Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.4b @ 3.6 ghz - esélyes? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Alan


Alan
aktív tag

Intel-szakértőktől kérdezném, hogy szerintük van-e elvi esély arra, hogy egy 533 MHz-es PSB-n futó 2.4 GHz-es P4-et az ember léghűtéssel (mondjuk egy Zalman 7000A-Cu-val) meghajtson másfélszeres sebességgel, 800 MHz-es PSB-vel, jó RAM-okkal? Vagy esetleg vízhűtés kell hozzá? Vagy egyáltalán nem is megy? Csinált már valaki ilyet?

FEV: olyanoktól kérdezem, akik már csináltak ilyet, tippelgetni én is tudnék... köszi...

(#2) Drizzt válasza Alan (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én sem próbáltam, de körülnézve max. 3,2 a valószínű...
Az overclockers.com-on az említett hűtővel és procival 3,12 körül van a max...
Víz, H, LN2,... max. 4 ghz...

I am having fun staying poor.

(#3) Grafman válasza Alan (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

A Northwood-ok gyártástechnológiai sajárosságaiból adódóan valóban 3.6GHZ a technológiai határ, ami elvileg lehetséges egy 2.4-essel is, de ehhez nagyon be kellene választani procit.

Nem véletlenül nem 3.6GHZ-esként árulják őket.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#4) Alan válasza Grafman (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

Hát persze, érzem én is, hogy határeset, azért is kérdeztem meg. A léghűtés szerintetek gond lenne (tegyük fel, hogy sikerül ''beválasztani'' egy jó procit)?

(#5) Alan válasza Drizzt (#2) üzenetére


Alan
aktív tag

Azért találtam egy ilyet is az overclockers.com-on, ami egy kis reményt ad:

3249A215 3600 1.75 SL63F Costa Rica 24 GA P4 Titan 667 845SPE Box Cooling 10865

(#6) Drizzt válasza Alan (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jó, de azután melyik az első léghűtő a listán? :( szvsz ne várj többet először 3Ghz-nél, akkor biztos, hogy nem ér csalódás...

Amúgy ha van pénzed, én mindenféleképp a p4c-t javallanám, sokat jelent a ht! :C

I am having fun staying poor.

(#7) Vitus


Vitus
őstag

Hát ahoz nagyon válogatnod kell. A 3.2Ghz az elérhető minden további nélkül. De kérdezd ronin kollégát mert neki van egy 2.4b procija és ő neki a max. 3.5GHz volt 1.7V-on de nem tudom, hogy folyamatos használat mellett ez meddig bírja. Szerintem a 3.2Ghz az a pont amin egy 2.4b és 2.4c proci stabilan hiba nélkül 24órás használatban is megálja a helyét.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) Krisz@1975 válasza Alan (#1) üzenetére


Krisz@1975
tag

A héten rakok ilyen hűtőt a 2.4 procimra, majd írok mit tud!
Szerintem 533Mhz fbs nem lehet 800-on tekerni!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#9) Bandit21


Bandit21
addikt

Fesz emelés nélkül gyári hűtővel hol van a vége? Uailyen procim van nekem kb 2,89-ig bírta asszem 160Fsb fölött álllt le. A fesz emelés mennyire egészséges? MEddig mehet vele az ember milyen lépésekben éri meg próbálgatni?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#10) Egon válasza Bandit21 (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Kis lépésekben érdemes próbálni, max. 10-15%-ot szabad rajta dobni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Egon válasza Alan (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem van rá esély, csak igen kevés...:) Olyan 100-ból 1 ha mehet ezen az órajelen...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) access_denied


access_denied
senior tag

Sima ügy. Nálam volt olyan proci is volt, amelyik 207*18-on vagyis 3700 felett bootolt. Stabilnak csak 3.5 körül volt stabil. De sorozatban vannak 3.4-en stabilan működő procijaim.

(#13) Ronin válasza Alan (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Hát a 200-as FSB eléréséhez elkell egy icipici szerencse. :)
De szvsz meg lehet csinálni, csak ki kell fogni.
Általában a legtöbb viszi a 3.2GHz-et, bár hallottam olyanról is, hogy alig akart 2.8 fölé menni.
Egy Zalman 7000Al-Cu elég lesz a 3.2-3.4GHz-hez afölött pedig, hát nem is tudom.... inkább a vízhűtés.
Az enyém bebootolt 3.5-ön is, bár nem volt stabil.

A lényeg, hogy C1 steppinges legyen.

Viszont nem elég egy jó proci. Kell azért egy kiváló alaplap (kétcsatornás memóriavezérlővel), no meg memória.
Ha szinkrontuningot akarsz eyg B-s procival akkor elég két PC3000-es, esetleg PC3200-as RAM.

Többet tudnánk mondani, ha leírnád a teljes konfigot.

(#14) Grafman válasza Alan (#4) üzenetére


Grafman
aktív tag

Egy jó alaplap kell alá, ami bírja az 533@800-at.

Vagy egy alapból 800-as (pl ASUSP4P800).
Memóriának meg bármely olcsó 3200-es megteszi, 400MHZ-nál többel úgy sem tudod majd hajtani, a lényeg az, hogy CL2-esek legyenek.

Ha megvagy a tuningal, címezd az eredményeidet a P4 proci tunig topic-ba, szívesen fogadunk b-s proci tuningereket is! Meg erre kíváncsi lennék.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#15) Alan válasza Grafman (#14) üzenetére


Alan
aktív tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, nagyon rendes tőletek!

Végül úgy döntöttem, hogy nem költök ilyen sokat (új alaplap, új proci + új hűtő, új RAM), hanem csak egy Zalman CNPS7000A-Cu hűtőt vettem és kegyetlenül meghúztam a mostani Athlon XP-met. Ez így sima léghűtéssel, minden extra nélkül megy 2,21 GHz-en. Én akkor szoktam váltani, amikor legalább kétszeres abszolút teljesítményt tudok elérni aránylag normális áron, beteges techikák (LN2 stb.) nélkül - ehhez a teljesítményhez képest szerintem ma messze nem lehet kétszerest elérni sem AMD, sem Intel platformon, úgyhogy inkább várok.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásaitokat!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2.4b @ 3.6 ghz - esélyes? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.