Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ph rádió - kell nekünk ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CuKoR


CuKoR
senior tag

Nah elindul egy kis rádio ....nemtudom mekkora sikere lesz ..de probálkozni mindig lehet

Bővebben: link itt lehet belehallgatni h éppen mit müvel vki
Aki netán DJ ként kiván szerepelni az velem vegye fel a kapcsolatot
ha online akarsz beszélgetni a csapattal akkor DC++ on vagyunk elérhetöek dchub://resonance.no-ip.com/
vagy a másikon
dchub://csemegehub.sytes.net:433/ ( itt nagyobb az élet )

Véleményeket , javaslatokat is várunk...ide és DC re is egyaránt !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#2) _Petya_ válasza CuKoR (#1) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Ennek a rádiónak amúgy mi köze lenne a PH!-hoz? Mert eddig úgy látom, hogy ez a Resonance hub rádiója...
Egyébként ha ennek is akkora sikere lesz, mint a PH!-pólónak, ami azóta sem készült el, akkor szerintem nincs értelme belekezdeni...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3) harry


harry
veterán

Nekem bejön... pedig nem is igazán szeretem ezt a stílust, de nem rossz ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4) strike-force


strike-force
őstag

most éppen monika kruse

jó ötlet. ph rádió okos lenne. én kíváncsi lennék az arcokra. támogatom az ötletet.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) crab


crab
senior tag

nem rossz ötlet, de 64kbit/s az elég gyengus, nem tudom mekkora a sávszéletek, de ahoz, hogy élvezhető legyen(számomra), elkél a 160kbit/s, de minimum 128.
nemtom van-e erre esély?

(#6) Flashy


Flashy
veterán

én ezeket sose értettem. mint a dc++ hub rádiót. mindenki félti a szar kis sávszélességét, korlátoz nehogy töltsenek, ha mégis töltenek róla akkor már idegbeteg, aztán arra használja mégis hogy zenét hallgasson neten át mástól, szar minőségben, és olyan zenét amilyet a másik akar. olyan rádiónak lenne értelme, ami nem zenét nyomat, hanem műsor van rajta. mittomén, este 8-tól 9-ig X-Com support.microsoft.com kezdetű url-eket olvas fel. vagy rgb előadást tart a gázturbinakészítésről. vagy mikrofonos kapcsolattal élő vitát lehet meghallgatni a kortárs böngészők erőviszonyairól.

(#7) harry


harry
veterán

Egyáltalán mi lenetne egy _PH!_ rádióban :F

Már nem csak a szemünk, hanem a fülünk is kockásul :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8) b.bone válasza Flashy (#6) üzenetére


b.bone
senior tag

pontosan egy ilyen lenne jó!:))

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) Flashy válasza b.bone (#8) üzenetére


Flashy
veterán

hú mekkorát tudnánk flémelni élőben. na de tényleg, valami ilyesminek lenne értelme, zenének nem. szerintem. oké, ezt a szögelőstuccogós zenét eleve nem szeretem :) de az már magánügy.
aztán lehet fejleszteni a dolgot, a szélessáv még szélesebb lesz, X-Com élőben bemutathatja majd webkamerával az összeomlott XP megjavítását pusztán support.microsoft.com-os források igénybevételével :)

[Szerkesztve]

(#10) CuKoR válasza _Petya_ (#2) üzenetére


CuKoR
senior tag

Sávszél van rendesen de sok embernek 384/64 es DSL je van ..és 64 es DSL el nem lehet 128kbit vagy 160Kbit zenét vagy bármit küldeni....meg ha valakinek a netje felét elviszi egy rádio...nem nagyon hallgatja

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#11) Thulcandra válasza CuKoR (#10) üzenetére


Thulcandra
senior tag

''és 64 es DSL el nem lehet 128kbit vagy 160Kbit zenét vagy bármit küldeni...''

ezt most nem értem mi közük van a hallgatók feltöltési sebességének a rádióhoz ? a letöltési sebesség számít ami alap esetben 384 - hamarosan 512, úgyhogy nyugodtan mehet 128kbps ha a rádió szervere ki tud szolgálni 128kbps -en mindenkit.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12) vtechun válasza Thulcandra (#11) üzenetére


vtechun
veterán

nem hallgatni, hanem küldeni, tehát szolgáltatni akar...

(#13) Thulcandra válasza vtechun (#12) üzenetére


Thulcandra
senior tag

aha igen, és egy embernek akar szolgálni ? LOL! Olvasd el mégegyszer légyszives az egész topikot, vagy legalább azt a hozzászólást. azzal kezdi h sávszél van bőven! de mivel sok ember csak 384/64 ezért a rádió csak 64en megy mert eszi a sávot ... broaff...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) vtechun


vtechun
veterán

ha sugárzok egy ilyen rádiót akkor az csak egyszer foglalja le az up sávszélességemet akárhányan is hallgatják? vagy nem ezt jelenti a broadcast?

(#15) Thulcandra válasza vtechun (#14) üzenetére


Thulcandra
senior tag

ha van egy sok mbites vonnallal rendelkező szerverre hozzáférésed és te csak annak küldöd az adásodat amit te szerkesztesz és az küldi szét, akkor csak 1x zabálja a fel sávodat. Ha te sugárzod, te vagy szerver, akkor annyiszor ahány hallgató van.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#16) vtechun válasza Thulcandra (#15) üzenetére


vtechun
veterán

de a broadcast nem azt jelenti, hogy csak egyszer kell az anyagot küldeni, és egyszer foglalja le a sávszélességet?

(#17) Flashy válasza vtechun (#16) üzenetére


Flashy
veterán

igen, a broadcast mint fogalom jelentheti ezt is. de képzeld el, kapcsolódnak hozzád a világ 5 városából 5 ember. akkor azt most hogyan? kapja meg az egész világ, mindenki aztán majd ez az 5 kiválogatja, többiek eldobják? nem olyan egyszerű. létezik multicast (többesküldés) tcpip-ben, de az korántsem jó mindenre, erre meg főleg.

(#18) vtechun válasza Flashy (#17) üzenetére


vtechun
veterán

a multicastot használtam itthon is, VLC-vel... persze én sem gondoltam, hogy ilyen egyszerű.. de nem lehet olyat csinálni, hogy valahol megy a broadcast adatfolyam én meg rákapcsolódok, mert elvégre az élő, tehát nem kellene többször elküldeni, mert mindenki onnan veszi az adást ahol az éppen jár.. valamit kitalálhatnának erre...

(#19) Dr.Momo válasza vtechun (#18) üzenetére


Dr.Momo
tag

Broadcast-et felejtsd el, mert nem egy celhalozat osszes tagjanak akarsz szolgaltatni, hanem sok sok kulon halozaton levo emberkenek. Ezt nevezik multicast-nek. Ez akkor kivitelezheto, ha a routered tamogatja. Ilyenkor megoldhato, hogy a sok sok emberke aki radcsatlakozik az igazabol egy masik gepre csatlakozik ra (amelyik joval nyobb savszelesseggel bir mint a te kapcsolatod) es igy gyakorlatilag te csak a router fele szolgaltatsz, ami viszont tovabb passzolja a celzott emberkek fele. Linux kernelbe be van epitve a Multicast routing lehetoseg, amit az ip paranccsal lehet parameterezni. Ilyet szerencsere meg nem kellett csinalnom, ugyhogy bovebb informacioval a www.lartc.org szolgalhat szamodra...
!PH radio, otletnek nem rossz, kivitelezestol fugg, milyen erdekes musorok lesznek, milyen minosegben (nem hangminosegre gondolok, hanem jo temak, elorre megtervezett adasrandek, adasmenet stb.) keszulnek a programok es a musorvezetok profizmusatol... Elegge nehez az ilyet megszervezni (en tudom, mert studios voltam sok sok evig).

De akkor mar ne is radio, hanem lehetne online !PH TV adas :)

(#20) vtechun válasza Dr.Momo (#19) üzenetére


vtechun
veterán

linux szerverem osztja a netet, onnan fel lehetne nyomni az adast a BME-n levő egyik linux szerverre, hogy azt használják szervernek akik hallgatni akarnak? mert van ott elérésem, meg a rendszergazda is haverom

(#21) Thulcandra válasza vtechun (#20) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Perszehogy fel lehet - ha el tudod intézni, BME -nek meg van akkora sávja úgy is hogy akár 128 kbit/s adást is ki tud szolgálni 100 embernek, az 12.5 Mbit sávot zabál csak. Csak azért számoltam százzal mert gondolom eleinte nem fogják sokan hallgatni, de számítsunk a legrosszabbakra :D

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22) PEPE85 válasza CuKoR (#1) üzenetére


PEPE85
senior tag

Én nemtudok rákapcsolódni a rádióra, pedig jó dolognak tartom ezt az egészet. 128kbit-et simán tudnátok szolgáltatni, mert gondolom a Pécsi Tudományegyetemen nincs hiány sávszélességben. :D Szóljatok, ha rá lehet kapcsolódni és lehet hallgatni a muzsikát vagy a szövegelést.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#23) CuKoR válasza PEPE85 (#22) üzenetére


CuKoR
senior tag

Köszönjük az ingyenreklámot de nemkéne ilyen modon :D:D majd szolok ! sajna ritkán van müsor mert amatörre nem bizom ...ügyes DJ.t meg keveset találni :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#24) CuKoR válasza Thulcandra (#21) üzenetére


CuKoR
senior tag

Még 1x mondom nem a szerver sáv a kevés hanem az aktuális DJ feltöltése...64 v 128 ...és ha csak 64 akkor nem lehet 128 as adást közvetiteni :))

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#25) Thulcandra válasza CuKoR (#24) üzenetére


Thulcandra
senior tag

így már értem, köszi :)

Úgyis most emelik sávszélességeket, hamarosan azért kb 96kbps -el mehet :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26) gyurc


gyurc
tag

ez meg nem kockaradio;) hanem rendes fm;) amig ez nem javul minosegre, eztis tessek hajgatni:)
Bővebben: link

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#27) Flashy


Flashy
veterán

igazából nekem olyan rádió kéne ahol nem DJ-nek hívják azt aki a zenét válogatja. pontosabban olyan rádió kéne ahol zenét adnak :D nah no flame :)

(#28) gyurc válasza Flashy (#27) üzenetére


gyurc
tag

radio fm95, a zene radioja;)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#29) Cathfaern válasza Flashy (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon jó a weboldalad és az aláírásod is :D

(#30) Flashy válasza Cathfaern (#29) üzenetére


Flashy
veterán

welcome to the tré side :D
az aláírás a Larry - Magna Cum Laudéból van, sajnos nem saját találmány.

[Szerkesztve]

(#31) rdi


rdi
veterán

Ne álljatok meg félúton!
PH TV-ét a hubon!

:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#32) kisninja válasza CuKoR (#1) üzenetére


kisninja
őstag

Mikor Auto DJ van miért buferel anyit ??? kb 30mp-ént
Kurv@ra idegesitőőőőő :(((
ha valaki müsort ad akor jóóó
Ha már van ilyen rádió akor nem lehetne-e normálissan leadni a zenéket ??? :(((
(nem hinném hogy nálam van a hiba)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#33) simonzé válasza kisninja (#32) üzenetére


simonzé
addikt

Nem értelek. Nálam nincs ilyesmi.
Igaz a tűzfalunk nem is engedi megnyitni ezt az egészet...

Nem hiszem, hogy a PH! egy rádióra átvihető dolog. Esetleg TV-re, de rádióra tutira nem.

I don't fit in. I fit out.

(#34) kisninja válasza simonzé (#33) üzenetére


kisninja
őstag

Na ez nem az a rádió ami az topic elején van hanem az Auto Dj
Cukornak is aszagatott peh hátha valaki tud szólni a dc seknek az az aki müködteti a lejátszót me ez nem jóó igy :(

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#35) fehrudi


fehrudi
csendes tag

Én szeretnék rádiót csinálni , 150-160kbit a feltöltésem, de nem tudok szervert ( Cukor szervere nem megy... :( :( :( ) !
Szóval aki tud szervert, szóljon!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ph rádió - kell nekünk ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.