Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Most újítottam be a ''régi'' AMD-s rendszeremet, olyannyira, hogy a végén egy ASUS P4P800-as alaplap lett belölle 1.7-es Cerkával.
A kérdés ott vetődik fel, hogy a mellé vett 512MB/400MHZ Samsung Kétoldalas memóriám megy e majd 400-on, Dual-ban ha veszek mellé egy megeggyezőt.?
Az ''ASUS certified'' listán nem szerepel pont ez a tipus, de van egy pár vele nagyon identikus felsorolva!
A memóriám ID-je: M368L6423DTM-CC4 http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/DDRSDRAM/DDRSDRAMmodule/UnbufferedDIMM/M368L6423DTM/M368L6423DTM.htm

A 400FSB miatt nem is tudnám kipróbálni, működne e (sőt mág azt se, Single-ben megy e 400-on), de ésszerű lenne a jövőre nézve ha még most venném meg a másik modult!

Ha véletlenül van valaki aki rendelkezik valami tapasztalattal (esetleg tuning kapcsán is), az válaszolhatna! Kösz!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Grafman


Grafman
aktív tag

Upsz...
Eléggé megnyúltunk, ehe...
Bocs, nem így akartam!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#3) Ronin válasza Grafman (#2) üzenetére


Ronin
aktív tag

Én tegnap előtt szereztem be egy ilyen lapot (deluxe).
Az alaplapi leírás szerint a DDR400-as memóriák csak a 800-as procikkal mennek, 400.as FSB.jű proci pedig DDR266-ossal.
Ha pedig C-s proci mellé DDR333-at teszel akkor az csak 320MHz-en fog menni.

(#4) Ronin válasza Grafman (#2) üzenetére


Ronin
aktív tag

szerintem menjünk át a másik p4p800-as topicba, hogy ne két helyre kelljen irdogálni

(#5) Ronin válasza Grafman (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Ha két teljesen egyforma modulod van, akkor az biztosan menni fog dualban.
Viszont - mint írtam - csak 266-on.

(#6) Ronin válasza Grafman (#2) üzenetére


Ronin
aktív tag

A tuninggal kapcsolatban:

Engem most világosítottak fel, hogy a gyári BIOS hibás, így egyből BIOS-frissítéssel kell kezdeni, mert egy bizonyos FSB tartományban (166-tól talán 190-ig) nem bootol be.

(#7) Grafman válasza Ronin (#6) üzenetére


Grafman
aktív tag

Gondolom 533FSB-s procival próbálod, ha nem mégis mijennel?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#8) Grafman válasza Ronin (#5) üzenetére


Grafman
aktív tag

Rendben, a Dual 266MHZ memóriaelérés az 1.7-es Cerkámmal TALÁN biztosíta, de mi leszz, ha 800MHZ-s P4-re váltok?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#9) Grafman válasza Grafman (#8) üzenetére


Grafman
aktív tag

Talán ez még lemaradt: az alaplapi specifikációval, és a hivatalos vendor listával tisztában vagyok, setleg olyanok is irhatnának akiknek személyes tapsztalataik vannak az alaplappal és a a 400MHZ-s memóriákkal kapcsolatban!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#10) Grafman válasza Ronin (#3) üzenetére


Grafman
aktív tag

HI Ronin!

Mégis mijen RAM-okat tettél az új alaplapodba?!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#11) Zolp


Zolp
csendes tag

Hi!
Kb 1 hete raktam össze egy ASUS p4p800delux+P4(2,4c)+2db TwinMos 512/400/2,5 DDR-t. Húzás nélkül eddig siman magy, no problemo. BIOS-t még, nem frissítettem. ;)

(#12) Ronin válasza Grafman (#10) üzenetére


Ronin
aktív tag

512MB DDR333-as Infineon van benne, sajnos csak egy modul, de napokon belül 2*256MB lesz. Két lehetőség van, vagy 266 vagy 333MHz-en lehet járatni.

(#13) Ronin válasza Grafman (#8) üzenetére


Ronin
aktív tag

A procim egy 2.4B.
Ha Te később C-s procira váltasz akkor a ramok természetesen 400-on is menni fognak.

(#14) Grafman válasza Ronin (#13) üzenetére


Grafman
aktív tag

Azt hiszem ellégé elbeszélhettünk egymás mellet:F, mivel azzal énis tisztában vagyok mire képes az alaplapom, ha az előírással 100%-osan megeggyező proci+memória konfigurációt rakok bele, az én kérdésem arra vonatkozott, hogy mi van akkor ha olyan RAM-okat használok a majdani 800MHZ-s P4-esemmel amelyek nem szerepelnek az ASUS Vendorlistáján, ahol minden olyan 400MHZ-es memóramodult felsorolnak amelyeket teszteltek és működésüket garantálják is a P4P800-al.
Ez a 400MHZ-es memória-kompatibilitás amúgy elék kényes téma gyak. az összes többi alaplapgyártó és alplapjaik ügyében is. Van amelyik tökéletes 2*2 Dualban is, van amelyik csak sima Dualban megy, és van olyan amely nem megy csak Single chanelen, ill. amely egyáltalán nem.

U.i.: -Tessék mondani, a ''memóriamodul'' azt egybe írjuk?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#15) Ronin válasza Grafman (#14) üzenetére


Ronin
aktív tag

Ami az Asus Vendor-listáján szerepel biztos, hogy menni fog.
Amelyik pedig nincs ott, hát nem is tudom.....
Vagy működik vagy nem. Általában kevés a kivétel, a modulok döntő többsége jó au alaplapba, ki kell próbálni vásárlás előtt.
Ha pedig biztosra akarsz menni akkor a listából válassz.

(#16) Ronin válasza Grafman (#14) üzenetére


Ronin
aktív tag

Nekem olyan memóriám van, ami nem szerepel a listában mégis tökéletesen megy. :C

(#17) Grafman


Grafman
aktív tag

Az ASUS P4P800 400MHZ memória vender (merthogy nem vendor, legyünk pontosak) listálya a következő címen található:
http://usa.asus.com/products/mb/socket478/p4p800/overview.htm
Itt mindenki más is utánna nézhet aki hasonló gondokal küzd, vagy leginkább az aki tudna ez alapján segíteni a problémám kapcsán.
Amint látható az én modulom (M368L6423DTM-CC4) nem szerepel a listán csak egy nagyon hasonló Id-jü (M368L6423ETM-CCC), amiről feltételezem, hogy a specifikációja is közel megeggyező, de azt sajnos soha nem lehet tudni, mert nagyon apró eltérések is megkérdőjelezhetik a kompatibilitást (illetve az Id-számok nagyon apró különbözőségi is jenthetnek teljesen más tulajdonságokat).
http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/DDRSDRAM/DDRSDRAMmodule/UnbufferedDIMM/M368L6423DTM/M368L6423DTM.htm

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#18) Grafman válasza Ronin (#16) üzenetére


Grafman
aktív tag

Az hogy a memóriáid mennek 266-on és 400-on az 566FSB-s prociddal, annak ellenére, hogy nem szerepel a listán még nem kell, hogy túl megnyugtató legyen.
A problémák ugyanis a 400MHZ-es singel/dual/2Xdual üzemmódokkal fordulhatnak elő. Ez a már sokat emlegetett vender lista is ezt taglalja!
És minden bizonnyal nem véletlenűl kerűlt fel ez a lista az ASUS-honlapjára...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) Grafman válasza Grafman (#18) üzenetére


Grafman
aktív tag

'' Az hogy a memóriáid mennek 266-on és 400-on az 566FSB-s prociddal''
UUpppss, ezt elírtam 400-helyett természetesen 333-at akartam írni...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#20) Grafman válasza Grafman (#19) üzenetére


Grafman
aktív tag

A listát persze azóta leszedték, csak a link van ott a lap alján, de a lista sehol, egy másik topicban épp azt olvastam, hogy gondok vannak a P4P800 - P4C800 Hyper Threadingjével XP-alatt, és ráadásul kiadtak egy elég furcsa P4C800-E névre keresztelt alaplapot is, MI VAN ITT KÉREM?!!!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#21) uvbull


uvbull
tag

nah lenn egy kis problémámmégpedig az hogy van egy p4p800 delux aalaplapom és ebben ugyebár van 4 memoria modul...
nahmármost régen volt benne 2*512 memória dualban és ment 400Mhz-en
namármost vettem bele még 2*512 est és beletettem de valamiért nem akar 400mhzen menni valamiért csak 320mhzen megy...

nos a kérédés ebböl adódik, ez normális dolog, vagy valahol be lehet állítani hogy újra 400Mhzen menjen a 4 memória...

a processzor 800megaherzes még mielött megkérditek egy szép kis northodos p4 3gigás proci...

remélem tudok válaszolni a kérdésemre...
válaszuotokat előre is köszönöm..
:D

(#22) uvbull


uvbull
tag

!UP

(#23) CyS válasza uvbull (#22) üzenetére


CyS
csendes tag

Nekem is hasonlo problemam van. En a 2db 512MB-os modul melle 2 db 1GB-osat probaltam berakni. Meg csak nem is latja a nyomorult es ha csak az ketto ujat teszem be, akkor meg el se indul a gep!!! Holmi |''overclocking|-ra hivatkozik a kis hazug!!

Valakinek valami otlete?

Udv, CyS

(#24) fireball7400 válasza Grafman (#20) üzenetére


fireball7400
tag

Nekem p4p800x lapom van és tökéletesen megy benne a két samsung 400mhz-en
természetesen dual-ba

[Szerkesztve]

(#25) KrAt válasza fireball7400 (#24) üzenetére


KrAt
veterán

Alig 2 éves volt a hsz, amire válaszoltál :DD

(#26) fireball7400 válasza KrAt (#25) üzenetére


fireball7400
tag

simán A remény hal meg utóljára :DD

(#27) KrAt válasza fireball7400 (#26) üzenetére


KrAt
veterán

Lényeg, hogy segíteni akartál, az meg nem elítélendő :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.