekérdezés ismétlődés nélküli?
( SELECT * FROM tábla WHERE valami = érték ORDER BY rand() LIMIT 10 )

[ Szerkesztve ]

(#21111) supercow válasza F1DO (#21110) üzenetére


supercow
őstag

Ez a régi cikk azt mondja hogy ha sok sorod van a táblában, akkor jelentősen lassulhat a SELECT az ORDER BY RAND() használatakor.
Illetve mutat alternatív megoldásokat amivel először egy unique id oszlopot lekérdezve kiszedi a random id-t és azzal a táblából a sort.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21112) F1DO válasza supercow (#21111) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszönöm, igazából kb 300 rekordról van szó, így ezt talán még elbírja az egyébként tetszetős megoldás.

Lenne még egy kérdésem, jó lenne valami útbaigazítás hogyan lehet megoldani.
Van 2 adatbázis (mysql) tábla egy : Sok kapcsolattal, egy közös kulccsal ( id = id_2 )
A PHP ugye asszociatív tömbökbe teszi az sql lekérdezés eredményt, tehát 2 asszociatív tömböt kell összehasonlítani, egyikben úgymond van az index és a megjeleníteni kívánt 'főadat' a másik tömbben pedig a hozzá tartozó tulajdonságok. Ez egy szabadon szerkeszthető rész az alkalmazásban, annyit lehet bizonyosra venni hogy a két tábla között az id a kulcs és egy:több kapcsolat áll fenn. (semmi más adat nem konstans, jó lett volna erre pl egy mysql pivot tábla készítése hogy egy nagy tömbben legyenek az adatok de ha jól gondoltam emiatt nem lehet ezt, illetve bonyolultabb a megoldás).

A kiíratás egységenként lenne tehát külön <div> ekben kb az alábbi módon vázlatolva:

(#21113) supercow válasza F1DO (#21112) üzenetére


supercow
őstag

nyomi SQL tudásom annyit sejtet homályosan, hogy JOIN és GROUP BY kell neked :DDD
Az SQL topikban valamenyik kedves fórumtárs szerintem a kész lekérdezést is megadja.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21114) F1DO válasza supercow (#21113) üzenetére


F1DO
senior tag

Érdekelne a php tömbkezeléses megoldás is, érdekes módon nem találtam mintapédát szorosan a feladathoz közelítően..

(#21115) Mike válasza F1DO (#21112) üzenetére


Mike
veterán

ezt sqlben érdemes lekérdezni

select t1.ertek as nev, t2.ertek as szin
from tabla1 as t1
left join tabla2 as t2
on t1.id = t2.id_2

(#21116) Mike válasza F1DO (#21114) üzenetére


Mike
veterán

konkrétan milyen eredményt szeretnél?
ami alul van kiírva?
két foreach a legegyszerűbb.
nem potyogom be tableten :)

(#21117) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van egy swagger.yaml file-om, ami webes api-t dokumentál. Létezik valami kód generátor tool, ami abból a file-ból website sablont gyárt (php 7+) ? Ha nincs annyira kényelmes tool, mi tud a legtöbb gépelési munkát spórolni?

A tanácsokat köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21118) supercow válasza coco2 (#21117) üzenetére


supercow
őstag

esetleg swagger2markup vagy Dockerben ez.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21119) coco2


coco2
őstag

Lehet itt egy kicsit off-topic leszek, de nem találtam jobb helyet.

Kellene valamilyen free hosting lehetőség mini php alkalmazásnak. Épp csak publikus bemutatásra. Létezik bárhol tényleg free php / mysql hosting? Lehet erősen méret, teljesítmény és időkorlátos is. 5 megányi tárhely pár napra bőven elég.

Amiket google tallált, kicsit alaposabban megnézve reklám mondja free, konkrét oldal mondja, nem free. Vagy éppen free, csak kössek 2 éves szerződést, és az első hónap free. Meg hasonló "free" viccek. Mindegyik olyan, vagy csak én voltam béna megtalálni a normálisat?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21120) pelyib válasza coco2 (#21119) üzenetére


pelyib
tag

https://www.heroku.com/pricing

(#21121) coco2 válasza pelyib (#21120) üzenetére


coco2
őstag

A tippet köszönöm. Egyenlőre nem sikeredik eligazodnom rajta, mit kínálnak. Nyers vashoz vagyok szokva, a git deploy-t még nem használtam. Dockert se. Reklám blogokat találok róla, de azokkal nem sokra megyek.

Valami gyakorlati érzékkel megáldott szájbarágós blog lenne jó, hogyan megy egy "kitelepítés". Lépésről lépésre. Vagyok win 10-es gépen, felraktam rá wamp csomagot. Apache, php, mysql használatban vannak. Az app init-jéhez a db motoron létre kellett hozni a db-t: egy szem script van, ami lefut phpmyadmin konzolján, és létrehoz mindent egészben. (Ofc a db-nek írhatónak kell lennie, folyamatosan írási / átírási műveletek érkeznek majd.) Az apache www mappája alá bemásolok file-okat, a website azzal telepítve van. És fut az app helyi gépen. Hogyan néznek ki mindezek a telepítési lépések a heroku tárhelyén?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21122) bhonti válasza coco2 (#21119) üzenetére


bhonti
tag

Az Oracle Cloud jóval többet is ad, teljesen ingyen! (Free Tier) Keress rá akár a YouTube-on... Akár 3 virtuális géped is lehet, amire tehetsz Linuxot, aztán azt csinálsz kb. amit jólesik, örökre.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#21123) Mike válasza coco2 (#21119) üzenetére


Mike
veterán

osztott is jó? nincs egy domained valahol némi tárhellyel? vagy ismerősnek?

(#21124) coco2 válasza bhonti (#21122) üzenetére


coco2
őstag

Oké, megnéztem.

Elkezdte azzal, hogy "örökre ingyenes". Mentem tovább a weboldalon, és folytatta azzal, hogy de az elején csak félig ingyenes az időszak, de ne aggódjak, mert arra lesz 300 usd creditem. És ott semmi többet, reklám vége. Van regisztráció, ha érdekel.

A regisztráció bekérte az adataimat. Hitel kártyát is. Aztán lehúzott egy euróra. De ne aggódjak, mert ez "csak ellenőrzés". Már nem "örökre ingyenes, és ez még csak a regisztráció. _Miután_ azt megtette, az orrom elé bökött egy szerződést, hogy figyi, ha túllépsz bizonyos korlátokat, az mind fizetésköteles lesz. És azt vagy elfogadom, vagy ott hagyom abba a regisztrációt. Az volt amögött a pipálandó link mögött, amit ugye soha senki nem olvas el. Arra nem találtam utalást, hogy bármi technikai segítségem lenne majd előre korlátozni mindent, ha nem akarok úgy járni, hogy hó végén kapok egy 135 millió huf-os számlát, mert annyi volt csak a hálózat használatának a díja.

Befejeztem a regisztrációt, mert mi egyebet tehettem volna. Mire bejelentkeztem, azt az ingyenes VM-et éppen nem látom sehol. Egy figyelmeztetést látok, hogy az acc-om ellenőrzés alatt, szóval pár feature nem érhető el. Amit eddig látok, a stílusuk abszolút nem bizalomgerjesztő.

Lehetséges lenne, hogy az ingyenes lamp tárhelyek mind megszűntek, nincs többé egy sem :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21125) coco2 válasza Mike (#21123) üzenetére


coco2
őstag

Van ismerős, de a szívesség elég gyakran kerül nagyon sokkal többe :) Azért lenne jobb "máshogy" megoldani. De végső soron az ismerős marad, igen.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21126) bhonti válasza coco2 (#21124) üzenetére


bhonti
tag

December óta megvan 3 VPS+1 block volume osztott tárhelynek, azóta valóban 0 Ft-ba került. Az előfordul, hogy nincs valahol Ampere ("nagy") gép, mert adott helyen elfogy, akkor ki kell várni amíg újra létre tudsz hozni magadnak... (ingyen van, valami nem tökéletes csak van benne) vagy nem ott, ahol akarod. Vagy van akkor az AMD (kicsi), egyik csak van.) Amúgy annakidején a kreditből se fogyott gyakorlatilag semmi. Nem kell semmi nagy extra nekem...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#21127) pelyib válasza coco2 (#21121) üzenetére


pelyib
tag

Docker ismerete igencsak erteknovelo a piacon manapsag (ha nem alap mar). De ha csak a sajat fejlesztoi kornyezetedre hasznalod abbol is sokat lehet profitalni, szoval erdemes megtanulni.

Egy VPS berles nem olyan draga mar joideje, 5-6EUR/ho. Tobb szolgaltato is ora alapon szamlaz, szoval ha csak 10 orat hasznalod, akkor annyit fizetsz. Pl DigitalOcean is ilyen.
De pl egy eleg olcso: https://www.arubacloud.hu/vps/virtualis-privat-szerver-ajanlat-tipusok.aspx

Heroku tutorial: https://devcenter.heroku.com/articles/getting-started-with-php
With MySQL: https://www.doabledanny.com/Deploy-PHP-And-MySQL-to-Heroku (alap app beallitast kicsit mashogy csinalja)

(#21128) bhonti válasza pelyib (#21127) üzenetére


bhonti
tag

Így van, pl. az Aruba Cloud is teljesen jó, ha már nem is 300 Ft a legolcsóbb havonta, mint régen, de 900-1000 (+ÁFA, természetesen). Az se annyira sok szerintem érte végülis...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#21129) coco2 válasza pelyib (#21127) üzenetére


coco2
őstag

Dockernek nekimenni rég óta tervezek, de az a readonly dolog nem fér a fejembe. Aztán ha a talált blogokban marhaságot olvastam valami IQbajnoktól, szóljatok rám.

Szóval website-ra kell egy linux, lenne pár cron script, egy apache a saját konfigjával, egy mysql a saját konfigjával, kell legalább +1 db-t építeni a mysql alatt, aztán a webes scriptek, és a hozzájuk tartozó képi anyagok. Ezek közül a cron scriptek némelyikét lehet, hogy át kell írni, mert nem egyforma gépeken futna, és gyengébb gépen a scriptek némelyikét lekapcsolnám, vagy perces ütemezés helyett 5 percenként futna. Az apache és mysql konfigja ugyan ezek miatt szintén eltérő lehet gépenként. És a webscriptek meg média anyagok is olyanok, hogy fejlesztés közben folyamatosan változnának. Mindezek nem úgy tűnnek nekem, hogy egy immutable image különösebben sokat tudna nekem segíteni deploy-ban. Ha van egy svn kliensem a távoli gépeken, hogy a szerverről automatán húzogassa lefele a megváltozott stuffot cron scriptből, nekem kényelmesebbnek tűnik. De ha nagyon benéztem volna valamit a docker használati technikájában, vagy extrém butaságot olvastam volna a korlátokról, szólj rám légyszíves. A dockerről én csak annyit tudok eddig, amit blogokban találtam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21130) pelyib válasza coco2 (#21129) üzenetére


pelyib
tag

Docker image kb egy snapshot az adott allapotrol, ugy mint VCSben egy commit. Docker imaget ugyan ugy lehet "tag"-elni, amire lehet is utana hivatkozni. Amikor letrehozol egy uj verziot a programodbol (masterbe mergelsz) azzal egyutt letrehozol egy uj image is. Ez az uj bekerul egy registry (publikus: hub.docker.com, de tobb selfhosted megoldas is van a piacon) nevu taroloba, ahonnan pedig a production szepen letoltni es levaltja a korabbi verziot.

Fejlesztoi kornyezet picit mas. abban most nem mennek bele, de ott ezt az egesz kort ki lehet kerulni.

Ami peldat irtal az Dockerben 3-4 service-t (containert) jelent: webszerver, php, db. Ezt "docker-compose"-l lehet nagyon szepen megoldani.

Az apache és mysql konfigja ugyan ezek miatt szintén eltérő lehet gépenként.
Ez csak annyit jelent, h az adott imaget mas config fajlt csatolva (volume) inditod.

Ajanlom a Docker topic, ott sokkal tobb segitseget kapsz nalam jobban hozzaertektol.

[ Szerkesztve ]

(#21131) coco2


coco2
őstag

Php-nak van beépített open api támogatása, vagy csak a "külső" libek vannak hozzá?

Külső lib definíció gyanánt: bármi olyasmi, ami linux alatt a php csomaggal egybeépítve nem telepíthető, és a php.net-en sincsen dokumentációja.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21132) Bzozoo


Bzozoo
tag

Üdv!
Van egy PHP kódom, ami egy ciklust tartalmaz, ami kiírja a ciklus indexét+1 az aktuális dátumot + időt és azt, hogy OK. Ezt teszi meg 10-szer.
https://replit.com/@ZoltnBata/PHP-WEB-TESZT#tests/timeinterval.php

<?php
    $date = new DateTime("now", new DateTimeZone("Europe/Budapest"));
   for($i=0; $i<10; $i++){
     echo ($i + 1) ." - ". $date->format('Y-m-d H:i:s') . " OK <br />";
     sleep(1);
    }


PHP CLI Built-In server használata esetén minden úgy megy, ahogy szeretném. Szépen tölti be az adatokat a képernyőre a ciklus haladtával, aminek a sebességét sleep funkcióval 1 másodpercre korlátoztam, tehát a 10 cikluskör 10 másodperc alatt fut le
https://php-web-teszt.zoltnbata.repl.co/tests/timeinterval.php

Apache + PHP-FPM vagy FastCGI esetén csak a 10 másodperc ciklusidő után (a ciklus végeztével) írja ki az adatokat a képernyőre.
https://scriptteszt.mysqhost.ml/php/timeinterval/timeinterval.php

Készítettem egy videót is a probléma szemléltetésére
https://www.youtube.com/watch?v=GCbyXrheGLY

(#21133) coco2


coco2
őstag

Amit írsz nem probléma, hanem feature. Webes alkalmazások esetén egyszeri ráhívás van webszerverre, az elkészíti a teljes kimenetet, és a script lefutása után azt küldi vissza a kliensnek.

Ha webes kliens oldalon responsive-ra akarod, használj aszinkron design-t + ajax-ot. Ofc, az nagyon sokkal több munka.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21134) Bzozoo válasza coco2 (#21133) üzenetére


Bzozoo
tag

Talán ismered te is a mondást, hogy bug vagy feature attól függ, hogy számodra megfelel e vagy sem.
Ezt az egyszeri ráhívást megérteném, ha minden esetben így lenne, de a videón láthatod, hogy az első esetben az általam elvárt működés történik. (Ekkor a PHP Built-In szerverét használom php -S 0.0.0.0:3001 paranccsal) A másodikban viszont nem. (Apache +PHP-FPM)
Oké lenne, hogy ez egy feature, ha ki lehetne kapcsolni, mert nekem nem kell ez a fajta működés.
A témában olvasgatva a neten sok helyen szintén az ajaxos megoldást ajánlották, de ez tényleg nagyon sokkal több munka. Mennyivel szebb lenne, ha az Apache is beállítható lenne ilyen működésre.
Egyelőre a kódot a Built-In webszerver működteti, amit nem ajánlanak éles production cuccok működtetésére

(#21135) nevemfel válasza Bzozoo (#21132) üzenetére


nevemfel
senior tag

<?php

$date = new DateTime("now", new DateTimeZone("Europe/Budapest"));

for ($i = 0; $i < 10; $i++) {
echo ($i + 1) . " - " . $date->format('Y-m-d H:i:s') . " OK <br />";
ob_flush();
flush();
sleep(1);
}

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21136) ztsoft válasza coco2 (#21119) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Talán a P8 jó lehet Neked, 100 MB tárhely, PHP, MySQL, és ingyenes (sőt, még reklám sincs).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#21137) liksoft


liksoft
nagyúr

Sziasztok!

Egy cikluson belül íratok ki print utasítással egy státusz értéket. Sajnos most egymás alatti sorokban. Létezik olyan, hogy "ugrás sor elejére" vagy "ugrás egy sorral feljebb"? Mert akkor ugyanott jelenne meg. Számomra a fontos, hogy megy a ciklus, semmi más.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21138) Bzozoo válasza nevemfel (#21135) üzenetére


Bzozoo
tag

Próbáltam már, a Stackoverflow-on bemutatott összes lehetséges verzióval.
Replit forráskód
Replit demo
Apache server demo

Látható, hogy a cikluson kívüli echo-t sem írja ki az egész PHP értelmezése végéig.
Ráadásul az Apache-on notice-t is kapok, hogy no buffer, nincs mit flush-olni.
Valamit az Apache-on kéne állítani, ha lehet egyáltalán.

(#21139) pelyib válasza Bzozoo (#21138) üzenetére


pelyib
tag

Flush would not work under Apache's mod_gzip or Nginx's gzip because, logically, it is gzipping the content, and to do that it must buffer content to gzip it.
[forras]

Apache server demo gzippeli a contentet, pobald ki annelkul.

(#21140) meone


meone
tag

Sziasztok!

Adott egy PostgreSQL adattábla. PHP vel meg tudom nyitni.

Ebből az adattáblából bizonyos celláknak bizonyos adataira van szükségem amit egy másik MySQL-es adatbázisban szeretnék tárolni. Mind a két adatbázis ugyanazon a szerveren fut, de két külön rendszer használja.

A PgSQL adatbázis tábla szerkezete a következő:

fejléc: received_at, dev_eui, f_cnt, f_port, data, rx_info, object, tx_info,
Adatok:
received_at: 2022-05-30 12:59:26.036791+02
dev_eui: \x0004a30b012b
f_cnt:4252
f_port:2
data:\x00080411ae27
rx_info:[{"name": "GW ID", "rssi": -114, "time": "2022-05-30T10:59:26.036791Z", "loRaSNR": -0.5, "location": {"altitude": 110, "latitude": 47.4311, "longitude": 21.39845}, "uplinkID": "61f19b2d-0427-49fe-bf49-68339d04ff38", "gatewayID": "ac1f09fffe0464eb"}]
object:{"errors": {}, "warnings": {}, "Measure data": {"Temp": 20.52, "Status": 0, "Humidity": 45.26, "AirPressure": 998.9, "BatteryLevel": 3.04}}
tx_info: {"dr": 0, "frequency": 868500000}
Ezeket az értékeket szeretném eltárolni:
received_at,f_cnt,f_port,data,
rx_info: Ez egy JSON tömb ebből csak bizonyos párok kellenek pl.: "rssi": -114
object: Ez is egy JSON tömb ebből is csak bizonyos párok kellenek pl.:"Temp": 20.52,
az f_port értéke változhat, így az object cella tartalma  is.

Tudna valaki valami séma szerű minta kódot mutatni?
Vagy ötlet ami alapján el induljak ?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#21141) supercow válasza meone (#21140) üzenetére


supercow
őstag

Olyasmi kell neked, hogy

$obj = json_decode($object, true);
$temp_ertek = $obj["Measure data"]["Temp"]; // 20.52

Egyébként ez valami Helium/LoRa szenzor packet?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21142) liksoft válasza liksoft (#21137) üzenetére


liksoft
nagyúr

Up!

NAGYON kezdő vagyok ebben a témában. DOS alatt tanultam programozni, és ott volt x,y koordináta a cursor-nak. Ilyen is jó lenne, vagy amit kérdeztem. Amennyiben ilyen nincs, tudomásul veszem, de örülnék, ha kapnék választ.

Köszönöm!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21143) biker válasza liksoft (#21137) üzenetére


biker
nagyúr

a megoldás nem szép, de legalább jó ronda
ha mindenképpen egy ciklusban futást kell írni, és nem lehet hívogatni, akkor a printbe tegyél egy inline javascriptet, amivel a saját div-et írod felül új adattal

lenne egy alap div
<div id="container"></div>

és a ciklusban kiíratsz egy egy új js-t
document.getElementById("container").innerHTML = "új adat";
Persze ide az új adat helyett a változód adatát illeszted be

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21144) liksoft válasza biker (#21143) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, remélem menni fog. (Tudom, a java nem egy űrbéli lény, így útmutatásod alapján megpróbálok utána nézni, és tanulni belőle.) Legalább van egy irány, merre tanuljak! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21145) supercow válasza liksoft (#21144) üzenetére


supercow
őstag

Java != JavaScript ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21146) nevemfel válasza liksoft (#21144) üzenetére


nevemfel
senior tag

A Java olyan, mint a Star Trek, a Javascript olyan, mint a Star Wars. Mindkettőben űrlények vannak, és az űrben játszódik, de mégis teljesen más. :)

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21147) liksoft válasza supercow (#21145) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Közelről nézve Java, távolról már csak Script......

Csak a feszkót próbáltam oldani....
(Valamint ilyen szinten szerencsére még tudom. De innentől jön a tanulás, innen szép nyerni. :) - A DOS Pascal, Assembler azért ettől messze van. Ott azért régen sikerült még C++ alá is írni rutinokat. Régi szép idők..... Meg Z80 rendszerprogram írása....)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21148) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Lenne számotokra egy laikus kérdésem :

Ezt a kérdést a saját topikomban tettem fel:
https://itcafe.hu/tema/huzzy_kod/hsz_11-11.html :F
talán oda kellene válaszolnotok !

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#21149) ztsoft válasza hiperFizikus (#21148) üzenetére


ztsoft
őstag

Annyi közös van a JavaScript és a PHP nyelv között, hogy mindkettőnek szüksége van egy értelmezőre (interpreter) ezzel vége is.
A JavaScript főként kliens oldalon (böngészőben), a PHP főként szerver oldalon webszerver beépülőként fut.

Nem igazán értem, hogy mi értelme szimulálni a PHP parancsait, mivel maga az értelmező fut majdnem minden platformon.

Megnéztem az első (001) "verziót", de ekkora katyvaszt még nem láttam (pedig én is csak hobbi szinten programozok, HTML, JavaScript, PHP, CSS, Pascal nyelveken), a függvények nevei nem beszédesek, ahogy a változók sem.

Szerintem, elsőnek tanulj valamilyen programozási nyelvet, hogy az alapokat elsajátítod (függvények, változók, foglalt szavak, műveleti jelek, stb.), utána ha ez már megy, akkor el lehet gondolkozni saját programozási nyelven.

Egyedül marha sokáig fog tartani (tudom, én csak egy saját CMS-t akartam létrehozni, de beláttam, hogy egyedül kevés vagyok hozzá).

Sok sikert hozzá!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#21150) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Egyedül marha sokáig fog tartani (tudom, én csak egy saját CMS-t akartam létrehozni, de beláttam, hogy egyedül kevés vagyok hozzá).

Így igaz . Most is elkezdtem egy egyszerű kis Huzzy szerkezetet JS-en leprogramozni . De vagy 2 napja kavarom miatta a kódot, már az idegeimre megy . Most meg kitaláltam egy újfajta megközelítést, és talán holnap leprogramozhatom vele másfél óra alatt ugyanazt .
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.