Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bandit21 válasza helgi (#100) üzenetére


Bandit21
addikt

Üdv az biztos hogy egyszerre két akku kell bele és minimum a 4 ah-bol.
Találtam pár yt videót volt közte 1 éves tapasztalatot összefoglaló és azt mondta a srác hogy a 4ah ből a 2 db arra elég hogy ha hetente nyirja akkor 400 m2 megy vele egyszerre.
Ezekben van auto és Eco mód az Eco alacsonyan tartja a fordulatot az auto meg növeli ha nagyobb az ellenállás.

Ergo ha három hetes a fű és vizes akkor lehet csak 100m2 vagy ilyesmi.
Majd próbálom írni mit tapasztalok én magam.

De a lényeg egyszerre 2 akkuval megy és az legalább 4 ah/ db. Van 8 as is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#102) helgi válasza Bandit21 (#101) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszi! Le tudnád írni a pontos típusát a fűnyírónak?

(#103) hzsolee válasza helgi (#102) üzenetére


hzsolee
őstag

A mostani előtti akcióban ez volt. PRMA 40 Li
Ez már lefutott amúgy szerintem... tegnap voltam lidliben. Akkus kasza még volt pár darab, meg benzinest is láttam. Erre az akkusra nem emlékszem.... mondjuk kimondottan nem is nézegettem a kínálatot.
Lófogáson láttam az imént...csak egy ötöst kér pluszban...meg ugye a postaköltség... ☺️☺️

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#104) hzsolee válasza hzsolee (#103) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja és persze 8ah akkumulátor nem volt csak 4-es a bt ból. Mert ugye ha jól emlékszem az megint "csak" egy Deákba fájt. 15-ért a 4es annyira nem nagy deal ennek fényében...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#105) Bandit21 válasza hzsolee (#104) üzenetére


Bandit21
addikt

Szegeden a régi 4 nem volt ami 9990 lett volna.
Az új 4 volt több is, 14990 ért, és láttam 8 at is. Az meg 19990
Valóban adná hogy+5 ért duplát de kettő 10.
Úgy voltam vele hogy ha a jobb Makita cuccoknak 1 db 5-6 ah van akkor minek ebbe 8 helyett 16.
A fu nem óriási nálunk kb 200+150 m2
Két hetente viszi valószínűleg egy töltéssel így is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#106) hzsolee válasza Bandit21 (#105) üzenetére


hzsolee
őstag

Aha...jogos. Én csak a bt verzióra értettem, hogy 15/5 vs 20/8. Mert ugyebár 5ezer plusszért dupla kapacitást kapsz.
A kollegának inkább nem írtam a típus végét, de esélyes a C1. Bár lehet Ax esetleg...de ezt te tudod neki pontosan megmondani...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#107) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Én a 12V-os Performance berregőhöz vadászok most 4 v 5Ah akkut. Majd szólj te is kérlek ha látnál valamikor ilyet. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#108) hzsolee válasza radi8tor (#107) üzenetére


hzsolee
őstag

Mármint ki???
Mindjárt megyek a lidlibe... Esetleg a DMben is megnézem :D
Bár nem tudom mennyire releváns ha 100km-re laksz :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#109) radi8tor válasza hzsolee (#108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy értem ha látsz a katalógusban. :DDD

⭐ Stella

(#110) hzsolee válasza hzsolee (#106) üzenetére


hzsolee
őstag

C1...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#111) Bandit21 válasza hzsolee (#110) üzenetére


Bandit21
addikt

Mi a difi amúgy a c1 és az ax közt?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#112) hzsolee válasza Bandit21 (#111) üzenetére


hzsolee
őstag

Fogalmam sincs :D Meg az nem Ax... Csak nem tudom mi a szám A2 A1 vagy bármi... Biztos más színű a disztárcsa :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#113) Szentii


Szentii
újonc

Sziasztok!
Esetleg valakinek van tapasztalata a Parkside PRTA 20-Li D3 SOLO típusú akkumulátoros szegély nyíróval? Nem nagy területek vágására, kerítésnél, villany oszlop, néhány hely ahová a tolós fűnyíró nehezen fér be, szeretném használni.
4 Ah-s aksijaim vannak. :)
Válaszotok előre is köszönöm! :)

(#114) vacs


vacs
veterán

(#115) hzsolee válasza vacs (#114) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez tényleg ilyen? Mármint, hogy a fószernek a bal oldalon lóg a cucc... Jó mondjuk nekem csak Stihl volt mindig, de azok a jobb oldalamon leledzettek vala ☺️
Kézi körfűrészben is furcsa néha...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#116) passatgt válasza hzsolee (#115) üzenetére


passatgt
aktív tag

(#117) hzsolee válasza passatgt (#116) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez tényleg ilyen? Mármint, hogy tükör írással van a dobozon a szöveg? :D :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#118) hzsolee


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#119) radi8tor válasza hzsolee (#118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C
Tegap cca 8 órán keresztül világítottam a Performance LED-el 30%-ra állítva 8Ah akkuval.
Az akkuban nap végére még majdnem maradt 40%. :C

⭐ Stella

(#120) hzsolee válasza radi8tor (#119) üzenetére


hzsolee
őstag

Vajon mennyit eszik egy fénykard? :F Kibír egy töltéssel mondjuk egy ütközetet? Azt feltételezve, hogy nem esünk el az első pár percben....

Ha 30% ...az mondjuk 3-4e lm. Az nem rossz. Nyél gázon is 100 percet ígér 8Ah-val. 10e lm meg elég világos azért másfél óráig... Ne lenne ilyen drága :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#121) Bandit21 válasza hzsolee (#117) üzenetére


Bandit21
addikt

Van rá esély hogy amikor fotózták a mukit a betűk nem lógtak mellette a levegőben ? :DDD

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#122) radi8tor válasza hzsolee (#120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

20000 Ft volt asszem'. Nekem ennyit megért mert eléggé robosztus lámpa.

⭐ Stella

(#123) Bandit21


Bandit21
addikt

Tegnap megvolt az első próba a nemrég 49re akciozott akkus fűnyíróval.
Az akkuk gyárilag kb 66% on votlak /app ot nem néztem de a 3 ből 2 lámpa égett /
Kb 200 m2 füvet nyírtam vele egész magasat de 75 mm re mert a leírás szerint első vágáskor a legmagasabb legyen.

A gép halk.
A gép könnyű.
A kulcs elsőre nem tudtam mi a fene és nem indult de aztán bedugtam a helyére.

A fű gyűjtő egyik oldala hálós ezt sose értettem mert poros részen nyitva fújja a port oldalra.

A toló rudat vagy mit itt is mint az epp emiatt tonkre ment al-ko esetében két műanyag tartja, egyik a géphez csavarozva 4 csavarral. Az alko esetben 3 csavar volt és ezek engedtek el 3 év után. Annak a gépnek semmi más baja de gyakorlatilag emiatt nem használható. Egy idő után minden nyirás közben egyszer meg kellett húzni a csavarokat aztán nagyobb kellett bele /mert persze nem anya fogta hanem egy menet a műanyagba amit el nyir/ aztán végül már semmi se tartotta. Lehet egy tonna műanyag gyantaval oda fogatom örökre.

Remélem ezzel nem járok így.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#124) radi8tor válasza Bandit21 (#123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkuk gyárilag nincsenek 100%-ra töltve, úgy nem szabad hosszabb ideig tárolni az akkukat.
Én is csak 65% körülre töltöm azt amit ritkán használok (mint pl a 8Ah-sat).

⭐ Stella

(#125) hzsolee válasza Bandit21 (#123) üzenetére


hzsolee
őstag

Gyepszellőztetőt vittem egyszer ezért vissza. Annyira gagyi volt a toló rúd rögzítés. Ha jól emlékszem 6-os csavar volt belefröccsöntve a rögzítő bizbaszba...ami aztán ki is kivánkozott. Kár mert amúgy nem volt rossz cucc..

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#126) Bandit21 válasza hzsolee (#125) üzenetére


Bandit21
addikt

Az alko ba igen egy 6 os fejét fog oda a persely amibe megy egy külső és egy szárnyas anya fogta rá azt a belsore..
De a belső perselyt 3 db kis 4 mm vastag 2 cm csavar fogta rá a fűnyírora így ahogy a hatos fej mozgott szét nyirta a kis csavarok menetét.
Ez a parkside eggyel jobb mert itt egy belső menetbe megy bele kívülről a csavar de a 3 fokozat magasság állító két tárcsája közul a belsőt itt is kis csavarok fogják a helyére.

Ez szerintem hülyeség mert minden fordulásnal emelni kell a cuccot és akkor az kapja mint az alko esetében.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#127) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!
Nemrég néztem, hogy lesz holnap 80Nm-es ütvefúró-csavarozó.
A 80Nm-es ütvefúró-csavarozó: [kép]
A 150Nm-es fúró-csavarozó: [kép]
Úgy tudom van a 150Nm-es gépből is ütvefúró változat: [kép]
Szerintetek érdemes lenne várni a 150Nm-es gépből az ütvefúró-csavarozó változatra? Vagy ez már túl erős és kényelmetlen?
Jókora oldalmarkolata van, nem véletlen. Illetve a 150Nm változatoknál van biztonsági kikapcsolás, ha 100 fokkal elfordulna a behajtó.

(#128) Zola007 válasza féldekás (#127) üzenetére


Zola007
veterán

Én csak azt tudom hogy volt olyan srác Youtubeon aki meg akarta hajtani maxon és eltörte a csuklóját.
Gyakorlott kézbe való ez a gép vagy csemperagasztó keveréshez.
Csavarozáshoz 40 nm felett már ütvecsavarozót ajánlanék, még a 40 is úgy meg tudja rántani az ember kezét hogy csak pislog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#129) radi8tor válasza féldekás (#127) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a 80-as van pár évvel korábbról. Nagyon erős. És azt is kalkuláld bele, hogy nehéz.
Mennyezeten furkáltam vele (vagy csavart hajtottam be) de elég hamar elfáradt a karom a tartásába. :D

150-est csak a képen látható kiegészítő fogóval szabad használni. Azzal tudod valamennyire a nyomatékot megtartani.

Én a kettő közül inkább a 80-ast venném. Nem is értem milyen felhasználásra tervezték a 150-est.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#130) féldekás


féldekás
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Megvettem a 80Nm-es gépet a hét elején. Én is erre gondoltam, hogy már túl erős lenne a 150-es, meg a nagy oldalmarkolat is kényelmetlenné teszi a használatot.
De ezek szerint akkor még ez is elég erős.
Van a 12V-os szériából levehető tokmányos fekete fúró-csavarozóm 35Nm, kisebb feladatokra azt használom.

(#131) Zola007 válasza radi8tor (#129) üzenetére


Zola007
veterán

150 Nm több mint egy terepjáró kerékcsavar meghúzási nyomatéka, nem kis feladat azt kézből megtartani mikor megindul. Én is kíváncsi lennék hány csukló / alkar sérülést okozott az a gép eddig avatatlan kezekben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#132) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Parkside Smart Robotfűnyíróval? [link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#133) féldekás válasza Zola007 (#131) üzenetére


féldekás
senior tag

Ha már szóba került az ütvecsavarozó, pontosan milyen feladatokra nem szabad használni? A negyed colos bites változatokra gondolok.
Nem roncsolja/repeszti a bútorlapot/tömör fát az ütések miatt? Illetve tiplibe csavarozásnál a tiplit?
Szarufák esetén gondolom nem okoz problémát, de láttam már, hogy használják kisebb csavarokhoz bútorok esetén is.

A 80Nm-es ütvefúró-csavarozót egyébként tégla fúrásához és nagyobb átmérőjű fafúráshoz vettem elsősorban. Téglában hasznosabb a sok kisebb ütés, mint a fúrókalapács nagy ütései, legalábbis könnyen töri a téglát emiatt. Ezzel sokan nem foglalkoznak, meg lehet nem annyira fontos, de inkább így csinálom.

(#134) radi8tor válasza féldekás (#133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konkretizáljuk a dolgot plz. :)

Van ütvecsavarozó:

És ütvefúró-csavarozó:

Melyikre gondolsz?

Ha az utóbbira gondoltál (80Nm) akkor ez csavarozó üzemmódban nem kalapál, hanem át tudod kapcsolni falfúró üzemmódba és akkor "kalapál" de nem úgy!. Csavarozni nem lehet vele ütvefúróként mert letáncol a csavar fejéről, ez csak fúróként használható ütvefúrásra.
Ott van rajta a nyomatékszabályzó, azzal tudod megadni neki mennyire akarod a csavart behúzni vele. Nagyon jól szabályozható, ha ésszel csinálod egy csavart se szakítasz bele a fába/bútorba.

Míg a fenti az csak ütvecsavarozni tud. Sokkal nagyobb nyomatékot tud így átadni anélkül, hogy kicsavarná a kezedből a szerszámot. Azt ácsmunkához szokták használni leginkább.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#135) féldekás válasza radi8tor (#134) üzenetére


féldekás
senior tag

Konkretizáltam, de pontosítok azért, mert nem emeltem külön, csak kihagytam egy sort.
A hozzászólás első fele ütvecsavarozóra vonatkozik, a második felét még a korábbi témához az ütvefúró-csavarozóra írtam.
A roncsolási kérdések az ütvecsavarozóra vonatkoznak, amely a képek közül a felső.
Szerk.: Most néztem, amit utána írtal. Szóval akkor jól gondoltam, hogy bútorlapba és tiplibe csavarozásnál nem ütvecsavarozót kellene használni?

[ Szerkesztve ]

(#136) radi8tor válasza féldekás (#135) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azt nem használnám bútor összeszerelésre, mert oda nem kell ekkora nyomaték. Most hirtelen nem is tudom mennyire lehet visszavenni.

Szerk: jó a következtetés, nem való arra (szerintem). De azért várd meg más válaszát is vagy kérdezd meg az asztalos topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137) féldekás válasza radi8tor (#136) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszi, lehet rákérdezek ott is. :R
Bocsi, ha esetleg nem volt elsőre egyértelmű az ütvecsavarozó/ütvefúró-csavarozó dolog, elég sokan keverik ezt a két géptípust, régebben én sem foglalkoztam vele, de az elmúlt 1-2 évben jobban ránéztem milyen típusú gépek is vannak.
Ütvecsavarozót nem valószínű, hogy fogok venni, a 3 fúrógépem elég a legtöbb javításra, kisebb munkákhoz, ezt a gépet nem igazán tudnám kihasználni.

(#138) Zola007 válasza féldekás (#133) üzenetére


Zola007
veterán

Bútorlapra és más puha anyagokra ami nem képes ekkora nyomatékot elviselni nem ajánlott mert nem fogja megaz anyag és athajtja rajta a csavar.
Én ütvecsavarozót csak vas, acél és vastag anyag (léc, deszka, gerenda) használok, a többinél szerencsejáték hogy leállítod e éppen időben.

Téglához szerintem sokkal fontosabb egy jó fúrószár.
2 élűeket én már kezdem kukázni, csak 4 élű betonfuro szárakat veszek. Sokkal pontosabban lehet vele fúrni, szebb a lyuk és nem töri a téglát annyira mert több kisebb marással dolgozik ugyanannyi ütés szám esetén.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#139) féldekás válasza Zola007 (#138) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszi!
Milwaukee MX4 SDS-Plus fúrószárakat vettem nemrég, ezek 4 élűek, a hengeres befogású kőzetfúróim viszont 2 élűek, abból nem tudom gyártanak-e 4 élűt.

(#140) radi8tor válasza féldekás (#139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az a kőzetfúró?

⭐ Stella

(#141) féldekás válasza radi8tor (#140) üzenetére


féldekás
senior tag

A keményfém lapkás fúrószárak, jellemzően kőzetfúrónak nevezem őket, ez így összefoglaló név a beton, tégla, stb-re. Pl.: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.