Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) prmcsk válasza Dalai Láma (#21141) üzenetére


prmcsk
addikt

Én európáról beszélek...1222. aranybulla. Mondj még európai államot ezen kor előtt, ugyanilyen tartalommal

Olvasd el amerika történelmét, én vagy húsz éve olvastam először. Érdekes érvek..te neheztelsz az "ősmagyarokra", mert 1000 !! évvel ezelőtt legyilkoltak mindenkit és meghódították a mai területeket. 1000 éve ez természetes módszer volt. Az usa nem 1000 évvel ezelőtt gyilkolt történelmet magának. Sokmillió indiánt öltek meg, a maradék elől kivadászták a bölényt, hogy ne tudjanak mit enni az indiók, majd jött a "láger". Ez ma történelmi büszkeségük alapja ? Jött a polgárháború, de a rasszizmus az 1960.-as évekig tartott hivatalosan. (white only)...Említs a magyar történelemből ilyet...

"A kalandozások kora" után meg nézz jobban körül....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21152) BosXx válasza Dalai Láma (#21150) üzenetére


BosXx
aktív tag

Köszönöm a fontos információt! Még tiszta szerencse h most a magyar űripar egy igazi modern ember kezében van, akinek becsülete a tőkéje!

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21153) Dubmaster válasza tts (#21144) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Wazze, én Ciaucesku elvtárstól úgy tuttam, wazze, hogy ez NAgy-Románia vót wazze

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21154) Dubmaster válasza prmcsk (#21151) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Elismerésem! :R

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21155) Dalai Láma válasza BosXx (#21152) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Neked most mi a bajod?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21156) BosXx válasza Dalai Láma (#21155) üzenetére


BosXx
aktív tag

Miért lenne gond, épp együtt építjük a magyar űrjövőt, természetesen szuperszámítógépekkel és reformokkal!

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21157) Fori23 válasza Dalai Láma (#21136) üzenetére


Fori23
őstag

Minél erőszakosabban támadnak egy népet (nemzetet,országot), annál erőszakosabban lép fel ellene. Mindegy, hogy külső vagy belső ellenségről van szó. És ez így van rendjén. A jelenlegi helyzetet azok a tetü emberek hozták létre, akik ott ülnek az Országházban. Te a lángoló kukákat siratod, más meg az ellopott, átjátszott országvagyont, tönkretett egészségügyet, oktatást. vidéket...stb.

Ezt a nemezcucc-számítógép meg honfoglalás-műhold vonalat elhagyhatnád már, mert egy szánalom.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#21158) Dalai Láma válasza prmcsk (#21151) üzenetére


Dalai Láma
őstag

1215. Magna Charta Libertatum - Anglia, Földnélküli János.

Nem neheztelek rájuk, csak nem ezt tartom a magyarság történetének legszebb időszakának. Hasonlók voltunk,mint párszáz évvel később a tatárok. Bár annyi különbség volt ,hogy mi pénzért csináltuk. Inkább Mátyás korára vagyok büszke, amikor profi hivatásos haderőt állított össze, ami képes volt megvédeni az országot. emellett a kultúra egyik fellegvára voltunk, magas volt a GDP, jól állt az ország, erős volt, és prosperált. Erre büszke vagyok.

Továbbra sem derült ki, hogy hol tévesek a történelmi ismereteim.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21159) Dalai Láma válasza BosXx (#21156) üzenetére


Dalai Láma
őstag

te most provokálsz, vagy tényleg semmi értelme a hsz-eidnek?

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21160) tts válasza Dalai Láma (#21148) üzenetére


tts
addikt

semmi nincs - mint akkor se lenne semmi, ha legalább néha elimernéd, hogy nincs igazad, ne adj isten hülyeséget beszélsz

először is a gyengébbek kedvéért magyarul van odaírva a linkelt térképre, hogy Nagy Lajos birodalma - de te ezt is biztos jobban tudod

másodszor, úgyszólván kizártnak tartom, hogy Nagy Lajos uram, a tök hülye "perszonál unió" kifejezést használta volna birodalmára

harmadszor viszont örülök, hogy ilyen faszán tudsz külföldiül

negyedszer - szerintem tényleg fasza nép vagyuk, tőled eltekintve is :K

(#21161) BosXx válasza Dalai Láma (#21159) üzenetére


BosXx
aktív tag

miért vádaskodsz amikor egyetértek veled? talán ügynök vagy? el akarod árulni az űrprogramot? kiknek adtad el, a kínaiaknak, vagy a ruszkiknak?

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21162) Dubmaster válasza Dalai Láma (#21158) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

A Szabadságjogok Nagy Okmánya: Földnélküli János angol király 1215-ben kibocsátott szabadságlevele. A kiadásával a király a rendek követelését elégítette ki, s a városok számára is tartalmazott engedményeket (rendiség). Szabályozta az adóköveteléseket, az önkénnyel szemben pedig minden szabad embernek védelmet ígért, a dolgozó nép terhein azonban semmit sem könnyített. Jóllehet a Magna Charta libertatumba foglaltakat sohasem hajtották végre (III. Ince pápa feloldozta János királyt ezen kötelezettsége alól), de gondosan számon tartották, s végül is az angol korona alkotmányos korlátok közé szorításának jelentős mozzanataként tartjuk számon.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21163) Dalai Láma válasza Fori23 (#21157) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerinted szánalom, szerintem az egyetlen helyes út. Annyit mondok: "Ír csoda".

Ugyancsak érdekel, hogy mit változtat valamin is, hogy három bőrfejű barom az éjszaka felgyújtja a kukámat? Attól, hogy a parlamentben a vezetőink szennyek, a kukagyújtogatók ugyanúgy huligán szemetek maradnak.

" Te a lángoló kukákat siratod, más meg az ellopott, átjátszott országvagyont, tönkretett egészségügyet, oktatást. vidéket...stb."

Ha a kocsidat gyújtanák fel, akkor azért te sem helyeselnéd a tettüket, nem igaz? Miért csak a vagy ez, vagy az létezik? A világ, mint mondtam, nem két színből áll, nem két pólus van csak. Nem igaz, hogy a lángoló kuka vs. tönkretett oktatás létezik. Én ezt nevezem szánalomnak. szerintem akik vandálkodnak, azok bűnhődjenek. De honnan szopod, hogy ezzel együtt jár az, hogy az országvagyon ellopásával semmi bajom nincs? Mikor polarizálódtál ennyire? Nem csak eldöntendő kérdések léteznek, vannak színek, egészen sok, és a jó és a rossz között is egészen sok átmenet van. Ne félj felfedezni ezeket, örömed leled majd bennük. ;)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21164) tts válasza Dalai Láma (#21150) üzenetére


tts
addikt

kezdesz bedurvulni - szuperszámítógép, űrállomás... :DDD

Vagy te nem itt élsz Magyarországon csak ide fórumozol? Elárulom neked, az egy kirakat Audi összeszerlésen kívül sajnos nem igazán készül ebben az országban semmi komoly, még autó vagy motor sem nem űrállomás.

(#21165) Dalai Láma válasza BosXx (#21161) üzenetére


Dalai Láma
őstag

El én! Mindkettőnek eladtam, és enyém az összes haszon!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21166) Dalai Láma válasza tts (#21164) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ááááá, itt mindenki debil, csak én vagyok Blue Gene?

Épp az a baj, hogy itthon nem készül űrállomás, meg intelproci, meg hasonlók. Ilyenből kéne több, lehetne mondjuk neves magyar mobilcég, 3d tv (az mwellesleg van is), stb.

Ezek kellenek, kellene, hogy legyenek, pólót meg műanyagtalicskát csináljanak a kínaiak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21167) Dalai Láma válasza Dubmaster (#21162) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha érdekel, büszke vagyok az aranybullára. Szeretnék sokhasonló jót mondani a jelenből is. Ha pedig nincs, tenni érte, hogy legyen.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21168) Dalai Láma válasza Dubmaster (#21162) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha érdekel, büszke vagyok az aranybullára. Szeretnék sokhasonló jót mondani a jelenből is. Ha pedig nincs, tenni érte, hogy legyen.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21169) Dalai Láma válasza tts (#21160) üzenetére


Dalai Láma
őstag

akkor számold át újra, hány tenger is mossa? És kérdés, hogy ennek a birodalomnak -aminek vége is lett, amint Nagy Lajosnak. Ő Lengyelország királya is volt. Nem mondta, hogy az innentől Magyarország. Ha máshogy alakul, akkor a lengyel király kapa a magyar trónt, a visegrádi királytalálkozón meghozott döntések értelmében. Magyarország ezzel nem nőtt, csak Nagy Lajos birodalma. Ami viszont nem egyenlő Magyarországgal.

Mi sem voltunk Ausztria része, hiába volt közös az uralkodónk.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21170) Dalai Láma válasza tts (#21160) üzenetére


Dalai Láma
őstag

akkor számold át újra, hány tenger is mossa? És kérdés, hogy ennek a birodalomnak -aminek vége is lett, amint Nagy Lajosnak. Ő Lengyelország királya is volt. Nem mondta, hogy az innentől Magyarország. Ha máshogy alakul, akkor a lengyel király kapa a magyar trónt, a visegrádi királytalálkozón meghozott döntések értelmében. Magyarország ezzel nem nőtt, csak Nagy Lajos birodalma. Ami viszont nem egyenlő Magyarországgal.

Mi sem voltunk Ausztria része, hiába volt közös az uralkodónk.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21171) BosXx válasza Dalai Láma (#21166) üzenetére


BosXx
aktív tag

pff az egy dolog h eladod a sárgáknak, de legalább ide ne írnád be a szupertitkos Reform Target 2010 program elemeit!

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21172) tts válasza Dalai Láma (#21166) üzenetére


tts
addikt

ja-ja "épp az a baj..." "Ilyenből kéne több..." - grat :C ez két akkora közhely, hogy betakarná boldogult Nagy Lajos szerinted jelentéktelen méretű birodalmát :DD

van egy kis bökkenő, ahhoz hogy eladható űrállomás vagy proci készüljön valahol, az nem az illető ország lakosságának a vágyaitól függ, ha mégis így lenne, akkor Délkelet-Szváziföldön is csak Rolls-okat meg űrrepülőket gyártanának

(#21173) prmcsk válasza Dalai Láma (#21158) üzenetére


prmcsk
addikt

Na látod megy ez ! Másodikak voltunk európában leírt dolgokban, de úgy, hogy a többiek még csak a gondolkodásig sem jutottak el.

Igen jól ment az országnak Mátyás alatt, de akkor Mátyást szerinted sem véletlen ölték meg ? :DDD

Továbbra sem derült ki, hogy hol tévesek a történelmi ismereteim. Nem is fog, mert erre egyikünknek sincs sem ideje, sem energiája. Olvashatjuk mi ugyanazt mégsem biztos, hogy ugyanarra a történelmi értelmezésre lyukadunk ki.

Azért üsd be a google-ba Práczki István nevét, sokat lehet töle hallani, ha őstörténetről, történelemről, történelmi összefüggésekről van szó. Lehet vele vitatkozni is(csakis élő szóban), csak nem érdemes. Örülök a sorsnak, mert személyesen ismerhetem, majdnem szomszédom és egy "hitgyülibe" járunk.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21174) tts válasza Dalai Láma (#21170) üzenetére


tts
addikt

Én nem vagyok vak (szerencsére) - és te ? ;)

(#21175) Fori23 válasza Dalai Láma (#21163) üzenetére


Fori23
őstag

Semmit nem kell felgyújtani.
Melyik "Ír csoda"? Az IRA?

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#21176) Dalai Láma válasza tts (#21172) üzenetére


Dalai Láma
őstag

"szerinted jelentéktelen méretű birodalmát" hol írtam én ilyet?
Ír csoda???

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21177) Dalai Láma válasza tts (#21172) üzenetére


Dalai Láma
őstag

"szerinted jelentéktelen méretű birodalmát" hol írtam én ilyet?
Ír csoda???

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21178) tts válasza Dalai Láma (#21170) üzenetére


tts
addikt

szvsz attól nem lesz több az igazság tartalma, hogy többször írod le :DD

ja, és most kifelejtetted a "perszonál uniót" - de szemem a pályán van, látod ;)

[ Szerkesztve ]

(#21179) Dalai Láma válasza prmcsk (#21173) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, értem, most nincs kedved meg időd leírni. Arra mégis volt, hogy hiányosak az ismereteim. Ez egy elég gyakran alkalmazott fogás, bedogjuk a gumicsontot, az igazság meg már senkit nem érdekel. A politikában is igen sokszor alkalmazzák.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21180) Dalai Láma válasza prmcsk (#21173) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, értem, most nincs kedved meg időd leírni. Arra mégis volt, hogy hiányosak az ismereteim. Ez egy elég gyakran alkalmazott fogás, bedogjuk a gumicsontot, az igazság meg már senkit nem érdekel. A politikában is igen sokszor alkalmazzák.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21181) Dalai Láma válasza tts (#21178) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Vagy talán nem tudod, hogy Írország sereghajtóból az élre tört? Van egy kb tavalyi Figyelő szám, ahol összevetik az ír és a portugál utat. Sajnos mi a portugálhoz állunk közelebb :(

honnan tudod, hogy Nagy Lajos nem nevezte soha perszonálúniónak? Ott voltál? A lényeg mégsem ez, hanem ,hogy birodalmának melyik részt nevezte Magyarországnak, és annak a területnek a széleit hány tenger is mosta?

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21182) tts válasza Dalai Láma (#21176) üzenetére


tts
addikt

az Ír csoda nem én voltam, hanem egy másik oroszlán :P

tudod a kép alatt ott a nevünk - épp az ilyen esetekre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21183) Dalai Láma válasza tts (#21182) üzenetére


Dalai Láma
őstag

szerintem ez egy összeesüvés.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21184) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Úgy érzem magam, mint egy paródia egyetlen be nem avatott szereplője. Vagy BosXx=tts.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21185) g@bo válasza Dubmaster (#21153) üzenetére


g@bo
nagyúr

sok román visszasitra csaut. lehet, ő többet tett akkor romániáért, mint most a mi nagy magyarjaink. :))

(#21186) Fori23 válasza Dalai Láma (#21181) üzenetére


Fori23
őstag

Az IRA vicc volt.
Most lelépek

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#21187) BosXx válasza Dalai Láma (#21184) üzenetére


BosXx
aktív tag

ezt határozottan visszautasítom, én bojkottálom a kínai árukat, tts meg árulja őket!

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21188) prmcsk válasza Dalai Láma (#21180) üzenetére


prmcsk
addikt

Komolyan gondolod, hogy leírjuk egymásnak 450 környékéről Atillától kezdve saját történelmi ismereteinket, majd elemezzük itt, mindenki unalmára ? Vagy 1001.-től ?

Lehet, hogy félreértettelek, de azt éreztem, hogy felsorakozol egy abszolút igaz szlogen mellé, amit ha jól tévedek az osztrákok találtak ki és velünk szemben kezdték alkalmazni:
Vedd el egy ország önbecsülését, történelmét és azt teszel vele, amit akarsz...

Ez zajlik ma is.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21189) Dubmaster válasza g@bo (#21185) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Na ez azért durva volt egy kicsit.

Többet tett Romániáért? Max. nálam!

[ Szerkesztve ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21190) Dalai Láma válasza Fori23 (#21186) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Jó. 2 oroszlán elég para volt most.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21191) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

"A magyar állam immáron 1100 éve létezik Európában, mégis a magyarokat sokan valamiféle jöttmenteknek, idegeneknek tekintik ezen a vidéken. Honnan ez a vélekedés? Két oka van: az első, hogy a magyarok nyelve nem hasonlítható Európa nyelveinek többségéhez, a másik ok pedig az, hogy jövetelükkor a magyarok valóban barbár idegenekként viselkedtek. De ez már nagyon régen volt…"

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21192) tts válasza Dalai Láma (#21183) üzenetére


tts
addikt

hahaha :DD

ha sokáig szidod itt még dicső múltunkat - egyszerűen csak szétmarcangolunk - de ha nem teszed, lehet akkor is - az oroszlánok már csak ilyenek :K

(#21193) Dalai Láma válasza BosXx (#21187) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én meg nem utazom ki az olimpiára, és nem fogok ott sportolni a tibeti helyzet miatt! Rohadék kínaiak. Velem meg nem is tárgyalnak. A népemet meg irtják :(

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21194) tts válasza BosXx (#21187) üzenetére


tts
addikt

a nagy lóf...t árulom - legfeljebb Taiwanit :))

Jahhh, úgy könnyű bojkottálni, hogy nincs kiírva az adataidnál a konfigod - ami nyilván tiszta Made in Japan meg Made in USA - igaz? ;)

[ Szerkesztve ]

(#21195) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

[link]

Érdemes végigolvasni, rövid, de átfogó információ a magyarság történetéről!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#21196) BosXx válasza tts (#21194) üzenetére


BosXx
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de Tajvan is Kína :DD

Magyar procira magyar hűtőt!

szerk: nem akarok vagizni a portégével :D komolyra fordítva a szót, ez a vas bizony 03-as, bojkott meg idéntől van :)

[ Szerkesztve ]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#21197) Dalai Láma válasza prmcsk (#21188) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Lehet, hogy félreértettél. Állítottam valamit, te azt mondtad erre, hogy hibásak a történelmi ismereteim. akkor nyilván csak arról kellett volna írnod, amiről én is, nem Attiláról.

Az önbecsülés továbbra is fontos, a nemzettudat is, főleg az egészséges magyarságtudat, ez minden magyarban ott kéne, hogy legyen. Ha ez meglenne, kevesebb szélsőség lenne. Az egészséges magyarságtudathoz viszont önmagában nem elegendő a dicső múlt ismerete. Kellenek jelenkori eredmények, és jövőbeli célok. Ezeket hiányolom, és minél előbb meg kéne őket találni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21198) Dalai Láma válasza BosXx (#21196) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát ez a baj, hogy az is ott van, pedig nekünk kéne gyártani az ilyen elktronikai szarokat. Meg tervezni, meg a céget vezetni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21199) tts válasza BosXx (#21196) üzenetére


tts
addikt

ezt mondd egy igazi taiwaninak :DDD

bojkott idéntől - Úristen! És álltbőrökben jársz? Vagy a gatya, zokni is 03-as? :DD

(#21200) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

De most min is megy a vita? Onnan indult, hogy az ilyen számokban az általában kopasz énekesek gyakran Trianont siratják, és visszanyúlnak Árpád koráig. Meg persze szidják a környező népeket. Meg mindenki mást a magyarokon kívül.

Ettől Mátyás, Nagy Lajos, és az aranybulla nagyon messze van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.