Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Nagy gondom van!
160as Samsung vinyóm 3 részre volt partícionálva: C: a windowsnak, kb 15giga, D a játékoknak, kb 50, és E filmek/zenék, a maradék. Aztán rájöttem hogy tulajdonképpen fölösleges a D-nek meg az E-nek külön lenni, mert a D-n csak 3 mappa volt (Steam, Program Files, Image CD). Megoldás? Merge a jól bevált partition magiccel. Nagyszerű, el is indítom, jó sokáig tökölt, erre amikor kész lett volna, kiírta hogy error 1520 (bár nem vagyok benne biztos). Windows indul, ott is van a D-n a mappa amiben az E-n lévő cuccoknak kéne lenni, ám üres. Elindítom partition magicet, a régi E: helyén unallocated space van, size 88310,4, user 0mb, unused 0mb. Mivel a digitális fényképeim is ezen voltak, meg az eléggé unique zenéim amiket úgy gyűjtögettem, elég fontos lenne visszanyernem az adataim.. viszont nem tudom hogy hogyan, remélem Ti igen.. előre is köszönöm :(

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#2) Flashy


Flashy
veterán

kár hogy nem olvastál bele topikokba, a pqmagic merge funkcióját nemtom látta-e már valaki végigmenni úgy hogy utána használható maradt a partíció, mert tele van a fórum ilyenekkel hogy mergelni próbált és szétment minden.
getdataback-kel próbálkozz, ha a pqmagic nem nullázta ki az unallocated space-t akkor onnan még visszajöhetnek a dolgok.

(#3) Bocha válasza Flashy (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszönöm! Hát én is sajnálom és kib*szott ideges is vagyok, mi a ráknak van 1 programban vmilyen funkció ha nem műxik..

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4) somodisoma válasza Bocha (#3) üzenetére


somodisoma
senior tag

Nem ez az egyetlen ilyen progi, amiben vannak nem tokeletesen mukodo reszek. Getdataback, es talan meg menthetoek a cuccok.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#5) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Menthetőek, de 1részt nem regizett így nem tok vele copyzni, másrész ehhez kéne 1 másik vinyó mert nincs helyem átmenteni ;)
Viszont ajánlották nekem a Partition Expert 2003, illetve Partition Recovery Expert progikat, állítólag ezek is jók, most fogom megnézni őket.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) liksoft válasza Bocha (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Macerás az így elszállt winyó. Több különböző mentéssel az eredeti adatok többszörösével van esély az adatok nagy részének visszaszerzésére. Persze csak akkor ha nem lett túlkavarva. A célvinyót nem úszod meg, és nem ártana, ha szakember próbálná meg. Igaz, ez nem 2 fillér. A forgalomban lévő adatmentő és visszaállító progik jók, csak olyanok mint a pqmagic. Valahol hibáznak, pont erre nem jók, stb... Akkor lehet használni őket, ha kézimunkával előkészíti nekik az ember a terepet. Na ezért kell a szakember. Ja! Lehetőleg ne az eredeti winyón matass, mert abból csak 1 van! Tehát mégegy eszköz. Meg mégegy, meg mégegy,.... a különböző változatokhoz. És itt a pénz a mentő cégeknél. A fektetett eszközök, progik, gyakorlat, egyedi fejlesztések. A netes progik akkor jók, ha a mentés költségét már nem éri meg az adat. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) ek válasza Flashy (#2) üzenetére


ek
csendes tag

Lehet, hogy szerencsem volt, de nekem mar sikerult a merge-t adatvesztes hasznalni nelkul. Gondolom semmit sem csinaltam maskepp, mint azok, akiknek valami gond lett.

ek

(#8) corlagon válasza ek (#7) üzenetére


corlagon
senior tag

Én is csináltam régebben párszor, 30+80 giga tele adattal, szóval nem 2 percig futott. Nekem simán lement, de sokaknak volt problémája, szóval lehet hogy jobb a másolgatás + partíció bővítése lépések ismételgetése. Lassabb, de biztosabb.

(#9) pitman válasza corlagon (#8) üzenetére


pitman
őstag

Illetve olyan hdd-re én biztosan nem engedném rá, amin olyan, fontos adatok vannak, amiről nincs mentés.

(#10) karib


karib
addikt

Soha nem mernék partíciókkal bűvészkedni, ahhoz túlságosan fontos adatokat tartok a gépemen. Ha valamit át kell alakítani, akkor mentés, vonatkozó partíciók törlése, újraparticionálás. Hosszadalmas, de biztonságos.

Részvétem az adatvesztéshez, idegesítő dolog :(

Department of Redundancy Department

(#11) Gh0sT válasza Bocha (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Lehet, hogy tudok segíteni, ha hasonló a problémád mint nekem. Kb 2 hónapja buktam be 300 GB adatot a particiós tábla miatt, de adatvesztés nélkül sikerült megúsznom mindent! :)
Dobj egy mailt ha nem boldogulsz! Hátha... Címem az adataimnál.


Szerk.: Ez a Merge funkció mire jó? Valaki elmondaná? Én olyasmire készülök, hogy átméretezem az adatokkal teli particióimat. Ego valahonnan lecsípek 10 GB-ot és hozzáadom egy másik particióhoz. Nyugtassatok meg, hogy ez nem a Merge funkció! :)

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) karib válasza Gh0sT (#11) üzenetére


karib
addikt

Merge = összevonás. Amúgy szerintem egy átméretezés sem sokkal vészélytelenebb. Az ilyesmi a bátraknak való - illetve a PMagic is tuti azt ajánlja, hogy először mentsd le az adatiad, és utána bűvészkedj.

Department of Redundancy Department

(#13) liksoft válasza karib (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyetértek Karibbal ! Bűvészkedés a bátraké. És ha fontos az adat akkor miért nincs mentve? :Y Ezeket a progikat nem azért találták ki, hogy ha nem fér el a 16 éves könyvelésem (mentés minek, hisz jó a winyó), hozzátoldok még egy kicsit. Arra való, ha kész a visszaellenőrzött mentés, megúszhatod a rendszer installálását, és a programok beállítását. Pár óra alatt pár nap munkáját megnyerheted, ha sikerül. Ha nem, install + visszatölt, de nincs baj, csak bosszúság. Ha nincs mentésed, : olvasd el a mottómat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) Flashy


Flashy
veterán

sima átméretezést rengetegszer csináltam már éles adatokon (persze nem 16éves könyvelés, csak az én saját adataim, szóval a felelősség is itt marad), soha nem történt semmi gond, mindig mindenem megvan. merge-et viszont eszemben se volt kipróbálni se még amikor nem tudtam hogy szar akkor sem. egyszerűen nem tudtam elképzelni hogyan működik, mit csinál, mi van ha ugyanaz a file megvan mindkét partíción ugyanott, stb, emiatt meg se próbáltam. ha mergelnem kellett 2 partíciót akkor mindig a többlépéses átmozgat-átméretez-átmozgat-átméretez akciót hajtottam végre.

(#15) liksoft válasza Flashy (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

MERGE : Felhúzza memóriába mindkét partíció teljes adminisztrációját. A második partíciót az első mögé shifteli (átmozgatja az egészet, mint a defrag), hiszen a clustereknek pozíciófolytonosnak kell lenniük. Majd átszámolja a memóriában az adminisztrációt (korrigálja az új cluster értékekhez) és az új adatokkal visszaírja a lemezre. Más progi más verzió lehet, hogy más sorrendben, de ugyanezeket a lépéseket teszi meg. Ha tehát elszáll, van régi, új adminisztrációd, régi vagy új területű adatokkal. Ezt buli visszavadászni mi? És mi van ha lemezhibába fut? Vagy szar a RAM? Vagy kevés a memória? Vagy a bios safe belekavar? Akkor jöhet a morgás, vagdalkozás, futkosás, hogy ki tud ezzel még valamit kezdeni. De a nagy kérdés, hol tojta össze magát, milyen sorrend mellett. Tehát nem biztos, hogy hibátlan mentést lehet készíteni. Tartom magam az előzőhöz: csak időnyeréshez használd biztos mentés mellett !!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) liksoft válasza karib (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. Az átméretezés is sok bosszúságot okozhat. Ha csökkentesz vagy FAT esetén növelsz, adatokat és adminisztrációt kell átmozgatni, tehát életveszélyes lehet éles adatokkal. An NTFS növelése minimális módosítással jár, így ez a leg veszélytelenebb. De ez is elszállhat, viszont ennél az egy átméretezésnél van esélyed közkézen forgó mentőprogik használatával a hibátlan mentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17) djyuri válasza liksoft (#16) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem is csak ntfs partíción sikerült ez a merge vagy mi a prtition magic 7-el...
A 8 már össze omlott,de szerencsére még az elején,így nem volt adatvesztésem...
Azóta én is leürítek egy nagyobb partíciót és azon mentek és a többit variálgatom,azt a végén jöhat a save partíció is a variálgatásra....
Annó mikor két maxtorom volt (fél évig se bírták normálisan) ,akkor csinálhattam akármit,semmi sem volt jó nekeik. Ha naturan csak xp volt és zene,akkor is besz@rtak és ha más (pl.: game meg film meg minden),akkor méginkább...
Volt olyan,hogy éppen mentettem ki filmeket cd-kre, és kb a harmadik cd felénél restartolt a gépem. Én csak néztem,mint rozy a moziban...
Bebootolt a winfos és lám ''csodát'' : Nincs egyetlen partícióm sem:Y:Y:Y
De akkor hova ,honnan,mikor,stb bootolt be a winfos?????
Próbáltam a screenshot-okat,de nem volt hova menteni:DDD:DDD Még floppy-m se volt az eszközkezelőben sem..

A szervízben,amikor felvetettem,akkor azt mondták,hogy tipikus ME hiba (millenium oprendszer),mert az szokta futás közben elveszteni az eszközöket...
Úgymond szétesik szép ''lassan''. És azt mondták,hogy itt felgyorsult a dolog:DDD

Visszatérve a témára: A WD és a hitachi,meg a samsung vinyómon asszem csak egyszer-egyszer csináltam ilyen egyesítést fogadásból és akkor ott semmi gond nem volt... Lehet,hogy tudta a szemét,hogy úgyis van mentésem,így felesleges elb@sznia:(((:(((:(((

Volt amúgy már sima XP telepítésekor is teljes adatvesztése az egyik haveromnak, meg nála valahogy a partition magic sosem tudta megcsinálni a kijelölt dolgokat. Általában nálam csináljuk a apartícionálást...

Ja és ez a getdataback meg állat progi:D Volt egy ''szétzuhant partícióm,amit csak az én xp-m nem látott...És ezzel a progival akartam lementeni róla a cuccost egy sokkal nagyobb partícióra,ahol volt bőven hely,de bőven film is....
A marhára ráírta a nagy partíció elejétől a feléig a mentett adatokat..De persze azzal nem törődött,hogy oda már van írva. Inkább felülírta a filmeket a mentett adatokkal:DDD:DDD Ilyen egy láma progit....
Bár egyszer életmentő volt a kicsike még így demóban is,mert dvd írás közben elveszett a partícióm és a clonedvd meg ugye egyből jelezte és belassított védelmi írásra (úgy 0.01*eresre) én meg max egérklikkelési sebességgel irány a progi és amit csak tudtam benne kiválasztani menüpontot,azt végignyomtam és helyreállította a partíciót:DD:DD:DD (''ha én ezt a klubban elmesélem'' --mondtam magamba)

(#18) iwu


iwu
addikt

nekem a 7es verrel sikerült, de már többen beleszaladtunk hibába a 8assal...:(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#19) khalox


khalox
őstag

Én már annyit szidtam a PQMagic-et ezen a fórumon, hogy csak na... nem véletlenül nem használjuk mifelénk semmire...

(#20) toza


toza
senior tag

powerwuest particio ize nel ,FAT 32 ptedt2.exe nal ha tudna vki dobni egy kepet vagy leirni minek hogy kene beallitva lennie azt megkoszonnem!!

szegyen a futas,de faraszto...

(#21) Rio.G


Rio.G
csendes tag

Hali! van 1 hatalmas problémám!!!!!! van 1 80-as vinyóm és 2 particóra van osztva: 1 c meg 1 d . a D-n van minden cuccom a C-n csak a windows. A c meghajtó csak 6Gb és gondoltam hozzá dobok pár gigát még a Partition Magic-el. Már elkezte csinálni amikor hirtelen áramszünet lett!!!!! Azután amikor visszajött az áram akkor gondoltam nem fogok hozzáadni a C-hez inkább semmit és elkeztem formázni. mikor fölttette a windows-t, és bejött nem látta a D meghajtót!!!!! Az hittem beszarok
Tehát az lenne a kérdésem hogy vissza lehetne e hozni a cuccokat mert nagyon fontos lenne!!!!!! Gondolom ha megformáznám akkor elmenne minden... Esetleg valami progesz nem létezik ami vissza hozná a cuccokat formázás nélkül is? vagy valami ami látja a D-t? Nagyon fontos lenne!! Elöre is Kössz!!!!!!!

(#22) PPeter válasza Rio.G (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Ezt jó eséllyel elcseszted. :(
Mekkora volt eredetileg a két partíció mérete külön-külön?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) toza válasza Rio.G (#21) üzenetére


toza
senior tag

azert nefoss...kuld ra a getdataback et ..azzal talalni fogsz sok mindnet! mentsd valahova sbt...

egyebkent partitio magic elvileg szol hogy kene csinalni nagy melok elott egy backup flopyt de ezt mindenki mindig jol kihagya..es ebbol van a szopi...

de tenyleg gyanus hogy nem erdemes tele rencerrel babralni,mert ha meg is csinalja akkor is van hogy eltunnek filmek meg nagyobb file ok ugyhogy kb mak kell hozza...

aramszunet meg alapbol para,attol naturban is elszalhat vvincs,nem hogy igy ha kozben butykolod..sztem

szegyen a futas,de faraszto...

(#24) Rio.G válasza PPeter (#22) üzenetére


Rio.G
csendes tag

80-as volt így: C: 6Gb meg D: 70Gb

(#25) Rio.G válasza toza (#23) üzenetére


Rio.G
csendes tag

aha ok kössz!!!! egy párszor már megszoptam a PM-el :)

(#26) amargo


amargo
addikt

Volna egy 80gigás samsung noti winyóm, ami 6partició van.
3win(root, storage, swap) 3linux(root, home, swap)
A gondom az volna, hogy PM 8.0 nem tudom meg nyitni
(int failed: error 117
partition's driver letter cannot be identified)
tehát nem tudja azonoítani a particiós táblát.

Nos ettől függetlenűl, uhu telepítője látja win is jól megy semmi hibát nem találtam eddig.
De ez így nem jó, most pl akartam telepíteni másik linuxot és az is kiírja, hogy nem tudja olvasni a táblát, ugyan akkkor az fdisk látja az sda-kat. az az ötletem támadt, hogy felül kellene írni a táblát. újra létrehozni. felírom mettől meddig stb.. de ilyet még nem csináltam, ezért ha volna rá valami biztos megoldás az jobb lenne. Mert azért nem szeretnék vaktába lövöldözni.
5leteket várnék a problémára.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27) amargo válasza amargo (#26) üzenetére


amargo
addikt

Na most a partition doctoral próbálkozom, ez legalább nagy nehezen látja a particiókat, itt egész jól felismerte, de kicsit parázom.. na reboot..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#28) Söri


Söri
tag

Segítene valaki?
Van egy 160 GB-os vinyóm amit annó felosztottam 3 részre.
A rendszer particiót és az F meghajtót szűkítettem hogy legyen egy negyedik rész is de két különálló rész maradt: [link]
Van valakinek ötlete hogy lehetne egy particióra gyurni őket?

(#29) liksoft válasza Söri (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

1. Megcsinálod a fontos adatok archiválását.
2. Készítesz egy teljeskörű mentést.
3. A system utáni területet újrapartícionálod és formázod.
4. A mentésből visszatöltöd az adatokat.

És láss csodát, biztonsággal kész is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.