Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Moyder


Moyder
aktív tag

április elejére tervezem a vásárlást csak nem tudom melyiket vegyem, mert minden boltban más mondanak ahol eddig megkérdeztem!
ezért kérem a segítségeteket hogy segítsetek választani

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#2) Ati9500


Ati9500
senior tag

s7000 iszonyat zajos képeket csinál kevés fénynél, inkább pana!

(#4) Ati9500


Ati9500
senior tag

pedig a fuji nagyon kis okos gép, sok fasza funkcióval 640*480 30fps vidó +zoom
jó EVF kersó assze 237000 pixel. stb..

de az a fránya ccd ne lenn olyan szar! én is ilyet vennék.


de most nagyon szemezek a Canon A520 gépével, igaz 4* optikai zoomos de befér a mellény zsebembe és csak 60 ezer!

(#5) Obi-1 válasza Moyder (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem is a Panasonic gépet válaszd. Stabilizátor, hatalmas rekesz a legnagyobb zoom esetén is, Leica optika. Fujit sokan nem szeretik, nekem nem volt még vele dolgom.

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) Ati9500


Ati9500
senior tag

panasonical csak egy inkább 2 baj van. az aksi! asszem 680 miliamperos aksit adnak hozzá! elég gáz!!!! illetve 5,3 Mp össze van zsugorítva egy 1/2,5 CCD-re

(#8) I_Am válasza Moyder (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Szvsz inkább az FZ10-et vedd meg, nagyon lent van az ára és nagyságrendekkel jobb, mint az FZ20.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Moyder válasza Ati9500 (#2) üzenetére


Moyder
aktív tag

nemrég láttam S7000-el készitett képet meg működés közben is megtkintettem és nagyon tetszett, a panat abszolút nem ismerem csak megnéztem egy két boltban meg nagyon dícsérték hogy lehet hogy 25k-val több mint az S7000, de ég és föld!

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#10) Obi-1 válasza Moyder (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Ha nem vagy nagyon geek, akkor mindkettő jó választás. A Pana egy kicsit jobb, azért nem ég és föld kérdése.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) Cardinella válasza Moyder (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Itt egy kicsivel bővebb értékeléseket olvashatsz a gépekről:Bővebben: link
Bár, nem tudom, ez mennyivel könnyíti meg a vásárlást...:)

Pld. egy vélemény a Fuji-ról...

''Az álmom egy NIKON D100 de erről letettem mert tökéletesen megfelelt az S7000 a nikon áranak negyedéért.
Nos hát mielött megvettem egy hónapon át voltak nállam az alábbi gépek:
Panasonic DMC - FZ20
NIKON D70
Canon EOS300D
KonicaMinolta Z3, és nem utólsó sorban a Fuji S7000. A pálmát a Nikon és a Canon vitte, de nem volt szívem ennyi pénzt kiadni mivel amire én használom azt tudta az S7000 és a Panasonic is. A Konica kiesett. A Panasonoic viszont nagyon gyenge teljesítményt nyújt aksi terén, ráadásul drágák a kiegészítők.
Szóval Ár és értékarány.
- Nem kevés a 6x os zoom mert egy jo tele előtéttel akár 12x -es torzításmentes képet kapunk.
- A zajt felejtsük el mert nincs sok benne , szinte semmi.
- A kép minőség lenyügőző , szinte semmi sem látszik a nagygépek és ez között 6 megapixelbe.
- A ház tökéletes minden jo helyen van.
- A manuális élességállítással sincs gond hiszen ellehet sajátítani és akkor nagyon jól működik , persze ne várjunk villámgyors fokuszálási időt de jo így is.
- Szóval elszeretném oszlatni a kételyeket. Aki megtanul fényképezni az nem fog rossz képet csinálni.
- A segéd fény sem hiányzik mert korom sötétben kiirta rosz af és utánna mégis éles képet adott.
- Az ára most 112000 de ez csak esni fog.
A gépet ajánlani tudom mindenkinek aki komolyabb gépet szeretne de nincs pénze a tükörreflexesekre.

HÁTRÁNYOK:
nincsenek. A ketegória legjobbja.''


[Szerkesztve]

(#12) oceanearth


oceanearth
őstag

nekem s7000em van tökéletes gép. minden manuális halál jó gép. igaz hogy zajosak a képek, de a hatalmas felbontás miatt nem jelntenek gondot. ha esteleg van valami pintos kérdésed a géppel nyugodtan írj nekem már lassan 1 éve megvan úgyhogy vannak tapasztalatok.:D

(#13) oceanearth válasza Cardinella (#11) üzenetére


oceanearth
őstag

na ez azért egy nagyon elfogult véleméyn. én bezsélhetek mert ilyenem van. a gépnek igenis VAN zaja, de ez a felbontás melett nem látszik, a segédfény tényleg nem hiányzik és koromfekete sötétben valóban azt írja ki, hogy nem sikerült az AFnek belőnie az élességet, de általában jó képet csinál. mindezek ellenére a fuji s7000 a piacon kapaható gépek közt tudásabn és ár/értékj arányban szerintem a legjobb.

(#14) tahoman válasza oceanearth (#13) üzenetére


tahoman
tag

Nekem is ilyen gépem van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nálam csak tele állásban bizonyult zajosnak egy kicsit, de a fasza felbontás miatt nem látszik ez. Szerintem marha jó gép. Ha valaki megtanulja rendesen használni, akkor ezért az árért -107k- a kategória egyik legjobb gépét kapja. Aki nem hisz nekem, az látogasson el a köv oldalra:

Bővebben: link

(#15) NRGyP


NRGyP
csendes tag

Nekem is Pana FZ20-as gépem van, csak jókat tudok róla mondani. Valaki itt írta a zajos képeket. Én azt vettem észre, ha auto-módban használom (P, A, S), némely képeknél tényleg látszik zaj-hatást a képen, de egyiknél sem volt zavaró, vagy durván észrevehető! Amióta csak manual módban nyomom vele, eddig még nem sikerült olyan zajos képet csinálnom, ami tényleg kirívóan zavaró(max ha rosszul választottam meg az időt a nyíláshoz,illetve ford.) vagy normál nézetben (nem nagyítva, vagy esetleg kinyomtatva) látható lenne. Bár ha vki mutat nekem egy olyan digit gépet ebben az árkategóriában, ami egyáltalán nem ''zajol'', azt szívesen fogadnám. Az akksija tényleg nem az erőssége, nekem 9500-ért sikerült vennem gyárit CCS-ben.

[Szerkesztve]

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#16) oceanearth válasza NRGyP (#15) üzenetére


oceanearth
őstag

neked egy nagyon jó géped van. kár hogy nagyon gyenge az aksija én emiatt tuti nem venném meg nameg aranyárban vannak a kiegészítők hozzá

(#17) I_Am válasza oceanearth (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Dehogyis vannak a kiegészítők aranyárban. Nem a pana-t kell megvenni hozzá, hanem Raynox-ot vagy Hoya-t.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#18) Yaye


Yaye
őstag

Sajnos mind a két gépnek zajosak a képei :( A Panában méretéhez és optikájához képest arcpirítóan apró érzékelő van sajna. De ha már zajban egyik se bajnok, akkor az optika és a képstabilizálás nálam mindenképp a Pana felé billentené a mérleg nyelvét. A Fuji elődjei is voltak a kezemben, és fizikailag, kezelhetőségben, tudásban tényleg nagyon szimpi, jól összerakott kis gépek (szvsz jobbak a Panánál), csak hát azok mocsáros képek... :(

I Am: miért jobb nagyságrenddel az FZ10? Nem sokban különbözik a 20-astól.

[Szerkesztve]

(#19) domedee válasza Yaye (#18) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna ennyi pénzért nem adnak jobbat... Én is szivesebben vennék egy Nikon D70-t, vagy valami hasonlót...

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#20) I_Am válasza Yaye (#18) üzenetére


I_Am
veterán

Ezt egyik fórumozó tagnak írtam aki levélben keresett meg. Egy az egyben copyzom a levelet.

Na szóval. A20-as optikája a 10-esétől nem tér el, csak nagyon kis mértékben, valamint az optikai stabilizátort javitották benne, (nem mintha a 10-esben nem lenne tökéletes, lehet csak plusz hír, hogy eladhatóbb legyen a 20-as)plusz a ház ergonomiáján változtattak. Ellemben az érzékelő méretét nem változtatták, ami nagyobb zajt okoz, mivel a felbontás is megnőtt. Ehhez hozzá tartozik, hogy mivel az optika mérete nem változott csökkent a látószög is. (35-ről 38-ra) Eltűnt az ISO50-es érzékenység, helyette ISO80 lett, ami például természetfotóknál és sötétben fényképezésnél hátrányosan befolyásolhatja a képek minőségét. Anno Én is le akartam a 10-esem váltani egy 20-asra aztán nézelődtem összehasonlító képeklet, kipróbáltam a gépet és összevetettem a 10-essel a képeit Én is. Inkább megtartottam a 10-est. Boltot ahol meg lehet vásárolni sajna nem tudok és az árakkal sem vagyok tisztában. Egy dolgot tudok, a 12x-es optikai zoom fix 2.8-as fényerővel hihetetlen minőségű képeket eredményez. (persze utómunkára mindíg szükség van, mint azö sszes többi digitgép esetében is)
Akármelyiket is veszed nem bánod meg.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#21) domedee válasza I_Am (#20) üzenetére


domedee
senior tag

Hát igen, a jó öreg marketing, lehetne találni jó pár hasonló esetet. Minimális változtatás és eladják szinte ugyanazt, bár van pozitív példa is. A Fuji S5000/S5500 esetén szinte csak a CCD változott, de szerencsére előnyére, méltó utód lett.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#22) Yaye válasza I_Am (#20) üzenetére


Yaye
őstag

Aha, én is ennyiről tudtam, ezek szerint azért mégsem ''nagyságrendekkel'' jobb, csak egy picivel, a képzaj miatt. :B Különben nem változott az sem túl sokat szvsz, én nem láttam drasztikus különbséget képzaj terén a kettő között. Amúgy az FZ10 már megjelenésekor is nagy kedvencem volt, egyetlen komolyabb baja a zaj, kár érte. Nagyobb érzékelővel (és így kicsit rövidebb zoommal) egészen kiváló kis gép lenne (főleg fekete kivitelben) :)

Mintha nemrég olvastam volna valami új Fujiról amiben már nem az a nyomorult méhsejtérzékelő van, lehet hogy rájöttek hogy zsákutca? Egy frankó kis S9000 jó lenne, hagyományos ccd-vel.

szerk: Aha, most nézem, az s5500 az. Meg is nézem a dcresource-n mit írnak róla :)

[Szerkesztve]

(#23) I_Am válasza Yaye (#22) üzenetére


I_Am
veterán

Hát nem tudom, eddig nekem nem okozott problémát a zaj, sőt ha megtanulod a gépet használni (ahogyan az összeset meg kell ebben a kategóriában) akkor nem lesznek zajosak a képek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) NRGyP válasza I_Am (#23) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Hát igen. Ezeknél a gépeknél azért érdemesebb, ha megtanuljuk kezelni, és nem mindig az automatikára hagyatkozni. Minél jobbak a beállítások, annál kevesebb a zajos kép is. Viszont egy dolgot nem vágok annyira. Én elég sokat próbálgattam a kétfajta stabilizátormódot, és úgy is készítettem sok képet, hogy ki volt kapcsolva. Az az igazság, hogy nem sok különbséget láttam. Mivel nekem is csak ez az első digitális gépem, így még csak ismerkedem a dolgokkal. Meg tudná nekem mondani vki, hogy mikor és melyiket jó használni? Ja! És az auto bracket-et szokta használni vki?

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#25) I_Am válasza NRGyP (#24) üzenetére


I_Am
veterán

Auto bracket-et soha nem használom. És mindíg a 2-es stabilizátorral nyomom.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) domedee válasza Yaye (#22) üzenetére


domedee
senior tag

Lassan itt lenne az ideje az S7500, ahogy a kistesói is csinálták. Vagy arra tudok csak gondolni, hogy nmivel még most is jól megy az S7000, nem akarnak neki konkurenciát csinálni, pedig most nem nagyon van semmije sem a fujinak az S7000 fölött, de az S2 Pro alatt (jó van az S20Pro, de az annyira nem biztos, hogy megéri), vagy valami nagyon boszorkányos dolog készül. Mondjuk szerintem nem fogják abbahagyni a SCCD-t, nem rossz cucc az, csak meg kell találni a megfelelő területet hozzá. (Amúgy nem méhsejt, hanem nyolcszöges.)

Lásd CMOS: vagy a nagyon gagyi, vagy a csúcsgépekben van,

Mondjuk én egy Foveon X3-mas érzékelős gépet fogadnék el nagyon, most láttam egy régebbi tesztet róla, egy 3MP gépben, hogy az mit tud :Y, leesett az állam.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#27) Yaye válasza I_Am (#23) üzenetére


Yaye
őstag

Problémát nekem sem okoz a zaj, de látni azért látom (Főleg ha melléteszem a 300D képeit, jujj... Tudom, nem ugyanaz a kategória) :) A zaj szerintem különben nem tanulás kérdése. Nem mindig lehet az érzékenységet meg a záridőt alacsonyan tartani (még ha ebben az f2.8 komoly segítség is). Ezen kívül amit még lehet tenni, az a zajcsökkentés bekapcsolása (esetleg utófeldolgozás), és/vagy a kész képek leméretezése, egyebet nemigen tudsz tenni a zaj ellen, akárhogy is megtanultad a gépet. Kis záridő meg egyéb bajokkal jár (nagy rekesz= több krom. aberráció, gyengébb képminőség, kis mélységélesség). Kompromisszumokat kell kötni, ez van.

akkdomedee: foveon, foveon, ne is mondd... törvényileg kötelezővé tenném minden gépbe. :O

[Szerkesztve]

(#28) I_Am válasza Yaye (#27) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem a következő gépem akkor kerül kiválasztásra, mikor kidobja a Pana a tükörreflexes gépét. Akkor fogom eldönteni, hogy azt veszek, vagy Canon-t. (Addig tökéletesen megfelel az FZ10) :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#29) NRGyP válasza I_Am (#25) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Thx! És meg tudnád mondani, hogy mi a kül. a 2-es és az 1-es között? Valami olyasmiről tudok, hogy az egyik az folyamatosan műxik, a másik pedig az exponálás pillanata előtt. Vagy valami ilyesmi...:) (Sajni nincs HUN. leírásom, és ez az egy dolog elég homályos maradt a számomra)

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#30) I_Am válasza NRGyP (#29) üzenetére


I_Am
veterán

Jól tudod, az 1-es folyamatosan működik a 2-es közvetlen a fókuszálás pillanatában az exponálás előtt. (spot mode-nál érdemes az 1-est néha használni, ha bizonytalan a kezed, amugy szvsz felesleges)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) NRGyP válasza I_Am (#30) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Köszi! Akkor legalább eddig jól haszáltam...:))

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#32) polika


polika
senior tag

hát nem tom nekem eddig a pana fz20 bevált, ez az akkumlátor mizéria szerintem hüjeség én egy aksival ha full felvan töltve végig tudok fotózni egy 512megás kártyát úgy hogy van benne flash-al csinált is, amúgy meg elég olcsón lehet pót aksit venni hozzá (ha nem fotóboltban veszed) ajánlom a [L] http://www.voltaker.hu/[/L] a szétnézést nem tűnik kifizethetetlennek és 2 óra alatt feltölti.

Na itt van pár kép amit fz20-al csináltam:

Ezt vmikor este kitartva kézből 12x zoomnál a holdról: Bővebben: link

Ezeket meg még februárban: Bővebben: link

A színek szerintem korrektül kijönnek, viszont néha játszadozni kell a metering móddal pl ha egy képen van nagyon fényes és nagyon sötét rész akkor érdemes spot-al a sötétebbre részre irányítani (általában a lefotózni kívánt emeberke) különben sötét képek készülhetnek...és sajnos a metering ill az AF beállításokat csak a menüben lehet állítgatni pedig ez szerintem elég gyakran más attól függően hogy mit fotózol. Ami nekem nagyon tetszett hogy manuálisan lehet állítani sokmindent, ill hogy lehet pl a vaku EV-jét is állítani külön. Egyenlőre ami nem tetszett hogy makro-t csinálni vele macerás tud lenni. Ahogy nézem kb 2x zoomnál a legjobb kb 6-10 centiről és jó ha van rendes fény mert a nagy objektív közelről tuti árnyékol ha rosz felől fotózol és ennyire közel a vaku általában nem nyerő ha bármi tükröződhet meg amúgy is ekkora távolságból az objektív is beletakar a bevillantott részbe.

(#33) yerico válasza polika (#32) üzenetére


yerico
senior tag

Az S7000-ről csak annyit, hogy hiába 6 megapixel, gyakorlatilag ugyanolyan minőségű képet csinál, mint a 3 megapixeles S5000, csak kétszer akkora felbontásban. Márpedig az sem a tökéletesen éles képéről volt híres.
A Fuji SuperCCD-je egy teljesen félresikerült próbálkozás, de próbálkoznak vele.

(#34) oceanearth válasza yerico (#33) üzenetére


oceanearth
őstag

hát nem tom te miről beszélsz. azért az s7000 az 12MP-s még ha az átszámolva kb 8MP-t jelent. az kkor is egy 8MP-s kép amiről lehet tökéletes 20x30as nyomatokat csinálni

(#35) NRGyP


NRGyP
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy használ a Lumixhoz vki polárszűrőt? Ha igen, milyet? Cirkulárisat (bár ha jól tudom, ez az autofókuszos gépekhez kell, bár ez nem tiszta), vagy ''simát''?
Köszi!:F

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#36) I_Am válasza polika (#32) üzenetére


I_Am
veterán

3-ik képen látod mekkora a CA? Na ez is megnőtt az érzékelő méretének megtartása miatt.

NRGyP Raynox Lineáris Polárt használok és eddig nagyon bejött.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) NRGyP válasza I_Am (#36) üzenetére


NRGyP
csendes tag

És az mennyi volt kb, és hol? Köszi!

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#38) NRGyP válasza NRGyP (#37) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Most máshol olvastam a Ferenc kőrúton vmi Optiform nevű helyről. Aki volt már ott tudna vmit mondani. Árak ilyesmik...? Mert itt a nyár és jó lenne egy polár.:)

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#39) bLaCkDoGoNe válasza NRGyP (#38) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Bővebben: link, itt mindent megtalálsz.

Nekem is Raynoxom van (a változatosság kedvéért azon a szar S7000-en:D), teljesen ok.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#40) NRGyP válasza bLaCkDoGoNe (#39) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Köszi! Igen, úgy látszik ez a topik inkább a Pana felé hajaz, de látom, azért vannak páran akik a Fuji-t részesítik előnyben:)) Igazából én nemtok állást foglalni. Nekem a Panám kibajó sztem(arra amire nekem kell), bár tudom vannak gyengéi:O

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#41) Yaye válasza I_Am (#36) üzenetére


Yaye
őstag

Nem értem. A CA-nak mi köze van az érzékelőhöz? :F A CA-t csak az optika csinálja, a lencsék nem egyformán törik a különböző hullámhosszú fényt, és alacsony szórású üvegtagokkal, illetve rekeszeléssel csökkenthető. Az FZ20-ban ugyanakkora maradt a szenzor, és gyakorlatilag ugyanaz az optika, ergo a CA nemigen változhatott a 10-eshez képest, szvsz.

NRGyP: Minden gépnek vannak gyengéi. Szerintem direkt. Ha valaki egyszer tökéletes gépet csinálna, akkor évekig nem adnának el több fényképezőt :)

[Szerkesztve]

(#42) NRGyP


NRGyP
csendes tag



Hi I_Am! Ez az a polár amid van?

PLP-P20 Panasonic Lumix DMC-FZ10 MC Protector + Linear Polár + RT5264P tubusgyűrű

Mert én ezt találtam, de gondolom, ez jó az én fz20-amra is, merthát egyméret. Meg tudná vki mondani, hogy mi az a tubusgyűrű, és mire használják?
Meg még annyi lenne, hogy láttam már több helyen is a linear vs circular polár mizériát. Ehhez tud valami okosat hozzátenni vki? Mert pl. ha én nem akarok mindig manual fókusszal izélni, akkor tényleg zavarja az autot a linear lencse?:F:F

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#43) NRGyP válasza Yaye (#41) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Hát ez az!Mi meg vesszük a cuccokat mint a barom:C

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#44) bLaCkDoGoNe válasza NRGyP (#42) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem zavarja az autofókuszt a lineáris (legalábbis az én gépemen), nekem is ez van.

A tubusgyűrű tulajdonképpen egy ''vascső'', amit feltekersz a géped elejére. Mindkét vége menetes, az egyik úgy, hogy fel tudd tekerni a gépedre, a másik végére pedig a szűrüket tudod felcsavarni. A hossza kb. akkora, mint az objektív teljesen kitolva, és érthető módon a ki-be járó objektív miatt kell.

Nekem a Fuji a szupermakója miatt eszményi, imádok makrózni.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45) Den válasza Yaye (#41) üzenetére


Den
veterán

ha nőtt a felbontás ugyanakkora érzékelőméret mellett, akkor több pixel szélességű lesz a ca

www.simson4t.hu

(#46) oceanearth válasza Den (#45) üzenetére


oceanearth
őstag

így van a pana gépeknek mondjuk hatalkmas a képzaja és nagyon durva rajtuk a kromatikus aberráció de a 12x zoom és a stabi az marha jó

(#47) Yaye válasza Den (#45) üzenetére


Yaye
őstag

És mit számít hogy több pixelnyi lett? A kép többi része is több pixelnyi lett, a kép egészéhez képest a CA csík pont ugyanakkora maradt, nem lett nagyobb, miközben a kép maga részletesebb lett. De ha pixelméretre hajtasz, semmi akadálya hogy viszaméretezd 4Mpx-re a képet és máris pixelben is csak annyi lesz a CA mint az FZ10-esnél. Esetleg vegyél egy VGA fölbontású gépet, azon biztos nagyon kevés pixel széles lesz a CA :)

Oceanearth: a tesztképeket nézegetve, és élőben is kipróbálva sem látom hogy a CA nagyobb volna mint a kategóriatársaké, sőt. A Leica remek kis optikát fabrikált a Panákra. A dcresource.com-on konklúzióképp egész pontosan ezt írják az FZ10-ről: ''Very little purple fringing; unusual for an ultra zoom camera''

[Szerkesztve]

(#48) bLaCkDoGoNe válasza oceanearth (#46) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért ez a ''hatalmas képzaj'' nagyon elfogult vélemény szerintem, kedves S7000 tulajdonos kollega. Megnézegettem az FZ10 képeit, és bizony a képzaja sehol nincs a Fujiéhoz képest...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#49) NRGyP válasza bLaCkDoGoNe (#44) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Oké köszi a választ! Monnyuk a Panához adtak ilyen ''tubusgyűrűt'', csak ezt más néven ismertem. Hát ha azt mondod, tényleg nem zavarja be a fókuszt, akkor asszem félreteszek egy kis zsozsót:D...
De azért majd kipróbálom, ha optirisbe tényleg van rá lehetőség.
Mégegyszerkösz!

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#50) bLaCkDoGoNe válasza NRGyP (#49) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szívesen, és mindenképpen próbáld ki vásárlás előtt.
Ja, és nem Optiris, hanem Optiform. (Optirisben szemüveget meg ilyeneket árulnak, úgy tudom :D)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.