Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Php 4.3.2 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Elrood


Elrood
őstag

Eddig apache 1.3.23-t és php 4.1.3-t használtam, minden rendben volt. Frissítettem a php-t 4.3.2-re.
A következő hibát csinálja:
Adott egy mondjuk proba.php. Ebben egy egyszerű php parancs van echo $bela; .
Meghívom a fájlt proba.php?bela=jozsi
Erre a php hibaüzenetet ír, hogy a bela változónak nincs értéke. Egyébként minden más php parancsot helyesen megcsinál.
Gondoltam apache verzió nem tetszik neki. Előbb 1.3.27-re majd 2.0.46-ra frissítettem, semmi, ugyanez a hiba.
Php-ban található install.txt minden követelményét elintéztem, de mindig ugyanez.

Mi lehet a baj?
Esetleg máshogy lehet változót átküldeni?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2) samson válasza Elrood (#1) üzenetére


samson
tag

$_GET['bela']

nevu valtozot irasd ki

(#3) samson válasza samson (#2) üzenetére


samson
tag

']

(#4) samson válasza samson (#3) üzenetére


samson
tag

hat ugy latszik a jobb kapcsos zarojelem atvaltozik:)

a ''register_globals'' ki van kapcsolva, ha nagyon akarod, akkor bekapcsolhatod..., de akkor jobban oda kell figyelni a programozasnal

(#5) samson válasza Elrood (#1) üzenetére


samson
tag

ja!

RTFM

php manual

(#6) bizi990


bizi990
senior tag

Igen valszeg a register globals volt bekapcsolva eddig a php.ini-ben.

Még egy dolog, amire figyelj:
Asszem 4.2-től az odbc_fetch_into parameterezese változott, az utolsó két paramétert felcserélték. És gondolom nem csak az odbc-ben...

bizi

(#7) Elrood válasza samson (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Naaa, ez volt a hiba. Register_globals = Off volt, Onra átírtam és megy minden úgy ahogy kell. Müxik minden php-re írt cuccom megint:).

Miért rakták defaultban Off-ra?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#8) samson válasza Elrood (#7) üzenetére


samson
tag

>>Miért rakták defaultban Off-ra?

security

a bena programozok vedelmere

(#9) biker válasza samson (#8) üzenetére


biker
nagyúr

a kedvencem, van egy tár, ahol off-on van, és nem tudom, mit qrtakl el, de sem a $_GET[], sem a $_POST[] nem műxik, csak ha kiirod: $HTTP_GET_VARS[], stb

erre nincs valami tipped?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) bizi990 válasza biker (#9) üzenetére


bizi990
senior tag

$_POST=array();
$_POST=$HTTP_POST_VARS;

:))

(#11) biker válasza bizi990 (#10) üzenetére


biker
nagyúr

akkor felteszem máshogy:
mi van elqrva a php.ini-ben?
(nem én raktam fel, de aki felrakta az sem tudja, engem meg nem enged hozzá, hogy játszak vele, ezért postáznom kéne a megoldást)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) bizi990 válasza biker (#11) üzenetére


bizi990
senior tag

Én mindig a $HTTP_GET/POST_VARS-t használom, ezért nem vagyok nagyon ott a szeren.
A $_* vagy $HTTP_*_VARS elfogadásának úgy tudom verziós oka van. Melyik php-t használják?

register_globals -ot kell on -ra tenni a php.ini-ben (ha winen fut), ha engedik, ez a legegyszerűbb.

bizi

(#13) bizi990 válasza biker (#11) üzenetére


bizi990
senior tag

[L]http://hu2.php.net/register_globals[/L]
Itt van pár hasznos dolog, nézz szét itt.
bizi

(#14) biker válasza bizi990 (#13) üzenetére


biker
nagyúr

lenyűgöz a segítőkészséged, de:
- tudom mi a gogle
- tdom mi a php.ini
- tudom mi a register globals on/off
- tudom, miért off (verzió) és hogy NEM akarják onra

a kérdés, amire nem válaszoltál, de minden másra igen:

miért nem fogadja el a rövid változatot?
$_GET miért nem megy, ha $HTTP_GET_VARS megy?
ez a kérdés.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Szalma válasza biker (#14) üzenetére


Szalma
őstag

Hmmm... Esetleg egy tipp:
Részlet a PHP dokumentációból:
''...
HTTP GET variables: $_GET
Note: Introduced in 4.1.0. In earlier versions, use $HTTP_GET_VARS.
...''

Lehet, hogy régi PHP van fenn?

Még egy gondolatsor: pont a héten szívtam egy 4.1.x-ről váltással a 4.3.x-re. Máshogy kezeli az URL-ben érkező paramétereket: az új nem rakja bele a $_GET tömbbe, ha nincs értéke...

Szeretettel:
Szalma

ui.: Tippek, csak úgy mindenkinek: a register_globals egy rohadt nagy biztonsági luk lehetőség, ami nem a programozón múlik. Az argv/argc regisztrálás kikapcsolása sokat gyorsít a php szkript futásán...

(#16) biker válasza Szalma (#15) üzenetére


biker
nagyúr

a php verziója: 4.0.3
sajnos ön nyert.
erről nem tudtam...

nem is gondoltam volna, hoyg ily régi van fenn :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) biker válasza biker (#16) üzenetére


biker
nagyúr

el sme tudtam képzelni, hoyg ilyen régi, és ezért nem is olvastam vissza, mi volt régen... :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) bizi990 válasza biker (#14) üzenetére


bizi990
senior tag

Idézet hozzászólásomból:
A $_* vagy $HTTP_*_VARS elfogadásának úgy tudom verziós oka van. Melyik php-t használják?

A linkben szereplő oldalon volt szó erről, a pontos verziónak nem néztem utána, mert feltételeztem rólad, hogy ismered a google és tudsz olvasni, keresni egy adott site-on is. Sőt az oldalon példák is vannak arra, ha nem tudsz ezekkel boldogulni.
Megnézted egyáltalán az oldalt?!

Segíteni próbáltam!

bizi

(#19) biker válasza bizi990 (#18) üzenetére


biker
nagyúr

tudom, hogy segíteni akartál!

gond részemről:
nem feltételeztem, hogy valahol még 4.0.x-es php megy, mert elég őskövület, ha ugy vesszük, és ezért nem érdekelt 4.1.x alatt a visszamenőleges changelist...
én voltam a hülye

gond részedről:
avval fejezted be, hogy álítsuk be a register globalst.
DE nem ez volt a kérdés, hogy mi lenne, ha visszaállítanák, hanem az, hogy a rövid változónevet miért nem érti a php!
ezért mondtam, hogy EZ nem megfelelő válasz a kérdésre, mert nem ezt kérdeztem.
és ezt nem tudom megenni, mert nem az én fennhatóságom a sever ezen pontja...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) Szalma válasza biker (#17) üzenetére


Szalma
őstag

(Hmmm... Nem change-log bejegyzés... A legújabb doksiban a globális változók szekcióban majd' minden bekezdés így kezdődik... :) További jó munkát...

Szeretettel:
Szalma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Php 4.3.2 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.