Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) BosXx válasza tts (#21199) üzenetére


BosXx
aktív tag

ruhát csak salvadorból vagy nicaraguából, vietnamon még gondolkodom, végülis komcsik azok is. :F

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21202) tts válasza Dalai Láma (#21200) üzenetére


tts
addikt

hát semmiről - szerintem páran úgy vagyunk mint én - a két középső kölyök elment valami Chamillionaire koncertre, a legnagyobb folyamatosan boldog élete első Versace szemüvegétől, a legkisebb itt sertepertél, én meg hallagtom a tv-ben a Will Smith filmet és olvasgatok-írkálok a lapszin ;)

[ Szerkesztve ]

(#21203) tts válasza BosXx (#21201) üzenetére


tts
addikt

a sandinisták is azok - mindenki komcsi, csak sokan tagadják :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21204) prmcsk


prmcsk
addikt

Inkább a szadesz downgrade-jéről beszéljünk, ez legalább politika... :D

Ezek addig játszikáltak saját fegyvereikkel, amíg tökön nem lőtték önmagukat.

Már az is kiderült, hogy a "vizsgálótiszt" jüttner (ez is egy tipikus magyar név :DDD )megyéjéből is voltak hamis szavazók.
Nem kell itt semmit tenni, bedarálják ezek saját magukat. :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21205) tts válasza prmcsk (#21204) üzenetére


tts
addikt

hát már az sem nagyon politika - pofátlan szarháziság az egész ami történik, az állandóan vigyorgó nyúlfogúval az élen (mintha egész évben húsvét lenne - persze neki az is van)

(#21206) Dubmaster válasza prmcsk (#21204) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Azért még ne írjuk le őket ( bocs : ezeket) ami tőke áll a hátuk mögött ( nem véletlenül tudnak mindent átverni a maszopon is)

Bár egyik legszebb álmom, hogy kuncemaci és kókamóka tele gatyával menekül!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21207) tts válasza Dubmaster (#21206) üzenetére


tts
addikt

szvsz ezt már az mszp sem csinálhatja sokáig - eddig is nehezen volt vállalható, hogy egy 1%-os fiktív pártocska bohócot csinált belőlük, de a jelen állapotú szadesz a keménykedő elnököcskéjével, akiről már az sem tudható biztosan, hogy elnök-e egyáltalán - hát ez szerintem már nem vállalható - illetve ennek felvállalása már tuti politikai öngyilkosság

(#21208) prmcsk válasza Dubmaster (#21206) üzenetére


prmcsk
addikt

Sajnos nem kell menekülniük, odáig senki nem fogja kényszeríteni őket.

Nem hiszem, hogy a tőkeháttér miatt vernek át a maszopon mindent. A maszop egyszerüen csak az a gittegylet, akik megőrülnek és remegnek a hatalomért, mert abban van a pénzünk, amiből "tisztességesen és becsületesen", milliárdossá lehet válni. Ezért fél a koala borulásától, mert pár ember híján kissebbségben maradnának. Ha a megmaradt szadszosokból pár embert át tudnak téríteni, kirúghatják a szadeszt, a koalából.
A hülye gyf. helyében már rég ezt tettem volna, mert tudjuk, hogy a szadeszban sok megvehető ember van.

tts: egyetértek...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21209) Dubmaster válasza prmcsk (#21208) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Pontosítom: pénz és hatalom van a hátuk mögött na persze nem magyarhoni. 1998-tól minden választáson valahogy taknyon-nyálon becsúsztak a parlamente. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de ez több. mint gaynús, ha összefüggéseiben nézzük a történéseket.

Csak egy bazierős érdekcsoport bábui....mindenhova magántőke!!!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21210) g@bo válasza Dubmaster (#21189) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor kevesebbet ártott... pl államadósság, rend.

(#21211) lúzer válasza Dalai Láma (#21200) üzenetére


lúzer
veterán

és akkor a szocionista elkúrhatja az országunkat?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21212) lúzer válasza Dalai Láma (#21193) üzenetére


lúzer
veterán

ezt nem kéne... :(((
nincs jogod hozzá
"Te a kínai elnyomókat éltetnéd"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21213) Dalai Láma válasza lúzer (#21211) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sosem fogom megérteni ezt a gondolkodást. Miért kúrhatná el? Mert nem vagyok oda ezekért a dalokért? És mondjuk mert Orbán sem a kedvenc politikusom? Nem értelek. Miért van az, hogy néhányatok számára csak a végletek léteznek? Ha nem vagyok náci, abból még nem az következik, hogy komcsi vagyok. Ezt meg kéne érteni, utána talán nem születnének ilyen értelmetlen kérdések.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21214) Dalai Láma válasza Dubmaster (#21209) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem akarlak kiábrándítani, de sajnos a legtöbb helyen ilyenek a politikusok. Érdekcsoportok bábui. Valahonnan kapnak jó sok támogatást, amit majd meg kell hálálniuk. A fidesz ép pazért van gondban, mert már 2. ciklus óta nem tud hálálni. És most az az egyetlen mázliuk, hogy a szocik ennyire leszerepeltek, ezért nem pártoltak el tőlük azok az érdekcsoportok. És ne félj, ha hatalomra jutnak, a támogatóik benyújtják a számlát, ami természetesen állami pénzből lesz kifizetve. Ez mindenhol így megy.

Azt az 5% körüli eredményt simán elérhették, ha azt nézzük, hogy még Csurka pártja is bekerült a parlamentbe 98-ban. Nem kell ide összeeskübést látni. Ha meg igen, akkor abban is biztos lennék,hogy a Mikola a szocik embere.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21215) Dalai Láma válasza lúzer (#21212) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezt a hsz-t pedig egyenesen nem értem, kérem magyarázza el valaki!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21216) Budaházy válasza Dalai Láma (#21141) üzenetére


Budaházy
aktív tag

USA = home of freedom meg a hasonló propagandaszövegeket felejtsd már el

a legújabb kori történelemben az 1. illetve 2. hely az USA -t illeti ha a kirobbantott háborúkat és áldozatokat vesszük mérőszámnak ( korea, vietnam, panama,afganisztán, irak, szomália, stb. )

szóval itt egy jól promótált, demokráciának álcázott erőszakos hatalomról beszélhetünk

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21217) Budaházy válasza prmcsk (#21204) üzenetére


Budaházy
aktív tag

hehe

a vizsgálótiszt megyéjéből is voltak csalók

hehe

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21218) Dalai Láma válasza Budaházy (#21216) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez meg hogy jön ide már, jóember? Miről volt szó? Nemzettudatról. Te meg valami egész mást vonszolsz ide. Királyság az usa ellenességed, meg minden, de nagyon nem erről volt szó, amiket írsz, olyat nem is mondtam.

De ha már választani lehet, akkor inkább USA uralom, mint Oroszország, vagy Kína. Bár lehet, hogy neked a komcsik jobban bejönnek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21219) lúzer válasza Dalai Láma (#21215) üzenetére


lúzer
veterán

a Dalai Láma hazája szabadságáért "harcol" az elnyomók ellen

Te meg itt az elnyomókat, az ország ellopóit élteted

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21220) lúzer válasza Dalai Láma (#21218) üzenetére


lúzer
veterán

nem tudod mi beszélsz
egyik sem jobb - az országán kívűl persze

iraki kínzások?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21221) lúzer válasza Budaházy (#21216) üzenetére


lúzer
veterán

amíg öntik a pénzt izraelbe, azok!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21222) Dalai Láma válasza lúzer (#21219) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hol éltetem, te szerencsétlen?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21223) Dalai Láma válasza lúzer (#21220) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Kína: tibet elnyomása, halálbüntetések (milyen bűnökért), a szabadságjogok korlátozása, természetkárosítás, kizsákmányolás, stb. Én inkább az usára szavazok, te választhatod Kínát. A baráti Kínát, olyan jófejek.

Irakban az irakiak is robbantgatnak elég gyakran, amikor is ártatlanok halnak meg.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21224) rdi válasza lúzer (#21219) üzenetére


rdi
veterán

Nem megmondta a kisfőnökötök, hogy húsvétkor nem politizáltok?
Nem vigyázol még kizárnak a pártból :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#21225) rdi válasza Budaházy (#21217) üzenetére


rdi
veterán

Megszólaltál provokatőrkém?
Oszt a környéken mindenki befogta az orrát. :W :W :W

Fej! Tor! Potroh!

(#21226) lúzer válasza Dalai Láma (#21222) üzenetére


lúzer
veterán

oké, bocs ezt visszavonom

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21227) lúzer válasza Dalai Láma (#21223) üzenetére


lúzer
veterán

én is USA-t választanám, mert hülye nem vagyok.
de egy iraki lehet hogy nem látja hogy mi a különbség amikor kutyákat uszítanak rá, és a koránt zabáltatják vele

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21228) Dalai Láma válasza lúzer (#21227) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Akkor kérdezzük meg a tibetieket, hogy milyen érzés nekik elnyomásban élni. Irakiak sajnos Husszein alatt is sokat voltak kínzás alatt, a kicsivel arrébb lévő kurdokat meg irtották. Azt hiszem, Irak sokkal rosszabb lenne világhatalomnak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21229) lúzer válasza Dalai Láma (#21228) üzenetére


lúzer
veterán

nem tudom milyen lehetett Husszein alatt irakinak lenni, de szerintem ENNÉL jobb lehetett

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21230) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#21228) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nyilván nem azt mondom, hogy az usa külpolitikájával 100%-ban egyetértek, mert nem, és ott is nagyon csúnya dolgok történnek. de azt meg látom, hogy milyen, ha az oroszok fennhatósága alá tartozik egy ország. A nép lelkileg is tönkremegy, ennek isszuk a levét most is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21231) lúzer válasza Dalai Láma (#21230) üzenetére


lúzer
veterán

na ebben egyetértünk
azért kell kicuccolni az utódokat az országból
első lépésként

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21232) Fori23 válasza Dalai Láma (#21223) üzenetére


Fori23
őstag

Érdekes, hogy Trianont jogosnak tartod, Tibet mellett meg kiállsz :D
Keresd már meg a gerinced ;]

Bevált gyakorlat, a harmadik világban, ahol az usa megjelenik- Afrika, Ázsia, Dél-Amerika. Emelj ki egy ki egy etnikumot- ha lehet vallásit, és létszámban a kisebbet- törzset , adj neki nagyobb jogokat, fegyvert, és lám máris egymást kezdik gyilkolni. Mennyivel egyszerűbb ez és a libsi médiában lehet tolni az igét: ezek olyan sötétek, hogy nincs mit tenni.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#21233) lajafix válasza Boxiné (#21025) üzenetére


lajafix
addikt

Simor is megszólalt.

"politikusainknak, véleményem szerint, nem azon kéne törni a fejüket, hogy miként lehetne még 40-50 milliárddal többet költeni, pótlandó a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörléséből kieső pénzeket - még akkor, sem ha ezt szívesen hallják a választók -, hanem azon, hogyan lehetne évente 2000-2500 milliárddal mérsékelni a kiadásokat, hogy utána ennek megfelelő adócsökkentéssel ismét versenyképessé lehessen tenni a magyar gazdaságot. "

Ez a lényeg, 250-350 milliárddal nem megyünk semmire.

Rock'n Roll

(#21234) Dalai Láma válasza Fori23 (#21232) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Te hülye vagy. Hol tartom jogosnak Trianont? Kérlek idézz, vagy kérj bocsánatot, mert amit művelsz, felháborító! :(((

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21235) Dalai Láma válasza lajafix (#21233) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát ezt kéne, mert a költekezésből alig vettek vissza, így meg mi értelme a megszorításoknak? Javulgat az egyensúly, de minden más romlik. Most már úgyis bukta van, legalább tehetnének addig valami jót. Tudom, ez naív elgondolás.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21236) Budaházy válasza Dalai Láma (#21218) üzenetére


Budaházy
aktív tag

nem vagyok usa ellenes, csak írtam pár példát a home of freedom habra

ott is csak a pénzemberrek irányítanak

igen, nekem a patyomkin páncélos első lövése volt a jelem az oviban :P

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21237) Budaházy válasza rdi (#21225) üzenetére


Budaházy
aktív tag

mi a gondod?

csaló vagy te is és félsz hogy kizárnak? vagy inkább be? :DD

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21238) lúzer válasza Budaházy (#21237) üzenetére


lúzer
veterán

mazsihiszti

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21239) Budaházy válasza lúzer (#21229) üzenetére


Budaházy
aktív tag

az nem számít

most már el kell hallgatni dolgokat mert nyugatra folyik el az az olaj

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21240) lúzer válasza Dalai Láma (#21235) üzenetére


lúzer
veterán

legalább tehetnének addig valami jót

tesznek, előre hozták a nyuggeremelést
tudják hogy csórikáim decemberben szopnak a millforinttal

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21241) Budaházy válasza lúzer (#21238) üzenetére


Budaházy
aktív tag

ja ez tényleg hiszti csak

hivatalos helyről származó rendőrségi eljárás egyik tényét említem és ez akkor provokáció

a rasszizmust mikor kapom? és mire?
bisztos a nicknevem miatt van az egész :))

pfffff

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21242) Fori23 válasza Dalai Láma (#21234) üzenetére


Fori23
őstag

Jó, a hülyét bevállalom, háborodj fel, a többit tartom. Szerinted Trianon lejártlemez, skinhead sírás, a múlt és felejtsük már el, mert ma már a kutyák is a műholdat ugatják. Ha néznéd és felfognád a híreket- a határokon túl erősödő magyarellenességről- látnád, hogy több millió magyarnak Trianon a jelen. Ők majd 90éve szenvedik. Mint ahogy Tibet sem a múlt. Nem látom a Kínához hasonló kirohanásodat a szerbek, románok, szlovákok ellen. Jah, hogy az már bőrfejűség.
Most azok a zenék, amiből ezt az egészet elindítottad(#21120) .
Először nézd meg mire linkeltem ezeket! „Pálffy István betiltott "üzenete".” Igen, sokunk szerint veszélyben a Haza. És el kell keserítselek, nekem ezek a számok, mind zenében, szövegben, képben a minőségi kategóriába esnek. A múltból merítkezve az összefogásról szól, nem minden „nemmagyar” legyílkolásáról (azért talán ’56 és 2006 pribékjeinek számonkérése sem náci kategória)
Nyers fogalmazásom ellenére írhatnám, ezeket nem „gyilkos” indulattal, liluló ujjal írom- köztudott, hogy mögöttem van a billentyűzet, és hátrafelé nyilazva lövöm a karaktereket-, de ez olyan libsi melegfesztiválos lenne, úgyhogy nem írom.
Most mennem kell. Az erkélyen van a lovam, napi 2órát ülök rajta, mert csak nyereg alatt puhított húsból csináljuk a pürkűtet (kék szeműeknek: pürkűtet= pörköltet).

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#21243) Dalai Láma válasza Budaházy (#21236) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A home of freedom-ot is egyedül te hoztad szóba. Nemzeti öntudatból példát vehetnénk róluk.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21244) Dubmaster válasza lajafix (#21233) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Ideje volt!

Amióta MNB elnök, még nem hallottam egyszer sem nyilatkozni "kényesebb" témában!

Úgy tűnik, hogy az inflációs előrelejzés emelése (4,8-ról 5,9-re, aerről mintha 1-2 hete már írogattunk volna :Y )és a GDP előrejelzés csökkentése 2,8-ról 2,4-re kinyitotta volna Simor András száját is!

És akkor még az a baj, hogy ezek az adatok ma még érvényesek (vérveres vállalnem lökdőső, menj5méterre jani szerint) de van egy gyanúm, hogy 2 hónap múlva ismét módosítják, persze nem az elvárt irányba!

Gyakorlatilag ez egyet lejent: bár a megszavazásakor is sejthető volt, de mostmár tény: ismét megbukott a szoclib költségvetés!

Egyébként viszonylag lazán lehetne 2000 milliárdot csökkenteni a kiadási oldalon, csak elég nagy hiszti lenne belőle a kormány mögötti gazdasági érdekeltségek, a közalkalmazottak , a romák és a nyugdíjasok körében! De talán ideje lenne bevállalni valakinek. Sztem a maszopnak már úgyis mindegy, kezdhetik.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21245) Budaházy válasza Dalai Láma (#21243) üzenetére


Budaházy
aktív tag

igen ebben teljesen egyetértünk

viszont meg kéne értened végre, ha valaki ITT ma előhoz egy nemzeti öntudatot élesztő dolgot az akkor rögtön NÁCI, IRREDENTA, SÖTÉTMAGYAR jelzőt kap

szóval csak azt akarom mondani, az USA-nál nacionalistább hatalom nem sok létezik... ellenben pl. M.o qwára nem annyira nacionalista mint ahogyan azt egyesek próbálják beállítani

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21246) Dubmaster válasza Dalai Láma (#21243) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Tegnap azért kicsit visszafogottabb voltál "nemzeti öntudat" témakörben.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21247) Budaházy válasza Dubmaster (#21244) üzenetére


Budaházy
aktív tag

jól látod, bukott a ktsvetés
szopóba vagyunk a k0cs0g kolala miatt

így van, kezdhetik
ezzel felbomlana az mszp is a szadesz után de az ország jobban járna

Ferkó megszünt főnyeremény lenni, lbeszopott vele a PÁRT, le fog mondani
természetesen a meg nem értett reformer imidzset nyomja majd a tv2 és a népszava

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#21248) Dubmaster válasza Budaházy (#21245) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Bizony-bizony !

Nálunk a "MAGYAR VAGYOK" = szemét náci, fasiszta, antiszemita, romaüldöző gyilkos.

És ez gyf-ék legfőbb fegyvere (érvek híján) , kuncemaci naponta mondta a parlamentben, a szoclib média pedig előszeretettel ismételgeti.

Ez a nekünk jutó nemzeti öntudat a kormány és az őt kiszolgáló médiumok részéről!

[ Szerkesztve ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21249) Dalai Láma válasza Fori23 (#21242) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Helyén kell kezelni a dolgokat. Látni kéne, hogy nem nagyon fogják ezeket a területeket visszacsatolni. Ha itthon nagylegények vagyunk, a határon túliakat még jobban szivatják a helyiek. Tehát egy ilyen zenekar nem sokat használ. Nagyon kemények, nagy-nagy magyarok, meg minden, de ezzel nem segítenek, csak rontanak a kinti helyzeten.

Attól, hogy trianonnal foglalkozunk a mai napig, nem fog nőni a GDP. A problémák sokkal inkább a szocializmusból erednek. Trianon után fel tudtunk állni, nemrég láttam Klebelsberg Kúnóról egy dokumentumfilmet. Azért volt itt modernizáció, és fejlődés. A trianonon való sírás meg mit hozott? Gömböst meg Szálasit. És ezzel még nagyobb szívást + szovjeteket. Bár azt hiszem, a szovjeteket csak akkor kerültük volna el, ha az amcsik nem normandiában szállnak partra, hanem Görögországnál. Csak ezt aszovjet fél nem támogatta. Pedig akkor mi is amerikai megszállás alá kerültünk volna, mint nyugat németország. Ugye, az USA megszállás mennyivel jobb lett volna.

Szóval te kesereghetsz Trianonon, úgysem fog megnemtörténtté válni.Én meg tanulok, képzem magam, világot látok, aztán növelem majd a GDP-t.

Trianon meg kicsit olyan volt, mintha Tibet ki akarna válni most Kínából, csak kínai részeket is magával szakítana. Persze itt több ország volt, a románoknak sem járt volna, és mocsok dolog volt, hogy a nemzetiségi térképet leszarták, inkább gazdaságilag akartak megroggyantani minket, a külső vasúti körgyűrűt is leszedték. ezért nem lehet ma Pécsről Szegedre utazni vonattal, mert Szabadkán át vezetett volna az út.

Szóval tisztában vagyok Trianon jelentőségével, nem sem szívderítő rá gondolni, és emlékezni, de nem ragahdhatunk le ott. Vagyis leragadhatunk, de akkor végérvényesen lemaradunk.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21250) Budaházy


Budaházy
aktív tag

link

telepít, telefonál, boldog húsvétot kíván :D

utálom az ávósokat és a titkosrendőröket meg a fizetett provokátorokat

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.