Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.8/800/1m/ht prescott kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cucli™


Cucli™
tag

hali.
most készülődök procit venni. vagy P4 NW 2.8/800/512 vagy P4 2.8/800/1M/HT
árban ugyanannyi(gianni bazárja) a 2proc de tudásuk is? megérné-e a prescottot venni az 1M/HT miatt? másik kérdés ,hogy egy alap Intel hűtővel ,hogy bírná a a 2proc? tom ,hogy preshot jobban melegszik de pár napig csak kibírná egy alap hűtővel nem? és nw hogy bírná? ezek a kérdések pillanatnyilag. ja még valami. szal ha mégis prescott lenne akkor milyen hűtő volna rá az ideális. zalman? ht-101? ths

(#2) Dilikutya válasza Cucli™ (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

northwood. ha nem húzod, jó a saját hűtője, bár 1 picit hangos

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Cucli™ válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Cucli™
tag

P4 2.8/800/1M/HT hány fok lehet az alap intel hűtővel?

(#4) Dilikutya válasza Cucli™ (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

fogalmam sincs, biztos melegebb mint a northwood, de kit izgat? bőven a működőképesség határán belül marad, bekalkulálta az Intel a hőmérsékletnövekedést. ja remélem nem northwoodos hűtőt raknál a prescottra..... de mind1, vedd csak szépen a northwood-ot, prescottot én csak olyan esetben vennék, ha nem lenne northwoodos alternativája

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Krix válasza Cucli™ (#3) üzenetére


Krix
őstag

Melóhelyemen ilyen proci van a szerverben alap Intel hűtővel. Adatok:

Hőmérséklet:
CPU: 55C
Rendszer1: 38C
Rendszer2: 48C

Venti rpm:
CPU: 2739
Rendszer1: 2171
Rendszer2: 2224
+ egy dual ventis táp

mindez egy chieftec házban 100% proci terhelés mellett. Az iroda kb. 23-24C lehet.

If it is not broken then don't fix it!

(#6) Cucli™


Cucli™
tag

okka. akkor maradok NW mellett.
de nem gyorsabb az 1M cache miatt?
nincs itt valahol PH!n egy P4 2.8/800/1M/HT Prescott proci teszt?

(#7) Cucli™ válasza Krix (#5) üzenetére


Cucli™
tag

milyen hűtő van ott?

(#8) Cucli™ válasza Cucli™ (#7) üzenetére


Cucli™
tag

ja sorry. nem figyeltem

(#9) Dilikutya válasza Cucli™ (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

mondta. a proci saját Intel hűtője
valahol van itt már Prescott vs Northwood teszt. azaz 1mb általában nem sokat számit neki, legfeljebb ott, ahol kimondottan lényeges az L2 mérete, de ez nem a játékok lesz :)

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Cucli™ válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Cucli™
tag

:) láttam sorry. baz az nem is vészes szvsz. :D nálam 2,0celkó intel hűtő. ÉS ALAPON 50fok körül mozog.

(#11) Dilikutya válasza Cucli™ (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

az mondjuk elég gázos, mert nekem a 2.4/533/512-es northwoodom gyári hűtővel alapon 33-34fok, terhelve is csak 45 max

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Cucli™ válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Cucli™
tag

jaja. mi volna ha ilyet raknék majd rá? FalconRock2?

(#13) Dilikutya válasza Cucli™ (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

FalconRock2 nem rossz, AMD-s verziójával találkoztam már, nem túl hangos, sztem jól is hűt. de nálad nem az a gond, hogy a celeronon gyári hűtő van

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Cucli™ válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Cucli™
tag

hanem? ház szellőzése?

(#15) M0Dair válasza Cucli™ (#1) üzenetére


M0Dair
aktív tag

NW powa, Press suxx!:P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.8/800/1m/ht prescott kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.