Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Patriot laptopok

Hozzászólások

(#1) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!

Ide várok minden információt a Patriot laptop tulajoktól. Legyek-e én is Patriot tulaj? Ha igen, akkor miért? Mert, hogy árban Nr. 1, az tuti. Viszont, hogy szinte semmit sem tudok a márkáról, az is tuti. Egy kis tájékoztatást kérnék a magam és remélhetőleg mások nevében is.

köszi, Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#2) Blyan válasza levy1983 (#1) üzenetére


Blyan
félisten

Én úgy kerülném ezeket, mint a leprásokat. (ez is tuti).

alaposan nézd meg:
[link]
a 6 éve levetett ThinkPad 770E notim jobb kidolgozásnak örvendett (és még most működik)


99. e forintért venni egyet DVD-íróval.... :F érdemes elgondolkozni, mennyire működhet, mennyi ideig fog működni, és milyen support létezhet hozzá....

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) Shadowfax válasza levy1983 (#1) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mindenkinek ajánlom a Patriot gépeket, akinek van fölösleges 100 ezer forintja, s szeret bosszankodni. :D
Na, komolyra fordítva: Blyannek igaza van, kerüld el ezt a ''márkát'', mint a leprásokat.

Kis olvasnivaló: [link].
S egy beszámoló: [link]

(#4) levy1983 válasza Shadowfax (#3) üzenetére


levy1983
aktív tag

köszönöm a válaszokat, ezeket amúgy én is olvastam, és ez csak egy tulaj véleménye...érdekelne más tulajok véleménye is. Akkor ebből azt a következtetést vonjam le, hogy az ECS lapopok sem jók?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#5) Yaye válasza levy1983 (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Volt szerencsém piszkálgatni egyet, egyik kolléganőm kapta valakitől ingyen. Nem sok emlékem maradt róla. A külső minősége meglehetősen spártai, inkább valami jobb minőségű játéklaptopra emlékeztet, de ennek ellenére nem életveszélyes (nem sokkal rosszabb mint a félmilliós Lifebook-jainké) Rossz pixel nem rémlik, vagy legfeljebb talán 1 db. Lassúnak lassú volt, a maga gyengécske VIA procijával, a ventije állandóan zúgott, de végső soron ment, bár a kolléganő azóta már egy öreg asztali gépen dolgozik.

Én azt javasolnám hogy ne akarj nagyon Patriot tulaj lenni :D

szerk: Az ECS szerintem legalább két kategóriával komolyabb gyártó, és bár nem volt személyesen szerencsém még egyhez sem, szerintem azokat akár már érdemes is lehet megtapogatni (legalábbis némely modelleket)

[Szerkesztve]

(#6) Blyan válasza levy1983 (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Nem, az ECS alaplapokkal - mégha nem is tuning őrülteknek van kitalálva - nincs baj, és általános használatra tökéletesen megfelelnek.

Itt az összeszerelés a lényeg. Amit belinkeltem, az körübelül anyagárban kerülhet annyiba, mint amennyiért összerakva kínálják (és ebben nincs benne a készülékház). Milyen hűtése lehet, milyen borítása lehet. Milyen LCD kerülhet bele ennyiért?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) kapasz


kapasz
tag

Nekem van egy ilyen. A mostani akcióban már Celeron M 1.3-as procival szállítják, és ECS 321-es típusnak felel meg. Idáig semmi bajom vele, kellően gyors (Hitachi 5400rpm, 8MB cache) és csendes. A billentyűzete kifejezetten kellemes, nem túl puha. A kinézete is elegáns, kissé lekerekített formákkal. Mindössze 2.3 kg töltő nélkül. Az akkuja nem túl bivaly, kb. 1ó 15p-et bír átlagosan. Nem indultam nagy reményekkel az Electroworldbe, de idáig kellemesen csalódtam. A megbízhatósága meg majd elválik.

(#8) bundas


bundas
csendes tag

Mikor vetted a gépet? Lehet nekik még belőle? :S

(#9) levy1983 válasza kapasz (#7) üzenetére


levy1983
aktív tag

Szia!

Tudnál képet küldeni, vagy linkelni a notidról? Mart az electroword-ös lapon még a régi van.
levy1983@freemail.hu

köszi, Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#10) biga


biga
senior tag

Azon a brosin egyébként legjobban a Commodore 64 tetszik egy joystickbe rejtve :Y

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#11) kapasz


kapasz
tag

Már nem lehet kapni, meg kell várni a következő akciót. Addigra biztos még tovább javul a beltartalom. A Win XP Home SP2-n kívül járt még vele Microsoft Works, WinDVD 5.0 és CD-író/archiváló program is. Igényesen, a legújabb driverekkel volt telepítve, és van egy rejtett partíció a rendszervisszaállításhoz is. Nekem kifejezetten tetszik a fizimiskája. A részletes specifikációk itt megtekinthetők:

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/ProductsDetail.aspx?detailid=540&MenuID=55&LanID=9


[Szerkesztve]

(#12) scors válasza levy1983 (#1) üzenetére


scors
csendes tag

Hello

Én tavaly vettem ugyancsak kaptam az electroworld akcióján. Megpróbálok nem elfogultan írni róla:

Hibái:
<ul><li> + kicsit hangos a ventilator </li>
<li> + ventillátor hatásfoka kicsit alacsonynak érzem, nagyon hamar átmelegszik </li>
<li> + Nagyon kevés bele a 128 MB memória, de ennyi mennyiségű memória minden típusú laptopba kevés </li> </ul><br>


Előnyei (mert azért igenis vannak):
<ul><li> + OLCSÓ </li>
<li> + Kijelző szerintem hihetetlenül jó, ugyanis nem az a hülye szokványos TFT, hogy csak akkor látod élesen a képet, ha a gép az asztal síkjával 37,9 fokot zár be, és a monitor nyílásának 98,34 foknak kell lennie, és ha oldalra fordítod a fejed, miközben a nyakad már 10 perc után elfáradt, akkor van esélyed látni valamit. Hát ez nem ilyen. Ugyan nem 180 fokos a látószöge, de tapasztalataim szerint 100-120 fokú látószög mellett éles marad a kép, jól tudsz vele dolgozni. Szerintem ez jó dolog. </li>
<li> + Ja a kijelsző nekem nem pixelhibás </li>
<li> + Én programozóként dolgozok egy világméretű banknál, és állítom hogy ha veszel bele egy kevés memóriát (annyit hogy legalább 512, de a legjobb 1024MB lenne) akkor tökéletesen fog működni, nem lessz vele hátrányod. Hidd el, mi ott a fejlesztőgárdában nyúzzuk a gépet, eléggé túlterheljük és gondot még nem észleltem vele. Hoz olyan sebességet, és erőt, mint egy hasonló IBM. Jó nincs rajta lámpa, meg scsi aljzat, de arra szerintem semmi szükség USB-n kereszül úgyis mindent lehet lehet csatlakoztatni mint SCSI kártyán, sőt, az USB megoldások olcsóbbak, és gyorsabbak. Ja igen, a legtöbb laptopon 2 USB csatlakozó van, ezen 4 db, ami egyenként viszi az USB 2.0 sebességet. Gondot szokott jelenteni, hogy mi van ha 3 dolgot kell USB-re csatlakoztatni? Ekkor jönnek az elosztók, aminek eredménye, hogy az USB 2.0 sebessége annyi felé oszlik, mint amennyi az elosztó mérete. Előnytelen lehet pl ha USB Wireless kártyát, egeret, külső házat és külső asztali gép vinyóját szeretnél rádugni a gépre. (nekem mindig ilyen konfigurációban fut :) ) </li>


No ez kicsit hosszúra sikerült.
Összefoglalva szerintem ha veszel bele memóriát, kicseréled a hűtöt kisebbre(ez minimális költség) és ha nagyon sok pénzed van kicseréled az aksit 2000 mA órásról 12000 mA órára(ami kb4-5 óráig bírja) akkor csúcs laptopd lesz, és még mindig nagyságrendekkel olcsóbban jösz ki, mintha vennél egy drágát, de ezen változtatások nélkül is jól fog menni. Különben is a ''csúcsgépek'' aksiteljesítménye sem sokkal többel nagyobb.

Sco.

(#13) kapasz


kapasz
tag

És hol lehet ilyen nagykapacitású aksit venni ehhez a típushoz?

(#14) kapasz


kapasz
tag

Itt jobban pörög ugyanez a topic:

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=105226

(#15) Blyan válasza kapasz (#14) üzenetére


Blyan
félisten

''A 66 fok az egy dolog, de mennyire pörgött a ventilátor?

Én úgy vettem észre, a ventilátor sebessége nem elsősorban a proci hőmérsékletétől függ, hanem a inkább a terhelésétől. Tehát hidegen is felpörög, ha 100%-ra terhelem a procit, viszont ha csak úgy hagyom üresjárásban a gépet, akkor simán felkúszik a hőmérséklet anélkül, hogy a ventilátor bekapcsolna. Aztán ha így felmelegedve beindítok valami terhelőt rajta, akkor beindul a ventilátor ezerrel és visszahűti közel a bekapcsolási hőmérsékletre.''

''...hogyhogy neked csak 44 fokot mutat a procihőmérő? Az enyém bekapcsoláskor 66-ról indul, aztán alig nyöszörög a venti, amíg felmegy 90-ig, akkor teljes sebességgel beindul a venti és lehűti úgy 70 fokig. A venti forgása még csak-csak rendben van, viszont hogy a hőmérséklet kijelzése nem normális, az tuti. Idáig a max. procihőmérsékletem Everesttel 94 fok volt, de ez szerintem csak kijelzési hiba.''

''Ha csak oldalakat nézek akkor stabil 69fokos a proci, 44 a winyo (firefox-al netezek, nemtudom ez számit-e?), a venti hol bekapcs, hol ki, az usb tényleg megfoghatatlanul meleg, de ezvan, :''

Azért az ilyen tapasztalat, már önmagában is elrettenti az embert, hogy ilyet vegyen... :Y :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) Akcept


Akcept
tag

Ajjaj! Aki ilyen gépet nézeget, az bizonyára azért venné, mert nincs túl jól eleresztve anyagilag, és neki a legfájóbb, ha nem jön be.
A laptopok jó egy évvel ezelőtti áresése, a hordozhatóság, a panellakás arra ösztönzött, hogy én is nézegessem a laptop-piacot. Cél: családi közös gép, World, net, munka (programozás), a gyerekeknek netes játék, tanulás, nem elhanyagolható a jogtiszta XP.
És megszületett: Gazdaságos (Tes*os) márkás gép 170e - 60e Sulinet, + 10e fél giga ram = 120 ezer forint.
1.3 mobil Celeron – érzésre a gyerekeim 2.4-es cerkája szintjén van – wlan, három USB, DVD-t csak olvas, WinXp, akkuidő 3.5-4 óra (nem Centrínós), a venti ritkán 1-2 percre kapcsol be, a proci hőmérsékletéről gőzöm sincs, nem is érdekel.
Most fél éves. Nem vártam nagy csodát ennyiért, de megtörtént!! Beleszerettem! (Csak a feleségem el ne olvassa… :U )

Összefoglalva: Ma is lehet itt-ott találni Sulinetes (tudom csak később jön vissza) gépeket 150-től, érdemes elgondolkodni…
Akcept

(#17) kapasz


kapasz
tag

Ettől a hőmérsékletkijelzési hibától eltekintve ez a notebook is szerethető, különösen 100 bruttóért Windows XP-vel.

(#18) Blyan válasza kapasz (#17) üzenetére


Blyan
félisten

Arra még nem gondoltál, hogy ha megérinthetetlenül felforrósodik az usb port, akkor az nem hőmérsékletkijelzési hiba?

komolyan nem értem, hogy amikor 179 bruttóért is lehet gépeket kapni (amihez szervizgarancia is van, nem csak az, hogy vajon visszaveszik-e a fukarban v. sem), akkor miért költenek emberek a kimondottan selejtből összeszerelt ócskavasra? (tudom, hogy pénz beszél, kutya ugat, de ez akkor is túlzás)

Ráadásul, ha tönkremegy a laptop, akkor szart sem ér a legális Windows XP licensz, ugyanis jogilag azt a géphez adják, és nem használhatod fel más géphez.

UI:

Elnézést kérek minden Patriot tulajdonostól, nem szándékoztam senkit megbántani.




[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19) kapasz


kapasz
tag

Számomra ez nem egyértelműen hiba, ugyanis láthatóan egy csomó fémfelület van az orrába tervezve, ami passzív hűtést lát el. Lehet, hogy a csatlakozósor is része ennek a rendszernek.

(#20) shev7


shev7
veterán

Hasonlo arert, vagy kicsit tobbert lehet venni Dell, vagy IBM hasznalt notikat. Es azok tenyleg jol vannak osszerakva, lehet, hogy gyengebb a procijuk, es hasznaltak, de en inkabb olyat vennek mint egy olyat amivel kitudja mi lesz fel-egy ev mulva. Mert a 90 fok az nem normalis. Az 1.4es Baniasom folyamatos maximalis terheles mellett nem megy fol 60 fok fole, es alapjaraton sem melegszik 70ig, hanem stabilan tarja a 40 fokot, es kozben nallam sem kapcsol be a vent.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#21) sghc_toma válasza kapasz (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ehhe-ehhe.. ezt te most komolyan gondolod?? egyrészt a csatiknak elég pici a felülete, másrészt meg ha tényleg részei egy passzív hűtési rendszernek, akkor a gyártó egy balesetveszélyes notit tervezett-nehogymár kesztyűben kelljen bedugnom az egeret, basszus....

in asm we trust

(#22) Yaye válasza Blyan (#15) üzenetére


Yaye
őstag

Szerintem nem hibás kijelzés az. A notigyártók nem hőmérsékletbuzik, akik a 45 fokos procira élveznek (bocs a megfogalmazásért, nem neked szólok be :) ), hanem rendesen kihasználják az üzemi hőmérsékleti tartományt. Egy márkás notinál is teljesen normális hogy a hűtés a procit 80 fok körül tartja (persze ez nyilván processzorfüggő is, egy P-M nem lesz ennyi, de az én régi Lifebook Mobil 2,4-em pl ilyen hőmérsékleten üzemelt). A procinak ez nem gond, viszont a szűkre szabott helyen nagyon pici bordát és propellert lehet csak használni, ami nem bírkózna meg sokkal alacsonyabb hőmérsékletekkel, főleg ha nem akarjuk hogy állandóan süvítsen a venti.

Kapasz: szerintem ez nem lehetséges, legalábbis számomra elég abszurdnak tűnik kezelőszerveket beletervezni a hűtési rendszerbe. Az USB ettől függetlenül eléggé föl tud melegedni, főleg használat közben (Acer TM8000) én is tapasztaltam, de az érinthetetlen forróság semmiképp nem tűnik normálisnak, vagy a tervező baltázott el valami erősen.

(#23) Blyan válasza Yaye (#22) üzenetére


Blyan
félisten

''A notigyártók nem hőmérsékletbuzik, akik a 45 fokos procira élveznek''

Nem, nem a notigyártók, hanem a processzorgyártók élveznek a 45 fokos mobil procira, amit egy normális hűtéssel (nem kimagaslóan jó, normális hűtéssel) ezen a hőmérsékleten lehet tartani.

''persze ez nyilván processzorfüggő is, egy P-M nem lesz ennyi, de az én régi Lifebook Mobil 2,4-em pl ilyen hőmérsékleten üzemelt''.

Az általam kifogásolt (és a fórumtársak által is említett) laptop processzorhőmérséklete Celeron M processzorral szerelt notebookjainak van, ezeknél (1,3 v. 1,5 GHz ebből a szempontból mindegy) szintén elég extrémnek nevezhető egy 65-80 °C körüli érték.

Mivel tudom, hogy a Celeron M processzorok nem kapták meg a SpeedStep technológiát (illetve inaktíválva lett ezen funkcójuk), ezért próbaképp beállítottam a saját 1,7 GHz Dothan magos Pentium M processzoromat stabíl 15-ös szorzóra, és megterheltem egy Super Pi 16M-es tesztjével. Így volt a processzor 61-62 °C-os.

Majd miután ez brutális terhelés végetért szépen visszament 50 alá.


[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) shev7 válasza Blyan (#23) üzenetére


shev7
veterán

Teljes mertekben egyetertek vele. Nem normalis homerseklet a 80 fok, akkor is, ha a processzor birja.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#25) kapasz


kapasz
tag

Mielőtt nagyon elszaladnának itt az indulatok, leírom, hogy az én gépemen szerintem egyszerűen csak hibás kijelzésről van szó: Ha hibernálásból felébresztem teljesen hideg állapotában, akkor is 60 fokról indul a kijelzés, ami biztosan nem lehetséges. A csatik hőmérsékletét pedig le fogom mérni digit. hőmérővel, hogy tudjuk, pontosan miről is beszélünk. Ugyan elég forró, de szerintem nem balesetveszélyes. (A VGA és PS2 csatik is elég forróak).

De van egy elméletem is az esetre. Valószínű, hogy a venti karakterisztikáját Pentium M-re (specifikáció szerint 1.5-2.0GHz-ig) tervezték, aztán úgy voltak vele, hogy ugyanez biztosan jó lesz vmivel lassabb (1.3-1.4GHz) celeronoknak is. Ezt abból gondolom, hogy a venti fordulatszáma nem egészen a proci hőmérsékletét követi, sokkal inkább az aktuális terhelését. Mivel a sima M terheletlenül alig termel hőt, a cerka viszont jócskán, így ebből a különbözetből adódik az, hogy terheletlen állapotban fölkúszik a hőmérséklet anélkül, hogy a ventilátor komolyabban beindulna. Aztán, ha az ember felmelegedett állapotában megnöveli a prociterhelést, akkor beindul a fújás 100%-al, és úgy vettem észre, ezzel nem csak a proci hűlik, hanem az egész gép is.

A következő lépés az lesz, hogy veszek bele egy Pentium M-et, hátha ezzel megszűnnek ezek a furcsaságok.

(#26) Blyan válasza kapasz (#25) üzenetére


Blyan
félisten

''Ha hibernálásból felébresztem teljesen hideg állapotában, akkor is 60 fokról indul a kijelzés, ami biztosan nem lehetséges. ''

Ebben az esetben lehet, hogy hibás, de az is lehet (nálam is észrevettem, bár nem hibenáláskor, hanem standby állapotból való visszatéréskor), hogy a (Notebook Hardware Control által mért) hőrméséklet, először 40°C mutat, majd visszaesik a valós 24-25 °C-ra és a terhelésnek megfelelően lassan v. gyorsan az üzemi 39-41 °C-ra. Viszont az se felejtsd el, hogy a processzor ugyanúgy közel 100%-os terhelésnek van kitéve akkor is, ha visszaáll a hibernált állapotból, csak nem bootol be minden rendszerfolyamatot újra, hanem visszaolvassa a merevlemezre kiírt memóriatartalmat. (ezért gyorsabb az elindulás).

''Mivel a sima M terheletlenül alig termel hőt, a cerka viszont jócskán, így ebből a különbözetből adódik az, hogy terheletlen állapotban fölkúszik a hőmérséklet anélkül, hogy a ventilátor komolyabban beindulna.''

Azért azt kellene megérteni, hogy ez a ''Cerka'' (attól függően, hogy az 512Kb-os 130 nm csíkszélességű v. az 1MB-os 90 nm csíkszélességű változatról beszélünk) egy *butított Banias v. Dothan Pentium M fogyasztásával bír. Tehát teljes órajelen nem fogyaszt többet mint egy azonos órajelű Pentium M procinál.

* A butított alatt kizárólag azt értem, hogy nem használja a SpeedStep technologiát (nem változtatja dinamikusan az órajelet) és kisebb másodszintű gyorsítótárral van szerelve. Más különbség nincs.

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) Blyan


Blyan
félisten

Ja és mégegy, amennyiben egy Biost úgy írnak meg, hogy a processzorventillátort a hőmérséklet pillanatnyi állapota helyett a terhelésnek megfelelően pörgeti akkor az egy egészen elb@szott dolog....

Szerintem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#28) sghc_toma válasza Blyan (#27) üzenetére


sghc_toma
senior tag

egyetértek. hülyeség is lenne terheléshez igazítani a ventit, mert hőmérsékletet egyszerűbb mérni...

in asm we trust

(#29) kapasz


kapasz
tag

Szándékosan írtam, hogy ''nem egészen'' és ''sokkal inkább''. Nem tisztán csak 1 paramétert figyel, van benne némi furmány. Legalább is szeretném azt hinni, hogy tervezett rendszerről van szó és nem véletlen, amit művel.

Teljes órajelen persze, hogy egyforma a fogyasztásuk, de mihelyt nem 100% a terheltség (márpedig sosem 100% a teljes működési időben), a Pentium M kevesebb hőt fog termelni, mert visszaszabályoz. Szerintem ez a különbség okoz itt pluszmelegedést.

[Szerkesztve]

(#30) Blyan válasza kapasz (#29) üzenetére


Blyan
félisten

Én csak azt írtam Neked, hogy szerintem, hogyan kellene működnie a ventillátornak.

''de mihelyt nem 100% a terheltség (márpedig sosem 100% a teljes működési időben), a Pentium M kevesebb hőt fog termelni, mert visszaszabályoz. Szerintem ez a különbség okoz itt pluszmelegedést.''

Nem érted:

Amikor kipróbáltam lent leírtakat, akkor a processzort fix 15-ös szorzóval 1,5 GHz-en járattam (tehát 1-2 %-os processzor terhelés mellett is 1,5GHz volt az órajel) mégis perceken belül 50 °C alá esett vissza a hőmérséklete. És ezen járattam addig, amíg meg nem untam (1 órán át).

Röviden, egy visszaszabályozatlan Pentium M sem lehet alapállapotban 50°C feletti hőmérsékleten. Mert nem normális, hogy megfelelő hűtéssel ellátott alacsony fogyasztású processzor ekkora hőmérsékletű legyen.

Mindegy szerintem már így is túlragoztuk. A lényeg az, hogy Te meg vagy elégedve az általad használt notival, és az hogy én mit sopánkodok az teljesen mellékes. :)

Ámen

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31) kapasz


kapasz
tag

Nos, mértem.

Ma olyanja van a hőmérőnek, hogy kb. 2 óra SuperPi meg CPU burn-in után sem ment feljebb 77 foknál és a ventilátor is csak mérsékelten forgott. Az USB csatiknál a max. 47.7 fok lett, a VGA csati csavarjánál kb. 45 fok, míg a bekapcsoló gomb környéki fémborításnál 41 fok. Nem állítom, hogy ezek pontos és hiteles értékek, mivel nehéz egy pontszerű érintkezőfelületen hőmérsékletet mérni, hiszen a mérőtüskét nagy felületén hűti a levegő. Szubjektív ujjteszt: nyomástól függően 10-30mp-ig bírja az ujjam a csatlakozók felületét, utána pozíciót kell váltani.

Változatlanul fenntartom, hogy nem jó a proci hőmérsékletkijelzése, mivel az első fél órában fix 61 fokot mutatott, aztán újraindítás után fix 77-et, miközben a ventilátor kb. ugyanúgy tekert. Lehet, hogy vmi 3Dmarkkal kellett volna izzítani, hogy ne csak a CPU terhelődjön, ezt nem tudom, mindenesetre amúgy tényleg elégedett vagyok a masinával.

(#32) kapasz


kapasz
tag

Kiegészítés: 1 óra 3DMarkkal sikerült még 3 fokkal megnövelni mindegyik értéket. A ventilátor csak kb. negyed fordulattal pörög. 3DMark 2000: 4530 pont, 3DMark2001: 2249 pont.

(#33) kapasz


kapasz
tag

Ismét kapható ez a típus az electroworldben 130k-ért. Az egyetlen különbség, hogy 30 gigás vinyóval. Így Patriot 2003-nak hívják.

(#34) Yaye válasza kapasz (#31) üzenetére


Yaye
őstag

Tisztán szubjektív vélemény: ha egy külső felületen, az USB csatin valóban kishíján 50 fok tud lenni, akkor a proci simán lehet 7x fok. Ettől függetlenül persze még lehet a kijelzés is hibás, de hogy a proci elég forrón üzemel, az az általad írt hőmérsékleteket elnézve tuti. Kérdés, hogy nyáron, 3x fokban mi lesz, illetve hogy mit szól a gép többi része ehhez a trópusi klímához.
Egy elméletem azért van: ha a borda (pontosabban a hűtőblokk) és a proci közti kapcsolat elégtelen, akkor lehet hogy a hő egy része ''lefelé'', vagyis a foglalaton, majd a nyákon keresztül próbál eltávozni, és ha az említett csatlakozók erre vannak szerelve (ezt nem tudhatom), netán épp a proci közelében, akkor ez megmagyarázná a forróságukat. Ha a propeller fizikailag van hőmérsékletszabályozva, tehát nem szoftveresen, és a szenzora a blokkon van, akkor az elégtelen kapcsolat miatt csak részben érzékeli a proci forróságát, ezért nem kapcsol teljes fordulatra. Talán.

(#35) kapasz


kapasz
tag

Nem csak a processzor termel hőt, hanem rajta kívül jelentős mértékben a RAM is valamint az alaplap meg a rajtalévő VGA chip is. Sajnos azt nem tudom, pontosan mi befolyásolja a ventilátor forgását, de valószínűleg nem egyetlen tényező. Néha jól forog néha pedig nem. A processzor miatt aggódom a legkevésbé, mert vész esetén legfeljebb leszabályozza magát. A többi alkatrész viszont fokozottan öregszik.

[Szerkesztve]

(#36) Yaye válasza kapasz (#35) üzenetére


Yaye
őstag

A memó és a gpu hőtermelése azért jócskán elmarad a cpu-é mellett. Nem tudom milyen gpu-d van, de a super-pi és a cpu-burn nem terheli agyon, a gép mégis forró volt. A 3dmark már izzasztja a gpu-t is, jogos hogy még följebb kúszott pár fokkal a cucc. A memó hőtermelése szerintem nudli, még bordát sem igényel (sőt szerintem a gpu sem), szvsz nem sok vizet zavar esetünkben (ha leveszed a gép aljána bővítő fedelét és megtapintod a memót, szerintem max langyosnak fogod érezni). Szerintem akár ki is próbálhatod: vedd le a gpu órajeleit a lehető legalacsonyabbra, szerintem nem lesz szignifikáns a hőmérsékletváltozás.

Javaslom a ''válasz'' link használatát ha új hozzászólást írsz, hogy lehessen tudni hogy mire reagálsz, sok félreértést el lehet kerülni vele :)

(#37) Yaye válasza kapasz (#35) üzenetére


Yaye
őstag

Amúgy erről a gépről van szó? [link]

(#38) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

sztem a vga chip itt nem nagyon melegít, mert nincs. vagy ebben a gépben nem integrált a vga???

in asm we trust

(#39) Yaye válasza sghc_toma (#38) üzenetére


Yaye
őstag

De, úgy fest a dolog. Ahogy olvasgatom a hwsw topikot, kezdem úgy érezni hogy ez a gép egyszerűen ilyen, és kész.

Egy élményt azért még beírok: Szedtem szét két asztali P4-es procival szerelt Mitac notit (amúgy nagyon stramm, jól összeszerelt kis gépek voltak, sajnos az alaplapjukról ez nem volt elmondható, egyformán ment tönkre mindkettő pár hónap difivel). A proci és a hűtőblokk között nem volt paszta, csak egy vaskosabb, öntapadós fémfólia volt a blokk talpára ragasztva. Szóval könnyen el tudom képzelni hogy a blokk és a proci között nem épp tökéletes gyárilag a kontaktus.

(#40) kapasz válasza Yaye (#36) üzenetére


kapasz
tag

Nono, igen nagyot üvöltenél te fájdalmadban, ha megkérnélek, hogy helyezd egy másodpercre az ujjadat valamelyik RAM csipre! Az egész RAM felülete is relatíve nagy, úgyhogy egyáltalán nem elhanyagolható a hőtermelése. Az alaplapi vganak pedig nem szabályozható az órajele. Szóval a nudli nem a legjobb szó ide. Az össz 60W-ból kb. 22-t fogyaszt a CPU, 10-15-ot az LCD, kb. 5-öt a vinyó, a többit is ki kell valaminek termelni.

[Szerkesztve]

(#41) Blyan válasza kapasz (#40) üzenetére


Blyan
félisten

Miről beszélsz? Az asztali gépem (IBM ThinkCentre M51) memóriáit még az arcomhoz is tehetném anélkül, hogy infineon tetkóm lenne. Különben megnéztem a ThinkPadem memóriáját, hát nem volt melegebb szvsz 40 °C nál.

Már persze ujjbegypróba volt és elhiheted, ha el kell kapnom róla a kezem, akkor az nem 40 °C

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) KrAt válasza kapasz (#40) üzenetére


KrAt
veterán

Csáó!
Van otthon asztali géped? Mert ha van, akkor fogd meg annak a ramjait. Tudom, hogy nem jó példa, mert ott szellőzik, de akkor se lesz sokkal melegebb. Én a notim (Albacomp) nem szedem szét, mert még garis, de szinte biztosra veszem, hogy nem forró. Az egész noti normális hőfokú (1.4 Cel M, 1mega cache), még akkor is, mikor kedves tesóm ágyon (jó kis puha téli takarón) használta. Akkor volt úgy kézmeleg. Csatik normális hőfokúak. De nem forró! Pedig akkor csórikám nem szellőzött egy grammot se :(
Amúgy szvsz felesleges vitázni, mert a Patriot noti olcsó, de ennek vannak hátulütői. Hát a melegedés is ide sorolható. Ennyi.

Yaye küldtem egy privit!

(#43) Yaye válasza kapasz (#40) üzenetére


Yaye
őstag

Direkt a kedvedért megtapogattam a ramjaimat, és nem hogy üvöltésre, de még csak egy halk sóhajra sem éreztem késztetve magam. Normál munka mellet kellemesen langyosak, 3dmark pörgetés után melegebbek, de még mindig korlátlan ideig tapogathatók.
Ahhoz képest hogy nem lehet, nekem nem okozott gondot az integrált vga órajelének állítása, mondjuk tény hogy az Ati volt és nem Sis.

A többit nem ''kell'' kitermelnie semminek. A 60W a hálózati adapter által leadható maximális teljesítmény, amibe bele kell férnie az adott adaptert használó legbrutálisabb noti (általában a gyártók többféle modellt is ugyanazzal az adapterrel adnak, pl a HP-nek mostanában szinte az összes notijához ugyanaz való) legbutálisabb kiépítésének huzamos 100%-on való használatának is.

(#44) kapasz válasza Blyan (#41) üzenetére


kapasz
tag

Én notebook és nem asztali RAM-ról beszélek. Az asztaliban tényleg csak langyos, viszont a notebook RAM egyik jellegzetessége, hogy nagyobb hőmérsékleten tud üzemelni. Az én Patriotomban (a márkaöntudat :) ) tűzforró a RAM. Tudom, mert megfogtam. A tokja is igen forró.

(#45) sghc_toma válasza kapasz (#44) üzenetére


sghc_toma
senior tag

akkor azt a ramot külön fűtik :)) az nc6000emben simán lehetett tapizni a ramokat, max langyosak voltak. meg ugyan mért lenne több 10 fokkal melegebb egy notebook memó, mint egy asztali??

in asm we trust

(#46) Blyan


Blyan
félisten

''Ismét kapható ez a típus az electroworldben 130k-ért. Az egyetlen különbség, hogy 30 gigás vinyóval. Így Patriot 2003-nak hívják.''

Egy szó mint száz, inkább érdemesebb rákölteni szerintem még 30K-t és kapsz rendesen megtervezett gépet.

Pl.

[link]

Bár ezek *ASIS besorolásúak de annyira biztosan megéri ilyet venni, mint Patriot-ot.

*
Az ASIS besorolású termékek jogilag használtak, nem rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével sem. Ezekre a termékekre cégünk (NOTEBOOK STORE Kft. - 2 éve a hp renew program hivatalos partnere, 2004-ben a legnagyobb HP Renew forgalmat lebonyolító cég mo.-on) vállalja a minimum 1 éves teljes körü garanciát (itt szeretnénk felhívni figyelmét, hogy más cégekkel ellentétben, nálunk a garancia az egész termékre, így annak akkumulátora is vonatkozik) és támogatást, így kérdés, illetve esetleges panasz esetén hozzánk kell fordulni. Ezek a termékek vagy beszámításos, vagy visszavásárlásos üzlet miatt váltak a program részévé, illetve elõfordul, hogy garanciális esetek, vagy cseregépek voltak. A hp minden ASIS kategóriájú gépet az újraértékesítés elõtt letesztelt és ha szükségesnek látta tökéletesen felújított (mindezek ellenére, az esetlegesen elõforduló hibák kiküszöbölésére, illetve az Önök teljes elégedettségének elérése érdekében cégünk szigorú tesztnek vet alá minden a HP renew program keretében érkezett terméket).

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) Yaye válasza kapasz (#44) üzenetére


Yaye
őstag

Jaigen, ha nem jött volna le egyből: én is notit használok.

(#48) BFeco válasza kapasz (#35) üzenetére


BFeco
aktív tag

Egy off IBM T43 hőérzékelői.[link]
CPU venti a teljes noti belső hűtését is ellátja.
A HDD hőérzékelője nincs is a képen. :)

[Szerkesztve]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#49) zolkas


zolkas
csendes tag

Sziasztok:) Patriot2001hu (g320) via 1,3+512ram+combocdrw+40 vinyó Véleményem mivel egy via tulajdonosa vagyok alapjában véve harmat gyenge :Y vagyis játszani nem fogsz rajta de minden más mükszik. én tuningoltam egy kis memóriával meg wifi-vel:) xp home +works7+windvd+roxio:)
gyártója az elitgrupp g320 :)

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#50) zolkas


zolkas
csendes tag

de eladom ha érdekel :Y

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Patriot laptopok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.