Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Patch panel vagy hub? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) stro-B


stro-B
tag

Sziasztok!

Hazunkban kiepitettem halozatot, es ugy szerettem volna csinalni, hogy ahol egy helyen ossze vannak gyujtve a fali kabelek, oda egy fali patch panelt rakni (12 portos).
Nem nagyon talaltam patch panelt, de most vegre sikerult, viszont par hozzaerto ismerosom azt javasolta, hogy miert kell nekem patch panel, vegyek 8as HUB-ot.
A problemam az, hogy a HUB eseten az SMC 7004VBR routeremnek csak 1 portjara lenne minden forgalom ''rakotve'' mig patch panel eseten ugye a 4 porton szepen osztoznanak (egyszerre max 4 vegpont van hasznalva, de mind a 4 helyisegben 2 vegpont van = 8 ezert kellene egy patch panel, ami szepen rendezi)

Nos, ki mit javasol, hulyeseg a patch panel vagy a HUB az...Ja, sokan azzal erveltek a HUB mellett, az en ellenervem ellenere, miszerint a HUB ugye mindenhova kuldi a csomagokat, hogy ugyse lesz akkora forgalmam, hogy ez gondot jelentsen.

stro-B

(#2) Junkie válasza stro-B (#1) üzenetére


Junkie
aktív tag

A problémára nem tudom a választ:D Csak azt jegyezném meg hogy a hub pontosan hogy nem mindenhova küldi az adatot hanem forgalomirányítást végez. A swicth ami mindenhova küldi az adatot, ez mondjuk a router szempontjából nem oszt nem szoroz hanem a belső hálózatban számít. A router(gondolom internetet oszt meg) kifele fix sávszélességgel rendelkezik az meg akkor úgyis megoszlik a belső háló gépei közt tehát ilyen szempontból mindegy de a belső hálód gyorsabb lesz hubbal szvsz.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#3) Jester válasza Junkie (#2) üzenetére


Jester
aktív tag

Jajj, ezt talán nem pont ilyen formában, hanem pont fordítva...;] Tehát a switch esetén kisebb a hálózat felesleges terheltsége, nem a HUB-nál. Egyébként nagyjából így van...;] És a HUB nem végez semmilyen forgalomirányítást sem. :DDD

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#4) stro-B válasza Junkie (#2) üzenetére


stro-B
tag

Bocsi, de szerintem a HUB nem vegez forgalomiranyitast...Csak a moka kedveert vess ossze egy HUB arat egy SWITCH arral

stro-B

(#5) stro-B válasza stro-B (#4) üzenetére


stro-B
tag

szoval az alapkerdes: hub vagy patch panel. egy aktiv es egy passziv eszkozrol van szo, ar nagyjabol ugyanannyi.

stro-B

(#6) Jester válasza stro-B (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Patch panel valóban elegánsabb megoldás, kérdés, hogy aztán bepakolod az egészet egy fali szekrény mélyére? Mert akkor felesleges, lehetne közvetlenül a routerhez vezetni a végpontokat. Esetleg ha több végpontod van, mint csatlakozód a routeren, akkor egy switch közbeiktatása. Milyen kábelt használsz a falban? FTP vagy sima lengőkábel?

Mehr Licht!

(#7) aluser válasza Junkie (#2) üzenetére


aluser
tag

Pont fordítva!

[Szerkesztve]

(#8) Junkie válasza Jester (#3) üzenetére


Junkie
aktív tag

Bocs mindig keverem a kettőt:)) meg ne kövezzetek azért

[Szerkesztve]

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#9) Jester válasza Junkie (#8) üzenetére


Jester
aktív tag

Nyugi nem cikizésből mondjuk hanem, hogy ne maradjanak meg téves információk senkiben.:)

Mehr Licht!

(#10) stro-B válasza Jester (#6) üzenetére


stro-B
tag

FTP, ezert is szeretnek patch panelt.de switch miert kell?a routerben van nem?lehet hogy rosszul tudom, de mintha az SMC 7004VBR router switchelne is...a patch panel meg egy mini fali patch panel lenne:
http://www.kontaset.hu/patch2resz.htm

stro-B

(#11) Junkie válasza stro-B (#10) üzenetére


Junkie
aktív tag

Szvsz bár már félve írok bármit is:) ha a routeren levő portok száma elég neked akkor nem kell semmi, elég ha közvetlen a routerbe dugod a kábeleket

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#12) Jester


Jester
aktív tag

Egy érv a switch mellett: ha később bővíteni akarod a kábelezést (még ebbe a szobába is kell, vagy a konyha kimaradt...) szóval akkor könyebben bővíthető.
Most lehet szépen nézne ki panellal megoldva, de későbbi bővítésnél egy második panelnak nehezebb helyet szorítani. A kábelezésnél mindig hagyj biztonsági tartalékot a jövőre szabad csatlakozóhelyek formájában.

Én azt mondom: a kábelezés vége egy szekrényben a falon kulcsra zárva elég szép, és idiótabiztos megoldás. A belsejét pedig nem nézi senki, ha mondjuk egy igényes kis fali faszekrényről van szó.

Mehr Licht!

(#13) TudorVigyor válasza stro-B (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Hát egyik megoldás csúnyább, mint a másik. Mindenesetre nem kötnék HUB-ot arra az SMC-re, ami egy switch lenne ugyebár, így sebesség és biztonság szempontjából mindenképpen butítunk rajta a hubbal. Ok, a sebesség itt nem lesz végül tényező, de mondjuk amikor a szomszéd elcsípi a telebankos csomagjaidat, az nem lesz örömünnep (úgy értem, önértékelésednek nem tesz jót).

[Szerkesztve]

(#14) Jester válasza stro-B (#10) üzenetére


Jester
aktív tag

Switchet azért írtam, hogy ha 4-nél többet akarsz bekötni, egyébként kihagyható.

FTP: akkor mindenképpen panelt rakjál fel, ha lekrimpeled a végét, nem biztos hogy egy pár kihúzgálásnál többet kibírna. (Mondjuk szerencsétől függ.) Panel esetében inkább több dugaljzat legyen akésőbbi bővíthetőség miatt.

Mehr Licht!

(#15) stro-B válasza Jester (#14) üzenetére


stro-B
tag

Nos pont ez a szitu, hogy ugye a switch 4 portos (ennyi eleg _egyszerre_) viszont 8 vegppontot epitettem ki.4 helyisegben 2-2 vegpont.A kabelezes gyakorlatilag fixnek tekintheto, mert furas faragas nem lesz.Epp egy masik forumban merult fel kisse snobnak tuno megoldassal kapcs kerdesem, miszerint a tovabbi bovites mar wlanos megoldas lesz :)

stro-B

(#16) stro-B válasza stro-B (#15) üzenetére


stro-B
tag

bocsanat, router, nem switch :)

stro-B

(#17) Jester válasza stro-B (#15) üzenetére


Jester
aktív tag

Ezek után valóban csábító közvetlenül a routerbe dugni a kábelt,de:
Írtad FTP kábelt használsz. Abban legjobb tudomásom szerint erenként 1 db vastagabb drót megy, szemben a lengőkábelben az erekben használt sodort szállal. Abba az egy db vezetőbe krimperelésnél nem biztos, hogy jól megy rá az RJ-45 csatlakozó. (Elcsúszik, melléüt a tüske, kábel ki és bedugásánál elcsúszik, stb.) Ezért célszerűbb egy olyan panel, ahol ez fixen be van építve és ez megy tovább a routerhez egy lengőkébelen keresztül, ami bírja az esetleges többszöri kihúzgálást is.

Mehr Licht!

(#18) stro-B válasza Jester (#17) üzenetére


stro-B
tag

Pontosan igy lesz, csak mégis felmerült (más javaslatára) a hub használata, de én eredetileg is patch panellel szerettem volna, es akkor asszem igy is lesz :) Thx for help guyz!

stro-B

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Patch panel vagy hub? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.