Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv minden kedves idenavigáló fórumozónak!

A "Digitális fényképeim" illetve a "Tanuljunk (digitálisan) fotózni!" topikokban (is) többször felmerült, hogy fel kéne dobni mondjuk hetente egy-egy témát, amelyben minden érdeklődő feltölthetne egy frissen készített képet (de indokolt esetben lehet akár régebben készült is).

Azáltal, hogy látjuk, egy-egy téma a többiekben milyen gondolatokat indít el, hogyan közelíti meg, hogyan látja; ragyogóan, ugyanakkor jól szórakozva fejleszthetjük a saját látásmódunkat, kreativitásunkat - legalábbis ez (is) lenne a cél :B

Amondó vagyok, hogy mondjuk jelen hét végéig beszéljük meg az alapszabályokat, és jövő héten indulhatna a móka. Az alapszabályokat utána természetesen rögzítenénk a nyitó hozzászólásban (moderátori segítséggel).

Kérlek, fejtsétek ki a véleményeteket az alábbiakkal kapcsolatban:

1) Mennyi legyen az egy-egy témára fordítható idő? Szerintem két hétnél hosszabb semmiképp ne legyen, de hogy ne váljon állóvízzé a dolog, javaslom az egy hetes periódust.

2) Csak osszuk meg egymással a képeket, vagy legyen "verseny" is, szavazással, stb.?
(Ezen kérdéstől függetlenül, a jelen topikba mindig csak az aktuális témába vágó kép lenne feltölthető/linkelhető, egyéb képek helye a "Digitális fényképeim" topik!)
Jót tenne némi versengés, vagy nagy lenne a veszély hogy a nagy és pontozós és sokak által nem kedvelt (nekem sem a szívem csücske) fotóértékelős oldal hangulata uralkodna el?
Ha szavazunk, ahhoz mindenképpen szigorú szabályok kellenek és azok szigorú betartatása, és valaki aki mindig összeszámolja, elkészíti az eredménylistát, stb.

3) Korlátozzuk-e az egy témában feltölthető képek számát? Szerintem igen, próbálván ezzel is rászoktatni magunkat képeink tudatos válogatására.
Hány kép legyen ez a korlát? (szerintem legfeljebb három kép legyen)

4) Hogyan határozzuk meg a következő ciklus témáját? Ha van szavazós verseny, akkor például az aktuális nyertes (de kijelölhetjük akár a második vagy nyolcadik helyezettet is, a lényeg hogy fix legyen) választhatná meg a következő témát.
Egy másik lehetőség egy társtopik lenne, ahol fel lehetne dobni téma-ötleteket, és szavaznánk rájuk.

Nyilatkozzatok! :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2) j.bravo válasza j.bravo (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Egy példa-válasz a feltett kérdésekre:

1) 1 hét
2) igen, mindenki választhasson hetente 3 kedvenc képet (de ez lehet 1 vagy 2 ha az illető szigorú :D)
3) igen, 3db
4) szavazzunk társtopikban

Whatever.

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

1. 1 hét
2. Egy kis versenyben benne vagyok, amíg nem vérre megy (és ne sértsünk meg senkit).
3. 3 kép max., de nyilván lehessen kevesebbel is "pályázni".
4. Majd eldöntik az okosok... :)

Harrrr!!!!

(#4) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

1, Egy hét
2, Én nemmel szavazok. Úgy gondolom, hogy nem jó irányba mozdítaná el a dolgokat. Szerintem ezt a pontot minden leendő szavazó alaposan gondolja meg.
3, Igen, 4 kép.
4, Mivel a kettesre nemmel szavaztam, a "győztes" fogalmát nem tudom értelmezni, szóval marad a szavazás a témákra is. :)

Egyébként egy nagyszerű ötletnek és topicnak tartom, úgyhogy hajrá :C

[ Szerkesztve ]

(#5) Cassidey


Cassidey
senior tag

1, egy het
2, ne legyen szavazas, tul kevesen lennenk hozza szerintem
3, 1 kep :)
4, szavazas tarstopicban

(#6) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Még egy dolog, amit érdemes lenne megfontolni:
Lehetne arról szavazni, hogy csak új, azon a héten készült képekkel lehessen nevezni. Ez esetben az exifet rajta kéne hagyni a képeken, természetesen. Nekem szimpatikusabb lenne, ha tényleg az alatt az egy hét alatt kéne valamit összevadászni (vagy x idő alatt, ha nem egy hétben fogunk megállapodni), meglenne a maga kis hangulata.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cassidey válasza Szten Márs (#6) üzenetére


Cassidey
senior tag

egyetertek

(#8) j.bravo válasza Szten Márs (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez is jó ötlet, de nem biztos hogy ki kéne zárni egy régebben készült, de még fel nem töltött kép nevezését sem, vagy akár feltöltött képét, de "újragondolva", más vágással, más utómunkával. Szeretném ha az utómunka nem tolakodna előtérbe az egyéb fotós teendők mellett (azaz ne PS-tanulós topik legyen), de ne is zárjuk ki. Szerintem.

Emellett hátha ez csökkentené a résztvevők számát... szóval szerintem a fenti kitételekkel lehessen kevésbé friss kép is, csak mondjuk ki hogy a friss képek előnyt élveznek :DD

Öregszem. Mosogatás közben eszembe jutott még egy megbeszélendő kérdés, de elfelejtettem... Megvan!

Vegyük-e be a kérdések közé, hogy

"Részt vennél-e, ha lenne verseny is?" illetve "Részt vennél-e, ha nem lenne verseny?"

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9) Cassidey válasza j.bravo (#8) üzenetére


Cassidey
senior tag

en reszt vennek, nekem mind1 van e verseny vagy nincs

(#10) Ijk


Ijk
nagyúr

Tetszik az ötlet, és miért ne lehetne verseny. Mondjuk ha friss képeket kell feldobálni, azért ne olyan téma legyen így novemberben, hogy pl. "a tengerparti nyár":)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) j.bravo válasza Ijk (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

A felvetés jogos, de azért ennyi eszünk csak van már... másrészről viszont lehet hogy éppen kihívás lenne, valami olyan képet készíteni itthon, ami mégis kapcsolatba hozható ezzel... ;)

Whatever.

(#12) adik


adik
őstag

:C :C :C

1.) 1 hét
2.) Ne legyen szavazás, helyezés. Én a "részvétel a fontos" hangulatot propagálnám (meg persze fel lehet ezt fogni önktirikának is :DDD )
3.) 3-4 kép, így akár szigorúan 1-1 perverz ötlet, vagy nagyon művészi, neaggyisten PS agyamentség is beleférne, ez utóbbi csak úgy, hogy az eredeti kép is feltöltésre kerüljön.
4.) Társtopik

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13) johnjohn


johnjohn
addikt

:Y
1. 1 hét.
2. NE legyen szavazás, valóban ronthatná a hangulatot.
3. Max. 3 kép.
4. Társtopik.

(#14) Terapeuta válasza j.bravo (#2) üzenetére


Terapeuta
őstag

1., 1 hét
2., Legyen szavazás, mert nem tudom, akkor mi különböztetné meg ezt a topikot a digifényképeimtől (témát ott is feldobhatunk, vélemény szvsz itt sem lesz több, mint ott).
3., Jó a 3!
4., Szerintem mindegy.

Témát válasszon a nyertes (más dicsősége úgy sem lesz :DDD )...
Ne zárjuk ki a PS-t, egy kép az utómunkával áll össze.
A képpel kapcsolatban szvsz ne legyen kikötés, hogy mikor készült, max. annyi, hogy itt még nem publikált kép legyen.

Nagyon irigylem akik folyamatosan tudnak hódolni a hobbinak :R

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#15) tbs válasza j.bravo (#1) üzenetére


tbs
addikt

1. 1 hét.
2. Mindegy.
3. 1 FRISS kép. Feldolgozás nélküli, full exiffel, hogy érdemben lehessen tanulni belőle. Értsd: alap cucc, ami kiesik a KEZÜNKBŐL. Lsd. Chungee képei. Chungee nélkül többségük bakfitty, de azza a színvilággal... :Y (Remélem érthető voltam. :B )
4. Egyszerű szavazás. Aki feltölt egy képet köteles megnevezni 1 témát, vagy hivatkozni egyre.

Jó volna méretmegkötés. Nem kilobájt, hanem pixel. 1280x1024 például, mert akkor ha Chungee is beszáll tuti lesz hetente új háttérképem, ami a fotós kezéből született... :DDD

Indokaim:
1: Ha hosszú az idő, nincs nyomás, illetve gigászi mennyiség jön össze. Lsd. még 3.
2: Egyszerű szavazós "legjobb" bőven elég nekem. A pontozás konkrétan bonyolít és félreértésekre ad okot.
3. Friss, mert az ember változik, a cucc változik, archív kép készítési körülményeire meg nem feltétlenül emlékszik az ember. 1, mert heti legjobból 1 db van, nem 3... Igenis komolyan kell gondolni a szelekciót. Ha nincs időm képet gyártani, akkor nem lesz képem azon a héten. (52-ből ~50 ilyen lesz... :B ) Ha lesz képem, akkor pedig árgus szemekkel fogok a topikon lógni, mert érdekelnek a RELEVÁNS reakciók.
4: Úgy képzelem, hogy ha mindenki feldob 1-1 témát, akkor az nyerjen, amelyikből (és nagyon hansolóból) van több. Számegyezésnél pedig névelő/kötőszó nélküli névsor. (Pl. "A sör", "A bor"... :DDD ) Ha nincs páros témaajánlat, akkor a topikgazda feladata (JB ;] ) a választás.

Jóötlet j.Bravó, vendégem vagyol legközelebb. :K

4-hez még: :B Aki feltölt köteles legjobbat megnevezni az aktuálisakból...

Tehát jó volna, ha nem flood lenne a topikból, hanem ilyen formájú hsz-ek sorakoznának:

Szerintem legjobb: Terapeutáé
Témajavaslat: lótenyésztők
[képem]

[ Szerkesztve ]

(#16) tbs


tbs
addikt

Perverz ötlet: évfordulón házikiállítás a heti legjobbakból..? Tántán helyet tudok szerezni, még talán a kidolgozás költségeit is segítek összedobni. Ne A2-es lamináltakra gondoljatok, inkább rendes ~B4-es kép A3 fehér karton-paszpartun. Hmmm... Talán mehet is. :B

(#17) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szvsz a témáknál próbáljunk olyat összedobni, ami mindenki számára egyformán elérhető. Pl témák: hidak - itt a pestiek örülhetnek, mert van ezer híd, viszont lehet van, akihez 80km-re van a legközelebbi, és az sem valami fotogén... Szóval szvsz ilyesmit tartsunk szem előtt.

(#18) j.bravo válasza Szten Márs (#17) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha azon múlik, simán lefotóz az ember egy hidat a két foga között, vagy szerez fogtechnikus ismerőst, és akár még az asztalon lefotózza, vagy neadjisten egy Graetz-, Wien-, vagy Wheatstone-hidat :D
Na jó, abbahagytam, elnézést kérek, reggel van, ilyenek jutnak eszembe.

Na jó, persze igyekezzünk elérhető témát találni, egyértelmű. Persze ha azt mondjuk hogy hidak, ne legyen muszáj konkrétan egy hidat lefotózni, lehessen a kép elvonatkoztatás eredménye is (amíg az hosszas magyarázkodás nélkül, a képet megszemlélve, esetleg a címmel együtt már gond nélkül értelmezhető), pl. az "aranyhíd" nevű jelenség (tó vagy folyó vizén alacsony állású nap tükröződik, mintegy aranyló hidat alkotva) is oké, de - számomra - akár egy Graetz-híd is belefér a témába.

Elkezdek összeírni valami tablicskut a közvéleménykutatás eredményeiről.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#19) Szten Márs válasza j.bravo (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vagy megkéri az asszonyt, hogy ugyan, menjen már le hídba :DDD

(#20) j.bravo válasza Szten Márs (#19) üzenetére


j.bravo
addikt

Még jobb! :R

Whatever.

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

1hét megfelelő és elégséges.
1 kép.
Exif nem rossz ötlet, de nyersen nem biztos, hogy túl impozáns képek fognak születni, meg úgyse lehet előre dolgozni, hisz később derül ki mi lesz a téma.
Szavazni nem kell, csak tegyük be, aztán úgyis mindenki értékeli a másikét is, hisz a téma adva van. Téma választás legyen úgy szerintem, mint a DA-n, előző héten összgyűjtjük a lehetséges témákat, és szavazással eldöntjük melyik a legszimpatikusabb. :)

(#22) Bubanc válasza j.bravo (#1) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Remek ötlet ez itt PH!-s keretek között:)
Kezdő vagyok, de lelkes, remélem sikerül szinvonalas képekkel előrukkolnom:)
Szerintem a köv lenne jó:
1. egy hét teljesen jó (ez némileg segítené is a "nyers" képek tárlatát, ami a ps-es világban mindenképpen jó:))
2.pontozásos szavazás ne legyen, legalábbra is nem minden héten, ki lehetne nevezni akár előre is bizonyos heteket és témákat, amire mondjuk hosszab időt adnánk és ott lehetne egy-egy megmérettetés, mit gondoltok erről az ötletről? viszont ez előző hét legjobbját meg lehetne szavaztatni.
3.a három-négy kép megfelelő lenne
4.társtopik ötletét támogatom

[ Szerkesztve ]

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#23) Szten Márs válasza hemaka (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az exif megtartás nem azt jelenti, hogy nyerseknek kell maradniuk a képeknek. :)

(#24) Chapel válasza j.bravo (#1) üzenetére


Chapel
addikt

Mint írtam már én is ponti ilyen topicra gondoltam,de hát bennem fele ennyi energia nem volt szal J.Bravo :R :C

a kérdésekre:

1. 1 hét sztem okés.

2. sztem ez a verseny dolog kialakul majd,de ahogy tbs kolléga is írta sztem úgy jó. Mindenki megjelölhet valakit (vagy magát ;] :DDD ),szerinte,kié a legjobb az adott témából.

3. feltölthető képek száma. 2-3 sztem elég. Ennyire mindenki letudja szűrni a jókat.

4. a téma választás egyszerü,feldobunk többet nyilván és megegyezzünk,melyikkel értünk eggyet. ez a legegyszerübb,hiszen ha valaki nagyon akar valamit és mégsem jön össze akkor max. kövi hét lesz belöle.

+1. exiffel és legyenek friss képek! :K

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25) werttzui


werttzui
őstag

Sz.tem kezdjük egyszerű témával felvezetésképp csak egy javaslat: ősz falevél pad max egy emberrel.Szín kompozíció esetleg ha a téma adja akkor valami több ami kijön a képből és az egyszerűség kedvéjért legyen színes sőt akár túlszaturált is .Elsőre ha gondoljátok indítás és próbaképp :F :F (sztem egylövés egy ember akarom mondani egy kép :) )

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#26) Szten Márs válasza werttzui (#25) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Sz.tem kezdjük egyszerű témával felvezetésképp csak egy javaslat: ősz falevél pad max egy emberrel."

Sztem itt még nem tartunk :) Egyébként nem tartom feltétlen előnyösnek ennyire behatárolni a témát, hogy hány ember lehet a padon, meg egyáltalán, ilyen erős specifitással megadni valamit, szinte szájbarágósan, hogy ősz-falevél-pad, stb, bőőven elég annyi, hogy ősz. Innen pedig mki maga asszociál, pont ez a lényege a játéknak. Az ősz lehet egy falevél is persze. Egy pad is. De az ősz lehet ezer más, és pont ebben rejlik a topic izgalma, hogy kiből mit hoz ki egy gondolat, egy szó, egy téma. Ősz - iskolás gyerekek, akik hozzászoktak a nyárhoz, nagyon morcos fejjel cipelik az iskolatáskát. Ősz - barna folt, némi kis vörössel. Lehet csak egy falfirka, vagy egy rozsdás korlát, de a színei őszi képzetet keltenek a fotós fejében. Ősz - a lemenű nap fényében sziluettben távolodó emberek egy út végén. Aztán persze lehet, hogy a többiek is úgy fogják gondolni, hogy adjukmeg nagy specifitással a témát, bár erre látok kisebb esélyt.

"az egyszerűség kedvéjért legyen színes sőt akár túlszaturált is"
Ez viszont végképp túlzás és abszolúte nem kiköthető. Majd mindenki maga eldönti, hogy akar-e színeset, vagy fekete-fehéret akar, vagy valamilyen monokrómot, és ha nem fekete-fehér, akkor mennyire és hogy akarja szaturálni.

[ Szerkesztve ]

(#27) zsiga667


zsiga667
addikt

Bár sose voltam túl aktív a PH-s fotós topicokban, mostanában meg aztán végképp nem, remélem senkit nem zavar ha én is leírom a véleményem. :)

1. Én legalább két hetet szeretnék, nincs mindenkinek hetente egy fél napja kijárni egy megadott témát fotózni. (Mondjuk épp én beszélek, az utóbbi egy évben a nyaralási turistakattogtatást leszámítva kétszer volt a kezemben a gépem, és az is meló volt mindkettő...)
2. Verseny legyen, legalább az elején próbaképpen hogy megnézzük mennyire esünk egymás torkának, aztán ha beválik maradjon hosszabb távon is.
3. Max 3 kép szerintem is jó kompromisszum.
4. Semmiképp ne a győztes döntsön, ne könnyítsük meg a dolgát ennyire a következő körre. :) Szavazás legyen, vagy mondjuk a második és harmadik helyezett jelölje ki a következő témát.

(#28) werttzui válasza Szten Márs (#26) üzenetére


werttzui
őstag

fakanál :P :D

PENTAX

(#29) Brian_RL válasza j.bravo (#1) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

1) Szerintem 1 hét bőven elég
2) NE legyen verseny, csak simán írjuk le a véleményt, miért tetszik/miért nem
3) 1 kép
4) Ha látjuk, hogy a témára már nem érkezik új kép, jöhet az új téma! Szerintem nem kell versenyeztetni, meg tudjuk beszélni :)

(#30) werttzui


werttzui
őstag

Akkor most a topic nyitó adja meg az első témát utánna meg az a következőt akinek a legjobb képe volt az adott témában esetleeeeeeeeeg :F :F :F

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#31) Szten Márs válasza werttzui (#30) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gyanús vagy te nekem :U Tuti olvastad te az első hozzászólást? ;]

(#32) Brian_RL válasza werttzui (#30) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Ha mondjuk csak annyit adunk meg, hogy ŐSZ, akkor szerintem elég nehéz lenne eldönteni, hogy melyik a legjobb kép. Lehet hogy csomó jó kép lenne, és akkor nem tudnánk dönteni, és megakadna az új témaválasztás.

(#33) Szten Márs válasza Brian_RL (#32) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát az tényleg elég gáz lenne, ha csomó jó kép lenne, rémálmaimban előttem is ez szokott felsejleni, olyankor leizzadva ébredek arra, hogy azt üvöltöm: neee, nem akarok több jóó képet. ;)

Azt meg azért nem gondoljuk komolyan, hogy ilyesmitől megakadna az új témák választása. Egyrészt, ha nem verseny alapon működünk, vagy ha verseny alapon működünk is, de külön topicban szavazunk a témákra, akkor teljesen indifferens az új témák választása attól, hogy a linkelt képek közötti sorrendben mennyire tudunk dönteni, vagy nem. Mondjuk te pont nemmel szavaztál a versenyre, tehát te is úgy képzeled el, hogy nem is lenne sorrend, akkor viszont nem is kéne dönteni, tehát eleve nincs ilyen dilemma. Ha meg verseny van, akkor is nézzünk ki annyit a forumtársainkból, hogy igenis tudnak dönteni és választani a képek közül, akkor is, ha horribile dictu, nem mindegyiken tökugyanaz van lefényképezve más nézőpontból.

[ Szerkesztve ]

(#34) werttzui válasza Szten Márs (#31) üzenetére


werttzui
őstag

Az is csak felvetés és ötlet mint a többi én vagyok a király :D :D :D
Na jó a téma legyen:fakanál :)) (minek várni)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#35) Brian_RL válasza Szten Márs (#33) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Szegény :DDD :U

(#36) E-scapegoat válasza j.bravo (#1) üzenetére


E-scapegoat
tag

1. Egy hét elég.

2. Ne legyen verseny, mert akkor már nem az öröm, hanem a teljesítménykényszer hajtja az ember. Viszont tét nélkül nem biztos, hogy mindenki a legjobb formáját fogja nyújtani.
Szerintem nem kellene minden héten/témában versenyezni, inkább minden hó végén válasszunk hónap fotóját.

3. Elég egyetlen kép, hogy tényleg mindenki csak azt töltse fel, amit igazán a legjobbnak gondol.

4. Legyen külön topik a témaválasztásról. Mondjuk minden héten szombat vasárnap lehetne témákat javasolni, a péntekig meg szavazni rájuk. Így a péntek esti eredmény tudatában hétvégén már neki is lehetne állni fotózni.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#37) Hydra SR válasza j.bravo (#1) üzenetére


Hydra SR
addikt

Teljesen jó ötlet, én is részt vennék benne.

1, az 1 hét szerintem megfelelő. Ha valaki olyan ötlettel áll elő, amihez több kell, és úgy érzi, megéri annyit szánni rá, az be fogja fejezni a topictól függetlenül is és az eredményt a Digitális fényképeim topic továbbra is szívesen várja. Az, hogy melyik kép mikor készült, az szerintem becsület alapon mehet, az exifet ki lehet trükközni ha valaki akarja, csak kérdés, hogy annak meg mi értelme van egy tét nélküli házi alkotó körben.

2, ebben a témakörben tartózkodnék. A verseny ösztönözhet is és galibákhoz is vezethet. Nem tudom, melyik érvényesülne inkább.

3, szerintem igen, én 1 képben limitálnám. Mindenki annyit csinál, amennyit akar, de itt csak azt mutassa meg, amelyiket a legjobbnak tartja. A döntés képessége is tükrözi a látásmódot. Viszont még egy kérdést felvetnék: lehessen-e a részeredményeket, variációkat előre bemutatni véleményezésre a DF topikban vagy máshol, vagy csakis olyat fogadjunk el, ami itt kerül először közönség elé?

4, szerintem vessünk fel ötleteket a topicban és amikor összejött X db (majd meglátjuk, mennyi legyen az az X), szavazásra bocsájtjuk aminek 48 órán belül le kell zárulnia. Javaslom a vasárnap+hétfő párost, hogy aki hétvégén ill. aki hétközben ér rá inkább, annak is legyen lehetősége beleszólni, de azért mégse tartson hetekig a szavazás. Azt is lehet, hogy a második helyezett legyen a következő heti téma.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#38) Brian_RL válasza Hydra SR (#37) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Szerintem nyugodtan bemutathatnánk a DF topicban a képeket, hiszen erről szól az a topic :) És talán ott többen megnézik, és véleményezik képeinket.

(#39) j.bravo


j.bravo
addikt

Köszönöm az eddigi véleményeket! Már 15 van belőlük, alakul :)

Egyelőre így kezdtem el összeírni, ha valaki észreveszi hogy mást rögzítettem mint amit mondani akart, jelezze!

Whatever.

(#40) E-scapegoat válasza Hydra SR (#37) üzenetére


E-scapegoat
tag

Variációkat szerintem csak utólag lehessen mutatni. Így elkerülhető az ötletlopás. Bár a DF topicra nincs szabályozás, így ott mindenki azt csinál amit akar, akár előre be is mutathatja a készülő munkáját, csak ebből később félreértések adódhatnak.

A korábban nem publikált fotóval az a gond, hogy ezt nem igazán lehet ellenőrizni. Szerintem elég kikötés, ha a fotó itt, a PH fórumon még nem szerepelt.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#41) Jinxx válasza j.bravo (#1) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jó ötletnek tartom ezt a topikot, reméljük ki is növi magát, és sokak járnak majd ide.

1. 2 hét (sokaknak van munkahely, család, barátnő, amik minimalizálják a szabadidőt... stb.)
2. Szerintem pontszerű szavazás ne legyen, csak ha feltöltesz egy képet, mondd meg meik tetszik a legjobban az eddigiek közzül... bár ezzel is lenne gond, mert az első egy pár feltöltőnek kevés lehetősége van választani, és minél hamarabb feltöltöd a képed témaváltás után annál nagyobb az esélye, hogy a tiedre szavaznak a legtöbben. Erre megoldás lehetne a 2 hetes ciklusban, hogy első héten csak feltöltés, 2. héttől szavazás is. Pontozni szerintem hülyeség, senkitől nem várható el, hogy a társtopikban fél évig adogassa össze a pontokat.
3. Szigorúan EGY. Ha van több, és nem megy a döntés, be lehet dobálni a digitfényképeim topikba, és véleményt kérni meik a legjobb, aztán azt ide linkelni, de csak egyet!
4. Mittomén, majd Jébravi megmonnya.
5. Elfogyott a söröm.
6. Az esetleges pontozáshoz, és új témaválasztáshoz, ha szavazunk arra is, kell egy ember aki nagyon sok szabadidővel rendelkezik, és tudja ezeket rendszerezni, összegezni, elásni, aztán tavasszal újra elővenni, átolvasni, levinni sétálni, gyököt vonni belőle, ledarálni, elvinni moziba, forrásban lévő sós vízben 1 percig főzni, satöbbi, satöbbi... Szerintem erre senki nem lesz képes ha beindul a topik, ezen jó lesz előre elgondolkozni.
7. Asszem ennyi.
8. Köszönöm a lehetőség!
9. Bontok még sört. :DDD

(#42) tbs válasza j.bravo (#39) üzenetére


tbs
addikt

Ööööö... Nem nyers képre gondoltam, hanem arra a "feldolgozásra", amit az ember kiadna a kezéből. Csúnyán néznék 10+Mbájtos raw képekre, amiket kínszenvedés lesz megnézni is... :DDD

(#43) hemaka válasza Szten Márs (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor viszont nem értem, mert pl.: PS is letarolja rendesen az Exif-et. :o Vagy a dátum a lényeg?

(#44) Szten Márs válasza hemaka (#43) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már miért gyalulná le a PS az exifet? :F Most direkt megnéztem PS-elt képeimet, és semmi baja az exifjüknek.
Egyébként természetesen igen, a dátum a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#45) hemaka válasza Szten Márs (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hm, akkor a hiba az én készülékemben van :U :)

[ Szerkesztve ]

(#46) johnjohn válasza hemaka (#45) üzenetére


johnjohn
addikt

PS.--Preferences--File Handling--Ignore EXIF...-ez utolsó előtt nincs Nálad pipa ?

(#47) sztyui2


sztyui2
őstag

Másik topicban már írtam erről, de akkor még nem volt megnyitva ez a topic, szóval ide is leírom:
Szerintem nem kell versenyezni, meg szavazgatni. Csak dobáljuk be a képeket az adott témában, és azt kommenteljük. Ha valakinek nem tetszik a kép, vagy úgy érzi, hogy nem érdemes arra, hogy kommentálja, akkor nem kommentálja. De szerintem is a versengés elrontaná a dolgot.
Az ötletadásról pedig annyit, hogy mindig rak be valaki egy témát és kész. Nem kell kiválasztani, hogy ki legyen az! Akinek jó ötlete van, az egy commentben bemondja a következő témát!Ha nem nyom senki témát, akkor az előtte lévő téma addig van érvényben, amíg valaki nem javasol egy újat.
A témák lezárása innentől egyértelműen akkor van, amikor bejelentik a következő témát.
A következő témának a bejelentését pedig minden felhasználó (aki témát akar javasolni) el tudja dönteni, hogy mikor jött el az ideje.
Értelemszerűen nem két napra egy témaadás után. Viszont ha látjuk, hogy már rég nem érkezett kép, akkor észrevesszük, hogy na, itt új téma kell. Néha, ha valaki szükségét érzi annak, akkor egy kommentben szól, hogy, "Na, akinek van valami ötlete, az most nyomja be!".
Ha rossz téma(ami látszódni fog, mondjuk ha most benyomna valaki egy "család a strandon" című témát, nem sok kép lenne) van, és egyértelműen nem jön rá kép, akkor természetesen akár két nap után le lehet váltani a témát.
Ha ugyanazon a napon, vagy esetleg ugyanabban az öt percben két felhasználó különböző témát rak be, akkor mindenki eldöntheti, hogy mire alkot. Vagy akkor a másik lesz a következő téma.

Ki fog ez alakulni, de nem kell versenyeztetni az embereket szerintem.És annak is lehet jó témaötlete, aki nem tudna soha nyerni, vagy elérni bármit is a versenyeken. Ezért se verseny nem kell, se pedig konkrét témaválasztót nem kell kijelölni.

1.Én egy hétre gondoltam, de akár lehet kettő is, mert általában az emberek hétvégén érnek rá fotózni, és nem biztos, hogy minden hétvégéjük szabad, de mondom, nem kell megszabni, hogy mennyi idő legyen a limit. Látszani fog az abból, hogy jönnek a képek, vagy nem.
2.Már leírtam! Higgyétek el, nem kell verseny! Tanulhatnátok belőle, hogy mik vannak az értékeléses fotós oldalakon! A barátságos légkör, a versenyzés helyett, sokkal jobb, és tuti hogy beválik, mert az már nagyon sok helyen bevált.A versenyből csak vita lesz, képek helyett.Én tapasztalatból mondom:más fórumon nincs verseny, nagyon barátságos hangulat van, nincs vita, és mégis van sok kép.Ilyet akarok a PH-ra is!
3.Úgyis látni fogja mindenki, hogy mindenki csak egy képet rak be. Ha viszont korlátozzuk, akkor legyen 1, vagy max 2. A harmadik meg már csak esetleg egy ráadás lehet, egy elmebeteg Photoshop alkotás a témára.Ezt mindenki eldöntheti magában, hogy akar-e elmebeteg PS alkotást tenni be magának harmadiknak, vagy nem.
4.Mint már írtam:Az aktuális elsőnek nem biztos hogy azonnal van egy jó ötlete, és akkor megszívtuk, mert ad egy szar témát, ahelyett, hogy bárki adhatna, és akkor lennének jó ötletek. Szavazni nem kell, érzi azt mindenki, mikor van itt az ideje egy új témának. Aki az első, annak a témája lesz. Akinek meg van egy ötlete, az magában tartja a következő alkalomig.Viszont lehet, hogy valakinek van egy jó ötlete, de soha nem oszthatja meg velünk, mert nem nyer soha:ez hülyeség! Nem kell konkrétan embert kiválasztani erre a feladatra!Társtopic se kell. Minek kell még egy topic csak erre? Ez a legkevesebb. Úgyis meglesznek a témák, anélkül hogy egy külön topicot nyitnánk. Semmi értelme, csak a témáért átmenni egy másik topicba, aztán meg ide rakni a képeket.Itt a téma, vastagbetűvel kiemelve, és mindenki látja, és utána meg itt vannak a képek. Aki akar kommentel, aki nem akar, az nem kommentel. És nem csak azt kell megmondani, hogy melyik kép tetszett a legjobban. Ugyanúgy kommentelhetjük a képeket, mint a DF topicban:mondjuk vastaggal kiemelt nevek után írjuk a véleményt.

A PS-ről meg annyit, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy kell-e PS a képére vagy ne. Ha nem kell, akkor nyers képet rak be. Ha kell, akkor meg nem fogja berakni a nyers képet, mert tudja, hogy jobb is lehetne...
Van, akinek a PS a lényeg a képében. Tudom, hogy nem a PStanulószoba akar ez lenni, de ha a témában egy jó képet csinál, akkor rakja be nyugodtan, és ha valakinek nem jön be a PS, akkor egyszerűen nem kommenteli, és kész. Viszont aki ért a PS-hez, az akár mélyebben is kommentelheti, az alkotást, és ezzel is nyert, aki betette a képet, mert kapott egy jó kritikát.

Jah, és fontos megjegyzés!:Szerintem jó lenne, ha erre a hétvégére feldobnánk már mot egy témát, hogy lehessen menni péntek délután és egész hétvégén menni fotózni, mert ha ez nem történik meg, akkor egész hétvégén az fog menni a topicban, ami most megy. Vita, hogy 1 hét legyen vagy két hét legyen, három kép legyen vagy 2 kép legyen...
Ha végre elkezdenénk, rájönnétek, hogy ezek mind értelmetlen kérdések, mert mindenki érezni fogja, hogy 3 képnél nem kell több, és az időt is mindenki érzékeli a témánál.
Jah, és ha már első téma, akkor megérdemli, hogy 3 nappal tovább tartson :D
Szóval akkor ez a hét péntekje, hétvégéje, és a jövő hét. Aztán ha akarjátok, hetente válthatunk, de meglátjátok, hogy ezek a viták, amik most vannak, mind értelmüket vesztik, ha végre elkezdődne az a tevékenység, ami miatt ez az egész topic létrejött.

[ Szerkesztve ]

(#48) hemaka válasza johnjohn (#46) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincsen.
Lehetséges, hogy a képszerkesztő Pluginek okozzák.

Sztyui2: Jaja, valami témát kitalálhatnánk, mert akkor tényleg csak az OFF fog menni meg a vita egy hétig. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Cassidey válasza hemaka (#45) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen :)
nalam csak beirja magar igy h "photoshop cs3 macintosh" de ennyi

Erdekes amugy, h csak negyen szavaztunk egy kepre, nem ertem.
Tegyuk fel van egy tema, mondjuk alom.. akkor nem kattintgatok mindenfelet, hanem elgondolkodom, kitalalom mit akarok csinalni, es megcsinalom. ha nem tudok donteni 2-3 kep kozott, hagyom magamnak meg 1-2 napot utana ranezek.

[ Szerkesztve ]

(#50) Latissimus Dorsi válasza j.bravo (#1) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok!

1: 1 hét elég
2: valamilyen szavazás jó lenne, akár a döntést megindokolva is, hátha a kritika hasznára válik a fotósnak.
3: 2-3 kép elég
4: dobjuk be egy kalapba az ötleteket, és random legyen a választás.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.