Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edy


Edy
csendes tag

Helló!
Nem találtam jobb helyet úgyhogy ide írom :\
Nos, most lett véve újonnan egy LGA775 P4- 3,0GHz-es Prescott magos konfig. Minden szép és jó egészen pár óra játékig mikor a gép egyszerűen lekapcsol. Én procira gyanakszom nagy valószínűséggel. Gondolom nő a hőmérséklet (62˚C-os 100% terhelés alatt több óra után gyári ventivel 1800rpm-en) vele együtt az áramfelvétel majd egy idő után a táp már nem bírja tovább és lekapcsol. (ja és egyébként miután lekapcsol nem lehet 1 percig újraindítani)
Konfig:
Q-tec 400W PSU Dual Fan 400W low noise
Asus P5P800
LGA775 P4 Prescott 3.0GHz 1MB cache 800MHz FSB
még 160GB Seagate ATA majd 200GB Samsung SATA300 HDD
2*512MB DDR400 RAM dualban
Inno3D FX5700 128MB
SBLive! 5.1 Digital Model
ja és még 3 venti a ház szellőzésére :)
Nem tudom hogy mi tévő legyek, hogy most nagyobb tápot vegyek-e vagy sem vagy más lehet a gond. Előre és köszönöm a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#2) _cirmos_ válasza Edy (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

proci vagy táp, a választ csak empirikus úton kapod meg. ha tudod akkor próbáld ki egy nagyobb táppal. lehetőleg ne codegennel.

(#3) bbchris


bbchris
senior tag

Tegyél rá jó hűtést , most nekem egy Zallman duruzsol rajta . Neked még nem a 755 -ös Prescott ugye ? Vagy amit még tehetsz ha melegebb van akkor vedd le a ház oldalát vagy nézd meg a hőelvezető paszta állapotát . A táp nem hinném hogy befolyásolná mert akkor lekapcsolna azonnal .

(#4) Edy


Edy
csendes tag

Csak ne szeretnék vakon kiadni + pénzt a tápra. Nincs sok pénzem :(

(#5) Edy válasza bbchris (#3) üzenetére


Edy
csendes tag

775-es socket igen a paszta tökeletes. Épp ez az hogy nem kapcsol be a gép a leállás után csak pár perc után.

(#6) bbchris


bbchris
senior tag

Amit még tudnék javasolni hogy kapcsold be a Thermal-Throttingot és a minimális energiát is és akkor visszaveszi a frekit és nem melegszik annyira . Akkor neked sajna nem E0 steppinges a procc . Nem tudom hogy neked a BIOS-ban nem-e lehet állítani a kikapcsolási hőfokot . Nekem egy ABIT AS8 muzsikál és ott lehet ha jól emlékszem állítani a kikapcsolási hőfokot . De még ilyen problémám nem volt.

(#7) Petya25 válasza Edy (#1) üzenetére


Petya25
addikt

A tápod, ha nem rossz akkor elég kell legyen. Nekem régebben Codegen 350-es !!! vitt egy 3,2-es Prescottot X800XTPE-vel együtt. Próbálj olyan progit feltenni ami logolja a hőmérsékleteket. A táp és a proci úgy 75 fokig stabil, az alaplap 45, a GPU 80 fok felett lesz gázos.A BIOS-t is nézd meg az enyémen be lehet állítani, hány foknál lője le a gépet.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#8) Dilikutya


Dilikutya
félisten

62fok nem sok egy 3GHz-es Prescott-nak. De egy márkás táp semmiképpen sem pénzkidobás, még ha nem is a táp most a gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) mh197 válasza Dilikutya (#8) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, a 62 tényleg nem sok, mondjuk nekem vízzel van hűtve, meg tuning is van 3@3,9 de így is csak max terhelésnél 35 fok külső hjőmérséklet (nyári meleg volt), és a proci max 69-70 fok közt még simánment fagyi nélkül.
Inkább tényleg vmi alaplapon beállítható hőmérséklet értéket kellene változtatni, ha lehet, hogy hol kapcsoljon le. Vagy ha ez sem, akkor táp!

Off : 3 Ghz-s 775 presc. tényleg egy kazán. Olyan jól fűt, hogy télen be sem kell kapcsolni a fűtést! :DDD:DD:D

(#10) Dilikutya válasza mh197 (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem az LGA775-ös, hanem még a régebbi S478-as Prescott-ok fűtöttek jól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) somodisoma


somodisoma
senior tag

Nemlehet, hogy valamelyik ventillatorod szorul, es egyszercsak megall, az alaplap meg letilt? Esetleg rossz a kebelenek az erintkezese?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#12) Allien


Allien
veterán

Mi van, ha az alaplap vágja le? Hiszen, az is melegszik, és akkor lehet, hogy a híd hűtése gagyi? EZ külömben jellemző hiba (rosszul, hanyagul felrakott híd hűtése), és szvsz eredményezheti azt is, hogy nem tud lehülni a chipset, mivel ha aktív a hűtése, az ugye kikapcsolva nem hűt, de mivel eleve melegen áll le, ezért meg is marad ez az állapota.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13) Il Padrone válasza Edy (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Garis a gép?
Mert akkor vidd vissza, és mondd meg, hogy a gép kikapcsol.
Találják meg a problémát és cseréljék ki a hibás alkatrészt.
Új szvsz gépnél felesleges vacakolni.

Il Padrone

(#14) somodisoma válasza Il Padrone (#13) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ahogy elnezem a konfigot nem egyben vette (3 venti...) szoval csak darabonkent lesz garis, egyben nem, akkor meg elkerik az arat, ha beallitasz egyben vele...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#15) Il Padrone válasza somodisoma (#14) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akkor meg csak a szisztematikus tesztelés van hátra.
Ki az alaplapot, csak táp, 1 db memo, vinyo. És tesztelni:
Memtest86, Prime95, 3dmark, stb.
Amikor lefagy, kézzel, hőmérővel vegigtapogatni ami melegedhet.
Pár nap után megvan a hiba

Il Padrone

(#16) somodisoma válasza Il Padrone (#15) üzenetére


somodisoma
senior tag

Igy van, empirikus teszt marad, kolcson alkatreszekkel....

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#17) Edy


Edy
csendes tag

20mp alatt mennyit hül a cpu/alaplap miután kikapcsoljom?
Nem tom megnézni a hőmérsékletet mikor linux alól vagyok. Lebasz a gép és utána 20-25mp alatt visszamászok bios-ba és ilyen értékeket mutat:
Cpu temperature: 61˚C, Motherboard temperature: 30˚C, Fan Speed: 2000rpm körül.
Lehet hogy az alaplap melegszik túl? (az alaplapon lévő hűtőborda eléggé forró miután magától lekapcsol ) Az alaplapot, cpu-t+gyári venti, memóriát egy helyről vettem külön-külön. Sztem sötétben tapogatózom de a Vcore voltage = cpu-ra jutó feszültség? Vagy az nem baj ha túl lépi a max.-ot? P4-es dobozra rá van írva, hogy max. 1.4V. (nem vagyok egy hardver zseni :)) ) Azért megpróbálom felvenni a kapcsolatot az eladókkal. Bár úgy se cserélik ki (3 nap letelt) de talán meg bírják bütykölni :)
Köszönöm az eddigi/új hozzászólásokat, segítséget.

(#18) Petya25 válasza mh197 (#9) üzenetére


Petya25
addikt

Hát a 62 tényleg nem sok, de a 70 az már határeset főleg vízzel.
Nekem a Prescott 3,2 TT-SilentTower-rel 22 fok mellett alapon 47 hajtva 57 fok. Mikor feltúrtam 3,7-re akkor volt 60 fok körül.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#19) Petya25 válasza Edy (#17) üzenetére


Petya25
addikt

A bios legalább 50% hajtja a gépet, ami ott látsz az nem alap hőmérséklet.

Néhány perccel a gép indulás után, nálam ez a helyzet:

[kép]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#20) Edy


Edy
csendes tag

Mellesleg itt egy kép arról a hűtőbordáról:
Bővebben: link
Alatta egy Intel 82865PE Memory Controller Hub van a kézikönyv szerint :) Más részt nem találtam annyira melegnek kézzel való tapogatás után. :U

(#21) Il Padrone válasza Edy (#20) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ha egy helyen vetted őket, akkor nyugodtan vidd vissza.
Ne legyél tudálékos, mondd hogy kikpacsol a gép, nem tudod mia agond. Sima WinXP legyen rajta, alap driverek. Rakj rá tiszta windowst. Nem tudom hol vetted, de szoktak azzal probalkozni, hogy szoftverhiba, driverhiba stb, nem hardver. Ja linuxon jó hogy nem megy stb.
A lényeg, hogy tudd reprodukálni. Minden hackelést, moddingot állíts vissza, olyan legyen minden ahogy vetted. (Ha a csavarok fejét szétverted, látszik hogy sokat volt csavargatva, akkor cseréld ki.)
Egyszerűbb lesz, mert ők tudnak cserélni.

Il Padrone

(#22) Il Padrone válasza Edy (#20) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ha egy helyen vetted őket, akkor nyugodtan vidd vissza.
Ne legyél tudálékos, mondd hogy kikpacsol a gép, nem tudod mia agond. Sima WinXP legyen rajta, alap driverek. Rakj rá tiszta windowst. Nem tudom hol vetted, de szoktak azzal probalkozni, hogy szoftverhiba, driverhiba stb, nem hardver. Ja linuxon jó hogy nem megy stb.
A lényeg, hogy tudd reprodukálni. Minden hackelést, moddingot állíts vissza, olyan legyen minden ahogy vetted. (Ha a csavarok fejét szétverted, látszik hogy sokat volt csavargatva, akkor cseréld ki.)
Egyszerűbb lesz, mert ők tudnak cserélni.

Il Padrone

(#23) Edy


Edy
csendes tag

Nah, végigfutattam pár memtestet és nem talált semmi hibát. Az már biztos hogy tartós terhelés után kapcsol csak ki a gép kb. 2 óra folyamatos játék stb. Hamarosan ki lesz próbálva nagyobb táppal, hogy esetleg mégiscsak kevés a teljesítménye. Ha az se jön be akkor szervíz. :(

(#24) Il Padrone válasza Edy (#23) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Jó lett volna, hogy csak a memória.

Nekem sztochasztikus fagyások után először a processzor lett 2x kicserélve, majd utána az alaplap is ki lett cserélve (mindkettő csak kicsit volt hibás, és marha ritkán fagyott 2~3 óránként). Szerncsére minden gariban cserélve

Ezért mondtam a gariztatást.

Il Padrone

(#25) Edy


Edy
csendes tag

Megvolt a tápcsere és megoldódott a probléma :DD
Új táp: Chieftec 410W passive PFC (olcsóbb volt mint a régi táp :)) )
Kisebb feszültségingadozás és stabil :)
Ki lett próbálva régi hdd-vel is úgy se kapcsolat le :)
Miután fel lett téve az új vinyó és az új linux (suse 9.3) az ablakváltások is gyorsabbak.

[Szerkesztve]

(#26) giba


giba
tag

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen járok e mármint vannak e olyan emberek akik tudnának nekem segíteni.

P4p800 x alaplap prescott 3.2 proci gyári hűtővel chieftek 460w táppal és chieftek házzal ami nem valami nagy. A táp állandóan bekapcsol és szívná kifelele a meleget.
A házba még szereltem egy ventit de nem sokat ért.


Tuning nélkül szeretném használni de így

alapon 63-64 fok
terhelve meg 74-75 de ez csak rövid ideig tehát ha nyomnám tovább lehet hogy még följebb menne. Sőt biztos....

Tudom hogy a prescottok melegednek de normális ez? Az is igaz hogy egy panel lekásban van a gép és nincs valami hűs... de akkor sem szeretném ha elfüstölne.... szeretnék rája egy jobb hűtést.

kérdésem:
Lehet ezt a fent említett körülmények között jobban hűteni? Néztem hűtőket de nem tudom melyik jó. Mi a különbség a 7000 ft és a 10000 ft-os hűtő között. Hallom a zalmann a legjobb de Én nem tartom valami szerencsésnek... mármint amit a depon láttam... alacsonyfordulatszámos venillátor... ez mindegyikhaz oda van írva....

Namármost összeszedtem pár hűtőt tudtok benne segíteni melyiket használjam?
Az ár lefele nő... és semmi tapasztalatom.

Zalman CNPS7000-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4 (Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj

Primecooler PC-HC 5+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Socket 478, AMD 754, AMD 939, AMD 940, AMD 462, Intel LGA 775 CPU
* Tiszta réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20-30 dB zaj
* 1700 - 3000RPM
* Air Flow 35,3 - 53,5 CFM
* súlya: 692g


Zalman CNPS6500B-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4(Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es alacsony fordulatszámú ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj


Primecooler PC-HC 4+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Intel Pentium 4 (Socket 478), Intel LGA 775,
* AMD Athlon/Duron/Athlon XP (Socket 462), AMD Athlon 64 (Socket 754)
* Tiszta réz hűtő
* 120 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 15 dB zaj
* súlya:700g

Előre is kösz mindenkinek

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#27) LUI_G válasza giba (#26) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Ez jó kérdés, én is ezek között vacilálok.

Faj meghatározás: Haspók

(#28) szilchi válasza giba (#26) üzenetére


szilchi
őstag

Nekem egy 2.8Ghz-es Celeron d van (Prescott magos),amit 3.5Ghz-en hajtok.Nekem egy Zalman CNPS7000AlCu hüttő van.Ezzel alapon 38fok a proci,terhelve 50-52 fok.Szal ha veszel,akkor inkább Zalmant.Vannak jó hőcsöves hüttők is.De azok közül nem jut eszembe egy sem hirtelenjébe.De a Zalman hüttők is tökéletesek.A réz verziók egy-két fokkal hüvösebbek az Alumínium-réz verzióknál.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#29) McCoy válasza Edy (#1) üzenetére


McCoy
tag

Hello nem olvastam el a topikot, de túlmelegedés, 100%, haverommal mi is tapasztaltunk ilyet, televolt porral a venti és nem ment rendesen a levegő, és beindult a gép és leállt, beparáltunk mi lehet a gáz megfogtam a bordát, k*b*sz*ttul meleg volt, kiporoltam és azóta semmi baja!

(#30) LUI_G


LUI_G
csendes tag

Valaki el tudná magyarázni/adna egy linket, hogy miért ilyen extrém melegek a prescott procik?

Faj meghatározás: Haspók

(#31) LUI_G


LUI_G
csendes tag

UP!

Faj meghatározás: Haspók

(#32) Isti^


Isti^
csendes tag

Talán a 125Millió tranzisztor amit tartalmaz, egy picivel több mint a Northwood 55Millió tranyója! Talán ezért fűt ennyire...

(#33) [hard_user]


[hard_user]
csendes tag

jah csak a northwood közel annyit tud mint amennyit a prescott a kétszer annyi tranzisztorával. Egyébként azért ennyire extrém nagy a tranziszotrszám mert a belső cache áll ennyiből és nem azért mert van még benne valami extra ALU meg miegymás.

(#34) Xpod válasza Edy (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Végigfutottam a topicot. Nincs bekapcsolva az alaplapi hővédelem, hogy x°C -nál lekapcsol?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#35) PHARD válasza giba (#26) üzenetére


PHARD
tag

hali.lehet hogy késön irom,de nekem is prescottom van.elöször zalman volt rajta,de tényleg nem rá való szerintem.vettem rá egy BAT-ot,ami alapon 50,terhelés alatt,vagy huzva 56 fok körűl tatja.szerintem ez ok.előtte nortwoodom volt,arra elég a zalmi.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.