Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4es lapot de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoza24


Zoza24
senior tag

Valaki tudna érdemben válaszolni erre a kérdésre?
I865pe chipsetben gondolkodom,mert 533as fsb procim van,és ugye a ''pat'' csak akkor működik ha 800 fsb-s procim lenne..
így i875pe nek nincs értelme...jól gondolom..?

Forza Italy!

(#2) Nite válasza Zoza24 (#1) üzenetére


Nite
őstag

Rosszul gondolod! A ''pat'' mindenféle processzorral működik, azokban az i865-ös deszkákban, ahol a gyártó ezt lehetővé tette! (szinte mindegyik :C)

Abit AI7 vagy IS7-E lapot javasolok...

Paid my dues!

(#3) Zoza24


Zoza24
senior tag

épp most olvastam hogy a pat csak akkor működik ha 800 fsb-s proci van a gépben..itt olvastam a ph-s cikkekben...
akkor most mi van?érdemes lenne abit ic7et venni?asus,gigabyta lapok?

Forza Italy!

(#4) Nite válasza Zoza24 (#3) üzenetére


Nite
őstag

Nemtudom mit olvastál, nekem Abit IS7-E alaplapom van, és 2000-es cerka van benne (400MHz FSB). Simán megy a PAT!

IC7-et szvsz. felesleges, az IS7-ben is megy a pat, az ecc memóriakezelésre meg nem hiszem, hogy szükséged van...

ha mindenképpen i875 kell, és sok pénzed van, akkor IC7-MAX3

[Szerkesztve]

Paid my dues!

(#5) Alvin_ti4200 válasza Zoza24 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Imádom a keresőt, és te?:) [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=milyen%20P4&show=AND&ssep=&sid=[/L]

(#6) Zoza24


Zoza24
senior tag

abit is7 2.0?ez milyen változtatásokat takar?

Forza Italy!

(#7) I_Am válasza Zoza24 (#6) üzenetére


I_Am
veterán

abit.com.tw? ott le van írva mit változtattak.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) Loretto válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

és még használod is :D

Soirée...

(#9) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Tudom ajanlani azt ami nalam mar bevalt. PT880-as MSI, i865-875 kozott van sebessegre, arban viszont talan barmelyik i865-nel olcsobb. Minden van rajta ami kell, tuningolni lehet vele, memokra nem valogatos, most is 4x512 megy benne gyonyoruen dualban. Prescott, EE ready, northbridge alig melegszik ellentetben az i865-mel ami 45-50 fok alatt szinte sose jart.

MSI PT880 Neo-LSR 17.000,- (netto) (3ev gar.)

http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=527

(#10) klepto


klepto
addikt

Na ha már ez itt van, akkor nem nyitok új topicot ;]
Az alábbi lapok közül melyiket vegyem?
Mindegyik i875 csipszettel van szerelve, és ami árakat találtam, mindegyik bruttó 30-35k között van kisker áron:

1: Abit IC7
2: Albatron PX875P
3: Epox EP-4PCA3i
4: MSI 875P Neo-LSR

Elég, ha számokat írtok, vagy akinek más ajánlata van, az vegye figyelembe, hogy max. 35k bruttó kisker árba beleférjen, és kizárólag i875-ös csipszetes alaplapot akarok!
Az Abit és az MSI legkevésbé, az Albatron, és az Epox inkább szinpatikusabb :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) Rash válasza klepto (#10) üzenetére


Rash
csendes tag

Itt sok embernek van IC7, nekem is :)

Nem szeretek ''őstag'' lenni ezért regisztráltam új nevet. Meg ez szebb is :)

(#12) Cruz válasza klepto (#10) üzenetére


Cruz
aktív tag

Hali!
Valahogy ráéreztél szerintem a sorrendre (abc szerinti). Ez persze csak magénvélemény, mivel írtad, hogy neked inkább a 2-es 3-as tetszik.
Mivel mindegyik lap kb ugyanazt a megbízhatóságot/teljesítményt hozza (no flame pls) ezért szerintem a fícsör/ár + esetleg a garancia legyen a meghatározó. És innentől kezdve a márkanév már nem is számít annyira (hát nem tökmindegy hogy a géped a választott alaplappal 1-el több fpst produkál e vmelyik játékban, vagy 3-al több pontot bencsmárkolgatásban!).
Segíteni sztem úgy nem tudtam, hogy konkrét választ adjak, de biztos lesz aki megteszi majd ezt.

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#13) Batman


Batman
őstag

Nekem van egy 1.6a p4 procim és most készülök venni mellé egy abit bh-7 nevezetü lapkát.Szerintem elég lesz alá nem akarom halálra tuningolni a gépet arra ott van egy masik!;]
Szerintetek jo lesz hozzá?


szerk:
Használtam a keresőt végig olvastam a legtöbb ezzel foglakozo topicot , de gondoltam azért kikérek még pár véleményt!

[Szerkesztve]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14) tkesy válasza klepto (#10) üzenetére


tkesy
őstag

I. 2.=1. Az MSI gazdagabban felszerelt, IC7 több tuninglehetőség..
II. 3.
III. 2.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15) tkesy válasza Batman (#13) üzenetére


tkesy
őstag

Igazán rakhatnál mellé egy alap 865PE-s deszkát.... ( Dual DDR ) Intel szereti... :))
Mondjuk kérdés mire szeretnéd használni... :F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#16) Batman válasza tkesy (#15) üzenetére


Batman
őstag

pl milyen lapra gondolsz??
Nem akarok sokat rá költeni 5kért tudok most bh-7-et venni itt a PH!-n és nekem legkésőbb hetfő délelött már kell!
Fogok rajta játszani is neha de max Dod-ot ha valami komolyabbat akarok arra van masik gép.
De azért meg min 1 evig szépen muzsikaljon a gép!




[Szerkesztve]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#17) Skica


Skica
őstag

Gigabyte SiS 655FX, vagy Gogabyte SiS655TX a lejobb vétel kategória!

.: No Comment Grp:.

(#18) Batman válasza Skica (#17) üzenetére


Batman
őstag

ez kinek szolt?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#19) Cruy


Cruy
csendes tag

Albatron PX865PE Pro !!!!!!!!!!a legjobb :C

(#20) Skica válasza Batman (#18) üzenetére


Skica
őstag

Zoza24-nak.Az alap kérdésére.

.: No Comment Grp:.

(#21) klepto válasza Skica (#17) üzenetére


klepto
addikt

Most nekem is Gigabyte GA-8S655FX lapom van, alig lasabb, mint amit az anyunak összeraktam Abit IS-10 i865-ös alaplap. Tényleg csak 1-2 száz pontokban mérhető a különbség :U
Bár valaki azt mondta, hogy az értékeim kevesek, de már csak a ramokra tudok gyanakodni, mivel túlságosan egybeesik a két eredmény, és az Abitnak nem tetszik a két ram a Win telepítésnél :(
Az Epox alaplapoknál mennyire működik pontosan, és megbízhatóan az a két számból álló hibaüzenet monitor? Tényleg segít beazonosítani, hogy melyik alkatrész nem működik helyesen, vagy csak egy üzleti fogás :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) sz.j válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, de áruld már el, hogy hot található a kereső??? :B :F

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23) Gorneck válasza sz.j (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Jobb felső sarok!

Gorneck#1239

(#24) sz.j válasza Gorneck (#23) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha-ha-ha.....Még egy szemüveget kell felvennem??? A 800×600-as beállításnál a kép jobb oldala ''lemaradt.'' :Y
(Pedig olyan sokszor kerestem már!!!)
Köszi Gorneck, látom rád számíthatok.

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25) Gorneck válasza sz.j (#24) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#26) klepto válasza klepto (#21) üzenetére


klepto
addikt

Up
Választ a ( #21)-re plase :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#27) oettinger01


oettinger01
őstag

nekem is Abit IC 7 van:C
csak ajánlani tudom. ha jót akarsz ilyet vegyél:DD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#28) sz.j válasza klepto (#21) üzenetére


sz.j
nagyúr

Feltételezem, hogy a POST CODE-ra gondoltál, ez nem reklám vagy marketing fogás hanem a hibabehatárolást segítő megoldás. Hogy mennyire megbízható az többnyire a meghibásodáskor derűl ki, általában korrektül müködik.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha saját magamnak vennék most lapot akkor három lap közül választanék:
Abit IC7- Max3, Abit AI7, esetleg Asus P4C800E-dlx.
:C
De a döntés a Tiéd!

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#30) klepto válasza sz.j (#28) üzenetére


klepto
addikt

Igen arra gondoltam :P
Mert ha egy árban van, vagy minimálisan drágább az Abit IC7-től az Epox i875-ös lapja, akkor talán jobb megoldás volna hosszútávra a ''POST CODE'' miatt!
Vagy tévedek :F Sebességben mennyivel lasabb az Epox, mint az Abit lap?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#31) klepto válasza sz.j (#29) üzenetére


klepto
addikt

Abit IC7-MAX3 nekem sok, és drága, minek ilyen komoly lap 1db dvd-rom, 1db cd-rw, és 1db hdd-hez :F
Később sem akarok komolyabb perifériákat, mert minek? Nem látom értelmét 4IDE eszköznek, 4HDD-nek, és 4SATA HDD-nek egy gépben :( Nekem nem szervernek kell :t
Az AI 7 szintén kilőve, mert ''csak'' i865, az Asus meg csak 2k-val olcsóbb, mint az eredeti Intel lap.
Ha lenne 45k-m, akkor nem Abit IC7-MAX3, vagy Asus P4C800 lapot vennék, hanem eredi Intelt!
Az ár, amibe bele akarom szorítani, az br. 35k, de inkább kevesebb :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) sz.j válasza klepto (#30) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem ismerem az Epox lapokat, de igazság szerint a nagy tuning eredményekek nem igazán ezzel érik el.
Nekem AI7-es lapom van, ezen is van Post Code kijelzés, de szerencsére nem volt még rá szükség, remélem nem is lesz.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33) sz.j válasza klepto (#31) üzenetére


sz.j
nagyúr

Állítólag az ''eredeti Intel'' beton stabil, de abszolut tuning ellenes.
Én biztos, hogy nem vennék!!!
''...AI7 csak 865-ös...'' De arról ne feledkez meg, hogy kimondottan tuningra tervezték, és nagyon az IC7, IC7-Max3 ''nyomában'' van! :C

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34) klepto válasza sz.j (#32) üzenetére


klepto
addikt

Nem igazán a tuning számít, mert azt csak végszükség esetén művelem.
Remélem még egy darabig elég lesz a 2,8C-s P4 procim, legalább addig, amíg a Soket939 AMD elérhető árba nem kerűl :DDD
Ami fontos, hogy tuning nélkül is gyors legyen, és ne fagyogasson, ne legyenek stabilitási gondjai.
A gépfejlesztés amin túl akarok ''esni'', 2-3 héten belül veszek 2x512/400 ramot, házat is akarok cserélni: [L]http://www.custom.hu/catalog/product_info.php?cPath=31_61&products_id=156[/L] DTK házat néztem ki, és majd ezután lesz alaplap csere, de csak akkor, ha jó áron el tudom adni a mostani Gigabyte GA-8S655FX lapomat. Amit anyunak vettem Abit IS10 lapot, azon i865 csipszet van, ami alig gyorsabb az én deszkámtól :U És a legvégén, ha marad még kis pénzem, akkor kéne egy értelmesebb VGA-t vennem, mert a mostani Radeon 9100 a leggyengébb láncszem a gépben :U

Szerk:
A ( #33 )-as hsz.-hoz:
Az AI7 meg azért nem játcik, mivel az IS7 microATX verziója, az IS10 nem sokkal gyorsabb az én Sis655FX lapomtól, hiába Intel 865-ös csipszettel szerelték :U
Vagyis, ha nem Intel 875, akkor semmi értelme, azért a 1-200 aida ram írás/olvasás pontért lecserélnem a lapomat :(

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) sz.j válasza klepto (#34) üzenetére


sz.j
nagyúr

Te tudod!
Máskülönben az AI7 nem az ''IS7 microATX versioja'', annál lényegesen jobb, de olvass utána.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#36) Gorneck válasza sz.j (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Hát ez igaz! Az IS7nek annyi köze van az AI7hez, hogy az Abit csinálta! Legalábbis mást én nem olvastam az AI7ről!

Gorneck#1239

(#37) sz.j válasza Gorneck (#36) üzenetére


sz.j
nagyúr

Látom vannak itt olyanok akik értenek a lapokhoz, igaz Gorneck !?!?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38) Gorneck válasza sz.j (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Nem, én nem értek hozzá! Még sokat kell tanulnom!

Gorneck#1239

(#39) klepto válasza sz.j (#35) üzenetére


klepto
addikt

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam :U
Én ezt írtam:
''Az AI7 meg azért nem játcik, mivel az IS7 microATX verziója, az IS10 nem sokkal gyorsabb az én Sis655FX lapomtól, hiába Intel 865-ös csipszettel szerelték
Fentebb említettem, hogy az anyunak most raktam össze egy gépet Abit IS10-es lappal, és ezt tesztelem lassan 1 hete.
Ezért írtam a fenti sort, hogy az ''Abit AI7 meg azért nem játcik, mivel az IS7 micro ATX verziója az IS10'', amit most tesztelek, az nem sokkal gyorsabb a jelenlegi álltalam használt Gigabyte GA-8S655FX laptól, ami Sis655FX csipszetre épült.
Mivel mindkét lap, az AI7, és az IS7, ill az IS7 microATX-es verziója az IS10 is i865-ös csipszetre épül, ezért feltételezem, hogy az i865 nem sokkal gyorsabb, mint a Sis 655FX. Ha pedig így van, akkor miért cseréljek :F
Egyébként is én nem azt kérdeztem, hogy i865 vagy i875, hanem, hogy csak i875-ös deszkát szeretnék, és ebből a szempontból melyik válasszam?! :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#40) sz.j válasza Gorneck (#38) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem meg még többet!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41) Gorneck válasza klepto (#39) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor IC7 vagy IC7-G! Ár/Teljesítmény miatt jobbat nem találsz!

Gorneck#1239

(#42) Gorneck válasza klepto (#39) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet tudok egy eladót, nem érdekel?!

Gorneck#1239

(#43) klepto válasza Gorneck (#42) üzenetére


klepto
addikt

A sima IC7-et kb. 28k-ért tudok venni boltban 2 év garival. Ez bruttó ár!
Az IC7-G már nem játcik, mivel nem járok lanpartira, ezért nincs szükségem a Giga lanra, mert netre ADSL-hez minek :F :DDD
Ha jó árat mondasz, és van még gari a lapra, akkor esetleg :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) sz.j válasza klepto (#39) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, de én azt írtam, hogy ha nekem most kellene lapot vennem, én ezek közül választanék. De azt is írtam, hogy a döntés a TIÉD!
Máskülönben a Te általad nemigen becsült AI7-el az AIDA szerint az olv./írás sebesség közel van a 6000/2000-hez, és az aláírásomban lévő frekiig megy.
[L]http://www.abit-usa.com/products/mb/products.php?categories=1&model=147[/L]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45) Gorneck válasza klepto (#43) üzenetére


Gorneck
titán

''G'' lenne! Kb 6-7 hónap gar van még rá! Mondj rá egy árat!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#46) klepto válasza sz.j (#44) üzenetére


klepto
addikt

Az szép! :C
Az én Abitom a Ref Intel lap sebessége környékén ficereg, sajnos nem hoz többet, bár gyanakodom a ramra is, ezért kapja meg anyu a mostani ramjaimat a régi Cerkámmal, én meg ahogy fentebb írtam a jövő héten, vagy utána veszek egy nagyobbatt, meg márkásabbat is lehetőleg :D
Az én eredményeim P4 2.8C proci, 2x256/400 Samsung rammal, és Abit IS-10 lappal Aida szerint: 3876/1254 írás/olvasás. A referencia Intel D865PERL 3710/1260 az Aida szerint :U Azt azér hozzátenném, hogy 32Mb ram el van különítve az integrált VGA-nak.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) klepto válasza Gorneck (#45) üzenetére


klepto
addikt

Amennyit nekem megérne annál többet ér :U
Mivel nem pesti vagyok, ezért beficcenne a posta, mint plusz küöltség, és a használt garis cuccok nálunk nettó kisker ár alatt mennek, ezért nekem olyan 18k-t érne meg + pk.
Ez tudom, hogy kevés, és ráadásul G-s :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#48) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem asus p4p800-e dx-van ez is elég jó lap, vagy még az ic7 max3-at tudom ajánlani.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49) Gorneck válasza klepto (#47) üzenetére


Gorneck
titán

Az tényleg kevéske! Hol lax amúgy?!

Gorneck#1239

(#50) klepto válasza Gorneck (#49) üzenetére


klepto
addikt

Ex. Stalinváros :D
Most Dunaújváros

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4es lapot de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.